Friday ned 26.1.2020 11:40
ansha kaže...

Da, isto ko sa novim Threadripperima, brutalno su dobri ali bi bili jos bolji da su power limit stavili na 180W umjesto 280W. Njemci su testirali i manje od 10% je sporiji 3970X kad je na 180W a perf/watt puuuno bolji.... Tu cak nije bilo nikakvog pritiska od konkurencije...

 

Upravo to - tu su imali slobodu da rade sta god hoce i svejedno ostanu na vrhu. Vjerojatno showoff, nista drugo

AFARON pon 27.1.2020 12:03

Kao i mnogi, dugo sam se omišljao između 5700 i rtx 2060, i na kraju (prije mjesec dana) naiđem na 1660 super za 200 eura i uzmem to XD

 

Nešto me strah da ce rtx 3000 serija biti znatno jača pa ću ipak pričekati da vidim situaciju nakon izlaska iste, a sa 1660 super mogu nekako preživjeti jednu godinu. Takođe mislim da će izlaskom nove generacije konzola doći do skoka u zahtjevnosti većine novih igara (kroz godinu-dvije) pa ne bi sada ulagao nešto više u GPU koji će mozda biti obsolete za 2 god.

 

Btw, upgrade je sa gtx 970. Dobio sam nekih 60% više fps-a, igram u 1080p.

picajzla0707 pon 27.1.2020 15:13
AFARON kaže...

Kao i mnogi, dugo sam se omišljao između 5700 i rtx 2060, i na kraju (prije mjesec dana) naiđem na 1660 super za 200 eura i uzmem to...

 ma nisi ništa pogriješio, za tu lovu super ponuda 

čemu davat skoro duplo više novaca za 30-ak posto više perfomansi

R3nchi uto 28.1.2020 13:59

Za ye pare si hladno mogo ubost 5700 ... inace i dok izadju 3000 trebat ce bar 2 g da dodju zahtjevnije igre za to,znaci pricamo o neke 3g..Meni je moja 1060 6gb bila dobra do danas da nije rdr2 izaso.

p.s: Igrajuci ce s postavkama venta
na svojoj xfx uspio sam spustit junction temp na 85c (prije bilo 95c) a radna je na nekih 7xc.. jedino sto bas sad nije tih,al briga me.
Probo undervoltat ...(copy/paste s YT )
Ne znam osim junction temp. od 99c i par brojeva veci heaven score nisam skonto nikakve pozitivne promjene pa sam to sve vratio na default.

AFARON uto 28.1.2020 14:39
R3nchi kaže...
Za ye pare si hladno mogo ubost 5700 ...

 Za 200 eura?

 

Na mom trzistu (Bih) nije tada bilo 5700 za ispod 350 eura, a i to samo verzije sa jednim ventilatorom. A evo gledam nema ni sada.

hahhaajaads uto 28.1.2020 14:59
AFARON kaže...

 Za 200 eura?

 

Na mom trzistu (Bih) nije tada bilo 5700 za ispod 350 eura, a i to samo verzije sa jednim ventilatorom. A evo gledam nema ni sada.

 Nema na niti jednom trzistu u svijetu RX 5700 za 200€ tak da ne znam sta on prica... 

TibzzX uto 28.1.2020 15:35
R3nchi kaže...
Za ye pare si hladno mogo ubost 5700 ... inace i dok izadju 3000 trebat ce bar 2 g da dodju zahtjevnije igre za to,znaci pricamo o neke 3g..Meni je moja 1060 6gb bila dobra do danas da nije rdr2 izaso.

 Ova priča nema smisla bez rezolucije i refresh ratea. Ja igram na 1800p60 ili 4K60 i meni je već sad 5700 XT na knap. Ne igraju svi na 1080p60.

AFARON uto 28.1.2020 16:19
TibzzX kaže...
R3nchi kaže...
Za ye pare si hladno mogo ubost 5700 ... inace i dok izadju 3000 trebat ce bar 2 g da dodju zahtjevnije igre za to,znaci pricamo o neke 3g..Meni je moja 1060 6gb bila dobra do danas da nije rdr2 izaso.

