ansha čet 16.5.2019 16:59
dax-lax kaže... 

 VRS nema neke koristi kod klasičnog igranja na monitoru, već je bitan za VR. I to samo za onaj hardware koji podržava praćenje očiju. Umjesto da gpu stvara istu kvalitetu slike na cijeli ekran, vsr se fokusira samo na onaj dio slike u koji gleda naše oko, pa time i može grafa postići puno više fps-a. Logično

Ma kakvi, on ce ti rec, sve nvidija grafe renderaju u 320*200 i onda apskejlaju, zapravo je 2080 Ti negdje na rqzini RX470-ke kad se makne nvidijino varanje.

 

Ovog lika treba potpuno ignorirat, tuzan slucaj zapravo...

gumenikos pet 17.5.2019 11:32

moje bas misljenje o tebi 

ajde bar se slazemo u jednom 

 

inace nvidia je demo uradila pokazujuci vrs u igri ne vr 

prva igra je witcher koja je koristila tu tehnologiju tj taj cuda vrs dio 

poslje toga nvidia je napravila skripte za sve ostale 

i dobro si procitao kako vrs radi  

fokusira se na pokrete i tu renda max ili ultra ostalo tj coskove i udaljene dijelove ne 

cod igre i gta 5 imaju ocite primjere na slabijim karticama poput 1060 70 

imas tonu videa po yt i slika po forumima gdje se prikazuje usporedni test 

1060 3gb vs 1070  primjer 

na 60 u gta5 pored sve prisutne magle koja uklanja potrebu za rendanje udaljenih objekata 

imas doslovno umanjivanje poligona na krajevima mape 

mislim da je na hardop  ta usporedba 

vide se zgrade u krajevima luka koja cak nema jedne dizalice na 60 dok 70 ima 

itd  

witcher 3 isto 60 80 usporedba .. kad su fx efekti na mapi 

onaj zmaj  ..dosta drveca nestane na 60 u okolini 

kasnije na snjegu cak i neke zgrade nestanu brod itd 

 

tako da nije samo vr 

 

i nazad na temu pise se da ce navi imati vrs isto 

pa cemo vidjeti koliko vrs moze uraditi  

na nabildanom polarisu kao se pise 

dok nabildana vega (navi 20) bude kasnije 

 

Jakovp pet 17.5.2019 11:57
gumenikos kaže...

moje bas misljenje o tebi 

ajde bar se slazemo u jednom 

 

inace nvidia je demo uradila pokazujuci vrs u igri ne vr 

prva igra je witcher koja je koristila tu tehnologiju tj taj cuda vrs dio 

poslje toga nvidia je napravila skripte za sve ostale 

i dobro si procitao kako vrs radi  

fokusira se na pokrete i tu renda max ili ultra ostalo tj coskove i udaljene dijelove ne 

cod igre i gta 5 imaju ocite primjere na slabijim karticama poput 1060 70 

imas tonu videa po yt i slika po forumima gdje se prikazuje usporedni test 

1060 3gb vs 1070  primjer 

na 60 u gta5 pored sve prisutne magle koja uklanja potrebu za rendanje udaljenih objekata 

imas doslovno umanjivanje poligona na krajevima mape 

mislim da je na hardop  ta usporedba 

vide se zgrade u krajevima luka koja cak nema jedne dizalice na 60 dok 70 ima 

itd  

witcher 3 isto 60 80 usporedba .. kad su fx efekti na mapi 

onaj zmaj  ..dosta drveca nestane na 60 u okolini 

kasnije na snjegu cak i neke zgrade nestanu brod itd 

 

tako da nije samo vr 

 

i nazad na temu pise se da ce navi imati vrs isto 

pa cemo vidjeti koliko vrs moze uraditi  

na nabildanom polarisu kao se pise 

dok nabildana vega (navi 20) bude kasnije 

 

 

Uvijek kad pišeš ovakve postove, gdje kažeđ da ima tona videa koji to dokazuju, onda svakako stavi barem 5 komada da vidimo o čemu pričaš, inače te nitko neće shvatiti ozbiljno.

