Grafičke kartice

NVIDIA - Topic o driverima

Jurassic Park sub 28.9.2019 04:30

Pozdrav svima,

 

evo da ne čitam 90-ak stranica,molio bi samo jedan odgovor.

Da li postoji razlika između standardnih i DCH?

Koliko sam sam potražio na internetu,DCH su noviji za Windows 10 iznad određene verzije (1806 mislim),ali da li ima ikakvih prednosti i mogu li se prebaciti na standardne ako nema?

 

fila2208 pon 7.10.2019 18:46
Almin94 kaže...
fila2208 kaže...

zadnji nvidia driveri mi maknu control panel i ne mogu ga više instalirati...se ikom slično desilo?

 Obrisi drivere iz Safe modea uz pomoc DDU, zatim instaliraj ponovo

 hvala, ali tako inače i uvijek isntaliram drivere, i ne pomaže, ostao sam na starima zasad dok ne dođu još novji pa ću pratit kako se ponaša

Bloodraven čet 10.10.2019 08:59

Ekipa, ima li tko problem sa ovim zadnjim driverima.

 

Instalirao sam zadnje nvidija drivere, imam 1080ti strix oc. 

Igre mi krešaju u desktop same od sebe bez ikakvog errora, par puta

mi se znalo dogoditi da mi se driver kreša usred igre. Ne znam što se točno dešava.

 

Probao sam DDU i opet stavio drivere, ista priča.

 

Ima li tko kakvu ideju?

 

Lp 

TheDarkSide ned 20.10.2019 20:19

RTX 2060 Super, u zadnje vrijeme mi se desavaju neke cudne stvari. Nasumicno u igrama ekran mi dodje crn, no signal, i svi ventilatori u PCu krenu na 100% i tako bi vrtili u nedogled. PC i dalje radi "normalno" zvuk se cuje, mis svjetli, tipkovnica radi, igra u pozadini nastavlja radit. Restart ne radi, znaci moram hard shut down, i onda upalim, i zna mi se desit da na onom loadingu windowsa vrti i vrti cak i minutu i onda tek uspije doc na welcome screen, a inace mi to odradi u par sec jer imam SSD. Probao starije drivere, isto, probao novije isto, promjenio konektor koji spajam na grafu isto. Nekad mi se zna desit neznam 4-5 puza u sat vremena, nekad jednostavno 7 dana nista. Gledao u event viewver bacao gresku od HID headset, disejblao ga, vise ne baca gresku.

 

Temp proca, maticne, memorija, hardova, svega u globalu su sasvim normalne. grafa stress testu ide do max 76 celziusa sta je isto zanimljivo, drzao jednom 4h stress test GPU da vidim kad ce se crashat i nije, uđem u witcher 3, 5 min igram, bam black screen.

 

 

Netko da ima slicnih problema ili zna mozda kakvo rijesenje?

 

UPDATE: Sjetih se, prije RTX sam imao MSI RX 480 GAMING X 8GB i isto se desavalo. Sad dal je to do windowsa 10, ili nesto drugo, napajanje? neznam vise ni sam al lud sam.

psihoroba pon 21.10.2019 00:00

1. Prvo sto mi pada napamet dali su ostale stvari updajtirane chipset itd...?

2. Jesi obrisao stare drivere na nacin control panel pa DDU pa i stalacija novih?

3. Da li koriatis kakav softver za grafu (msi afterburn i to)?

4. Koji windows je u pitanju ( w10 pro, enterprise...)?

5. De ti pukni nove windowse  ;)

TheDarkSide pon 21.10.2019 04:10
psihoroba kaže...

1. Prvo sto mi pada napamet dali su ostale stvari updajtirane chipset itd...?

2. Jesi obrisao stare drivere na nacin control panel pa DDU pa i stalacija novih?

3. Da li koriatis kakav softver za grafu (msi afterburn i to)?

4. Koji windows je u pitanju ( w10 pro, enterprise...)?

5. De ti pukni nove windowse  ;)

 Je, sve updejtano sta treba za maticnu

 

Vise puta brisao sa DDU, safe mod sve i svasta

 

Nista osim onog Experta od gainwarda

 

win 10 pro zadnja verzija original

 

Svjeze intalirane vise puta zaredom :D

DonOscar pon 21.10.2019 08:33

Meni to nekako najvise vuce na maticnu posto kazes da se desavalo i sa starom karticom i prvenstveno zbog onog sto kazes da se venovi zavrte na 100%. Da li si testirao cpu u nekakvim testovima? Ovi gpu benchmarkovi obicno naprave jako mali load na cpu.