 Ova priča nema smisla bez rezolucije i refresh ratea. Ja igram na 1800p60 ili 4K60 i meni je već sad 5700 XT na knap. Ne igraju svi na 1080p60.

 

Za 4k je i 2080ti na knap... Ja ću se držati 1080p (@144hz) jos bar 3-4 godine. Fps 60-144, zavisi od igre do igre..

R3nchi uto 28.1.2020 17:31

jbga piso sam na poslu i totalno sam preskocio da si ju platio 200e.. Moja Greska.. Za te pare super,!! Ja sam konto da je regularno kupovana i znam da se cijena kretala tu negdje kao rx 5700..

 

HCgamingCRO Jel vrijedno skidanja (novi driveri)?

 

TibzzX  ako sam ja dobro skuzio (mada me danas nesto i nejde) on je u ovom rangu ko ja 1080p 60

pa se to vise na to odnosilo..Ni  ja od moje 1060 nisam cuda ocekivao..

Danas gledam neki chart on line po kojem je 1080ti 3ca grafa po jacini za gejmanje.. 

 

cvaja997  O i da jesi nema veze... :)  Inace nije R3nchi iz vedra neba poceo jT brijat..

I ostali obicni korisnici...kako me nije zanimala junction temp  gtx1060 ili svih grafa prije??

Jer razni stevice /dvocentasi i otvaraci hardvera nisu pisali/pricali o tome.. 

Tako da nije kranji low know user tipa ja pokrenuo pricu o temp,vec recenzenti hardwera..

 

 

rokonja uto 28.1.2020 19:25
HCgamingCRO kaže...

Jucer doslli novi driveri, ugl htio spomenuti jer tko nije brojao to je 4 driver u 18 dana, toliko o stabilnoj platformi...

  

  Bolje da ostane ne stabilna platforama, da se ima o čemu s... na ovom forumu. Sad već postaje malo dosadna ova "AMD Navi" tema.

Friday uto 28.1.2020 23:03
D3lBoy kaže...

Driveri sada ok? Najviše me zanima multi monitor stabilnost pošto sam cuo da to zna uzrokovati probleme, a koristim 3

 

Izuzev memorije koja radi na maksimalnom taktu for no fucking reason kad imas vise monitora - mislim da je sve OK

CyberK uto 28.1.2020 23:35
Friday kaže...
D3lBoy kaže...

Driveri sada ok? Najviše me zanima multi monitor stabilnost pošto sam cuo da to zna uzrokovati probleme, a koristim 3

 

Izuzev memorije koja radi na maksimalnom taktu for no fucking reason kad imas vise monitora - mislim da je sve OK

Nije bas "no fucking reason", stari problem, HW limitacija gdje kontroler ne moze mijenjat clock dovoljno brzo i ako se monitori ne mogu sinkronizirat, pri svakom mijenjanju mem clocka bi imao "flicker" na jedonm od monitora sto je iritantnije negoli konstantno visoki mem clock.

Friday uto 28.1.2020 23:48
CyberK kaže...

Nije bas "no fucking reason", stari problem, HW limitacija gdje kontroler ne moze mijenjat clock dovoljno brzo i ako se monitori ne mogu sinkronizirat, pri svakom mijenjanju mem clocka bi imao "flicker" na jedonm od monitora sto je iritantnije negoli konstantno visoki mem clock.

 

To sto opisujes je upravo for no fucking reason. Zasto barem ne spuste takt na pola normalnog takta?? Kartica u idle-u vruca kao da ne znam sta radis s njom i onda umjesto zero rpm imas jet engine svakih 45 sekundi (jer se ne zna zaletjeti na 600 okretaja da ju ohladi nego se zaleti na 1600 za svaki slucaj)

Uostalom, ja imam 2 monitora i oba su na 60Hz, zasto se ne bi mogli sinkronizirati?

