Grafičke kartice

GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

HCgamingCRO ned 28.7.2019 17:15
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Jos jednom...1660ti nije slabija od 1070..al velim tvoje pare odluci onda sam sto je najbolje mislim.

jedino da uzmem keš, pa da gledam neku 1660ti za uzeti

jer uzimati 1660ti za 3000 kuna i dobiti šipak razlike do iznosa od 4000 koliko sam platio svoju grafu je bedastoća, ako za 500 kuna dodatka mogu imati 2070

 LOgicno normalno...ako nemas opciju povrata novca uz jeftiniji proizvod onda definitivno imas pravo.Ali moras gledati koliko je to isplativo..2070 je uisitnu graficka ipo za gejmanje na 1440p barem-dok nepromjenis cpu ti ces tu grafu tjerati na 50-70 % ovisno o igri-i odtuda ces imati vece dripove i samim time ce ti i 0.1 i 1% frejmovi biti manji od 1070.

picajzla0707 ned 28.7.2019 17:27
HCgamingCRO kaže...

 LOgicno normalno...ako nemas opciju povrata novca uz jeftiniji proizvod onda definitivno imas pravo.Ali moras gledati koliko je to isplativo..2070 je uisitnu graficka ipo za gejmanje na 1440p barem-dok nepromjenis cpu ti ces tu grafu tjerati na 50-70 % ovisno o igri-i odtuda ces imati vece dripove i samim time ce ti i 0.1 i 1% frejmovi biti manji od 1070- jel reci iskreno dok gejmas ta 1070 je uvik siguran sam tu negdje o igri izmedju 90% usage-a jel tako?

znala je ona biti i ispod 90% usage, ali je to meni manje bitno dok god drži frejmove iznad 50 da ja ne osjetim usporavanje igre

ma zapravo sam ja bio vrlo zadovoljan s tom 1070, nisam je niti ocao osim za probu, jer mi je bilo bitno da bude tiha i dovoljno jaka da ne moram igrati na low detaljima

 

a sad ako već mogu dobiti jaču za iste pare ili za manju nadoplatu, pa se igrati kao i sa ovom 1070 do upgrejda procesora koji slijedi uskoro (bar je meni razmak do godinu dana uskoro), zašto ne

 

HCgamingCRO kaže...

tesko da ce dobiti povrat novca na gotovo isteklu garanciju-povrat novca/porizvoda ugl je onak par tjedana fore-nakon toga popravak ili zamjena.

 kako to misliš?

imam garanciju do veljače 2021., pa čak i da je garancija mjesec dana do isteka - moja su prava ista kao i na početku garancije

 

proizvod ako crnke unutar garantnog roka imam pravo na novi, ako trgovac nema takav - može mi ponuditi u zamjenu odgovarajući proizvod ili vratit pare, no odluka hoću li uzeti zamjenski proizvod ili pare je moja

 

picajzla0707 ned 28.7.2019 17:37
HCgamingCRO kaže...

Velim mislim tako barem-nisam siguran jel mozes dobiti cijelokupni iznos natrag,sve to ovisi o polici jamstva kakve trgovine imaju-svaka pravi svoja pravila maltene.Trebas provjeriti djaba pricati.

nema tu svaka svoja pravila

imaš zakon o zaštiti potrošača i zakon o obveznim odnosima, garancija jednako vrijedi prvog i posljednjeg dana za cjelokupni iznos cijene proizvoda

trgovac ti može ponuditi novac ili istovjetni proizvod po svojem izboru, ako nema istovjetni proizvod može ti ponuditi lovu ili zamjenski proizvod, a tada je izbor tvoj i ako ti zamjenski proizvod ne odgovara uzimaš lovu i to do zadnje lipe koliko si platio prvotni proizvod

mariclius ned 28.7.2019 17:58

Mojoj ženi bio crknuo mob ni 30 dana prije isteka garancije. Nisu imalo takav i javili da uzme nešto za 3600. Pretplatu nisam produžio i uzeo 2 moba, jedan bolji i jedan slabiji. 

Mislim nije vezano za grafe već za tu garanciju šta pričate. 

