Grafičke kartice

Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

funny games pet 3.5.2019 13:26
hors kaže...
izzy007 kaže...

A da prvo pogledaš u windowsima pod  "Event Viewer" koju grešku je zapisao??

Umjesto što instaliravaš xyz programčića klikni desnom tipkom miša u donji desni kut ekrana (tamo gdje je nekad bio neprežaljeni START) i odaberi opciju EVENT VIEWER.

U lijevom dijelu otvorenog prozora malo poklikaj (za početak Custom Views => Administrative Events) pa vidiš što tamo piše.

 

Kad sam ja kupio novu grafu (GTX 1060 6GB) isto tako mi se u igri komp ugasi.  Nekad radi sat vremena, a nekada niti toliko. 

I fino u logu pronašao što je (napajanje naravno) i kupio 750W GOLD napajanje i sad radi kao švicarski sat.

A moj PC je star 10g. I čovjek bi rekao da staro Corsair 550W VX napajanje ne bi tebalo imati problema sa GTX1060, ali eto nije bilo tako.

Kad vrijeme učini svoje pa napajanju dođe kraj kupiš novo 

 

 tu ima tolko errora i warninga da ne znam kaj treba gledat u Admm... events

molim pomoć

 

 Ja sam imao Corsair cx 500 te nvidiu gigabyte 1060 6gb i i7 4790k oc na 4.6 ghz i nikada mi se nije komp ugasio radio napajanja.

 

SamoPitam3 pet 3.5.2019 13:31
Louis Pluto kaže...
batly kaže...

Ništa ga ne košta da proba.

10 minuta posla.

 ne baca mu plavi ekran iako je naznačio da ga prikazuje, to može biti samo napajanje, kod bilo koje druge greške bi bacio plavi ekran

O da je barem to tako lagano. Imao sam ja slucaj gdje nije bacao plavi ekran, samo skucao hard reset, a napajanje je bilo u redu. Problem, u tom konkretnom slucaju je pravio c6 state u BIOSu.

U event mu nema smisla gledati, jer je vjerojatno puno kernel errora, odnosno one greske koju izbaci kada se racunalo ne ugasi na prihvatljiv nacin.

Ono sto nisam dokucio je jel' slucajno resetirao BIOS (dok je cackao oko CPU-a) ili stavljao noviju verziju gore. Jel' ta graficka kartica nova ili polovna i ono trece sto se vec pitalo, a odgovora nema - o kojem se konkretno napajanju radi.

BTW. Kada smo kod 10+ godina 550vx, eto kod mene na jednom stroju tera 1060icu bez problema i dan danas

 

hors pet 3.5.2019 13:36
SamoPitam3 kaže...
Louis Pluto kaže...
batly kaže...

Ništa ga ne košta da proba.

10 minuta posla.

 ne baca mu plavi ekran iako je naznačio da ga prikazuje, to može biti samo napajanje, kod bilo koje druge greške bi bacio plavi ekran

O da je barem to tako lagano. Imao sam ja slucaj gdje nije bacao plavi ekran, samo skucao hard reset, a napajanje je bilo u redu. Problem, u tom konkretnom slucaju je pravio c6 state u BIOSu.

U event mu nema smisla gledati, jer je vjerojatno puno kernel errora, odnosno one greske koju izbaci kada se racunalo ne ugasi na prihvatljiv nacin.

Ono sto nisam dokucio je jel' slucajno resetirao BIOS (dok je cackao oko CPU-a) ili stavljao noviju verziju gore. Jel' ta graficka kartica nova ili polovna i ono trece sto se vec pitalo, a odgovora nema - o kojem se konkretno napajanju radi.

