Xanndros čet 17.10.2019 19:13

Reko ajde, pocasti se. Ryzeni su odlicni a navi, eto.. ja gledao sve te reviewere, bencheve, i tak... na papiru sve isto odlicno izgleda. Ajmo nagradit team red i upiknut 5700 XT.

 

U ponedjeljak narucim Nitro+, jucer stize a danas je na servisu. big oof

 

Pisem ovo samo da upozorim zainteresirane poput mene na trenutno fubar'd situaciju drivera i/ili kartica na trzistu. Cijelu noc sam troubleshootao probleme i jedino naisao na hrpu ljudi sa hrpom problema a ne rijesenje. Ne samo sa Sapphireom nego opcenito 5700/XT. Cak je i frajer na servisu rekao da imaju puno reklamacija.

 

Steta zbilja, bio sam hype af al sad se nadam da ce mi ponudit zamjenu.. a ne da strepim driver updejta narednih godinu - dvije.

 

sad times

Jakovp čet 17.10.2019 20:00
Xanndros kaže...

Reko ajde, pocasti se. Ryzeni su odlicni a navi, eto.. ja gledao sve te reviewere, bencheve, i tak... na papiru sve isto odlicno izgleda. Ajmo nagradit team red i upiknut 5700 XT.

 

U ponedjeljak narucim Nitro+, jucer stize a danas je na servisu. big oof

 

Pisem ovo samo da upozorim zainteresirane poput mene na trenutno fubar'd situaciju drivera i/ili kartica na trzistu. Cijelu noc sam troubleshootao probleme i jedino naisao na hrpu ljudi sa hrpom problema a ne rijesenje. Ne samo sa Sapphireom nego opcenito 5700/XT. Cak je i frajer na servisu rekao da imaju puno reklamacija.

 

Steta zbilja, bio sam hype af al sad se nadam da ce mi ponudit zamjenu.. a ne da strepim driver updejta narednih godinu - dvije.

 

sad times

 

Da nisi dobio DOA grafičku? Sumnjam da je baš toliko loša situacija, već bi se puno više govorilo o tome.

Jakovp čet 17.10.2019 20:40
Rhodin kaže...

"svi pričaju o 5700 Xt koji krepavaju"

 Ne znam baš, pratim sve moguće vijesti svaki dan, već bi bilo puno više priče. Bilo je nekih sitnih problema koji su riješeni sa prošlim ili pretprošlim driverima.

nicky.sl čet 17.10.2019 21:37
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...

"svi pričaju o 5700 Xt koji krepavaju"

 Ne znam baš, pratim sve moguće vijesti svaki dan, već bi bilo puno više priče. Bilo je nekih sitnih problema koji su riješeni sa prošlim ili pretprošlim driverima.

 Činjenica je da te grafe imaju problema više od prosjeka al ipak ne toliko da postanu globalni problem a isto tako je činjenica da ti kao žešći AMD fan to ne želiš priznat jer AMD je bezgriješna sveta krava. 

Jakovp čet 17.10.2019 21:48
nicky.sl kaže...
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...

"svi pričaju o 5700 Xt koji krepavaju"

 Ne znam baš, pratim sve moguće vijesti svaki dan, već bi bilo puno više priče. Bilo je nekih sitnih problema koji su riješeni sa prošlim ili pretprošlim driverima.

 Činjenica je da te grafe imaju problema više od prosjeka al ipak ne toliko da postanu globalni problem a isto tako je činjenica da ti kao žešći AMD fan to ne želiš priznat jer AMD je bezgriješna sveta krava. 

 Da, imaš pravo, jedna ne valja pa sve ne valjaju. Ista priča je bila i sa 2080ti kad su izašle pa je na kraju ispalo da je broj DOA kartica u rangu normale.

 

Kad sam uzeo svoju rx470 došla mi je DOA, vratio sam ju i dobio drugu, ali nisam po forumu širio priče da je cijela serija u banani.

 

Pogledaj koliko grafičkih se prodaje, a koliko ljudi se žali, i sve će ti biti jasno.

 

 

Nego reci ti meni, bih možda trebao biti fan Nvidie sa anti-consumer spikama poput GPP i suludih cijena te "it just works spike"?

 

 

nicky.sl čet 17.10.2019 21:56
Jakovp kaže...
nicky.sl kaže...
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...

"svi pričaju o 5700 Xt koji krepavaju"

 Ne znam baš, pratim sve moguće vijesti svaki dan, već bi bilo puno više priče. Bilo je nekih sitnih problema koji su riješeni sa prošlim ili pretprošlim driverima.

 Činjenica je da te grafe imaju problema više od prosjeka al ipak ne toliko da postanu globalni problem a isto tako je činjenica da ti kao žešći AMD fan to ne želiš priznat jer AMD je bezgriješna sveta krava. 

