Grafičke kartice

GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

CroAtTheTop sub 4.5.2019 22:29

Nisam dirao fan curve jer mislim da nema smisla posto je cooler grozan, ima samo 3 heat pipe setup, sve puno plastike tak da i nema kam ic zrak kak spada a i glasno je u 3PM kad krene rokat, jedino bi mogao 1% za 1C slozit ili jace ali nema poante kad ce zvucat ko turbina a ipak preferiram barem podnosljivu razinu decibela sto ovo nije nit na default, a jos k tome imam Define R5 koji upije koji dio buke, tak da stvarno mislim rijesit problem samo je pitanje hocu li se odvazit za aftermarket hladnjak ili dva ventilatora iako nisam siguran dal imam dovoljno tocaka na kojima bi ih mogao ucvrstit za graficku i cooler.

CroAtTheTop ned 5.5.2019 21:06

Jedino to mi je preostalo, sad imam +150MHz core na +0 voltage i 110% power limita sto rezultira na nekih 1960MHz kad ode temp na 82-83C gdje se "stabilizira" tj drzi vecinu vremenu uz pripadajucu buku. Iako i undervolt+overclock nije trajno rijesenje morat cu jednu od dvije opcije napravit kad tad..

Jakovp ned 5.5.2019 21:20
CroAtTheTop kaže...

Jedino to mi je preostalo, sad imam +150MHz core na +0 voltage i 110% power limita sto rezultira na nekih 1960MHz kad ode temp na 82-83C gdje se "stabilizira" tj drzi vecinu vremenu uz pripadajucu buku. Iako i undervolt+overclock nije trajno rijesenje morat cu jednu od dvije opcije napravit kad tad..

 

Ovo što si napisao nije strašno, taman je na rubu prihvatljivog

ansha ned 5.5.2019 21:22
CroAtTheTop kaže...

Jedino to mi je preostalo, sad imam +150MHz core na +0 voltage i 110% power limita sto rezultira na nekih 1960MHz kad ode temp na 82-83C gdje se "stabilizira" tj drzi vecinu vremenu uz pripadajucu buku. Iako i undervolt+overclock nije trajno rijesenje morat cu jednu od dvije opcije napravit kad tad..

Trebas clockat pomocu krivulje (curve, googlaj to) jer onda mozes namjestit tocno sa kojim naponom radi na kojem taktu. Maksimalni takt namjesti na nekih 0.9V...

CroAtTheTop ned 5.5.2019 22:01
Jakovp kaže...
CroAtTheTop kaže...

Jedino to mi je preostalo, sad imam +150MHz core na +0 voltage i 110% power limita sto rezultira na nekih 1960MHz kad ode temp na 82-83C gdje se "stabilizira" tj drzi vecinu vremenu uz pripadajucu buku. Iako i undervolt+overclock nije trajno rijesenje morat cu jednu od dvije opcije napravit kad tad..

 

Ovo što si napisao nije strašno, taman je na rubu prihvatljivog

 Je prihvatljivo je dok nije ljeto i ako nije zahtijevna igrica, nesto tipa Witcher 3 ili Watch Dogs 2 na 144Hz pocne skakat na 85C iako me opce ne cudi koliko plastike ima na tako los hladnjak sam po sebi.

 

Probat cu undervolt i core+memory overclock mozda uspijem dobit isti rezultat na manjoj voltazi.

Jakovp ned 5.5.2019 22:37
CroAtTheTop kaže...
Jakovp kaže...
CroAtTheTop kaže...

Jedino to mi je preostalo, sad imam +150MHz core na +0 voltage i 110% power limita sto rezultira na nekih 1960MHz kad ode temp na 82-83C gdje se "stabilizira" tj drzi vecinu vremenu uz pripadajucu buku. Iako i undervolt+overclock nije trajno rijesenje morat cu jednu od dvije opcije napravit kad tad..

 

Ovo što si napisao nije strašno, taman je na rubu prihvatljivog

 Je prihvatljivo je dok nije ljeto i ako nije zahtijevna igrica, nesto tipa Witcher 3 ili Watch Dogs 2 na 144Hz pocne skakat na 85C iako me opce ne cudi koliko plastike ima na tako los hladnjak sam po sebi.

 

Probat cu undervolt i core+memory overclock mozda uspijem dobit isti rezultat na manjoj voltazi.

 

 

Probaj zamijeniti ventove, makni shroud i orig ventove i stavi 2 puta noctua 92 mm sa vezicima ili nečime. I naravno da ti je prozračno kućište. 

