GoodAngel uto 16.7.2019 07:23

mene zanima hoće li izać 5700 bez ovog referentnog govna? mrzim grafičke s takvim coolerima, to praktički ništa ne hladi, upravo 660TI sam kupio s tim govnom, i temperature su mi ljeti išle do 95 stupnjeva, a zvrjalo je bolesno.

onda sam kupio po isteku garancije artic cooler 3, i ne da hladi već mogu temperature ispod 60 spustit ako pojačam ventove na max, ali ja držim na 40-50 posto max ljeti, a 80 posto mi je max. stoga ne želim grafičku bez takve opcije, referentnog govno me više neće nikad vidjet, bez obzira i da netko priča da se ne grije tako jako i da ne buči tako jako, ne želim kupovat taj model grafičke, jer koliko sam ja skužio oni neće izbacivat nereferente modele, ili ipak hoće ?

jer bude li slučaj da samo referentno prodaju, onda ću uzet 2060Super, samo zbog coolera. briga mene tko od njih kakvu trku vodi, meni je najvažnije da mogu kupit ono što ja želim, jeli AMD ili Nvidia meni je nebitno, ako nude ono što mi je cilj kupit. a cilj mi je kupit jaku grafu do kraja godine, s pravim coolerom, čak pokušavam nać neku s 3 venta, i 3 godine garancije, nešto kalibra GIGABYTE MODEL oni nude 3 godine garancije, i imaju 3 venta u ponudi na nekim modelima, jer ljudi često zanemaruju tu činjenicu koliko je bitno da ti se grafa dobro hladi. meni je to bitno, sad će neki reć pa šta nećeš je koristit 100 godina, naravno da neću ali opet dok je koristim želim da bude čim hladnija i da mi se ni slučajno ljeti ne pregrijava, jer bi to moglo dovest do nekih problema, a probleme ne želim. a i nisam ljubitelj grafičkih koje previše buče, npr ova moja 660 TI kada sam je kupio s referenrentnim, dvije godine me maltretilrala nesnosnom bukom, sada kažem više čujem hladnjak od proca, nego od grafičke, artic je nečujan i ako je nekome isto istekla generacija preporučam mu njihove hladnjake, jer su top firma, evo već 2 godine hladim s njime i radi ko urica, a ono najvažnije hladi bolesno dobro. nisam ni približno očekivao da će mi tako jako spustit temeperature s referentnim mi je prosjek bio 75-80, čak i zimi, a ljeti je to išlo blizu 100. što je stvarno previše, ja očekujem da mi grafa bude na min na 65 i max 70 C to je meni dobro hlađenje, a da se pritom ne stvara prevelika buka zato jer se tako dobro hladi. i to mi je jako bitno, i zato ako 5700 ne bude imala takve ponude, onda ću opet morat uzet zelenu.

GoodAngel uto 16.7.2019 19:30
Mile 74 kaže...
GoodAngel kaže...

 

 

Smiri se, uvijek prvo izađu referentne grafe pa za mjesec dana nereferentne s 2-3 venta.

 pa i nisam to baš primjetio na nekim modelima, ostane to i bez nereferentnih, kad sam ja kupovao 660Ti mjesecima nije bilo nereferentnog modela, i onda sam kupio tu referentnu i požalio u pogledu temperature i buke.

jer gdje god sam čitao o ovom modelu, nisam vidio da misle izbacit s hladnjacima, pa zato i pitam. i na svim fotkama je nereferentni model, budem uzeo MSI GIGABYTE gotovo sigurno, 3 godine garancije i dosta dobre hladnjake oni rade, tako da netko od njih dvoje će sigurno biti u mom kućištu.