Luka123 uto 21.5.2019 14:03
gumenikos kaže...

moje bas misljenje o tebi 

ajde bar se slazemo u jednom 

 

inace nvidia je demo uradila pokazujuci vrs u igri ne vr 

prva igra je witcher koja je koristila tu tehnologiju tj taj cuda vrs dio 

poslje toga nvidia je napravila skripte za sve ostale 

i dobro si procitao kako vrs radi  

fokusira se na pokrete i tu renda max ili ultra ostalo tj coskove i udaljene dijelove ne 

cod igre i gta 5 imaju ocite primjere na slabijim karticama poput 1060 70 

imas tonu videa po yt i slika po forumima gdje se prikazuje usporedni test 

1060 3gb vs 1070  primjer 

na 60 u gta5 pored sve prisutne magle koja uklanja potrebu za rendanje udaljenih objekata 

imas doslovno umanjivanje poligona na krajevima mape 

mislim da je na hardop  ta usporedba 

vide se zgrade u krajevima luka koja cak nema jedne dizalice na 60 dok 70 ima 

itd  

witcher 3 isto 60 80 usporedba .. kad su fx efekti na mapi 

onaj zmaj  ..dosta drveca nestane na 60 u okolini 

kasnije na snjegu cak i neke zgrade nestanu brod itd 

 

tako da nije samo vr 

 

i nazad na temu pise se da ce navi imati vrs isto 

pa cemo vidjeti koliko vrs moze uraditi  

na nabildanom polarisu kao se pise 

dok nabildana vega (navi 20) bude kasnije 

 

 

Problem je u igri ne kartici, ocito da sa manje V-rama spusta maximum draw distance, nikakav rendering bug nije u pitanju... Da ima bug cijela igra bi se crashala a ne draw distance smanjio.... 

HCgamingCRO uto 21.5.2019 21:53
mazy651 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Piše 400 i 500 singapurskih dolara to je otprilike sa porezima 270 i 338 USD.

svaka cast na oku nisam vidio da fali D nakraju ima nade jos..

jos je to sapphire leako,poznavajuci njih to ce biti vrhunskog izvedba graficke i jos po toj cijeni ako bude i nije lazna vijest..mogli bi zeleni postati "mali" zeleni,ali i oni izdaju refresh rtx kartica kolko sam cuo sa boljim malo ddr6

picajzla0707 sri 22.5.2019 11:20
HCgamingCRO kaže...

svaka cast na oku nisam vidio da fali D nakraju ima nade jos..

jos je to sapphire leako,poznavajuci njih to ce biti vrhunskog izvedba graficke i jos po toj cijeni ako bude i nije lazna vijest..mogli bi zeleni postati "mali" zeleni,ali i oni izdaju refresh rtx kartica kolko sam cuo sa boljim malo ddr6

 lako je za refresh 2xxx serije, tu se samo umjetno navodi rtx kao konkurencija - što nije, jer navi nema dodatnog hardwera za rt, pa su ove usporedbe "malo slabije od 2080 i malo jače od 2070" blesave kad se gleda cjenovna razlika, jer - navi nema rt i tensor cores i razliku u perfomansama uzima isključivo računajući klasični gaming scenarij

 

a za klasični scenarij i konkurenciju ovim karticama, nevidiji je dovoljno izbaciti rt i tensor jezgre s jačih kartica i predstaviti jeftine 1670/1670ti grafe za šaku dolara

HCgamingCRO sri 22.5.2019 11:28

a dobro, ali nisu neke performanse sa ukljucenim rt-om u igrama iako ima dodatne jezgre koje racunaju samo to..ali dlss je dobar i tu ima pomaka u kvaliteti i performance cak dobijes..ali nemogu se usporedjivati da,jedino im je zajednicko taj ddr6

bilo kako da ih nazovu da, nek iznace taj rt kao sa 1660 i 1660ti al tipa 1670ti-1680ti,sto kazes za saku dolara i masa je sretna..

ma meni je samo bitno da navi malo manje papa struju nego predhodnici, a nije bas da je radeon 7 sa 7 NM nesto manje gladan nego vega

Jakovp sri 22.5.2019 12:38
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

svaka cast na oku nisam vidio da fali D nakraju ima nade jos..

jos je to sapphire leako,poznavajuci njih to ce biti vrhunskog izvedba graficke i jos po toj cijeni ako bude i nije lazna vijest..mogli bi zeleni postati "mali" zeleni,ali i oni izdaju refresh rtx kartica kolko sam cuo sa boljim malo ddr6

 lako je za refresh 2xxx serije, tu se samo umjetno navodi rtx kao konkurencija - što nije, jer navi nema dodatnog hardwera za rt, pa su ove usporedbe "malo slabije od 2080 i malo jače od 2070" blesave kad se gleda cjenovna razlika, jer - navi nema rt i tensor cores i razliku u perfomansama uzima isključivo računajući klasični gaming scenarij

 

a za klasični scenarij i konkurenciju ovim karticama, nevidiji je dovoljno izbaciti rt i tensor jezgre s jačih kartica i predstaviti jeftine 1670/1670ti grafe za šaku dolara

 Postoje razlozi zašto je to vrlo neizgledna opcija.

