The_Fichek sub 16.11.2019 14:48
R3nchi kaže...

Pitanje postoji li koja normalna vega 56 kartica?

ZA koju god da sam gledo reviewe svi se zale na kresanje, crni ekrwn, flcikering i kojekakve pizdarije...

 

Asus Strix Arez Vega 56. Prije par mj. bila za 2000kn u Njemackoj, ali se ponuda smanjila, tj. vjerojatno bjezi s trzista pa probaj ulovit. Ako uspijes ulovit javi otkud i s cim su ti dostavili.

aloevera13 sub 16.11.2019 16:37
R3nchi kaže...

Pitanje postoji li koja normalna vega 56 kartica?

ZA koju god da sam gledo reviewe svi se zale na kresanje, crni ekrwn, flcikering i kojekakve pizdarije...

 

 ja sam nedavno na ebayu.de kupio sapphire pulse za nekih 300€.

rabljena je, ali bolje ponude nije bilo..

 

bio sam skeptican, ali izgleda ko nova i stvarno radi kako spada (nadam se da ce tako i ostat)

 

nasao sam neke i na amazonu, ali nikako nisam mogao platit kako spada..

HCgamingCRO sub 16.11.2019 16:44
aloevera13 kaže...
R3nchi kaže...

Pitanje postoji li koja normalna vega 56 kartica?

ZA koju god da sam gledo reviewe svi se zale na kresanje, crni ekrwn, flcikering i kojekakve pizdarije...

 

 ja sam nedavno na ebayu.de kupio sapphire pulse za nekih 300€.

rabljena je, ali bolje ponude nije bilo..

 

bio sam skeptican, ali izgleda ko nova i stvarno radi kako spada (nadam se da ce tako i ostat)

 

nasao sam neke i na amazonu, ali nikako nisam mogao platit kako spada..

 Ma po njemackoj ni nema vise novih vega ako i da onda su ili blower varijanta ili su preko 600 eura preko nekih dobavljaca sada.

ali nevjerujem da je nekome zao radi toga osim sto propusta jedno 250-300w konstantnog loada iz uticnice i sa UV-om...

R3nchi ned 17.11.2019 13:46

Ma mene zapalila bila cijena ASSrock vege 56 u de shopovima po 217e..

Al su mi katastrofa reviwi..Bas ovo sto sam gore naveo. I to 20% usera se zali.

Kasnije sam malo guglo i skuzio da i ostale pate od istih problema samo ne u tolikom omjeru..

Imam sada 1060 i ponovio se ryzenom 5 3600 monitor je i dalje 1080p 

2000kn Za grafu nedam ..najviise bi se rastegnio do 250e s shipingom..

Tako da cu sacekat il ovu novu 5500 seriju ili ubost 1660s super..

Dobro je netko dolje napisao jos vuce struije ko mala elektrana..  

The_Fichek ned 17.11.2019 14:08

5500 bi trebala biti nesto jaca od 1650 i nije bas neki napredak u odnosu na staru RX 580 8GB. Ono kaj se iscekuje je RX 5600 i 5600 XT koje bi trebale izaci u Q4 2019., tj. uskoro, ali dok izadju AIB modeli, dok to dodje u HR, mozda vec krene 2020. Te grafe su zamjena za Vegu56, samo ne znam koja tocno, XT ili nonXT verzija 5600.

hahhaajaads pet 29.11.2019 13:53
R3nchi kaže...

Ma mene zapalila bila cijena ASSrock vege 56 u de shopovima po 217e..

Al su mi katastrofa reviwi..Bas ovo sto sam gore naveo. I to 20% usera se zali.

Kasnije sam malo guglo i skuzio da i ostale pate od istih problema samo ne u tolikom omjeru..

Imam sada 1060 i ponovio se ryzenom 5 3600 monitor je i dalje 1080p 

2000kn Za grafu nedam ..najviise bi se rastegnio do 250e s shipingom..

Tako da cu sacekat il ovu novu 5500 seriju ili ubost 1660s super..

Dobro je netko dolje napisao jos vuce struije ko mala elektrana..  