čekam od početka godine već to izbacivanje novih modela, pa mi je već pomalo dopizdilo, jer sam ove godine odlučio kupit novu grafičku, i to neku kvalitetnu. nije mi toliko do para, koliko do kvalitete, tako da gledam da bude u svakom pogledu optimalna i da mogu godinama biti na miru, jer ne namjeravam kupovati novo svake godine, nisam takav zagriženi gamer a i općenito kompjuter mi služi za općenite stvari, nije da radim na njemu od 0-24 pa da mi treba stalno nešto novo.

ma smiren sam ja, samo što od početka godine pratim to i stalno odgađaju izbacivanje novih modela, zeleni izbace nešto novo samo kada AMD izbaci, a AMD je kasnio, prvo su rekli da će početkom godine izbacit novu seriju onda sredinom i evo sad će već kolovoz skoro i tek sad dolazi to nešto novo a dobro. i opet će i cijene biti više jer se toliko dugo čeka, ono klasična politika držanja u neizvijesnosti kupaca, pa kada nešto izbace svi navale ko mutavi, ovaj put ću i ja biti među tim "mutavcima". 

XXX sri 17.7.2019 06:42
dery kaže...

Jeli sramota da u bfV RX5700xt odere naklokanu RTX2070s, koliko je ono jeftinija 100€/$, još je sramotnije da RX5700 ista ko referentna RTX2070s.  Nek netko sad kaže da navi nije močan za cijenu koju ima.Premočan!!!

 

 

https://www.techpowerup.com/review/palit-geforce-rtx-2070-super-gamerock-premium/9.html

 Kada kupuješ jednu?

 

Dolje slika presjeka performansi kroz više igara

 

3000 kn u grafu bilo to AMD ili Nvidia ispada budalaština sobzirom kaj možeš igrati na PC-u. veličina tih chipova na RX 57XX seriji je jednka kao i na RX 580 seriji,

i očito je kako te kartice imaju jako puno prostora za sniženje, po waferu ih vjerojatno izrežu u jednakom broju komada.

 

Nvidija je zaglavila sa svojim RT-om, totalno promašena cijela RT serija. Sramotni su zajedno.

Jakovp sri 17.7.2019 09:11
XXX kaže...
dery kaže...

Jeli sramota da u bfV RX5700xt odere naklokanu RTX2070s, koliko je ono jeftinija 100€/$, još je sramotnije da RX5700 ista ko referentna RTX2070s.  Nek netko sad kaže da navi nije močan za cijenu koju ima.Premočan!!!

 

 

https://www.techpowerup.com/review/palit-geforce-rtx-2070-super-gamerock-premium/9.html

 Kada kupuješ jednu?

 

Dolje slika presjeka performansi kroz više igara

 

3000 kn u grafu bilo to AMD ili Nvidia ispada budalaština sobzirom kaj možeš igrati na PC-u. veličina tih chipova na RX 57XX seriji je jednka kao i na RX 580 seriji,

i očito je kako te kartice imaju jako puno prostora za sniženje, po waferu ih vjerojatno izrežu u jednakom broju komada.

 

Nvidija je zaglavila sa svojim RT-om, totalno promašena cijela RT serija. Sramotni su zajedno.

Osim što su 7nm waferi duplo skuplji.

 

Opet pišeš o stvarima koje ne znaš...

Horned Reaer čet 18.7.2019 10:27

Nvidia je najpohlepnija kompanija. Prvo su maglu prodavali sa G SYNC monitorima , pa taj ray tracing prodavanje magle. I sad su eto nabrijali cijene grafičkih trenutno NAVI briše pod sa njima ako gledamo uloženo dobiveno nove RX 5700 kartice su apsolutno BEST BUY. Čekam samo neki strix model da izadje!

 

5700XT 

XXX čet 18.7.2019 10:35
Horned Reaer kaže...

Nvidia je najpohlepnija kompanija. Prvo su maglu prodavali sa G SYNC monitorima , pa taj ray tracing prodavanje magle. I sad su eto nabrijali cijene grafičkih trenutno NAVI briše pod sa njima ako gledamo uloženo dobiveno nove RX 5700 kartice su apsolutno BEST BUY. Čekam samo neki strix model da izadje!

 

5700XT 

 Apsolutno, Nvidia je teški gulikoža a kad vidim onog u kožnoj jakni i plaćenu publiku koja navija ko na nogometnoj utakmici doibijm proljev.

 

ALI RX 470 sam ja paltio 1500 kn, novu a sada je ova serija 7 cc 3200 kn. I meni je kartica fenomenalna ali još se nisam pomirio sa novim cijenama.