 Da, imaš pravo, jedna ne valja pa sve ne valjaju. Ista priča je bila i sa 2080ti kad su izašle pa je na kraju ispalo da je broj DOA kartica u rangu normale.

 

Kad sam uzeo svoju rx470 došla mi je DOA, vratio sam ju i dobio drugu, ali nisam po forumu širio priče da je cijela serija u banani.

 

Pogledaj koliko grafičkih se prodaje, a koliko ljudi se žali, i sve će ti biti jasno.

 

 

Nego reci ti meni, bih možda trebao biti fan Nvidie sa anti-consumer spikama poput GPP i suludih cijena te "it just works spike"?

 

 

 Naprotiv ne trebaš biti fan Nvidie jer ni one nisu ništa bolje i one imaju svojih mušica a o suludim cijenama da i ne govorim a što se rx 5700 tiče dovoljno mi je bilo čuti prijatelja koji ima malu trgovinu a rekao mi je ovako citiram "u pi*ku mat****u rx 5700 pola mi ih se vratilo".

 

Jakovp čet 17.10.2019 22:06
nicky.sl kaže...

 

 Naprotiv ne trebaš biti fan Nvidie jer ni one nisu ništa bolje i one imaju svojih mušica a o suludim cijenama da i ne govorim a što se rx 5700 tiče dovoljno mi je bilo čuti prijatelja koji ima malu trgovinu a rekao mi je ovako citiram "u pi*ku mat****u rx 5700 pola mi ih se vratilo".

 

Ok, dakle prema primjeru tvog prijatelja sa MALIM dućanom možemo donijeti zaključak da se od svih navi-ja prodanih u svijetu barem pola vratilo?

 

Si to htio reći ili sam nešto krivo skužio? Jer ako nisi onda ne kužim poantu tvog posta.

nicky.sl čet 17.10.2019 22:18
Jakovp kaže...
nicky.sl kaže...

 

 Naprotiv ne trebaš biti fan Nvidie jer ni one nisu ništa bolje i one imaju svojih mušica a o suludim cijenama da i ne govorim a što se rx 5700 tiče dovoljno mi je bilo čuti prijatelja koji ima malu trgovinu a rekao mi je ovako citiram "u pi*ku mat****u rx 5700 pola mi ih se vratilo".

 

Ok, dakle prema primjeru tvog prijatelja sa MALIM dućanom možemo donijeti zaključak da se od svih navi-ja prodanih u svijetu barem pola vratilo?

 

Si to htio reći ili sam nešto krivo skužio? Jer ako nisi onda ne kužim poantu tvog posta.

 Nisam rekao da ih se pola vratilo u svijetu htio sam reći da ima više DOA nego smo na to navikli ali to pripisujem "prvoj seriji" jer sve neispravne odreda su bile referentni modeli a otkad su se pojavile nereferentne nije bilo problema. 

Xanndros čet 17.10.2019 23:19
Jakovp kaže...
nicky.sl kaže...
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...

"svi pričaju o 5700 Xt koji krepavaju"

 Ne znam baš, pratim sve moguće vijesti svaki dan, već bi bilo puno više priče. Bilo je nekih sitnih problema koji su riješeni sa prošlim ili pretprošlim driverima.

 Činjenica je da te grafe imaju problema više od prosjeka al ipak ne toliko da postanu globalni problem a isto tako je činjenica da ti kao žešći AMD fan to ne želiš priznat jer AMD je bezgriješna sveta krava. 

 Da, imaš pravo, jedna ne valja pa sve ne valjaju. Ista priča je bila i sa 2080ti kad su izašle pa je na kraju ispalo da je broj DOA kartica u rangu normale.

 

Kad sam uzeo svoju rx470 došla mi je DOA, vratio sam ju i dobio drugu, ali nisam po forumu širio priče da je cijela serija u banani.

 

Pogledaj koliko grafičkih se prodaje, a koliko ljudi se žali, i sve će ti biti jasno.

 

 

Nego reci ti meni, bih možda trebao biti fan Nvidie sa anti-consumer spikama poput GPP i suludih cijena te "it just works spike"?

 

 

 

Da izvadis svoj prstic iz meduguzne rupice, stavis ga na scroll wheel i zavrtis par puta po https://www.reddit.com/r/AMDHelp/ i https://community.amd.com/community/support-forums/graphics ...vidio bi o cem pricam/o. Definitivno nije samo moja doa, ako je uopce doa... underclockanje ili koristenje jednog monitora nisu fixovi za grafu od 4k kuna.  ( 2 primjera samo fixeva za trenutne probleme koji nesto cak i poprave )

 

Moj cilj nije pljuvat po amdu i "sirit price da je cijela serija u banani". Ja zelim da sve ide glatko, da pice konkurenciju nvidiji ko sto rokaju po intelu sa ryzenom.. i iz tog razloga sam kupio svoju 5700 XT umjesto da sam pljunio jos kojih 500 kuna i kupio 2070S.

