HCgamingCRO pet 12.7.2019 17:55
galinjo24 kaže...

Koliko okvirno traziti za 1080

 vidi ja nisam iz RH ali 1080 je kartica koja je dobra a nema je u prodaji vise. na njemackom ebayu ide i do 400 eura vidim,ako imas kako velis godinu ipo garancije mislim da se i ti mozes ubaciti tu sa tom cijenom izmedju 300 i 400 eura.nemos vjerovati ali tako je

hahhaajaads pet 12.7.2019 17:58
HCgamingCRO kaže...
galinjo24 kaže...

Koliko okvirno traziti za 1080

 vidi ja nisam iz RH ali 1080 je kartica koja je dobra a nema je u prodaji vise. na njemackom ebayu ide i do 400 eura vidim,ako imas kako velis godinu ipo garancije mislim da se i ti mozes ubaciti tu sa tom cijenom izmedju 300 i 400 eura.nemos vjerovati ali tako je

Ja bih zapoceo sa 2300, pa ak se nitko ne javlja onda polako spustat.

HCgamingCRO pet 12.7.2019 18:01
hahhaajaads kaže...
HCgamingCRO kaže...
galinjo24 kaže...

Koliko okvirno traziti za 1080

 vidi ja nisam iz RH ali 1080 je kartica koja je dobra a nema je u prodaji vise. na njemackom ebayu ide i do 400 eura vidim,ako imas kako velis godinu ipo garancije mislim da se i ti mozes ubaciti tu sa tom cijenom izmedju 300 i 400 eura.nemos vjerovati ali tako je

Ja bih zapoceo sa 2300, pa ak se nitko ne javlja onda polako spustat.

 pa s obzirom kakve cijene ima i njuskalo vidim..stom cijenom bi je vrlo brzo prodao mislim jel ipak je to skoro 2 god garancije jos

2300 kn je otprilike 318 eura tako da bi vegu dobio onak badava i jos frisku garanciju nato 

carmack sub 13.7.2019 14:50

Moram ovo pokazati. Mali scythe byakko hladi 350 W TDP-a sa 2x2000 rpm-a (92 mm) na RX Vegi 64. Nemogu više jer hotspot ode do 105 C pa se počne trotlat. Šteta šta hotspot nije podešen na veću granicu, npr. 120 C, tada bi moglo i 400 W. Zapravo, sve grafičke imaju hotspot samo što vega ima senzor za nj.

 

 

 

 

nixass pon 15.7.2019 16:18
avdma kaže...
Pošto je Vega mrtva mislim da je ovo pravo mjesto za ubaciti još jednog mrtvaca

https://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/amd_has_reportedly_discontinued_its_radeon_vii_graphics_card/1

Iskreno ne razumijem zašto su uopće izdavali tu karticu.

 Zato jer su to škart enterprise kartice koje bi inače završile u smeću. Ovako su bile dobar marketing za nula uložene love.

Ali to je teško za shvatiti iako se to zna od prvoga dana.

HCgamingCRO pon 15.7.2019 16:34
avdma kaže...
Dobar marketing? Budimo realni, ta kartica je bila sramota.

 zasto? pa iskreno bila je skoro vrat u vrat sa 2080 a ni sa cijenom nije bila preko..Mmalo uvelicavas to.

Ta kartica i kao vega je sposobna i vise toga nego jedna 2080 ili 1080...na kraju ako nista barem je bolja od bilo koje nvidije za hackintosh-e mojave ect. i linux ekosustav

XXX pon 15.7.2019 16:43
HCgamingCRO kaže...
avdma kaže...
Dobar marketing? Budimo realni, ta kartica je bila sramota.

 zasto? pa iskreno bila je skoro vrat u vrat sa 2080 a ni sa cijenom nije bila preko..Mmalo uvelicavas to.

Ta kartica i kao vega je sposobna i vise toga nego jedna 2080 ili 1080...na kraju ako nista barem je bolja od bilo koje nvidije za hackintosh-e mojave ect. i linux ekosustav

 Možda zbog ovoga? 

HCgamingCRO pon 15.7.2019 16:48
XXX kaže...
HCgamingCRO kaže...
avdma kaže...
Dobar marketing? Budimo realni, ta kartica je bila sramota.

 zasto? pa iskreno bila je skoro vrat u vrat sa 2080 a ni sa cijenom nije bila preko..Mmalo uvelicavas to.

Ta kartica i kao vega je sposobna i vise toga nego jedna 2080 ili 1080...na kraju ako nista barem je bolja od bilo koje nvidije za hackintosh-e mojave ect. i linux ekosustav

 Možda zbog ovoga? 

hahahahhahahaha kako sam se ubio na ovo sada, imas pravo nisam ocekivao takav odg.

jbga prava papalica meni treba 2800 rpma da ju hladim(triple fan dizajn)

al to su podaci stocka i nitro verzije sa 3 8 pina,nema smisla kad dobijes isti(bolji cak boost) kada ju undervoltas i onda si i ispod 300w peak-a

XXX pon 15.7.2019 16:58

Trebali su si dati barem toliko truda da poštelaju te napone kako treba, mislim i 300 wata topline u kućište je van pameti ali ovak po difoltu je još i gore od toga.

