Grafičke kartice

ASUS ROG STRIX RTX 2060 GAMING ADVANCED,kvalitet?

Zelja uto 21.5.2019 12:46

Googlao sam ovu karticu ali ništa nisam uspio da nađem o njoj ni na youtube čak tako da nemam pojma kako je izvedeno hlađenje kod nje,koliko je kvaitetna,da li je kvarljiva i ostalo.

Uvijek mi izbaci OC verziju ove kartice,pa me zanima ako je neko ima da li je zadovoljan i da li ima velike razlike u odnosu na OC verziju sem brzine GPU-a?

Gledam da joj je GPU clock prilično nizak,pa me to obeshrabljuje da je uzmem,i ne znam da li bi mogla ići do 2GHZ u zahtjevnim igricama kao reciom neki drugi modeli RTX 2060?

Paolo Maldini uto 21.5.2019 13:29
Zelja kaže...

Googlao sam ovu karticu ali ništa nisam uspio da nađem o njoj ni na youtube čak tako da nemam pojma kako je izvedeno hlađenje kod nje,koliko je kvaitetna,da li je kvarljiva i ostalo.

Uvijek mi izbaci OC verziju ove kartice,pa me zanima ako je neko ima da li je zadovoljan i da li ima velike razlike u odnosu na OC verziju sem brzine GPU-a?

Gledam da joj je GPU clock prilično nizak,pa me to obeshrabljuje da je uzmem,i ne znam da li bi mogla ići do 2GHZ u zahtjevnim igricama kao reciom neki drugi modeli RTX 2060?

 Trebaš li usput savjet za odabir WC papira?

hahhaajaads uto 21.5.2019 13:38
Djozaa kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Trebaš li usput savjet za odabir WC papira?

 Puno kakiš, pa imas iskustva? Pa nabaci koj savjet, mene zanima. 

 Ne razumijes o cem govorimo, Zelja kupuje graficku vec oko pola godine i uvijek jel ova bolja, nije, je, a nije ima manji boost clock, 1070 je bolja od 1070ti jer ima veci boost clock i takve glupave izreke... Mogu se opet kladit da ce opet za par mjeseci pitat da li vrijedi uzet neku karticu od 200-300€...

Zelja uto 21.5.2019 20:01

Ovo me podsjeca na sjelo zena koje pricaju o komsinici.

ljudi postavljam vam pitanja koja me zanimaju niste kod komsinice.

Sta se desava kad graficka daje vise fps-a nego sto monitor moze primiti da li dolazi do artifakta ili sta?

Zelja uto 21.5.2019 20:04
picajzla0707 kaže...
Zelja, ne bi ja asusa... sparaju na ventovima i stavljaju obicne sleeve umjesto kvalitetnije dbb, jos tako u vodoravnom položaju...

 Ti bi MSI gaming Z koja se puno vise grije od strixice??

I ima ocito losije hladjenje.Imas na yt test grije se na oko 72 C cak.

Ne znam ko kakve.ventilatre koristi niti me zanima nisam kopac nito cu gejmat 12 sati.

Sad ako budemo ulazili u kvalitet ventilatora otici cemo daleko...

Cryogenic uto 21.5.2019 20:24
Zelja kaže...

Googlao sam ovu karticu ali ništa nisam uspio da nađem o njoj ni na youtube čak tako da nemam pojma kako je izvedeno hlađenje kod nje,koliko je kvaitetna,da li je kvarljiva i ostalo.

Uvijek mi izbaci OC verziju ove kartice,pa me zanima ako je neko ima da li je zadovoljan i da li ima velike razlike u odnosu na OC verziju sem brzine GPU-a?

Gledam da joj je GPU clock prilično nizak,pa me to obeshrabljuje da je uzmem,i ne znam da li bi mogla ići do 2GHZ u zahtjevnim igricama kao reciom neki drugi modeli RTX 2060?

 

kakva 2060, bacanje para, za 3000-3500 kn se nadje rabljena 1080ti koja podere 2060, a uskoro će i raytracing biti izvediv na 1080ti doduše nešto sporiji od rtx kartica. Kakva 2060 brale.

Promster uto 21.5.2019 20:31
ansha kaže...

Znao sam ko je autor teme odma po naslovu 

Lik da thumb-up na komentar u kojem ga se otvoreno sprda, naravno da je trol. Dajte nemojte više odgovarati na njegove upite/teme...

 

Ne zna kaj se događa kad grafička daje više frameova nego što monitor može prikazati, ali je sposoban i može razglabati o ventilatorima na pojednim karticama.

hahhaajaads uto 21.5.2019 20:38
Zelja kaže...
picajzla0707 kaže...
Zelja, ne bi ja asusa... sparaju na ventovima i stavljaju obicne sleeve umjesto kvalitetnije dbb, jos tako u vodoravnom položaju...