Bloodraven pet 10.5.2019 12:04

Pozdrav,

 

došao sam do 1080ti mini. Malo me muče temperature, znam da je 

to normalno za taj tip kartice ali me interesira da li tko od vas mjenja

termalnu pastuna grafičkama na području zagreba. Platio bi nije problem, jer se ne razumijem

u to. 

 

Hvala 

mariclius sub 27.7.2019 16:31

Od danas imam Gtx 1080 Palit Dual OC 8Gb.

Sinoc dok jos imao rx 580 8gb i igrao Tom Clancy's Ghost Recon Breakpointtemp skocila na 80c pa se malo prepao.

Danas sa 1080 ista stvar.

Kuciste je bocno otvoreno, a prostoriji je stvarno full toplo.

Inace je na 580 max temp bila 74c, do ove dane kad je za puknuti.

Moze li se to kako namjestiti ventilatore? Ove na 1080 niti ne cujem.Citam i gledam na youtube kako uraditi pa je li to ovo?

https://www.youtube.com/watch?v=O98z3oiRc_k

hahhaajaads sub 27.7.2019 19:38
mariclius kaže...

Od danas imam Gtx 1080 Palit Dual OC 8Gb.

Sinoc dok jos imao rx 580 8gb i igrao Tom Clancy's Ghost Recon Breakpointtemp skocila na 80c pa se malo prepao.

Danas sa 1080 ista stvar.

Kuciste je bocno otvoreno, a prostoriji je stvarno full toplo.

Inace je na 580 max temp bila 74c, do ove dane kad je za puknuti.

Moze li se to kako namjestiti ventilatore? Ove na 1080 niti ne cujem.Citam i gledam na youtube kako uraditi pa je li to ovo?

https://www.youtube.com/watch?v=O98z3oiRc_k

 Da to je to, meni su one fore da se vent tek pali na 60 stupnjeva glupe, jer iz nekog razloga ne volim da mi temperatura icega ide preko 65 stupnjeva (a samim time onda i raste temperatura cijelog kucista pa tako i procesora).

 Ovako sam ja sebi namjestio (iako je malo pretjerano jer mi temperatura grafe ne ide iznad 60 stupnjeva niti prilikom 5+ sati gejmanja, no kako je vent necujan onda mi je dobro).

Valentin17 sub 27.7.2019 20:10
mariclius kaže...

Kuciste je bocno otvoreno, a prostoriji je stvarno full toplo.

Fino uloži novce u kućište sa kvalietnim protokom zraka, u ventilatore ako ništa Arctic F12 PWM i odmah budeš vidio razliku,

micanje stranice nije riješenje jer na taj način ulazi prašina nepotrebno, a trpe i komponente po npr. matičnoj ploči, HDD, memorija

jer prednji ventilatori kad vuku zrak izvana i upuhuju ga u kućište, pušu i po tim komponentama i hlade ih, bez dobroga protoka zraka nema ništa.

mariclius sub 27.7.2019 21:13

Probao sam malo sam namjestiti i sad je ispod 80, bude do 75c.
Hahhaajaads probati ću ovako kao i ti kasnije, sad je pravo nevrijeme i grmi jako pa sve pogasio.

Valentin17, prvo što ću kupiti sljedeće je kučište i te ventilatore.
To barem nije veliki trošak, a sad kad već uzeo r5 1600 i 1080 želim da potraje.
Hvala na objašnjenju, kao i do sada uz vašu pomoć i savjete sve kupim.
Ghost recon wildlands na 1080 rezoluciji sve na ultra 60 fps, a kad stavim na 1440 i kad smanjim čini mi se one sjene, a ostalo ultra isto oko 60 fps.
Ja sam prezadovoljan:)

picajzla0707 ned 28.7.2019 11:39

moja gtx 1070 izgleda prdnula na rosu, jučer ostavio upaljen komp da se nećak može igrati i otišao s malom proslavit rođendan 

navečer se vratim - kad ono jarko zeleni ekran, restartiram komp - vidi se logo od asusa i to je sve, kad uđe u windoze više se ne vidi ništa od zelenila

na integriranoj sve radi normalno :(

IvanBrekalo ned 28.7.2019 11:41
picajzla0707 kaže...