Nisam imao prilike to vidjeti na djelu ali volio bi sjediti pored tvog komap za vrijeme ljetnih vručina, i jedno dva sata gaminga neke zahtjevnije igre...pa to mora da je 

totalno ludilo 

XXX pon 15.7.2019 17:07
itomic009 kaže...

 Sad Intel puno više troši od AMD- na polju procesora. Jel sad i9 odjednom sramota ??

 Prilična sramota, pogotovo uloženo/dobiveno u odnosu na AMD. A to koliko se grije kada se klokne i optereti nekim težim softverom je priča za sebe.

Za kućnog korisnika totalno neisplativ procesor.

HCgamingCRO pon 15.7.2019 17:18
XXX kaže...

Trebali su si dati barem toliko truda da poštelaju te napone kako treba, mislim i 300 wata topline u kućište je van pameti ali ovak po difoltu je još i gore od toga.

Nisam imao prilike to vidjeti na djelu ali volio bi sjediti pored tvog komap za vrijeme ljetnih vručina, i jedno dva sata gaminga neke zahtjevnije igre...pa to mora da je 

totalno ludilo 

 Nerazumijem ni ja kako im je to promaklo da za cijeli jedan volt graficka radi stabilno i boosta vise nego stock.

Digne mi sigurno temp za koji stupanj na stolu,jos mi je kuciste svo od metala pa je nekad ko radijator kad prenese toplinu, sta ces, ni sam danas jos neznam zas sam ju mijenjao za 1080-zabrio sam da mi sve laga na freesyncu ali nije bas tako. ali nevjerujem da je to kraj vege, ipak je ta arhiktetura tu vec od fiji-a i fury-a tak da. Budemo vidjeli hoce biti jos sta sa hbm-om(iako nevjerujem da je taj bandwith ista bitan u igrama).

 

itomic009 kaže...

 Sad Intel puno više troši od AMD- na polju procesora. Jel sad i9 odjednom sramota ??

 ploca se promijenila bome,manje trose da ali neznam koliko su sada noviji rize procesi hladniji od intelovih jel ipak je manja povrsina teze za prenositi toplinu..vjerjem da je novi 3700x topliji na svojim 4 i nesto nego i9 na 5 ghz.

HCgamingCRO pon 15.7.2019 17:34
avdma kaže...
16gb vrama koji su samo trosak, fijasko sa hladnjakom, bucna i previse trosi. Performanse nakon svega ovog padsju u drugi plan.

 Ima ljudi sto su kupili je samo radi 16 GB..zasto bi postojala onda titan sa 24? Jel ima workloada gdje treba nekome.

Problem je sto su je izdali pod " gejmerskom" karticom i usporedjivali sa 2080, onda da. ali na kraju i sa 2080 mozes rendati samo sto je slabija a negdje cak bolje tipa v- ray.

Amd-u nije nista kostalo izbaciti tu karticu kad imaju te chipove na bacanje vjv su samo dizajnirali pcb hladnjak i to ih je kostalo...ili druga solucija da ih kosta grafa i da je zato sada obustavili jel im se neisplati buduci da se ni neprodaje-a ovaj stock ce ostati sigurno godinu dana jos(neznam koliko su je pravili).

Al opet, manje trosi od vege 64 npr i bolje hladi nego stock vega kad je izasla. I sta ako bi zamisli sada uskoro pala cijena na jedno 400-500 eura isplatilo bi se cak uzeti tu karticu ako nekome treba vise Vram-a.

HCgamingCRO pon 15.7.2019 17:36
itomic009 kaže...

vjerjem da je novi 3700x topliji na svojim 4 i nesto nego i9 na 5 ghz.

  Možeš ti vjerovati, ali nije tako. 

 

avdma kaže...
Pa vidio si valjda testove, ryzen je opet hladniji.

 nisam gledsao sve testove,samo benchmarke dosad, pa sam samo zakljucio tako..ali ako nije onda bome, Intel se kuha ko amd prije, meni sobu ugrije vega nekome i9 

 

evo sta moj rig trosi u gejmingu,bome sam dosao i blizu svojih 650W 

 

 

nixass pon 15.7.2019 20:22
avdma kaže...
16gb vrama koji su samo trošak, fijasko sa hladnjakom, bučna i previše troši. Performanse nakon svega ovog padaju u drugi plan.

 I dalje si ignorant.

HBM nije baš fleksibilan/modularan kao GDDR, stoga ga se nije ni moglo micati sa kartice.

 

Mogao bi istu paralelu potegnuti sa i9, jedino kaj ima su performanse, nauštrb svega ostaloga

ansha pon 15.7.2019 20:43
HCgamingCRO kaže...

 Ima ljudi sto su kupili je samo radi 16 GB..zasto bi postojala onda titan sa 24? Jel ima workloada gdje treba nekome.

Problem je sto su je izdali pod " gejmerskom" karticom i usporedjivali sa 2080, onda da. ali na kraju i sa 2080 mozes rendati samo sto je slabija a negdje cak bolje tipa v- ray.

Nitko ne rendera sa amd karticama, to se sve na cuda-i vrti...