TheDarkSide pon 21.10.2019 10:45

CPu sam isto stress test po par sati rokao, imam 2700x koji drzim na 4.2 na 1.4v, radi stabilno sve, temp su dobre, jer imam noctu gore. E sad, posto se to desavalo i sa starom grafom, po mom nekom misljenju, ili napajanje zeza, ili driveri, ili pak windowsi 10, ili nez monitor mozda, ili je nesto sasvim deseto sta mi neide u glavu.

 

Sad citao sam po netu, grafa ima onaj neki svoj "obrambeni" mehanizam kad VRAM i ostale komponente predju određenu toplinsku granicu da se sama gasi trottla i stavlja ventove na max, samo meni SVI ventovi u kucistu odu na max. Maticna ima zadnji bios, nikad problema s njom.

 

E sad, jedino da nije kakav senzor na grafi aj bok pa salje krive podatke i onda grafa mozda misli da se pregrijala ili da je presla max i sama se "gasi".

mersimh pon 21.10.2019 18:21
TheDarkSide kaže...

 

 Netko da ima slicnih problema ili zna mozda kakvo rijesenje?

 

UPDATE: Sjetih se, prije RTX sam imao MSI RX 480 GAMING X 8GB i isto se desavalo. Sad dal je to do windowsa 10, ili nesto drugo, napajanje? neznam vise ni sam al lud sam.

 promjeni napojnu

mersimh uto 22.10.2019 16:33
TheDarkSide kaže...

Mislis napajanje?

 da,imao sam prije godinu dana takve situacije koje su mi bile skroz nejasne,ugasi se PC u stvarima koje daleko manje struje traze,a u strestestovima sve ok.

novo napajanje mi je tek rijesilo problem,ali sam prije kupovine novog napajanja prvo uzeo napajanje iz drugog PCa i vidio da je do toga.

 

ne kazem da mora biti do toga ali kod mene je bilo to

TheDarkSide uto 22.10.2019 19:39

Pocela opet rusenja, i to u mjeri da svaka igra upalim je nakon 5 min srusi se, odnosno simptomi gore navedeni, i lijepo otvorio kuciste, izvuko 8 pinski, propuhao, vratio ga natrag dobro stisnuo, i odtad nista...tako da sumljam na napajanje da izgleda nemoze odrzavat konstantu na duze vrijeme tako da narucio corsair TX850M

psihoroba sri 23.10.2019 00:49
TheDarkSide kaže...

Pocela opet rusenja, i to u mjeri da svaka igra upalim je nakon 5 min srusi se, odnosno simptomi gore navedeni, i lijepo otvorio kuciste, izvuko 8 pinski, propuhao, vratio ga natrag dobro stisnuo, i odtad nista...tako da sumljam na napajanje da izgleda nemoze odrzavat konstantu na duze vrijeme tako da narucio corsair TX850M

 8pinski cisti ili je 6+2?

Mozda ti ta 2 nisu legla skroz pa se rusilo  ... al ok ak si narucio novo mada ne znaci da je staro neispravno :)

Poz

TheDarkSide sri 23.10.2019 04:37
psihoroba kaže...
TheDarkSide kaže...

Pocela opet rusenja, i to u mjeri da svaka igra upalim je nakon 5 min srusi se, odnosno simptomi gore navedeni, i lijepo otvorio kuciste, izvuko 8 pinski, propuhao, vratio ga natrag dobro stisnuo, i odtad nista...tako da sumljam na napajanje da izgleda nemoze odrzavat konstantu na duze vrijeme tako da narucio corsair TX850M

 8pinski cisti ili je 6+2?

Mozda ti ta 2 nisu legla skroz pa se rusilo  ... al ok ak si narucio novo mada ne znaci da je staro neispravno :)

Poz

 6+2, a imam i nastavak koji je radio sa molexa na  cisti 8pinski, pa opet je isto bilo. Ma nem aveze, staro ionako ima vec 4-5 god vrijeme je za nesto pouzdanije i jace.