 Zasto onda ne gledat nereferantne verzije ? Bar smo pricali vec 100injak puta da se vani nadje Arez Strix Vega 56 ispod 300€ sa dostavom samo treba gledat i pratit, ne svaki dan nego svakih par sati. J

bongy sub 11.7.2020 23:39

Imam jedan problem. Do sad sam imo rx 580 i gtx 1080 nisam imo nikakvih problema dok nisam stavio vega 56

Problem je sljedeci, znaci u wind.mi radi sve normalno neki dan sam probao igrat farming simulator i kao da mi u igri stalno titra crni ekran, izadem iz igre udem u f1 2019 i radi sve ok. Uzmem f1 2020 prekucer, danas probam igru radi sve ok. Sad pokrenem igru nemogu igrati koliko mi baca stalno crne bljeskove. Skinem nove drivere ista stvar. Nisam nista radio po grafickoj ni po opcijama, neznam zasto mi to radi???

 

Pokušat cu snimiti video kako to izgleda pa stavim gore. DAli je netko imao slican problem?

Alfredo nr.2 sub 11.7.2020 23:47

Meni se danas pojavljivalo na Preyu 2006 s uključenim reshadom. S isključenim je sve radilo ok. Nisam shvatio u čemu je točno problem, no isključio sam neke video opcije, applajo i ponovo uključio. Trenutno sve glatko radi. Nema crnih bljeskova.

Dr. Vicko čet 13.8.2020 20:22

Da se i ja javim sa jednim nazovimo ga problemom.

 

Skoro od poznanika sam upiknuo Vegu 56, referentni model koja radi bez ikakvih problema.

Kartica ima na sebi bios od 64-ke.

 

Obzirom da se sve vise igram na UHD televizoru skinuo sam sa neta neki profil koji radi UV i OC kartice i primjetio sam da daje bolje performanse sa njim ali vec dva puta mi se dogodilo da u pola igranja racunar samo zasteka, zamrzne se sve, koliko vidim sve komponente rade ali na kartici ni jedna ona lampica koje se nalaze iznad pinova od napajanja ne svijetli dok uredno svijetli onaj radeon logo. Kada kartica nije pod opterecenjem uvijek svijetli ona jedna lampica.

 

Nakon restarta se sve vrati u normalu. Ukoliko igram bez UV i OC-a mogu igrati satima bez ikakvih problema.

 

Pretpostavljam da kartica na trenutke povuce malo vise struje i da mozda ovo moje napajanje ne uspijeva da je nahrani elektricitetom u dovoljnoj kolicini obzirom da je ukljuceno ono prekoracenje u napajanju od 50%. 

 

Sto se tice temperatura one ne prelaze 70 C pa ne vjerujem da je pregrijavanje jer i bez OC-a sam je znao siliti po 5 sati gejminga i nije pravila probleme.

 

Sta mislite da li je do napojne ili bi moglo biti i nesto drugo ??

hahhaajaads čet 13.8.2020 20:46
Dr. Vicko kaže...

Da se i ja javim sa jednim nazovimo ga problemom.

 

Skoro od poznanika sam upiknuo Vegu 56, referentni model koja radi bez ikakvih problema.

Kartica ima na sebi bios od 64-ke.

 

Obzirom da se sve vise igram na UHD televizoru skinuo sam sa neta neki profil koji radi UV i OC kartice i primjetio sam da daje bolje performanse sa njim ali vec dva puta mi se dogodilo da u pola igranja racunar samo zasteka, zamrzne se sve, koliko vidim sve komponente rade ali na kartici ni jedna ona lampica koje se nalaze iznad pinova od napajanja ne svijetli dok uredno svijetli onaj radeon logo. Kada kartica nije pod opterecenjem uvijek svijetli ona jedna lampica.

 

Nakon restarta se sve vrati u normalu. Ukoliko igram bez UV i OC-a mogu igrati satima bez ikakvih problema.

 

Pretpostavljam da kartica na trenutke povuce malo vise struje i da mozda ovo moje napajanje ne uspijeva da je nahrani elektricitetom u dovoljnoj kolicini obzirom da je ukljuceno ono prekoracenje u napajanju od 50%. 

