ansha uto 8.10.2019 20:51
Jakovp kaže...
A tvoje je...

Uostalom napisao sam sazetak u koji nisi vjerovao, pa ako ne vjerujes pogledaj.

Taj "sazetak" sam, ocito, i komentirao. Mogao si mi linkat video koji dokazuje da je zemlja ravna, naravno da necu gledat bedastoce...

Jakovp uto 8.10.2019 21:30

E al nisam, nego sam ti linkao objektian review sa dosta grafickih testiranih na isti nacin. Ova trosi skoro isto kao referentna, a druge neref oko 20w vise.

Ne moras gledat i vjerovat, boli me briga, samo nemoj onda po forumu drugima propovjedati o hw.

ansha uto 8.10.2019 23:00
Jakovp kaže...
E al nisam, nego sam ti linkao objektian review sa dosta grafickih testiranih na isti nacin. Ova trosi skoro isto kao referentna, a druge neref oko 20w vise.

Koje druge? Jer strix-ica i gaming x npr. trose 50-60W vise od referentne...

The_Fichek sri 9.10.2019 01:13

Evo jos jedna usporedba:

https://www.youtube.com/watch?v=FoEuQFOjMtw

Ne treba se drzat HW unboxed ko pijan plota sto se tice toga da je MSI najbolja. Dosta su blizu sve te grafe u postu gore (ansha ignored). Zenska u videju npr. kaze da je Giga glasna ko MSI, slicne temp., a Strix joj se pokazala najboljom, ali i najskupljom izvedbom koju nema smisla kupovat. Steta kaj nije bilo Nitro u njenoj usporedbi, ali nema veze.

 

Mislim da se vecina moze slozit da je Giga 5700 XT vani best buy, a u HR Nitro. Nije mi bas jasna ponuda u HR (pol kartica fali, sve nerefentne 5700 XT blizu 4000kn), ali valjda ce bit bolje.

Rhodin sri 9.10.2019 17:01
Friday kaže...

Koliko sam napreskokce pogledao - obucena je do kraja videa??

 E, to bi bio idealan koncept, strip-stream djevojka koja pametno prica, a postepeno se skida prema kraju videa. Cak bih onda i gledo neki od tih filmova... trenutno poslušam usput, ako bude dosadno isključim.

Ionako svi pričaju jednake bljezgarije koje pročitaš na tom's hardware u 10 minuta... da ne velim da ga svi jednako citiraju.

TibzzX sub 12.10.2019 09:53

Evo tebe opet s glupostima.

 

U više od pola igara u videu RX zaostaje za barem 10%, ali ti se držiš ovih par na početku u kojima je podjednak framerate.

 

Prestani jahati AMD-ov spolni ud i shvati da nema FineWinea na Polarisu.

 

Ako ti treba dokaz, evo ti nedavni test iz Vidija u kojem se vidi da nema razlike.

TibzzX sub 12.10.2019 18:35

Iskreno ne znam kome vjerovat ali znam da je uzaludno uzdati se u takve stvari koje ovise o hrpi faktora.

 

No vratimo se na temu, ima li tko od vas problema s overclockanjem memorije na XT? Mojoj je plafon 910mhz, a koliko vidim većina korisnika stabilno drži 950. Jesam li samo ja izvisio na silicijskoj lutriji?

mirzet1976 ned 13.10.2019 12:58
TibzzX kaže...

Iskreno ne znam kome vjerovat ali znam da je uzaludno uzdati se u takve stvari koje ovise o hrpi faktora.

 

No vratimo se na temu, ima li tko od vas problema s overclockanjem memorije na XT? Mojoj je plafon 910mhz, a koliko vidim većina korisnika stabilno drži 950. Jesam li samo ja izvisio na silicijskoj lutriji?

 Kod mene isto 910MHz max a o 950MHz mogu samo sanjati.

HCgamingCRO ned 13.10.2019 13:25
mirzet1976 kaže...
TibzzX kaže...

Iskreno ne znam kome vjerovat ali znam da je uzaludno uzdati se u takve stvari koje ovise o hrpi faktora.

 

No vratimo se na temu, ima li tko od vas problema s overclockanjem memorije na XT? Mojoj je plafon 910mhz, a koliko vidim većina korisnika stabilno drži 950. Jesam li samo ja izvisio na silicijskoj lutriji?

 Kod mene isto 910MHz max a o 950MHz mogu samo sanjati.

 koja je memorija? vidim od kada je na trzistu da ugl micron memorija se kloka vise nego samsung sto mi je totalno cudno.

TibzzX ned 13.10.2019 18:15
mirzet1976 kaže...

Samsung se nalazi na ref. grafama (imam referentnu) i slabije se kloka a Micron na AiB.

 I ja sam na ref. tako da je Samsung.

 

Na kojim postavkama držiš karticu? Ja sam nakon duljeg eksperimentiranja jezgru stavio na 1900, memoriju na 900 i napon na 1035. To mi je nakakav najbolji omjer performansi, temperature i stabilnosti.

mirzet1976 ned 13.10.2019 21:29
TibzzX kaže...
mirzet1976 kaže...

Samsung se nalazi na ref. grafama (imam referentnu) i slabije se kloka a Micron na AiB.

 I ja sam na ref. tako da je Samsung.

 

Na kojim postavkama držiš karticu? Ja sam nakon duljeg eksperimentiranja jezgru stavio na 1900, memoriju na 900 i napon na 1035. To mi je nakakav najbolji omjer performansi, temperature i stabilnosti.

Core clock 2000MHz napon 1.1V , mem clock 900MHz napon 1.05V.

HCgamingCRO pon 14.10.2019 13:42
true_blue kaže...

Naručen nitro+ kroz par dana bi trebao biti kod mene. Najvjerojatnije u srijedu.

 Meni gigabyte-ov model za 420 eura ova nitro mi je bila ipak preko msrp-a malo,a ionako ce biti samo godinu dana vjv u stroju kako su pocele grafe izlaziti na polugodisnjem nivou