HCgamingCRO sri 14.8.2019 08:45

Pa jeste vi svijesni da je to Temperatura hot spota na referenc dizajnu??! Kakve to veze ima sa karticama sto se ceka od prvog dana.

Btw i referenc dizajn 5700xt AE boosta toliko da pocne artefaktati o tome nitko nepise? A to nema veze sa temp.

ansha sri 14.8.2019 08:54
HCgamingCRO kaže...

Pa jeste vi svijesni da je to Temperatura hot spota na referenc dizajnu??! Kakve to veze ima sa karticama sto se ceka od prvog dana.

Btw i referenc dizajn 5700xt AE boosta toliko da pocne artefaktati o tome nitko nepise? A to nema veze sa temp.

I na nereferentnima hotspot ide preko 90°C, na nekima gddr6 skoro na 100°C. Tezak fail je sta su korisnicima omogucili uvid u te temperature jer su si napravili veliku antireklamu ..

 

Ovo drugo ti je krivo, moja 390x se ponasala bas tako, na istim OC postavkama je artefaktala i bila nestabilna ako bi temperatura otisla preko 77-78°C dok je sa stock fan krivuljom bila na 64-65°C i potpuno stabilna i bez artefakata.

HCgamingCRO sri 14.8.2019 09:02

Pa i meni na vega je na par mjesta oko vrma i hbma Hotspot 90tak stupnjeva -graka pici hbm 1100 MHz 2 godine bez ijednog padanja ili nemogucnostu vise drzati stabilno taj klok.

Totalno je bilo jasno sta ce taj "7" n donjeti 

 

Ovo drugo je istina sto kazes mozda da...da bi dosla custom AE moglo bi se usporediti- ali ta graka sa onim dizajnom boosta i do 2100 MHz vidim sto je isto suludo od Amd-a..

 

Ali ovih 110 i 113 cak citao sam je previse i tu se nemora ulaziti u raspravu da ce Referentne Karte rikavati cim prodje garancije ili cak prije.

 

ansha sri 14.8.2019 10:42
HCgamingCRO kaže...

Ali ovih 110 i 113 cak citao sam je previse i tu se nemora ulaziti u raspravu da ce Referentne Karte rikavati cim prodje garancije ili cak prije.

 

Ma ne moraju uopce rikavat, al ono sta je sigurno je da ce ih se manje prodat nego da nisu omogucili ocitanje tog senzora... Jednostavno glup i stetan potez...

HCgamingCRO sri 14.8.2019 11:23
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

...graka pici ...

 

...ta graka...

 wtf is graka 

 Skracenica za graficku karticu-graka...tako svabe po forumima sory,svacam da ima poante u Pravopisu da izgleda forum ma nes...

Kazem sry,nije mi hrvatski jezik bas najbolje.

 

Edit: a sto se prodaja tice...Amd je ko audi ako ga nevolis i netrpis neces ga ni kupiti.

Mislim da realno moramo gledati navi xt je cijena ko 2060 a performanca klasa iznad...mozda ce utjecati to sada kao strah kupaca radi temperature ali sigurno nece zaobici ovaj line up povecu masu.

segregator sri 14.8.2019 17:05
ansha kaže...
Shockwave kaže...

Trebaju se definitivno ugledat na Nvidiu, sve mane predstaviti kao featurese kako bi se klinci palili, a onda ih i besplatno reklamirali po forumima, marketinški tim im je daleko najjača strana .

Definitivno, npr. realno deklarirat taktove na kojima im rade cpu/gpu-ovi a ne lazno oglasavat 

 

Meni je najbolje bilo kad je Nvidia rasturila ATI u 3dmark benchmarku, onom gdje neka cura leti na zmaju

Umjesto da kompliciraju, jednostavno nisu iscrtavali zmaja i totalno rasturili ATI

 

 

dery sri 14.8.2019 17:27

I u forca horizon je nvidija pregažena osramoćena, kako se to može dogodit tom čudu od gpu-a.Zaboravih također i u World War z teško osramočen i na kraju u bfV. Da je to jedna igra ajde ali tri brutalna sramočenja od jeftinijih gpu-a. Nvidija je podbačaj do beskraja. 

 

Ne treba gledat XT model več je dovoljno običnu , to je neugodno za vidjet.

DonOscar sri 14.8.2019 18:14
dery kaže...

I u forca horizon je nvidija pregažena osramoćena, kako se to može dogodit tom čudu od gpu-a.Zaboravih također i u World War z teško osramočen i na kraju u bfV. Da je to jedna igra ajde ali tri brutalna sramočenja od jeftinijih gpu-a. Nvidija je podbačaj do beskraja. 

 

Ne treba gledat XT model več je dovoljno običnu , to je neugodno gledat.

 Forza je primjer igre koja je najvjerovatnije najbolje optimizirana za amd kartice, ww z je uopce glupokomentirati jer ju svaka kartica na listi vrti na 144 fpsa (ultra postavke), a bf5 je stvarno impresivan rezultat. I nama drugima se svidaju Navi kartice, ali cemu ovakav jadni fanbojizam...

XXX sri 14.8.2019 18:17
dery kaže...

I u forca horizon je nvidija pregažena osramoćena, kako se to može dogodit tom čudu od gpu-a.Zaboravih također i u World War z teško osramočen i na kraju u bfV. Da je to jedna igra ajde ali tri brutalna sramočenja od jeftinijih gpu-a. Nvidija je podbačaj do beskraja. 

 

Ne treba gledat XT model več je dovoljno običnu , to je neugodno za vidjet.