 

Sto se tice temperatura one ne prelaze 70 C pa ne vjerujem da je pregrijavanje jer i bez OC-a sam je znao siliti po 5 sati gejminga i nije pravila probleme.

 

Sta mislite da li je do napojne ili bi moglo biti i nesto drugo ??

Moguce je ovo sta si rekao, napajanje (ako je ovo iz opisa, nije bas neka kvaliteta) ili nestabilan undervolt. Ako mozes, digni joj malo voltazu vise pa onda isprobaj.

HCgamingCRO čet 13.8.2020 21:03
Dr. Vicko kaže...

Da se i ja javim sa jednim nazovimo ga problemom.

 

Skoro od poznanika sam upiknuo Vegu 56, referentni model koja radi bez ikakvih problema.

Kartica ima na sebi bios od 64-ke.

 

Obzirom da se sve vise igram na UHD televizoru skinuo sam sa neta neki profil koji radi UV i OC kartice i primjetio sam da daje bolje performanse sa njim ali vec dva puta mi se dogodilo da u pola igranja racunar samo zasteka, zamrzne se sve, koliko vidim sve komponente rade ali na kartici ni jedna ona lampica koje se nalaze iznad pinova od napajanja ne svijetli dok uredno svijetli onaj radeon logo. Kada kartica nije pod opterecenjem uvijek svijetli ona jedna lampica.

 

Nakon restarta se sve vrati u normalu. Ukoliko igram bez UV i OC-a mogu igrati satima bez ikakvih problema.

 

Pretpostavljam da kartica na trenutke povuce malo vise struje i da mozda ovo moje napajanje ne uspijeva da je nahrani elektricitetom u dovoljnoj kolicini obzirom da je ukljuceno ono prekoracenje u napajanju od 50%. 

 

Sto se tice temperatura one ne prelaze 70 C pa ne vjerujem da je pregrijavanje jer i bez OC-a sam je znao siliti po 5 sati gejminga i nije pravila probleme.

 

Sta mislite da li je do napojne ili bi moglo biti i nesto drugo ??

Imao sam slican problem sa 64-tvorkom i 500w od BQ-a. Ali sustav mi se cijeli ugasio a ne zamrznuo. Ali ja sam odvrtio power limit na maks!

Mozda se i radi o nestabilnom OC-u, kakve su ti frekv. na p6 i p7 state-ovima i hbm frekv. Voltaza za HBM je ionako fiksna nju nemozes mijenjati.

Iako se dam kladiti na napajanje nemam pojma kakv je taj chieftec nikad cuo za to.

HCgamingCRO sub 15.8.2020 00:28
Dr. Vicko kaže...

POzzzz ekipa,

 

Nisam bio kod kuce pa nisam mogao odmah da napisem, evo sada sam se vratio i ovako izgleda taj UV i OC

 

 

 Izgleda sve uredu klokove nisi dirao jedino napon mozda na p7 je malcice manji... onda spusti  klok na 1550-1600 ili digni napon na 1100mV.

Koliko ti radi grafa u gejmovima? Mislim takt kako se ponasa? Mozda grafa pokusava na oko 1600MHz a 1050mV je iskreno malo za to, meni za mojih 1650mhz treba 1125mV.

Pokusaj malo promijeniti p7 state pa vidi, ako ti se opet zamrzne onda je napajanje... iako vec i sada sumnnjam da nemoze dati dovoljno ni ampera ni W na jedno duze vrijeme jer i power limit ti je do kraja.

Dr. Vicko sub 15.8.2020 17:56

Hvala svima,

 

Obzirom da ionako u zadnje vrijeme iskljucivo igram WoT, bez ikakvog OC-a kartica odlicno vrti na tv-u u 60 slicica i ne treba mi bolje pa i necu vise ni radii nikakav OC.

 

u planu je ionako bila zamjena napojne za neku bolju modularnu pa kada to dodje na reprtoar onda cu baciti opet OC da vidim kako ce se ponasati.