Promster sri 22.5.2019 13:19
picajzla0707 kaže...

a za klasični scenarij i konkurenciju ovim karticama, nevidiji je dovoljno izbaciti rt i tensor jezgre s jačih kartica i predstaviti jeftine 1670/1670ti grafe za šaku dolara

Ovo se nikad neće dogoditi, jer bi tim potezom Nvidija priznala da je RT i DLSS (za sad) smeće koje nitko ne želi i ne koristi. Makar je to već vidljivo pošto 3 igre podržavaju tu tehnologiju i ne funkcionira onako kako je to Nvidija predstavljala. Oni moraju to gurati na svojim high end karticama, pošto su cijelu marketinšku kampanju složili oko RT-a, ne žele još jedan HairWorks ili PhysX fijasko.

Promster sri 22.5.2019 13:43
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

Ovo se nikad neće dogoditi...

 nikad ne raci nikad 

Možemo se mi nadati...

 

Ali ajde, nisam ni očekivao podršku za FreeSync od Nvidije pa eto...Ali dva "pro-consumer" poteza u tak kratkom vremenu, pa nije Nvidija baš Caritas.

Shockwave sri 22.5.2019 14:40
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

svaka cast na oku nisam vidio da fali D nakraju ima nade jos..

jos je to sapphire leako,poznavajuci njih to ce biti vrhunskog izvedba graficke i jos po toj cijeni ako bude i nije lazna vijest..mogli bi zeleni postati "mali" zeleni,ali i oni izdaju refresh rtx kartica kolko sam cuo sa boljim malo ddr6

 lako je za refresh 2xxx serije, tu se samo umjetno navodi rtx kao konkurencija - što nije, jer navi nema dodatnog hardwera za rt, pa su ove usporedbe "malo slabije od 2080 i malo jače od 2070" blesave kad se gleda cjenovna razlika, jer - navi nema rt i tensor cores i razliku u perfomansama uzima isključivo računajući klasični gaming scenarij

 

a za klasični scenarij i konkurenciju ovim karticama, nevidiji je dovoljno izbaciti rt i tensor jezgre s jačih kartica i predstaviti jeftine 1670/1670ti grafe za šaku dolara

 Neka izbace i onda taj slobodan prostor silicija iskoriste za dodatno povečanje generalnih performansi koje bi onda barem malo opravdale ovako visoke cijene.

Rhodin sri 22.5.2019 23:48
Shockwave kaže...
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...
..

 ...

 Neka izbace i onda taj slobodan prostor silicija iskoriste za dodatno povečanje generalnih performansi koje bi onda barem malo opravdale ovako visoke cijene.

Neće nitko na postojećem proizvodu koji ima uhodani proizvodni proces, neki nacrt, patent i sčino ići mijenjati dizajn na način da izbaci tensor jezgre i dodatno poveča generalne performanse. Mogli bi eventualno izbacit novu GTX 2070 (Ti) koja bi imala takav opis, a i onda bi morali jako pazit kako to izprezentirat korisnicima koji su kupili (skuplje?) , a slabije RTX 2070 koje su im (maltene) neupotrebljive za Real time RT dio.

Gurat će dalje tensore coreove još 1-2 generacije, ako uspiju postić performanse, i AMD ih ne stigne u high-endu (a teško da bi mogao ovim tempom, no možda nas iznenade), tada bi mogli nastaviti sa time.

 

Iznenadila me ova najava AMD-a o 2 nove kartice jer su rekli da im Navi nije prioritet i da ventualno neku low/mid karticu izbace (ako je ovo low/mid svaka čast, to znaći krajem godine zvjer ako je vjerovat najavama).

Dobri su, dobro ide, postavili su si plan, ciljeve neke, Ryzen fino izgleda, za koji dan ćemo znati detalje, sad ove Navi... ima nade za nas.

