eywa33 uto 14.6.2016 15:20

Mislim da je 4mal forumaš sa najmanjim postotkom interpunkcijskih znakova na forumu... Negdje oko 1,12% ako ne računamo trotočke .

 

Kolega, rekao si da ćeš se popravit. 

 

A sad on topic - planiraš li čekat vegu ili uzimat ove pascale? Pretpostavljam da ti novi polaris neće pružit nikakvo poboljšanje?!

picajzla0707 uto 20.9.2016 13:34
itomic009 kaže...

Svima bi dobro došlo da bude dobra cijena ali sudeć po Fury liniji, pogotovo ako bude dobra grafa neće sigurno ni bit jeftinija od GTX 1080 u vrijeme kad bude lansirana.

 pa naravno - po tko zna koji put - amd je tvrtka i to tvrtka koja je nakupila milijarde i milijarde kuna minusa u skoro 50 godina postojanja, a koje svih ovih godina pokrivaju strpljivi investitori

očekivati od njih niske cijene je suludo, pa ne vode pučku kuhinju nego profitabilnu djelatnost, ili barem wanabe profitabilnu

 

amd jednostavno nema mjesta za osvajanje tržišta dampinškim cijenama

Fanu uto 20.9.2016 14:08
Lucidius kaže...

Videocardz je na mjestu, vec su se u vise navrata njihovi izvori i glasine pokazali tocnima 

 

doista mislis da AMD ima spremnu graficku na 7nm procesu, tj da se vec znaju svi detalji oko graficke koja nece izaci do 2019? 

 

 

Lucidius uto 20.9.2016 14:36

Na tu grafu se ni ne obazirem, to ce biti grafa za profi svrhe, nebitno za nas gejmere i mainstream korisnike, nemora biti da ce sve bit tocno ali u globalu nebude puno toga krivo, jedino sumnjam da ce to biti na 7nm posto ni 10nm nebude ispeglan u naredne 2 godine.

 

Ovo sta pisu za VEGU 10 je vrlo izvjesno i moguce, nista manje nisam ni ocekivao.

 

 

rambox uto 20.9.2016 14:45
itomic009 kaže...

Svima bi dobro došlo da bude dobra cijena ali sudeć po Fury liniji, pogotovo ako bude dobra grafa neće sigurno ni bit jeftinija od GTX 1080 u vrijeme kad bude lansirana.

Fučkaj ga sad na kvadrat, svi bi htjeli da AMD djeli dobar hardver za vrlo malo para ili ispod realne cijene.Kad Intel samo 100mhz brži mobilni CPU(nije zezancija), prodaje pa za samo 200dolara veču cijenu niko se ne buni.

 

Svi bi htjeli RX480 za 150dolara, e pa ne može nije to stajski gnoj nego grafa(za razliku od Nvidia ekipe) sa potpunom podrškom za DX12.Kolko vidim na američkom tržištu, pa RX480 se odlično prodaje i realno tu nema nikakvih problema.

 

Dobar proizvod niko ne daje za šaku graha to sigurno. Prisjetimo se AMD je nekad u prošlosti imao najbrži Desktop CPU, cijena je bila sitnica 1000dolara ali nema veze to se opet vrlo dobro prodavalo.

itomic009 uto 20.9.2016 14:55

  Fučkaj ga Rambox, slažem se i ja s tobom samo što kad si u lošijoj poziciji na tržištu onda moraš ponuditi ili osjetno bolji proizvod za iste novce ili onda bar nešto jeftinije. RX 480 s obzirom na GTX 1060 ne zadovoljava baš po mom mišljenju te kriterije.

rambox uto 20.9.2016 15:01
itomic009 kaže...

  Fučkaj ga Rambox, slažem se i ja s tobom samo što kad si u lošijoj poziciji na tržištu onda moraš ponuditi ili osjetno bolji proizvod za iste novce ili onda bar nešto jeftinije. RX 480 s obzirom na GTX 1060 ne zadovoljava baš po mom mišljenju te kriterije.

Ti si realan i uvjerljiv ko ocvali Zoki Milanovič, da ne zadovoljava i to pogotovo baš u DX12 tehnikalijama ili igricama.