Nije im baš bilo drago za razliku od mene:) 

thebatman ned 28.7.2019 18:04
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Velim mislim tako barem-nisam siguran jel mozes dobiti cijelokupni iznos natrag,sve to ovisi o polici jamstva kakve trgovine imaju-svaka pravi svoja pravila maltene.Trebas provjeriti djaba pricati.

nema tu svaka svoja pravila

imaš zakon o zaštiti potrošača i zakon o obveznim odnosima, garancija jednako vrijedi prvog i posljednjeg dana za cjelokupni iznos cijene proizvoda

trgovac ti može ponuditi novac ili istovjetni proizvod po svojem izboru, ako nema istovjetni proizvod može ti ponuditi lovu ili zamjenski proizvod, a tada je izbor tvoj i ako ti zamjenski proizvod ne odgovara uzimaš lovu i to do zadnje lipe koliko si platio prvotni proizvod

 Ne treba ti ponuditi lovu. Može ti dati isti takav, ponudit neki u istom cjenovnom rangu ili skuplji uz tvoju nadoplatu. 

hahhaajaads ned 28.7.2019 18:18

U Linksu su meni rekli kad sam reklamirao G29, da mogu dobit povrat love jedino ako nema takvog istog uredjaja na stanju, no kako je bio na stanju mogao sam birat ili taj isti proizvod ili uzet neki drugi proizvod za istu lovu ili nadoplatit za nesto drugo.

picajzla0707 pon 29.7.2019 00:29

Tako je, ako imaju isti proizvod onda trgovac bira što će ti ponuditi, ako nema isti proizvod onda ti biraš lovu ili zamjenski. Ali nema smisla spamat temu s pričama tko je kome što rekao u kojoj trgovini, linkovima na opća pravila eu i slično - imate hrvatske zakone i služite se njima, ne kvazitumačenjima wannabe trgovačkih stručnjaka iz linksa i sličnim glupostima

mariclius pon 29.7.2019 18:45

Kolega mi kaže da je uložio u svoju r9 290(nisam dobro zapamtio:) nove ventilatore od nekih 500 kn i da mu temp grafe ne prelazi 60c sada po ljeti. 

Mislio je na ovo, to ide i na 1080. 

Ako se mjenjaju stock ventilatori zar se ne gubi garancija ili ja to sve nisam dobro shvatio(lako moguće;) 

 

https://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=46

 

Ili da ipak idem na kućište+ ventilatore? 

Eto samo pitam, kad je već on jako zadovoljan. 

 

 

picajzla0707 čet 8.8.2019 13:43
picajzla0707 kaže...

moja gtx 1070 izgleda prdnula na rosu, jučer ostavio upaljen komp da se nećak može igrati i otišao s malom proslavit rođendan 

navečer se vratim - kad ono jarko zeleni ekran, restartiram komp - vidi se logo od asusa i to je sve, kad uđe u windoze više se ne vidi ništa od zelenila

na integriranoj sve radi normalno :(

 sam sebe citiram... nije mi dobro

još ništa nisam dobio od protisa, no microline servis po reklamacijskom broju kaže ovako:

Ispravno - povrat
Komplet *Navedeni kvar nije potvrđen na testiranju*
Datum rješavanja: 8.8.2019.

sad me zanima što ću ako meni i dalje bude zeleni ekran, hm, hm... 

 

hahhaajaads čet 8.8.2019 13:55
picajzla0707 kaže...
picajzla0707 kaže...

moja gtx 1070 izgleda prdnula na rosu, jučer ostavio upaljen komp da se nećak može igrati i otišao s malom proslavit rođendan 

navečer se vratim - kad ono jarko zeleni ekran, restartiram komp - vidi se logo od asusa i to je sve, kad uđe u windoze više se ne vidi ništa od zelenila

na integriranoj sve radi normalno :(

 sam sebe citiram... nije mi dobro

još ništa nisam dobio od protisa, no microline servis po reklamacijskom broju kaže ovako:

Ispravno - povrat
Komplet *Navedeni kvar nije potvrđen na testiranju*
Datum rješavanja: 8.8.2019.

sad me zanima što ću ako meni i dalje bude zeleni ekran, hm, hm... 

 

 Znaci ti ces po tome opet dobit tu grafu koja ti je imala zeleni ekran ? Ako zelis lakse rijesit problem, uvijek poslikas (ili jos bolje snimis) problem kad je na integriranoj i na samoj grafickoj i dobit ces povrat novca (ako nema takve grafe) ili grafu u istoj vrijednosti (ili nadoplata)... Ali da, po ovome tebi je oni vracaju nazad i izgleda da kod njih nema problema...

Promster čet 8.8.2019 13:56
picajzla0707 kaže...
picajzla0707 kaže...

moja gtx 1070 izgleda prdnula na rosu, jučer ostavio upaljen komp da se nećak može igrati i otišao s malom proslavit rođendan 

navečer se vratim - kad ono jarko zeleni ekran, restartiram komp - vidi se logo od asusa i to je sve, kad uđe u windoze više se ne vidi ništa od zelenila

na integriranoj sve radi normalno :(

 sam sebe citiram... nije mi dobro

još ništa nisam dobio od protisa, no microline servis po reklamacijskom broju kaže ovako:

Ispravno - povrat
Komplet *Navedeni kvar nije potvrđen na testiranju*
Datum rješavanja: 8.8.2019.

sad me zanima što ću ako meni i dalje bude zeleni ekran, hm, hm... 