 

Moj cilj sa mojim prvim postom je bio pomoc kupcima koji nisu u mogucnosti cekati tjednima novu karticu odmah nakon kupovine i jos vise - okrenut svijetlo na poprilican problem sa cipom i driverima ( isti/slicni problemi sa svim nereferentnim karticama ) koji je prekriven sjajnim reviewima i performansama kad sve radi kak treba. 

 

Tak da, ako ti je zbilja stalo do amda, nemoj biti cringy fanboi i argumentirat sta stignes di stignes nego se educiraj i pomozi im dic kvalitetu proizvoda.

 

..jebote

dery čet 17.10.2019 23:37

Ja sam reko u dva navrata da navi ima dosta problema čuvši to od steve iz hw unboxed. Baš je to reko u dva testa xt-a i kaže da je vjerovatno do drivera. Nove arhitekture uvijek pate od dječjih bolesti šta bi se reklo i njih je pametnije zaobići.

doktor1 čet 17.10.2019 23:48

Eto, ja sam sa Freesyncom na 75Hz monitoru imao artefakte koji su izgledali kao da je grafička u banani! Stavlajnje HDMI kabela riješavalo bi taj problem no onda bi netko zaključio da ne valjaju diyplay portovi...

U čačkanju po netu sam vidio da su ljudi zbog toga vraćali kartice jer su mislili da je u komi no bila je stvar sa driverima koja je nakraju riješena...

191x7 pet 18.10.2019 00:33

Meni stiže Pulse 5700 XT.

 

Dobro sam ih proučio sve, eliminirao one kojih nema u našim trgovinama, eliminirao problematične (Thicc II, Challenger, Evoke, Strix), posložio po cijeni i uzeo najpovoljniju.

Pored Pulse 5700 XT za 3650 Gigabyte Gaming OC za 3900 nema što tražiti. Cijene su kod nas očajno visoke.

DonOscar pet 18.10.2019 08:29
191x7 kaže...

Meni stiže Pulse 5700 XT.

 

Dobro sam ih proučio sve, eliminirao one kojih nema u našim trgovinama, eliminirao problematične (Thicc II, Challenger, Evoke, Strix), posložio po cijeni i uzeo najpovoljniju.

Pored Pulse 5700 XT za 3650 Gigabyte Gaming OC za 3900 nema što tražiti. Cijene su kod nas očajno visoke.

 Ma ovi nasi nisu normalni... U njem su cijene opcenito nize nego kod nas, ali se stalno moze vidjeti pad cijena pa je jedna pulse vec na cca 3100kn...

ansha pet 18.10.2019 12:23
dery kaže...

Ja sam reko u dva navrata da navi ima dosta problema čuvši to od steve iz hw unboxed. Baš je to reko u dva testa xt-a i kaže da je vjerovatno do drivera. Nove arhitekture uvijek pate od dječjih bolesti šta bi se reklo i njih je pametnije zaobići.

Problemi koji se rijese underclockanjem sigurno nisu driverski problemi...

HCgamingCRO ned 20.10.2019 15:44
191x7 kaže...
The_Fichek kaže...

Najopsežnija i najdetaljnija usporedba svih RX 5700 XT:

https://www.youtube.com/watch?v=5McVc0SQMHU

Najbolje po njima su Nitro i Powercolor Devil, ali sa custom fan curve.

 Zapravo, najbolje (overall) su naveli na početku - Gigabyte Gaming OC i Sapphire Pulse. Gaming OC nijansu bolja ali preporučaju od njih dvije onu koja je jeftinija. Kod nas je to definitivno Pulse.

 Doticnu gaming oc sam narucio i stonirao isti dan Kad dam vidio temperature memorije- jedna od najlosijih temperatura memorije do 90 kad se oc-a...

HCgamingCRO ned 20.10.2019 16:09
DonOscar kaže...
Istina, ali svejedno je to los razlog za nesto ne kupiti posto du te temp u granicama normale.

Edit: za sve ostalo tu je garancija

 A imas pravo da,ali Kad sam vidio to onak smucilo mi se jer je to ipak tripple fan dizajn.

A i bolje mozda vise sam dobio od 3600 nego da sam vega sa xt mijenjao,a i ako je vjv amd-u uskoro bi trebala da high end navi pa budimo vidjeli.

ansha ned 20.10.2019 16:33
HCgamingCRO kaže...
DonOscar kaže...
To je bilo na hw unboxedu dok je na gamers nexusu imala medu najboljim temp memorije i vrma...

 Eh kome vjerovati...

Slusaj mene, govorim ti iz bogatog zivotnog iskustva! UVIJEK vjeruj onome koji ne laze!