RX470 je za tu lovu držala 1080p sve igre na 60 fpsa, ova 5700 sve igre na 1440p rezi što bi trebala biti nova narodna 1080p reza u sredinom 2019. godine.

Kriptomanija je ostavila trajne posljedice.

 

 

IMO

BeLLicus čet 18.7.2019 10:52
XXX kaže...
Horned Reaer kaže...

Nvidia je najpohlepnija kompanija. Prvo su maglu prodavali sa G SYNC monitorima , pa taj ray tracing prodavanje magle. I sad su eto nabrijali cijene grafičkih trenutno NAVI briše pod sa njima ako gledamo uloženo dobiveno nove RX 5700 kartice su apsolutno BEST BUY. Čekam samo neki strix model da izadje!

 

5700XT 

 Apsolutno, Nvidia je teški gulikoža a kad vidim onog u kožnoj jakni i plaćenu publiku koja navija ko na nogometnoj utakmici doibijm proljev.

 

ALI RX 470 sam ja paltio 1500 kn, novu a sada je ova serija 7 cc 3200 kn. I meni je kartica fenomenalna ali još se nisam pomirio sa novim cijenama.

RX470 je za tu lovu držala 1080p sve igre na 60 fpsa, ova 5700 sve igre na 1440p rezi što bi trebala biti nova narodna 1080p reza u sredinom 2019. godine.

Kriptomanija je ostavila trajne posljedice.

 

 

IMO

 Ja cu se jos voziti na 1080p bar godinu dana. Jednostavno vise fpsa i fluidniji gameplay mi je bolje od vece rezolucije i ostrije slike. 1080p na 24 inchnom monitoru je i dalje dovoljno dobro.

XXX čet 18.7.2019 10:55
BeLLicus kaže...
Ja cu se jos voziti na 1080p bar godinu dana. Jednostavno vise fpsa i fluidniji gameplay mi je bolje od vece rezolucije i ostrije slike. 1080p na 24 inchnom monitoru je i dalje dovoljno dobro.

 Meni je moja na knap za 2056X1080p...ali još se drži. Kad se igram na 4K tv-u u 1080p onda nemam nikavih problema.

itomic009 čet 18.7.2019 11:02

 Da, cijene su poletile previše malo ali šta reć. I RTX 2060 i RX 5700 bi trebale biti kartice za 200 - 250 USD u domovini, i recimo oko 1500kn ili malo više kod nas. A ne taman duplo od toga. Meni je moja RX 580 4GB realno dosta za ovaj monitor 1440p - 75Hz. Sve igre igram bez problema i super izgleda, ali sad bih već mogao lagano taman poduplat GPU horspower i Vram pa sam opet miran malo .

funny games čet 18.7.2019 11:15
GoodAngel kaže...
Mile 74 kaže...
GoodAngel kaže...

 

 

Smiri se, uvijek prvo izađu referentne grafe pa za mjesec dana nereferentne s 2-3 venta.

 pa i nisam to baš primjetio na nekim modelima, ostane to i bez nereferentnih, kad sam ja kupovao 660Ti mjesecima nije bilo nereferentnog modela, i onda sam kupio tu referentnu i požalio u pogledu temperature i buke.

jer gdje god sam čitao o ovom modelu, nisam vidio da misle izbacit s hladnjacima, pa zato i pitam. i na svim fotkama je nereferentni model, budem uzeo MSI GIGABYTE gotovo sigurno, 3 godine garancije i dosta dobre hladnjake oni rade, tako da netko od njih dvoje će sigurno biti u mom kućištu.