 

Ja obično napravim 509 slika i barem pol sata videomaterijala, i to sve šaljem u početnom mailu, pa neka gledaju. 

picajzla0707 čet 8.8.2019 14:53
Promster kaže...

Ja obično napravim 509 slika i barem pol sata videomaterijala, i to sve šaljem u početnom mailu, pa neka gledaju. 

ma imam garanciju do veljače 2021. godine, pa ako se opet pojavi zeleni ekran ili bilo kakve anomalije, imat ću vremena snimati

ako se grafa vrati normalna i ostane takva, baš me briga - jedino me muči koji se moj dogodio da je ekran pozelenio i ostao zelen i nakon ponovnog vraćanja grafe u računalo

jel moguće da je otišao pcie utor, da je napajanje djelomično cicikrepnulo ili nešto treće... sad sam na sto muka dok se grafa ne vrati

Valentin17 čet 8.8.2019 15:22
picajzla0707 kaže...

sad sam na sto muka dok se grafa ne vrati

Uvijek negdje možeš probat posudit drugu za test, a nije od lošega uzeti drugi disk i na njega sve posnimati ispočetka, tako da eliminiraš mogući problem sa softwerom.

To što je ekran pozelenio nemora nužno biti do grafičke kartice, meni to miriši na problem sa softwerom ili driverom.

 

picajzla0707 čet 8.8.2019 17:18

Ma nista, kad je vrate ide testiranje, grafa u moj komp, pa u djecji sa rajzenom, pa rezervna gtx 570 u moj komp i valjda cu doci do nekog zakljucka. A sto se tice rudarenja - cisto sumnjam da joj je dva mjeseca rada s temperaturama 65-70 stupnjeva moglo naskodit, nazalost sam kasno uskocio u vlak i poslije vise nije bilo isplativo

Valentin17 čet 8.8.2019 17:22
picajzla0707 kaže...
A sto se tice rudarenja - cisto sumnjam da joj je dva mjeseca rada s temperaturama 65-70 stupnjeva moglo naskodit

Nije to do toga, iako ja se ne bi brinuo uopće, garanciju imaš i to je jedino bitno.

hahhaajaads čet 8.8.2019 18:01
picajzla0707 kaže...
Ma nista, kad je vrate ide testiranje, grafa u moj komp, pa u djecji sa rajzenom, pa rezervna gtx 570 u moj komp i valjda cu doci do nekog zakljucka. A sto se tice rudarenja - cisto sumnjam da joj je dva mjeseca rada s temperaturama 65-70 stupnjeva moglo naskodit, nazalost sam kasno uskocio u vlak i poslije vise nije bilo isplativo

 Da nisi picajzla, sad bi se vozio sa novom grafickom.  Ali stvarno, kad vidis problem, mobitel u ruke i snimaj 

picajzla0707 uto 3.12.2019 22:33

Ima li tko iskustva sa spajanjem tv-a putem hdmi kabela, da je imao probleme sa zvukom. Ponekad mi na filmovima nestaje pozadinski zvuk, znači čuju se samo glasovi, a kad šute bude potpuna tišina. Onda se normalno čuje dio bez govora kad je pozadinski zvuk jači, pa opet iznova.
Do čega bi moglo biti, jel može kabel zezat?

CyberDemonVZ uto 3.12.2019 23:52
picajzla0707 kaže...
Ima li tko iskustva sa spajanjem tv-a putem hdmi kabela, da je imao probleme sa zvukom. Ponekad mi na filmovima nestaje pozadinski zvuk, znači čuju se samo glasovi, a kad šute bude potpuna tišina. Onda se normalno čuje dio bez govora kad je pozadinski zvuk jači, pa opet iznova.
Do čega bi moglo biti, jel može kabel zezat?

 Preko čega puštaš filmove? Neki player na PCu?

Problem ti je vjerojatno u surround zvuku. Izgleda da čuješ samo prednji kanal.

Uključi stereo na programu na kompu, ili probaj pronaći surround opcije na TVu

 

Ako ipak nije ništa odovog, onda probaj novi kabel.

lomba100 sri 4.12.2019 06:51
picajzla0707 kaže...
Ima li tko iskustva sa spajanjem tv-a putem hdmi kabela, da je imao probleme sa zvukom. Ponekad mi na filmovima nestaje pozadinski zvuk, znači čuju se samo glasovi, a kad šute bude potpuna tišina. Onda se normalno čuje dio bez govora kad je pozadinski zvuk jači, pa opet iznova.
Do čega bi moglo biti, jel može kabel zezat?

U šta je spojeno?

Preko čega puštaš video?