3dfx čet 23.5.2019 09:11

AMD treba potpuno novu arhitekturu/proizvod, ovo visegodisnje silovanje postojece arhitekture nema vise smisla

 

sad kada adaptive sync radi i na nvidiji, ne vidim razloga odabira bilo koje AMD graficke, s obzirom na zagrijavanje, graficke su prebucne u svakome segmentu, nije temperatura problem u smislu zagrijavanja, vec u smislu buke

 

na stranu performanse i cijena, jednostavno su prebucne, i nakon sto se podesi voltaza i fan curve, opet su prebucne u odnosu na ekvivalent nvidije

 

premala je razlika kn/fps da bih se odrekao tisine koju dobijes sa nvidijom

 

niti ove najavljene ne izgledaju nista bolje

 

imam osjecaj da ih jednostavno boli racku za dedicirane PC graficke, konzole i on board pc grafe su im deset puta bolji proizvodi od dediciranih grafickih, u odnosu na ono sto konkurencija nudi u tome segmentu

 

steta

picajzla0707 čet 23.5.2019 10:38
Rhodin kaže...
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Neka izbace i onda taj slobodan prostor silicija iskoriste za dodatno povečanje generalnih performansi koje bi onda barem malo opravdale ovako visoke cijene.

Neće nitko na postojećem proizvodu koji ima uhodani proizvodni proces, neki nacrt, patent i sčino ići mijenjati dizajn na način da izbaci tensor jezgre i dodatno poveča generalne performanse. 

 nisam niti mislio da tensor jezgre zamijene s povećanjem perfomansi, pa da time ugroze rtx seriju

jednostavno maknu tensor i rt jezgre, dodatno smanje perfomanse za 10% u odnosu na rtx seriju - dakle isti postupak kao sa 1660/1660ti

 

ako je ovo točno iz gonjeg naslova: AMD Navi RX 3080 & 3070 Leak, RTX 2070 & 2060 Rivals at $499, $399 – Announcement Due May 27

onda im ništa više od jeftinih 1670/1670ti i ne treba da konkurira tim novim grafama

rambox pet 24.5.2019 15:48
Promster kaže...
picajzla0707 kaže...

a za klasični scenarij i konkurenciju ovim karticama, nevidiji je dovoljno izbaciti rt i tensor jezgre s jačih kartica i predstaviti jeftine 1670/1670ti grafe za šaku dolara

Ovo se nikad neće dogoditi, jer bi tim potezom Nvidija priznala da je RT i DLSS (za sad) smeće koje nitko ne želi i ne koristi. Makar je to već vidljivo pošto 3 igre podržavaju tu tehnologiju i ne funkcionira onako kako je to Nvidija predstavljala. Oni moraju to gurati na svojim high end karticama, pošto su cijelu marketinšku kampanju složili oko RT-a, ne žele još jedan HairWorks ili PhysX fijasko.

Slično je išlo i za ono, "Trump nikad neče bit Američki predsjednik nema šanse".

 

Kaj se tiče Navi cijena, tu je dolnji video i logična ili vrlo razumna procjena.Ukratko zakaj i AMD ne bi krenuo sa malo višim cijenama, pa to je ok kad su Nevidija gulikoža cijene ionak do plafona.Dakle za Nevidiju mogu platit pune tačke dolara, a za AMD eto neču iako ima slične performanse čisto logično.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZlWMUUPVdCw

 

 

Shockwave pet 24.5.2019 16:23
rambox kaže...

Slično je išlo i za ono, "Trump nikad neče bit Američki predsjednik nema šanse".

 

Kaj se tiče Navi cijena, tu je dolnji video i logična ili vrlo razumna procjena.Ukratko zakaj i AMD ne bi krenuo sa malo višim cijenama, pa to je ok kad su Nevidija gulikoža cijene ionak do plafona.Dakle za Nevidiju mogu platit pune tačke dolara, a za AMD eto neču iako ima slične performanse čisto logično.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZlWMUUPVdCw

 

 

 Pa ako razlika u cijeni bude vrlo mala bolje uzeti nvidiu zbog boljih drivera (pogotovo na linuxu), plus ray tracing koji je nepotreban, no ako za istu cijenu mogu dobiti još nešto zašto ne?

Jakovp sub 25.5.2019 09:53
Shockwave kaže...
rambox kaže...

Slično je išlo i za ono, "Trump nikad neče bit Američki predsjednik nema šanse".

 

Kaj se tiče Navi cijena, tu je dolnji video i logična ili vrlo razumna procjena.Ukratko zakaj i AMD ne bi krenuo sa malo višim cijenama, pa to je ok kad su Nevidija gulikoža cijene ionak do plafona.Dakle za Nevidiju mogu platit pune tačke dolara, a za AMD eto neču iako ima slične performanse čisto logično.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZlWMUUPVdCw

 

 

 Pa ako razlika u cijeni bude vrlo mala bolje uzeti nvidiu zbog boljih drivera (pogotovo na linuxu), plus ray tracing koji je nepotreban, no ako za istu cijenu mogu dobiti još nešto zašto ne?