 

Realno ti je ovako bez greške, Nvidia grafe trebale bi bit osjetno jeftinije i to zato je nemaju potpunu podršku za DX12 tehnikalije.

picajzla0707 uto 20.9.2016 15:10
itomic009 kaže...

  Fučkaj ga Rambox, slažem se i ja s tobom samo što kad si u lošijoj poziciji na tržištu onda moraš ponuditi ili osjetno bolji proizvod za iste novce ili onda bar nešto jeftinije. RX 480 s obzirom na GTX 1060 ne zadovoljava baš po mom mišljenju te kriterije.

 to vrijedi u situaciji kad si tvrtka može priuštiti smanjeni profit ili čak gubitak u cilju povećanja tržišnog udjela

to je nvidia napravila prošle godine, izdajući 9xx seriju s cijenom nižom za 50-ak dolara od prethodne serije 7xx

 

to je amd radio godinama, ne baš uspješno - jer im se tržišni udio baš nije nešto povećao (hebeš fluktuacije od par posto na kvartalnoj razini) i mislim da za takav agresivni rat cijenama jednostavno više nemaju prostora - i zato jer je protivnik u toj igri daleko sposobniji, pa izazivat nvidiu na rat cijenama i nije baš pametno

 

njima preostaje jedino raditi dobre/bolje proizvode i koristiti situaciju na tržištu da konačno počnu stvarati profit umjesto gubitaka

picajzla0707 uto 20.9.2016 15:41

vidiš, nisam vidio to izvješće, zadnji put sam gledao kad je wccftech izbacio onu idiotariju od brojki

ovo je jako dobro, jer se ne radi samo o jednom kvartalu i amd očito drastično napreduje, što može biti samo dobro za nas

Lucidius uto 20.9.2016 15:59

Iduca godina ce biti jako zanimljiva za AMD, a i za sve nas posto nakon jako dugo vremena izbacuju i nove procesore i maticne, dolaze i Enthuziast i High end grafe, a isto tako i mid range grafe koje ce gotovo sigurno biti refresh ovogodisnjeg polarisa.

itomic009 uto 20.9.2016 16:28
rambox kaže...
itomic009 kaže...

  Fučkaj ga Rambox, slažem se i ja s tobom samo što kad si u lošijoj poziciji na tržištu onda moraš ponuditi ili osjetno bolji proizvod za iste novce ili onda bar nešto jeftinije. RX 480 s obzirom na GTX 1060 ne zadovoljava baš po mom mišljenju te kriterije.

Ti si realan i uvjerljiv ko ocvali Zoki Milanovič, da ne zadovoljava i to pogotovo baš u DX12 tehnikalijama ili igricama.

 

Realno ti je ovako bez greške, Nvidia grafe trebale bi bit osjetno jeftinije i to zato je nemaju potpunu podršku za DX12 tehnikalije.

 Ma fučkaj ga Rambox, ja isto planiram kupit RX 480 ali objektivno nije brža generalno danas u igrama od GTX 1060. Stanje je takvo da je GTX 1060 brža nešto u DX11 a RX 480 u DX12. E sad, ljudi koji kpuju grafe od 200 ili 250 dolara gledaju na danas a ne baš na sutra jer će sutra kupit novu grafu. Dakle, brža nije troši više i zahtjeva bolje hlađenje. Fučkaj ga sad ti ako je to bolje . Ja isto mislim da je bolja za igre sutrašnjice ali sutra je sutra. Nemoj me tako vrijeđat da me uspoređuješ s Milanovićem, pa nismo valjda tu došli .

Lucidius uto 20.9.2016 18:31

To ja pricam odavno, pusti to sta ce neka grafa pokazivat za godinu dvije, grafe se u dansnje vrijeme kupuju striktno prema onome sta trenutno pokazuju u igrama, za godinu dvije opet promjenis grafu na iducoj seriji uz manju doplatu i opet peglas sve kako spada do iduce serije. Ionako u tom mainstream segmentu ti je svejedno oce jedna ili druga davat 5 FPS-a vise nakon godinu/dvije kada ce ionako biti preslabe za igre koje ce biti tada u modi na nekim vecim postavkama. Kljuc je u redovitom mijenjanju uz sitne doplate, ovo kupovanje grafi za par godina je odavno izaslo iz mode zato jer igre, tehnologije i sve ostalo drasticno vise napreduju nego prije 3-4 godine.