BTW. Kada smo kod 10+ godina 550vx, eto kod mene na jednom stroju tera 1060icu bez problema i dan danas

 

 napisao sam već nekoliko puta koje je napajanje(CHIEFTEC CTG-500-80P) nisam resetirao ni stavljao novi BIOS ,nisam radio ništa samo sam izvadio gtx 1050 i stavio rx 580 (zbrisao drivere i instalirao nove od rx 580 ), kartica je polovna ali ima garanciju još 2 godine. jedino nisam s DDU-om obrisao drivere 

Louis Pluto pet 3.5.2019 13:48
SamoPitam3 kaže...

O da je barem to tako lagano. Imao sam ja slucaj gdje nije bacao plavi ekran, samo skucao hard reset, a napajanje je bilo u redu. Problem, u tom konkretnom slucaju je pravio c6 state u BIOSu.

U event mu nema smisla gledati, jer je vjerojatno puno kernel errora, odnosno one greske koju izbaci kada se racunalo ne ugasi na prihvatljiv nacin.

Ono sto nisam dokucio je jel' slucajno resetirao BIOS (dok je cackao oko CPU-a) ili stavljao noviju verziju gore. Jel' ta graficka kartica nova ili polovna i ono trece sto se vec pitalo, a odgovora nema - o kojem se konkretno napajanju radi.

BTW. Kada smo kod 10+ godina 550vx, eto kod mene na jednom stroju tera 1060icu bez problema i dan danas

 

tako je, gledaj konkretni slučaj i ne izmišljaj probleme gdje ih nema...

chieftec nije corsair...

prije sve radilo, ubacio karticu koja traži više struje, hard reset u igrama koje opterećuju grafičku, u manje zahtjevnim nema reseta...

sve jasno

SamoPitam3 pet 3.5.2019 13:52
Louis Pluto kaže...

tako je, gledaj konkretni slučaj i ne izmišljaj probleme gdje ih nema...

 Nitko ne izmislja problem (?!?!?!) samo sam reagirao na receno " ne baca mu plavi ekran iako je naznačio da ga prikazuje, to može biti samo napajanje, kod bilo koje druge greške bi bacio plavi ekran".

Eto meni nije bacao plavi ekran, a naznaceno je bilo da ga pokazuje i nije bilo napajanje u krivu. Eto kod c6 greske isto nije bacao plavi ekran.  Vjerojatno jos ima stanja gdje ga isto ne baca. Ili da jos pojednostavim samo za tebe ?

 

Louis Pluto pet 3.5.2019 13:54
SamoPitam3 kaže...

 Nitko ne izmislja problem (?!?!?!) samo sam reagirao na receno " ne baca mu plavi ekran iako je naznačio da ga prikazuje, to može biti samo napajanje, kod bilo koje druge greške bi bacio plavi ekran".

Eto meni nije bacao plavi ekran, a naznaceno je bilo da ga pokazuje i nije bilo napajanje u krivu. Eto kod c6 greske isto nije bacao plavi ekran. Ili da jos pojednostavim samo za tebe ?

 

 ponavljam, konkretni slučaj...

SamoPitam3 pet 3.5.2019 13:57
Louis Pluto kaže...
SamoPitam3 kaže...

 Nitko ne izmislja problem (?!?!?!) samo sam reagirao na receno " ne baca mu plavi ekran iako je naznačio da ga prikazuje, to može biti samo napajanje, kod bilo koje druge greške bi bacio plavi ekran".

Eto meni nije bacao plavi ekran, a naznaceno je bilo da ga pokazuje i nije bilo napajanje u krivu. Eto kod c6 greske isto nije bacao plavi ekran. Ili da jos pojednostavim samo za tebe ?

 

 ponavljam, konkretni slučaj...

 I moj slucaj je bio konkretan pa su mi isto savjetovali da promjenim napajanje na barem 2-3 foruma, jer, eto power kernel error 41 ili koja vec je zbog napajanja. Kada ono... Cvrc.

Uostalom tko ne zeli nauciti (ili cuti) nesto "novo" nema potrebe da se vrijedja . Sve najbolje.

Master enthusisast pet 3.5.2019 14:57
SamoPitam3 kaže...