 

U softveru/Windowsima postavljen zvuk na stereo/višekanalni?

picajzla0707 sri 4.12.2019 09:54
CyberDemonVZ kaže...

 Preko čega puštaš filmove? Neki player na PCu?

Problem ti je vjerojatno u surround zvuku. Izgleda da čuješ samo prednji kanal.

Uključi stereo na programu na kompu, ili probaj pronaći surround opcije na TVu

 

Ako ipak nije ništa odovog, onda probaj novi kabel.

mpc player koji dođe s paketom kodeka, već godinama koristim jedan te isti

lomba100 kaže...

U šta je spojeno?

Preko čega puštaš video?

 

U softveru/Windowsima postavljen zvuk na stereo/višekanalni?

 spojeno je na nevidiju, mpc koji koristim jako dugo i tek odnedavno je počeo zajebavat

probat ću drugi hdmi kabel pa ću vidjet, mislim da ih imam naposlu preko nekoliko pa ću posuditi za probu da ne kupujem bezveze

CyberDemonVZ sri 4.12.2019 12:32

U potpuno istoj konfiguraciji je radilo, ali je od jednom prestalo?

To je jako važna informacija :D Mislio sam da prvi put isprobavaš.

 

Pogledaj sve vezano uz 5.1, 3D zvuk i slično, možda se negdje promijenila koja opcija ili codec kod Windows updatea, ili nešto takvo.

 

Ali za svaki slučaj posudi kabel.

picajzla0707 sri 4.12.2019 13:19
CyberDemonVZ kaže...

U potpuno istoj konfiguraciji je radilo, ali je od jednom prestalo?

To je jako važna informacija :D Mislio sam da prvi put isprobavaš.

 

Pogledaj sve vezano uz 5.1, 3D zvuk i slično, možda se negdje promijenila koja opcija ili codec kod Windows updatea, ili nešto takvo.

 

Ali za svaki slučaj posudi kabel.

 ma konfiguracija je ista, mijenjan je tv i hdmi kabel, s tim da prvih par mjeseci nije bilo problema, a sad je sve izraženije

primjerice, nekidan sam s klincima gledao pirate s kariba i sve je bilo ok, onda smo gledali jedan od nastavaka i nakon trećine filma počelo bi to s gubljenjem zvuka, ponegdje neprimjetno, negdje očito mrtva tišina čim zatvore usta i onda se zvuk pojavi i pozadinski i svi ostali čim krene govor

jučer sam gledao sam novog ramba i bilo je užas, ne samo da se povremeno gubio pozadinski zvuk, nego bi prekidalo i neke dijelove govora

 

našao sam na poslu novi nekorišteni kabel pa ću isprobat kad dođem doma, a probat ću i drugi ulaz na tv-u

šteta što grafa nema dva hdmi izlaza, no i to mogu isprobat ako uključim integriranu pa preko hdmi izlaza na matičnoj

CyberDemonVZ pet 20.12.2019 19:19
picajzla0707 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

U potpuno istoj konfiguraciji je radilo, ali je od jednom prestalo?

To je jako važna informacija :D Mislio sam da prvi put isprobavaš.

 

Pogledaj sve vezano uz 5.1, 3D zvuk i slično, možda se negdje promijenila koja opcija ili codec kod Windows updatea, ili nešto takvo.

 

Ali za svaki slučaj posudi kabel.

 ma konfiguracija je ista, mijenjan je tv i hdmi kabel, s tim da prvih par mjeseci nije bilo problema, a sad je sve izraženije

primjerice, nekidan sam s klincima gledao pirate s kariba i sve je bilo ok, onda smo gledali jedan od nastavaka i nakon trećine filma počelo bi to s gubljenjem zvuka, ponegdje neprimjetno, negdje očito mrtva tišina čim zatvore usta i onda se zvuk pojavi i pozadinski i svi ostali čim krene govor

jučer sam gledao sam novog ramba i bilo je užas, ne samo da se povremeno gubio pozadinski zvuk, nego bi prekidalo i neke dijelove govora

 

našao sam na poslu novi nekorišteni kabel pa ću isprobat kad dođem doma, a probat ću i drugi ulaz na tv-u

šteta što grafa nema dva hdmi izlaza, no i to mogu isprobat ako uključim integriranu pa preko hdmi izlaza na matičnoj

 Ejjj, jesi kaj rješio??

rokonja kaže...

 Dal je normalna temperatura kod msi gtx 1080 ti gaming x oko 81C? Tako mi je kad igram PUBG.

 Tu:

https://www.bug.hr/recenzije/msi-gtx-1080-ti-gaming-x-trio-duza-hladnija-i-mocnija-1999

i tu:

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_gtx_1080_ti_gaming_x_review,8.html

 

vele da nije OK...