BeLLicus pon 19.8.2019 15:06

Idu mi na kurac lagano sa ovime odugovlačenjem kompletne situacije. Pocetkom 7 mjeseca dobili smo usrane founderice i onda cekanje na aftermarket modele koje se oteglo do evo kraja 8 mjeseca, kad uz to uzmemo da je vecina koja uskoro dolazi šrot, od msi i mech i evoke su dosta loše i sa hlađenjem i sa bukom, ova pulse od sapphire je okej ali daleko će biti bolja nitro koju ćeme čekati do ko zna kada i od msi gaming x isto će biti bolja od ovih, i opet čekanje, od gigabaytove gaming oc nemamo nikakav info, ne znam oće izlazit aourus verzija... Asus odgodio launch za 9 mjesec, a ona power color pitanje dal će je i biti kod nas... 

 

Jbt nvidia kad je izbacila rtxice isti dan si mogao aib modele uzeti. Valjda se čipovi pošalju ranije da partneri mogu proizvesti na vrijeme. Ovako samo čekaj i čekaj. Najgore što sam prodao rx 580 jer nisam mislio da će se ovo ovako odužiti. Ne znam čemu gubljenje vremena i resursa na prizvođenje onih blowerica umjesto da se odma išlo na aib modele. I sad još na one najbolje modele sa vrhunskim hlađenjima tko zna koliko čekati, mislim prvenstveno na nitro, gaming x, aorus ako ga bude... 

Jakovp pon 19.8.2019 16:28
BeLLicus kaže...

Idu mi na kurac lagano sa ovime odugovlačenjem kompletne situacije. Pocetkom 7 mjeseca dobili smo usrane founderice i onda cekanje na aftermarket modele koje se oteglo do evo kraja 8 mjeseca, kad uz to uzmemo da je vecina koja uskoro dolazi šrot, od msi i mech i evoke su dosta loše i sa hlađenjem i sa bukom, ova pulse od sapphire je okej ali daleko će biti bolja nitro koju ćeme čekati do ko zna kada i od msi gaming x isto će biti bolja od ovih, i opet čekanje, od gigabaytove gaming oc nemamo nikakav info, ne znam oće izlazit aourus verzija... Asus odgodio launch za 9 mjesec, a ona power color pitanje dal će je i biti kod nas... 

 

Jbt nvidia kad je izbacila rtxice isti dan si mogao aib modele uzeti. Valjda se čipovi pošalju ranije da partneri mogu proizvesti na vrijeme. Ovako samo čekaj i čekaj. Najgore što sam prodao rx 580 jer nisam mislio da će se ovo ovako odužiti. Ne znam čemu gubljenje vremena i resursa na prizvođenje onih blowerica umjesto da se odma išlo na aib modele. I sad još na one najbolje modele sa vrhunskim hlađenjima tko zna koliko čekati, mislim prvenstveno na nitro, gaming x, aorus ako ga bude... 

 

Pa ima već sada svakakvih modela, powercolor i asus imaju high end hladnjake, a ovih normalnih sa dva venta možeš birati.

rambox pon 19.8.2019 16:30
HCgamingCRO kaže...
4mal kaže...

I Navi nije u potpuno 7nm proizveden nego samo neki dijelovi chipa

 

 

 LOL otkrio ameriku...nije ni intelovih 14/12 NM isti kao AMD-ovih 14/12...

Ovaj 7 NM je TSMC-ovo podmuklo marketinsko izdrkavanje u utrci niskopotrosnih mobilnih cipova protiv samsunga...

Ali nevrijedi teorije zavjere bacati vamo kada dodje ansha i korijen sasjece.

Ti si se skroz pogubil,Samsung je još prilično u debelom poslu za svoje domače High Performance 8nm varijante.

 

AMD-ov/CPU i GPU na TSMC 7nm je bio jedini izbor, dakle nakon kaj je GlobalFoundries 7nm otkazan ili propao u blato.

 

TSMC na zelenom djelu gazi Samsung kao Intel Milan vs Inter Zaprešič.Samsung verzija je još u pečnici, a TSMC več ima spreman 7nm+ i u pripremi je ili čeka na red 5nm.