čekam od početka godine već to izbacivanje novih modela, pa mi je već pomalo dopizdilo, jer sam ove godine odlučio kupit novu grafičku, i to neku kvalitetnu. nije mi toliko do para, koliko do kvalitete, tako da gledam da bude u svakom pogledu optimalna i da mogu godinama biti na miru, jer ne namjeravam kupovati novo svake godine, nisam takav zagriženi gamer a i općenito kompjuter mi služi za općenite stvari, nije da radim na njemu od 0-24 pa da mi treba stalno nešto novo.

ma smiren sam ja, samo što od početka godine pratim to i stalno odgađaju izbacivanje novih modela, zeleni izbace nešto novo samo kada AMD izbaci, a AMD je kasnio, prvo su rekli da će početkom godine izbacit novu seriju onda sredinom i evo sad će već kolovoz skoro i tek sad dolazi to nešto novo a dobro. i opet će i cijene biti više jer se toliko dugo čeka, ono klasična politika držanja u neizvijesnosti kupaca, pa kada nešto izbace svi navale ko mutavi, ovaj put ću i ja biti među tim "mutavcima". 

 Pričaš cijelo vrijeme o 660ti koja je stara jedan milenij i primjenjuješ iskustvo na današnjim modelima.Lijepo se smiri nema potrebe pisati romane i ne reći ništa.Kroz par mjeseci će izaći drugačije verzije pa kupi što ti paše.

HCgamingCRO pet 19.7.2019 21:19
dery kaže...

Zašto smo mi prokleti tako, mindfactory je rx5700- 2760kn, kod nas nema ispod  3000kn. Nikad nečemo u evropu.

Treba to past ispod 2000kn.

 pa 19% naspram 25 % pdv-a..ubacis u cijenu skoro je 3K kuna onda.To je tu samo su politicari bahati jel su otjerali narod pa je tesko puniti proracun za tolike mirovine i drzavne place.

Kopsi1304 pet 19.7.2019 21:41
HCgamingCRO kaže...
dery kaže...

Zašto smo mi prokleti tako, mindfactory je rx5700- 2760kn, kod nas nema ispod  3000kn. Nikad nečemo u evropu.

Treba to past ispod 2000kn.

 pa 19% naspram 25 % pdv-a..ubacis u cijenu skoro je 3K kuna onda.To je tu samo su politicari bahati jel su otjerali narod pa je tesko puniti proracun za tolike mirovine i drzavne place.

 

Covjek sve objasnio... nisu nase trgovine pohlepne vec nasi koruptirani politicari na zalost

Jakovp sri 24.7.2019 15:08
Valentin17 kaže...
itomic009 kaže...

 Kad će netko s foruma uzet neku Navi pa da imamo malo dojmova iz prve ruke? 

Nitko neće uzimati ove referentne modele. 

 Ja čekam jače modele (5800 ili 5900).

Jakovp sri 24.7.2019 15:20
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

 Ja čekam jače modele (5800 ili 5900).

Kad to izlazi? 

 Neki kažu u 10 mjesecu, ali po meni do kraja godine. Trenutni čip je jako malen i serija X7XX je, tako da sam siguran da će biti nešto jače.

HCgamingCRO sri 24.7.2019 15:24
Jakovp kaže...
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

 Ja čekam jače modele (5800 ili 5900).

Kad to izlazi? 

 Neki kažu u 10 mjesecu, ali po meni do kraja godine. Trenutni čip je jako malen i serija X7XX je, tako da sam siguran da će biti nešto jače.

 Ja mislim,tek nagodino..AMD ima sve da se bori na fronti Intel/nvidia a do kraja godine vjv da ce samo mozda jos neke budget navi kartice doci da nadomjeste cijenovni rang 5xx serije.Ali niko nezna za sto posto pa budemo vidjeli...EDvo dosla je 2080 super i razocarala sve ljude na planetu...Barem dok se radeonka 7 neproda od stocka sve nevjerujem da ce sta jace za ovu godinu jos.

absolon pet 26.7.2019 10:37

Ne znam kako ovo ispravno pitati,

ali kako će AMD "stvarat" jače gpu,

ako mu se i rx 5700/rx5700 tx jako

grije?!

Pogledajete na linku pri kraju

to se pita i "voditelj".

 

P.S. Još tu ovo i PCIe 4.0 kartice,

pa kad povuku tu bujicu/tsunami

bitova, pitanje kolike će bit temperature.

Bit će trrotlinga, ili undervoltanja, a

na kraju (kako je davno glasio jedan

naslov u BUG-u) bit će "Život u bijelom

dimu" i mrtvih grafičkih kartica.