O da je barem to tako lagano. Imao sam ja slucaj gdje nije bacao plavi ekran, samo skucao hard reset, a napajanje je bilo u redu. Problem, u tom konkretnom slucaju je pravio c6 state u BIOSu.

 To je vjerojatno bilo na starijoj platformi, do haswella su procesori imali tih problema sa c stateovima konkretno c7 i c8 ako me sijecanje sluzi kod niskih opterecenja ili kada je proc u sleep modu, pa su proizvošaci napajanja poceli izbacivati napajanja sa certifikatima "Haswell ready". Ali to kod novijih generacjija i ryzena nije poznat problem tako da sumnjam da je do Biosa vec hardverske prirode kako se pise od pocetka prosle stranice, konkretno krivac broj jedan je napajanje, za temperature smo istrazili da nisu kriticne i da bi uzrokovale nestabilnosti u radu. 

Damir22 pet 3.5.2019 15:32

Da bi bio miran, i da eventualno otklonis svaku sumnju, nista te ne kosta instalirati nanovo windowse...formatiraj,instaliraj, friski windowsi, friski driveri....

 

Ako radi, super, rijesio si problem. Ako se ponasa isto, onda je najvjerovatnije napajanje, iako, ako si u prilici da odneses nekome karticu-doneses necije napajanje, pa istestiras, to bi ti bila najbolja moguca solucija prije ishitrenih poteza kupovanja neceg novog.

 

Jer, iako je najmanje vjerovatno, moze biti i do graficke....

hors pet 3.5.2019 15:44
Damir22 kaže...

Da bi bio miran, i da eventualno otklonis svaku sumnju, nista te ne kosta instalirati nanovo windowse...formatiraj,instaliraj, friski windowsi, friski driveri....

 

Ako radi, super, rijesio si problem. Ako se ponasa isto, onda je najvjerovatnije napajanje, iako, ako si u prilici da odneses nekome karticu-doneses necije napajanje, pa istestiras, to bi ti bila najbolja moguca solucija prije ishitrenih poteza kupovanja neceg novog.

 

Jer, iako je najmanje vjerovatno, moze biti i do graficke....

 Budem probao za vikend !!

sfc_PsychQ pet 28.6.2019 22:05

Da ne otvaram novu temu. 

Konfa iz profila. Jucer update novih adrenalina danas kartica ne radi. 

Na kompu je win10, prilikom ulaza u win baci no input video, entering sleep mode.

Udjem u safe mode sa ddu obrisem driver, vratim stariji, isti problem. 

Poludim bacim clean install windoza opet isti problem. 

Nema nikakvih artefakata, niti je ikad bilo problema. 

Ostalo mi je da bacim karticu u drugi komp i vidim. 

Dali ima ko kakvu ideju?

 

 

 

Damir22 pet 28.6.2019 22:20

Imao sam slicnih problema, isto sapphire kartica na 1903 win..... 

 

reinstal windowsa, sa disejblanim netom, instalacija chipset drivera i vga drivera sa amd stranica, tek onda enejblat internet konekciju, odraditi update... i ne dirati nista vise....

ibme74 sub 29.6.2019 02:34
sfc_PsychQ kaže...

Problem je cim krenem imstalirat drivere baci entering sleep mode. 

Kad nema drivera, nema ni sleepa

Vidim u potpisi da imas i5 8400.

Jesi se probao prebaciti na iGPU, instalirati sve drivere i onda vratiti na GPU?

hahhaajaads sub 29.6.2019 17:09
DarkoKwon kaže...

Najlaksi nacin da rijesis ovaj problem je, odes u prodavnicu i kupis nvidea graficku. A ovi ovdje sto ti daju neke savjete, promjeni pastu i pomoli se bogu tri puta su obicni coperi(tjesioci). 

 Budes ti jos malo plakao za tim sto si rekao, jer ta 1060 6gb uskoro ide ispod RX 570 performasni