 

Kaj se tiče žutoga, TSMC 7nm je na papiru okvirno isti kao vrlo problematični Intel 10nm.Zašto na papiru, pa zato jer Intel 10nm nije komercijalno isplativ za široku masovnu proizvodnju=Desktop 10nm procove moš zaboravit.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6G9lwoMxKLQ

 

Nevidija ima namjeru štancat buduče grafe na Samsung 8nm, ali kad to je drugo pitanje okvinro možda tek za godinu dana.

Jakovp pon 19.8.2019 17:46
Valentin17 pon 19.8.2019 19:03

Je... koje razlike u cijenama, nemoguće da je ova Giga lošija toliko koliko je jeftinija od ostalih.

 

EDIT: Krivo vidio, to je obična RX 5700, isprika. Tko žuri ovaj Sapphire Pulse je mrak odabir, a trgovine pouzdane.

HCgamingCRO uto 20.8.2019 10:55
rambox kaže...
HCgamingCRO kaže...
4mal kaže...

I Navi nije u potpuno 7nm proizveden nego samo neki dijelovi chipa

 

 

 LOL otkrio ameriku...nije ni intelovih 14/12 NM isti kao AMD-ovih 14/12...

Ovaj 7 NM je TSMC-ovo podmuklo marketinsko izdrkavanje u utrci niskopotrosnih mobilnih cipova protiv samsunga...

Ali nevrijedi teorije zavjere bacati vamo kada dodje ansha i korijen sasjece.

Ti si se skroz pogubil,Samsung je još prilično u debelom poslu za svoje domače High Performance 8nm varijante.

 

AMD-ov/CPU i GPU na TSMC 7nm je bio jedini izbor, dakle nakon kaj je GlobalFoundries 7nm otkazan ili propao u blato.

 

TSMC na zelenom djelu gazi Samsung kao Intel Milan vs Inter Zaprešič.Samsung verzija je još u pečnici, a TSMC več ima spreman 7nm+ i u pripremi je ili čeka na red 5nm.

 

Kaj se tiče žutoga, TSMC 7nm je na papiru okvirno isti kao vrlo problematični Intel 10nm.Zašto na papiru, pa zato jer Intel 10nm nije komercijalno isplativ za široku masovnu proizvodnju=Desktop 10nm procove moš zaboravit.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6G9lwoMxKLQ

 

Nevidija ima namjeru štancat buduče grafe na Samsung 8nm, ali kad to je drugo pitanje okvinro možda tek za godinu dana.

 Daj rambo jebo ga led nemozes mi dati video od najveceg fanboya amd-a na YT-u pa to nije fer kuzis onak?!...

I neznam kaj pricas 8 NM kada je samsung u 6 mj ove godine najavio  sa masovnim naslikavanjem tranzica i svega sa EUV tehnologijom na 7NM procesu-ista tehnologija koju koristi i TSMC za naslikavanje tranzica i spojeva na cipu,jer to je i sa nvidijom dogovoreno camu bi reklamirao slj 7NM proizvode kad ce biti sta 8 kazes?!

 

Ja sam rekao da je taj 7NM borba krenula izmedju njih dvoje i to je tako-to je mobilni dizajn ne desktop(trenutno)-zato svi i imaju problema dobiti stabilne cipove preko 2-3 GHz na tom procesu- sta jr TSMC tu stavio nemam iskreno pojma ni AMD jadan nema pojma kada ionako nemaju in-house produkciju vec salju kojekakve blueprinte njihovim inzinjerima u bijelom pa oni to srede...

Imao si sa bulldozerom takvo sranje gdje je AMD kasnije magicno se javio i rekao pa nemamo mi na bulldozeru 2mldr tranzica vec 800milijuna manje i nemamo pojma kako je doslo se do 2 mldr informacije....LOL

godinama je vec poznato da je ime node-a samo marketing IRS-a.

 

 

 

dery uto 20.8.2019 11:22
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Drugim rijecima - nema ih 

 

To je zato jer smo mi šupak svijeta što se tiče hardware-a. Biti će uskoro, kome treba se može malo strpiti.