moja gtx 1070 izgleda prdnula na rosu, jučer ostavio upaljen komp da se nećak može igrati i otišao s malom proslavit rođendan 

navečer se vratim - kad ono jarko zeleni ekran, restartiram komp - vidi se logo od asusa i to je sve, kad uđe u windoze više se ne vidi ništa od zelenila

na integriranoj sve radi normalno :(

 Navali:

https://www.conrad.hr/graficka-kartica-msi-gaming-nvidia-geforce-rtx2080-ti-lightning-z-11-gb-gddr6-ram-pcie-x16-hdmitrade;,-displayport,-usb-c?ref=Nabava&subref=article%2f2108013&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

mislioc ned 28.7.2019 11:45
picajzla0707 kaže...

moja gtx 1070 izgleda prdnula na rosu, jučer ostavio upaljen komp da se nećak može igrati i otišao s malom proslavit rođendan 

navečer se vratim - kad ono jarko zeleni ekran, restartiram komp - vidi se logo od asusa i to je sve, kad uđe u windoze više se ne vidi ništa od zelenila

na integriranoj sve radi normalno :(

 Nadam se da je pod garancijom?

mislioc ned 28.7.2019 11:55
picajzla0707 kaže...
Taman na pola garancije u protisa, baš gledam dodati 500 kuna za gainward 2070 phantom glh ili uzeti lovu ako mi ponude nešto slabije

 Uzmi lovu i nadogradnja kompletnog pc-a. R5 3600/2600,b450,2x8gb ddr4 3200c16,polovna 1070ti ili 1070. Ovo prodaj i taman sve pokriješ.

picajzla0707 ned 28.7.2019 12:06

A vidjet ću još, nekako nisam još planirao ove godine ići na upgrejd. Plan je bio sljedeće godine ići na ddr5 i normalniji pcie 4.0 da nema ovih zujalica. Sad pred kraj drr4 i pcie 3.0 mi je malo bezveze upgrejdati komp za koji računam da bi me trebao služiti idućih pet godina

HCgamingCRO ned 28.7.2019 14:41
picajzla0707 kaže...
Taman na pola garancije u protisa, baš gledam dodati 500 kuna za gainward 2070 phantom glh ili uzeti lovu ako mi ponude nešto slabije

 Ma bolje ti je ako imas garanciju jos da ti je zamjene mozda ako imaju jos takve,jel 2070 na taj proc i tu rezoluciju(1080p?) je BN-neisplativo,ako ti vracaju pare neke onda definitivno cak 1660ti na taj proc,ako ti je bed radi 2 manje GB vrma onda imas i 2060 super od 8 za koliko nekih 3.5 tisuca kn- ali iskreno sve te grafe osim 1660ti ce ti proc BN u nekim igrama sigurno i na 50 % graficki usage.

hahhaajaads ned 28.7.2019 15:12
HCgamingCRO kaže...
picajzla0707 kaže...
Taman na pola garancije u protisa, baš gledam dodati 500 kuna za gainward 2070 phantom glh ili uzeti lovu ako mi ponude nešto slabije

 Ma bolje ti je ako imas garanciju jos da ti je zamjene mozda ako imaju jos takve,jel 2070 na taj proc i tu rezoluciju(1080p?) je BN-neisplativo,ako ti vracaju pare neke onda definitivno cak 1660ti na taj proc,ako ti je bed radi 2 manje GB vrma onda imas i 2060 super od 8 za koliko nekih 3.5 tisuca kn- ali iskreno sve te grafe osim 1660ti ce ti proc BN u nekim igrama sigurno i na 50 % graficki usage.

 Ma i 1660ti ce mu bn proc, jer ona je stock na razini 1070 (naravno vecinom u open world igrama)

picajzla0707 ned 28.7.2019 16:38
HCgamingCRO kaže...
picajzla0707 kaže...
Taman na pola garancije u protisa, baš gledam dodati 500 kuna za gainward 2070 phantom glh ili uzeti lovu ako mi ponude nešto slabije

 Ma bolje ti je ako imas garanciju jos da ti je zamjene mozda ako imaju jos takve,jel 2070 na taj proc i tu rezoluciju(1080p?) je BN-neisplativo,ako ti vracaju pare neke onda definitivno cak 1660ti na taj proc,ako ti je bed radi 2 manje GB vrma onda imas i 2060 super od 8 za koliko nekih 3.5 tisuca kn- ali iskreno sve te grafe osim 1660ti ce ti proc BN u nekim igrama sigurno i na 50 % graficki usage.

 kakve su to pak bedastoće? 

 

2070 je neisplativa, pa bolje da mi daju istu 1070 ako je imaju???

jel vi ljudi ponekad razmislite prije nego nešto napišete?