 A tek radeon VII kak je pregažen i košta milion kuna. koja je to tek sramota.

rambox sri 14.8.2019 18:22
XXX kaže...
metallic kaže...

Bolje njih nego Kineza, znaš i sam.

 Bolje od nikoga dok se ne srede oboje, Kožnati i Lisa piju gemišt skupa i cere se kak ekipa puši marketing. Raja Koduri nam je zadnja nada.

U Intelu ionak ništa od Nevidija tričarija, a pogotovo ne bilo kakvih AMD GPU tehnikalija itd.Zelenaš mora plesat u vrlo uskom prostoru, ili ne očekuj ništa previše od Intel grafa to je onako reda radi.

 

Treba imat u vidu i četvrtog GPU igrača, šuška se da i ARM radi na grafama Desktop klase.S obzirom da žutanjci drže debeli dio mobilnog Smartphone GPU tržišta, eto sasvim očekivan potez oko ulaska na Desktop GPU segment.

Promster sri 14.8.2019 18:48
dery kaže...

I u forca horizon je nvidija pregažena osramoćena, kako se to može dogodit tom čudu od gpu-a.Zaboravih također i u World War z teško osramočen i na kraju u bfV. Da je to jedna igra ajde ali tri brutalna sramočenja od jeftinijih gpu-a. Nvidija je podbačaj do beskraja. 

 

Ne treba gledat XT model več je dovoljno običnu , to je neugodno za vidjet.

Čemu ovakvo jadno cherrypickanje? Svi znamo da su nove Radeonke izvrsne kartice, ali ovo glupo...

BeLLicus sri 14.8.2019 19:08
DonOscar kaže...
perozgb kaže...

Meni se cini da su tu negdje, MSI je na 39db pri 72 stupnja, a sapphirka je na 35db pri 75 stupnjeva. Da se na MSI smanji rpm i temp dode na 75 stupnja kao i sapphirki i db bi bio jako slican.

 

P.S. Kad smo vec kod MSI-a, postoji i ova varijanta.

 Osobno mi se vise izgledom svidja nego msi evoke. Ne mogu ja tu zlatnu boju prevariti haha. Isto tako nesto kasnije dolazi i standardna gaming x verzija. U svakom slucaju mozemo ocekivati kod svih temperature do 75 i do 40dba. Sad ovisi tko koji model vise voli i tko kome vise odgovara. Meni je pc cijeli bijelo crni sa bijelim sleeved kablovima, nebih bas ubacivao crvene, zlatne grafe :D

dery sri 14.8.2019 22:42
DonOscar kaže...
ali cemu ovakav jadni fanbojizam...

 Jer mi se gade sa svojim cijenama kojim umišljaju da imaju neki nenadmašni state of art proizvod, a onda ih zgazi grafa donjeg srednjeg segmenta. Želim se rugat jadno fanbojevski preforsirano do daske kako ih pripada eto.

 

Tko misli da to nisu zaslužili nije ništa doli to šta si meni uputio.

dery sri 14.8.2019 22:57
XXX kaže...

Donji srednji segment po 3500-4000 kn, kad kupuješ?

 Zahvali nvidiji na takvim cijenama, koliko košta njihov donji srednji segment 6000kn kad ti kupuješ.Ako donji srednji segment sašije segment od 7000kn onda spadaju u isti koš ali ne i cijenom. Srerat ih sve u tri piz

XXX sri 14.8.2019 23:11
dery kaže...
XXX kaže...

Donji srednji segment po 3500-4000 kn, kad kupuješ?

 Zahvali nvidiji na takvim cijenama, koliko košta njihov donji srednji segment 6000kn kad ti kupuješ.Ako donji srednji segment sašije segment od 7000kn onda spadaju u isti koš ali ne i cijenom. Srerat ih sve u tri piz

 Zahvaljujem jednima i drugima, jednako kapitalističko sranje koje će cicati koliko može, dok ima kupaca. A s obzirom da ih obožavaš fino ih podrži i kupi jednuiz donjeg srednjeg segmenta po 4000 kn.

 

Edit ili još bolje radeon 7 po 6000 kn, vidi kak ima finu hbm memoriju

BeLLicus sri 14.8.2019 23:16
XXX kaže...
dery kaže...
XXX kaže...

Donji srednji segment po 3500-4000 kn, kad kupuješ?

 Zahvali nvidiji na takvim cijenama, koliko košta njihov donji srednji segment 6000kn kad ti kupuješ.Ako donji srednji segment sašije segment od 7000kn onda spadaju u isti koš ali ne i cijenom. Srerat ih sve u tri piz

 Zahvaljujem jednima i drugima, jednako kapitalističko sranje koje će cicati koliko može, dok ima kupaca. A s obzirom da ih obožavaš fino ih podrži i kupi jednuiz donjeg srednjeg segmenta po 4000 kn.

 

Edit ili još bolje radeon 7 po 6000 kn, vidi kak ima finu hbm memoriju

 Vidiš ove godine u slike našeg hardvera kako forumaši podržavaju nvidiu samo frcaju rtxice svako malo :D moramo sad malo amd podržati.

DonOscar sri 14.8.2019 23:20
dery kaže...

 Radi takvog razmišljanja i jesu cijene takve pa neka su nije stoka drugo ni zaslužila jel da.

 Ako budem drugacije razmisljao cijene ce pasti? Aj nemoj biti smijesan... Nvidia i AMD imaju brojke i ako mogu staviti takve cijene bez straha ocito je da ljudi i dalje kupuju kartice po takvim cijenama.