 Ti bi MSI gaming Z koja se puno vise grije od strixice??

I ima ocito losije hladjenje.Imas na yt test grije se na oko 72 C cak.

Ne znam ko kakve.ventilatre koristi niti me zanima nisam kopac nito cu gejmat 12 sati.

Sad ako budemo ulazili u kvalitet ventilatora otici cemo daleko...

 Zasto pitas za misljenje ako mislis da je msi gaming z gora od strixice ? Svi smo vec odavno skuzili da se ne razumijes u racunala (iako si rekao da ih doma imas mali milion), nisi znao obican nvme ssd stavit u maticnu (isto tako nisi znao niti skinut graficku). "ako budemo ulazili u kvalitet ventilatora otici cemo daleko...", ti se sad odjedamput razumijes i u ventilatore ?? Ljudi, gdje da onda otvorim onu temu o kojoj smo pricali gore  Sto se tice grafickih i tvojeg 60hz monitora, ak zelis 60 fpsa nista ispod RTX Titana nemoj uzimat...
 

Zelja sri 22.5.2019 09:12

Vidim da kad god postavim pitanje neko ne dobijem konkretan odgovor nego samo komentarisanje mene i mojih prijasnjih postova.

A ne dobijem odgovor iz 2 razloga ili ne znate kao sto niste znali odgovor na vecini mojoh pitanja ili me ne podnosite treceg nema.

Tako da vise necu ovde ni pisati jer srecom imaju drugi strani forumi

 

hummer0 sri 22.5.2019 09:23
Zelja kaže...

Vidim da kad god postavim pitanje neko ne dobijem konkretan odgovor nego samo komentarisanje mene i mojih prijasnjih postova.

A ne dobijem odgovor iz 2 razloga ili ne znate kao sto niste znali odgovor na vecini mojoh pitanja ili me ne podnosite treceg nema.

Tako da vise necu ovde ni pisati jer srecom imaju drugi strani forumi

 

 Ma nije Želja da te ne podnosimo nego si neodlučan.

Kad nešto pitaš ljudi ti odgovore onda ti imaš još 100 podpitanja koji nemaju smisla.

Plus postavljaš pitanja jel ti je dosadno.

A i to što pitaš ne namjeravaš uopće kupiti.

Koliko vidim ljudi ti uredno odgovaraju i daju savjete, ali ti nisi zadovoljan i kritiziraš te koji ti pomažu.

picajzla0707 sri 22.5.2019 09:50
Zelja kaže...
picajzla0707 kaže...
Zelja, ne bi ja asusa... sparaju na ventovima i stavljaju obicne sleeve umjesto kvalitetnije dbb, jos tako u vodoravnom položaju...

 Ti bi MSI gaming Z koja se puno vise grije od strixice??

I ima ocito losije hladjenje.Imas na yt test grije se na oko 72 C cak.

Ne znam ko kakve.ventilatre koristi niti me zanima nisam kopac nito cu gejmat 12 sati.

Sad ako budemo ulazili u kvalitet ventilatora otici cemo daleko...

 što to znači - puno se više grije, a i gdje si našao taj podatak od 72 stupnja?

 

evo ti s istog izvora, dakle s istim postavkama testa, test msi gaming z i strixice, razlika je pišljivih 3 stupnja u silent modu asusa

dakle asus ide na 62, msi na 65 - razlika je nebitna, pritom asus ima niže i temperature i niži rpm, dakle ima bolji hladnjak što i ne čudi obzirom da ima 3 vs 2 venta, a isto tako i više metala u hladnjaku

 

ako ćeš gledat drugi bios od asusa i razliku koju stvara veći broj okretaja, to isto napraviš u par klikova na msi grafi preko afterburnera, digneš broj okretaja i voila - temperatura padne

 

dakle, razlike su minimalne, kako u temperaturi, tako u buci

sve što ti kažem jest da msi stavlja dbb ventove koji su daleko kvalitetniji od običnih sleeve kakve koristi asus

ako te nije briga za kvalitetu, ti uzmi što hoćeš, no pitao si baš za kvalitetu i rečeno ti je

Promster sri 22.5.2019 10:29
Zelja kaže...

Vidim da kad god postavim pitanje neko ne dobijem konkretan odgovor nego samo komentarisanje mene i mojih prijasnjih postova.

A ne dobijem odgovor iz 2 razloga ili ne znate kao sto niste znali odgovor na vecini mojoh pitanja ili me ne podnosite treceg nema.

Tako da vise necu ovde ni pisati jer srecom imaju drugi strani forumi

 

Hvala, doviđenja.