 

2070 nikad neće davati manji fps od 1070 čak niti na mojem procesoru, može samo više, bolje i na većim detaljima od dosadašnje 1070 - recimo na neoptimiziranim i gpu zahtjevnijim igrama poput mafije 3 ili kingdom come gdje će na full detaljima davati iznad 60fps za koje moja 1070 inače nije bila sposobna na 1080p, a kamo li da uzmem neki monitor veće rezolucije

 

a kako sam već napisao da sljedeće godine (možda i krajem ove ako se posloži ddr5 + pcie 4.0 podloga), planiram upgrejd procesora i matične te vjerojatno i monitora, onda će za godinu dana 2070 svakako biti bolja opcija od 1070 ili 2060 jer moj budući proc će jednako dobro moći iskoristiti bilo koju od tih grafa

ne vidim razloga tražiti da mi nađu istu 1070 ili uzimati u zamjenu neke slabije grafe od 3000 ili 3500 kuna, jer ostatak love do punog iznosa mi neće vratiti - mogu samo tražiti puni iznos i uzeti privremeno neku slabiju grafu za siću (rx570 i slično) na njuški ili odmah trgovini nadoplatiti parsto kuna za jače

HCgamingCRO ned 28.7.2019 16:47

Pa sta ti onda pitas dal da das nadoplatu za 2070 ili uzmes pare za nesto slabije? Ako ces godinu plus tjerati teski BN i onda upgradeati sve pa mozes i ladno i tu 2070 upgradeati ponovo... a naposlijetku imas iste performance sa navi karticom al opet jeftinije.A ako mislis da ce sa 2070 imate vise frejmova nego sa 1070-to razmisli dva puta o tome i ako imas bice 5 posto ali ces i izgubiti i biceti manji i 1 i 0.1 % nego sa 1070.

A 1660ti je 1-1 sa 1070 pa nevidim razloga o kakvom downgrade-u pricas al ajd,tvoje pare radi sta os i mislis da je najpametnije za tvoj build.

picajzla0707 ned 28.7.2019 17:01
HCgamingCRO kaže...

Pa sta ti onda pitas dal da das nadoplatu za 2070 ili uzmes pare za nesto slabije? Ako ces godinu plus tjerati teski BN i onda upgradeati sve pa mozes i ladno i tu 2070 upgradeati ponovo... a naposlijetku imas iste performance sa navi karticom al opet jeftinije.A ako mislis da ce sa 2070 imate vise frejmova nego sa 1070-to razmisli dva puta o tome i ako imas bice 5 posto ali ces i izgubiti i biceti manji i 1 i 0.1 % nego sa 1070.

picajzla0707 kaže...
Taman na pola garancije u protisa, baš gledam dodati 500 kuna za gainward 2070 phantom glh ili uzeti lovu ako mi ponude nešto slabije

 nekad treba i pročitati ono na što odgovaraš... nigdje nisam pitao dal ovo ili ono, nego sam rekao da imam dilemu između dvije opcije

bn kroz godinu dana ili manje mi je nebitan, na koncu možda me nešto kvrcne pa se počastim već do kraja godine s novim procom i matičnom

 

u svakom slučaju ne vidim poante tražiti od trgovine da mi daju slabiju grafu u zamjenu samo zato jer imam bn s jačom grafom

ili keš ili nadogradnja na jače za sitnu lovu, sve drugo je glupost jer trgovine u pravilu ne vraćaju razliku od cijene slabije grafe do punog iznosa grafe koju si ranije kupio

 

EDIT:

i otkud ti ovo da ću sa 2070 imati manji 1 i 0,1% nego sa 1070?

i average i minimum i max fps mogu biti samo veći s jačom grafom na istom procu, nikako manji - osim u slučaju kad uspoređuješ amd i nvidia grafe gdje postoji razlika u overheadingu, pa će grafa s izraženijim overheadom poput amdove gcn arhitekture praviti probleme na slabijim procesorima

 

 

picajzla0707 ned 28.7.2019 17:09
HCgamingCRO kaže...

Jos jednom...1660ti nije slabija od 1070..al velim tvoje pare odluci onda sam sto je najbolje mislim.

jedino da uzmem keš, pa da gledam neku 1660ti za uzeti

jer uzimati 1660ti za 3000 kuna i dobiti šipak razlike do iznosa od 4000 koliko sam platio svoju grafu je bedastoća, ako za 500 kuna dodatka mogu imati 2070