Friday uto 28.1.2020 23:59

Bio sam znatizeljan pa pustio u dnevnoj na NUC-u sa intel iris integrusom...

 

 

Pas mater

 

EDIT:

Sad sam isprobao i novi Edge na svom stroju jer u dnevnoj je Edge. Isto dropa frejmove sve u 16. Zauzece procesora 55 faking posto

A u dnevnoj siroti i3 glaba bez jebemti.

CyberK sri 29.1.2020 00:28
Friday kaže...
CyberK kaže...

Nije bas "no fucking reason", stari problem, HW limitacija gdje kontroler ne moze mijenjat clock dovoljno brzo i ako se monitori ne mogu sinkronizirat, pri svakom mijenjanju mem clocka bi imao "flicker" na jedonm od monitora sto je iritantnije negoli konstantno visoki mem clock.

 

To sto opisujes je upravo for no fucking reason. Zasto barem ne spuste takt na pola normalnog takta?? Kartica u idle-u vruca kao da ne znam sta radis s njom i onda umjesto zero rpm imas jet engine svakih 45 sekundi (jer se ne zna zaletjeti na 600 okretaja da ju ohladi nego se zaleti na 1600 za svaki slucaj)

Uostalom, ja imam 2 monitora i oba su na 60Hz, zasto se ne bi mogli sinkronizirati?

To je ok za idle desktop, ali tih pola normalnog takta i prepolovljeni mem bandwidth ces imat i u igrama sto ces kod onih zahtjevnijih itekako osjetit na FPS.

 

Identicni monitori s identicnim VESA timing i Vblank periodima?

191x7 sri 29.1.2020 05:51
Friday kaže...

Bio sam znatizeljan pa pustio u dnevnoj na NUC-u sa intel iris integrusom...

 

 

Pas mater

 

EDIT:

Sad sam isprobao i novi Edge na svom stroju jer u dnevnoj je Edge. Isto dropa frejmove sve u 16. Zauzece procesora 55 faking posto

A u dnevnoj siroti i3 glaba bez jebemti.

 Probaj stari Edge. U njemu radi glatko.

Nešto hardverska akceleracija vp9 baš ne šljaka na AMD karticama.

NoDe31 sri 29.1.2020 06:14
HCgamingCRO kaže...

Jucer doslli novi driveri, ugl htio spomenuti jer tko nije brojao to je 4 driver u 18 dana, toliko o stabilnoj platformi...

 "Red Dead Redemption 2™ may experience square or blocky textures on some terrain during gameplay when using Vulkan® API."

 

Trebalo im je čak 4 mjeseca da ovo poprave... BTW tko je ono rekao da taj bug nije do drivera već do Rockstara? gospodin Jakov možda? 

 

 

Friday sri 29.1.2020 08:39
191x7 kaže...
Friday kaže...

Bio sam znatizeljan pa pustio u dnevnoj na NUC-u sa intel iris integrusom...

 

 

Pas mater

 

EDIT:

Sad sam isprobao i novi Edge na svom stroju jer u dnevnoj je Edge. Isto dropa frejmove sve u 16. Zauzece procesora 55 faking posto

A u dnevnoj siroti i3 glaba bez jebemti.

 Probaj stari Edge. U njemu radi glatko.

Nešto hardverska akceleracija vp9 baš ne šljaka na AMD karticama.

 

Stari Edge mi ne da nista iznad 1080p, zato sam i instalirao novi. U FF mogu 8k ali radi ocajno

Friday sri 29.1.2020 09:05
CyberK kaže...

To je ok za idle desktop, ali tih pola normalnog takta i prepolovljeni mem bandwidth ces imat i u igrama sto ces kod onih zahtjevnijih itekako osjetit na FPS.

 

Identicni monitori s identicnim VESA timing i Vblank periodima?

 

Cek, nisu u stanju drzati memoriju na pola radnog takta dok je idle a onda po potrebi dici takt na maks bez flickeringa? U 2020. godini?

Ne, nisu identicni monitori - samo su oba na 60 Hz.