 Što nismo ameri pa da je cijena ko kod njih 360$/2380kn(njima je i to puno) dok kod nas neče bit npr. slabija ne xt pulse ispod 3200kn. 

HCgamingCRO uto 20.8.2019 11:39
dery kaže...
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Drugim rijecima - nema ih 

 

To je zato jer smo mi šupak svijeta što se tiče hardware-a. Biti će uskoro, kome treba se može malo strpiti.

 Što nismo ameri pa da je cijena ko kod njih 360$/2380kn(njima je i to puno) dok kod nas neče bit npr. slabija ne xt pulse ispod 3200kn. 

Doticna pulse je u njemackoj 445 eura(3200 kn )-red devil vidim najavljivana za oko 450 ali tek dva ponudjivaca je nude i bome je evo vidi sam skupo

XXX uto 20.8.2019 11:42
dery kaže...
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Drugim rijecima - nema ih 

 

To je zato jer smo mi šupak svijeta što se tiče hardware-a. Biti će uskoro, kome treba se može malo strpiti.

 Što nismo ameri pa da je cijena ko kod njih 360$/2380kn(njima je i to puno) dok kod nas neče bit npr. slabija ne xt pulse ispod 3200kn. 

 To su cijene prije poreza.

DonOscar uto 20.8.2019 12:17
MEGATAMA kaže...

Rx 5700xt su znaci negdje oko 500eu...onda ce vjerovatno top end Navi kada se pojavi kostat kao i top end Nvidia,pogotovo jer ce imat i raytrace hardver....

 U Njemackoj su 5700 xt blowerice pale na 400 eura tj na svoj msrp (za msrp obicno vrijedi koliko je dolara u Americi toliko je eura u Europi), a sapphire pulse, gigabyte oc i msi evoke su trenutno na 460-470 eura s tim da ce cijene sigurno jos pasti jer uvijek su vise kad tek izadu.

Rhodin uto 20.8.2019 12:22
MEGATAMA kaže...

Rx 5700xt su znaci negdje oko 500eu...onda ce vjerovatno top end Navi kada se pojavi kostat kao i top end Nvidia,pogotovo jer ce imat i raytrace hardver....

Neće jer su ovo cijene dok nemaju ništa jače. Skoro će 5700 past na cijenu RX 580+10-15%, dok će 5700xt past, a nova 5800 XT po cijeni trenutno 5700XT (to su barem pretpostavke).

Zaboravljate da je cijena izrade vrlo niska naspram konkurencije, i da su na releaseu hladno spustili MSRP 50$ bez da su trepnuli... a ima sigurno još 70-100$ za spustit da budu iplative, vjerojanto i više.

dery uto 20.8.2019 12:29

Dok padne na te cijene več će bit u najnižem rangu i opet znači pretjeranih cijena. Ostavili su napumpane cijene kao za vrijeme rudarenja. RX 570 je koštala oko 1700kn kad je izašla eto to treba tako biti sad.

BeLLicus uto 20.8.2019 12:49

Oko 3600kn će biti msi evoke (izuzetni glasna oko 55db) takodjer oko 3600kn gigabyte gaming oc nazalost nemamo za sada niti jedan test iste, osobno moj prvi izbor. Sapphire pulse ce isto biti tu negdje oko 3600kn govorim za xt modele naravno, pulse je jako dobar model ali mi se ne svidja izgledom jbg takav sam sta cu. Strixica će ići preko 4500kn što nema nikakve logike opet uzmes 2070 super za te pare... 

 

Nvidia je sinoc najavila ray tracing za dosta igara koje dolaze. Razlika je eto ravno 1000kn izmedju 5700xt i 2070 super, 2070 super je 5% jača,tiša i hladnija te ima rt jezgru koju će možda netko i koristiti u budućnosti. 

dery uto 20.8.2019 12:53
DonOscar kaže...

Aj nemoj biti smijeasan... Vec sad su za iste performasne, ako izbacimo nebitne pionirsko-jadnicke RTX performanse, znatno jeftinije od konkurencije, a ti bi da cijena bude duplo manja. 

 rx 470 na izlasku je koštala 1700kn i ja sam smiješan