tomglo uto 18.6.2019 14:32
toxic kaže...
Rhodin kaže...
ansha kaže...
itomic009 kaže...

Nema tu love, AMD tu radi ko Caritas. Hmhm, or no, ima tu love. 

Naravno da ima, al kad imas konkurentne cpu/gpu-ove, onda se na prodaju toga fokusiras jer je tu marza puno veca.  

 

 

Ja ću samo reć, ATI može zarađivat 10$ po prodanoj konzoli (ne prodavat chip za 10$ već imat 10$ zarade po konzoli - i realno zarađuju više, ali neka) , samo PS4 je PRODAN oko 100 mil primjeraka, neka je XBOX upola manje, to je milijarda i pol dolara ZARADE samo od konzola. OK, vani je to 5-6 godina skoro, pa godišnje parsto miliona, ali kao što sam rekao, stabilan plus.

 Switch je u dosluhu s zelenima a prodan je u enormnom broju tako da poprilicno ponistava ovu zaradu na konzolama s strane AMD-a,

 http://www.vgchartz.com/article/436094/switch-vs-ps4-vs-xbox-one-global-lifetime-salesjanuary-2019/

toxic sri 19.6.2019 08:00
metallic kaže...
gil kaže...

Izgleda da novi switch ide na Amd.

Svi koji drže do sebe idu na AMD, svi su gore! 

 I treba ici na AMD. ja jedva cekam zgodnu graficku al pari s 1080ti a da ima prihvatljivi omjer potrosnje\cijene\performanse

 

iako da mi nekto danas nudio radeon 7 odmah bi uzeo umjesto 1080ti s jos 4 godine jamstva

toxic sri 19.6.2019 08:16
metallic kaže...

Uvik si kužio moje postove i kad nisu skroz ozbiljni.

 

Slažem se s tobom, sad treba ići na AMD, "sutra" nešto drugo, tko zna...

 

Ova tema Navi treba malo oživiti svakako!

 al ozbiljno ja bum piknul radeonku 7 . cisto da mogu postati fanboy

HCgamingCRO pet 28.6.2019 10:59
metallic kaže...

Daj protumači što želiš time poručiti?

 pa valjda da je FE nesto bolji/brzi nego neka custom vendor od evga ili sta ja znam..totalno nebitno..nvidijeve kartice raspolazu sa TDP jezgra/memorija/rtcore blabla a navi samo chip..tako da,bice papalice i grijalice sta to nisu isto rekli?

HCgamingCRO pet 28.6.2019 12:00
metallic kaže...

Hvala ti na pokušaju, smisao ne vidim i dalje. Čekat ću da izadju službeni testovi.

 

Najzanimljivije bi bilo da naleti kakav fantomski SAPPHIRE RX 5950 xt!

 pa to sto je sapphire "leakao" moguce je samo da ce kasnije doci i te grafe(vjerojatno tokom godine vec jel ipak super je tu iza ugla) nebi me cudilo ali poznavajuci AMD u grafickom segmentu bojim se da ce biti prica kao kod 480-580-590 sve iste grafe samo malo naklokane...naklokana 5700xt jednako 5950XT... al to sto su testirali na FE verzijama mislim da je to nebitno spominjati jel nema tu nikakve mozda 2-5% razlike jel FE su ipak bolje binane

itomic009 pet 5.7.2019 11:02

 RX 5700 je li - la s RTX 2060S a RX 5700 XT sa RTX 2070S. E sad, ako Navi bude imao cijene kao obična RTX 2060 i RX 5700 XT košta manje od RTX 2070S, tad će bit super.  Ako budu koštale slično, onda je bitka na odabiru kupca koji kada ne znaju puno (a takvih je puno), uzimaju Nvidia automatski.

HCgamingCRO pet 5.7.2019 13:52

pa sta hocete? rekli su finu da se natjecu protiv 2070 i2060 i to radi dobro(i sa ovim divljim driverima jos vjv) niko nije iz AMD-a rekao da ce se natjecati protiv nadolazecih super kartica( jel i sapphire ima u svojem data base-u vise radeonki koji ce jos doci)... ostaje vidjeti samo hoceju ih launchati po cijeni sto su ih promovirali(vjv ce odma spustiti pri izlasku radi ravnoteze zbog super kartica)

HCgamingCRO pet 5.7.2019 14:08
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

pa sta hocete? 

Ja necu nista, meni svejedno, al AMD valjda hoce prodat koju karticu...

 pa to ce im biti tesko(barem ova verzija hladjenja) jel xt je gravirana na 225w sa 2 8pina mi vise lici na neku vegu64 + - u tom teritoriju... ni nvidia ni itnel neusporedjuju se sa amd proizvodima u svojem keynote-ima, amd ima drugu filozofiju, da bude za petama po oke cijeni..ova cijena nije oke, to sam reko i prije ako se nepojeftini min 50 eura na zvim karticama nista od ovog line-upa

rambox pet 5.7.2019 14:26
HCgamingCRO kaže...

 pa to ce im biti tesko(barem ova verzija hladjenja) jel xt je gravirana na 225w sa 2 8pina mi vise lici na neku vegu64 + - u tom teritoriju... ni nvidia ni itnel neusporedjuju se sa amd proizvodima u svojem keynote-ima, amd ima drugu filozofiju, da bude za petama po oke cijeni..ova cijena nije oke, to sam reko i prije ako se nepojeftini min 50 eura na zvim karticama nista od ovog line-upa

Dok ne vidiš test kakvo je hlađenje, dakle efikasno ili ne baš efikasno(bučno) ne moš precizno procjenit.

 

Kaj se tiče Navi GPU potrošnje, kolko ja vidim to je ok nema problema.

 



 

Opet je človek dobro procjenil, AMD je bacio kockice da vidi kolko je Nevidija pohlepna.Umjesto da Nevidija Super bude jeftiniji, ali ne cijene su ostavili iste fučkaj ga sad.

 

https://youtu.be/InBIs4M9BsY

 

Zakaj to sad spominjem, pa onak možda recimo ima veze sa ovim dole linkovima.

 

https://www.techpowerup.com/257085/amd-to-slash-radeon-rx-5700-navi-series-prices-ahead-of-launch-usd-399-usd-349

 

https://twitter.com/VideoCardz/status/1147065705537429504

 

RX 5700, 350$

 

RX 5700XT, 400$

 

HCgamingCRO pet 5.7.2019 15:42

Niko mi nemoze reci da ce blower biti tih...nije ni moja tiha ma 2000+Rpma sa tri fana,ali moje vuce i do 300w nekad...uostalom doce i vendor kartice toga se nebojim da sapphire izbaci neku toxic nakon koliko godina...velim promasaj ce biti ako ostali cijene od computexa...ali evo izgleda da sam imao pravo da ce ici 50 Dollar eura dole

 

BeLLicus pet 5.7.2019 15:58

Ajde konačno se nešto događa na polju grafičkih kartica, ako su ovi leakovi točni i ako RX 5700 spuste na 350 dolara to će biti dobar deal, jer koliko sam pregledao leakova RX 5700 je izjednacena sa 2060 super 1,2% gore dolje a ova košta 50 dolara više.

 

Btw jel AMD ima spremne aftermarket kartice ili samo founders edition će se prvo prodavati, i pitanje je kad će to sve stići na police u našim trgovinama, super serija i navi jel...