 

AMD već neko vrijeme ima dosta bolje drivere.

ansha sub 25.5.2019 10:42
Jakovp kaže...

 

AMD već neko vrijeme ima dosta bolje drivere.

Kako se to manifestira? Ja sam imao 3 Pascala i nikad nikakvih problema sa igrama. Jednom sam sa 1070-kom morao pocistit i reinstalirat driver jer je grafa ostajala na 2D taktovima, i to je to u 3 godine..

 

Ali cinjenica je da AMD nema sta trazit sa istom cijenom ako ima iste performanse. To nije moj stav nego surova realnost.

HCgamingCRO sub 25.5.2019 12:20

ma nije AMD toliko zainteresiran u taj gejming svijet...ima lisa su vece planove za tu firmu..

djaba sav taj hype po moijem misljenu bice fail kao sa radeon 7...svi se nadaju nekom najboljem rijesenju..pa nezivimo u utopiji..nece tako ni amd izdati navi vjv po tu cijenu kojoj je leakana...

AMD je u ogromnim dugovima i nekako se moraju izvuci..imaju vjv i racunicu kojom bi...netrazi lisa su od svoje ekipe da naprave high end kartice kada ima nije to ni u interesu..amd ide drugim putevima, a graficke kakve poznajemo ce za koje desetljece vjv izumrijeti kao i zvucne kartice gotvo danas..gejming industrija je velika i veliki je novac u tome..ali nikako nece biti ogromna kao data centri,mobiteli,konzole...

stovise..sam AMD je izjavio da preko 50% dohodka im dolazi od non pc dijelova...

ugl sto hocu reci, nenatjece se amd sa nvdiom i zato vjerujem da ce biti nekakvo razocarenje u zraku kada dodje navi...isto tako isa novim ryzenom..ako je vjerovati da amd ide sve prema 2,5 i 3d stakingu(navodno 2.5 ce biti na 7+nm koji dolazi odma nagodinu hehe) zar je vrijeme uopce za ikakvu nadogradnju?

Jakovp sub 25.5.2019 14:55
ansha kaže...
Jakovp kaže...

 

AMD već neko vrijeme ima dosta bolje drivere.

Kako se to manifestira? Ja sam imao 3 Pascala i nikad nikakvih problema sa igrama. Jednom sam sa 1070-kom morao pocistit i reinstalirat driver jer je grafa ostajala na 2D taktovima, i to je to u 3 godine..

 

Ali cinjenica je da AMD nema sta trazit sa istom cijenom ako ima iste performanse. To nije moj stav nego surova realnost.

 Znam da ti znaš, ali za one koje ne znaju, ću napisati.

 

AMD je kroz godine napredovao s driverima, dodavao mogućnosti i sl. Nvidija driveri dan danas izgledaju isto kao i 2004 kad sam se počeo baviti kompovima i dobio nvidiu 6600gt. To se odmah vidi u samom sučelju.

 

AMD driveri imaju:

 

-ljepše i preglednije sučelje

-mogućnost overclokciranja, OC profila za svaku igru i podešavanja ventilatora u driverima

-ne treba imati online account za koristiti snimanje (nvidijin shadowplay zahtijeva registraciju)

-imaju puno bolji i jako koristan overlay, koji je ultrajednostavan za koristiti i daje hrpu fleksibilnosti i opcija

-imaju mogućnost framelimita

 

Uglavnom ako imate Nvidiju se više manje osuđeni instalirati afterburner, dok AMD ima sve te opcije u driverima.

 

O performansama samih drivera ne treba puno pričati, oboje su ok, iako u zadnje vrijeme čujem za više problema s Nvidia driverima.

ansha sub 25.5.2019 15:56
Jakovp kaže...
ansha kaže...
Jakovp kaže...

 

AMD već neko vrijeme ima dosta bolje drivere.

Kako se to manifestira? Ja sam imao 3 Pascala i nikad nikakvih problema sa igrama. Jednom sam sa 1070-kom morao pocistit i reinstalirat driver jer je grafa ostajala na 2D taktovima, i to je to u 3 godine..

 

Ali cinjenica je da AMD nema sta trazit sa istom cijenom ako ima iste performanse. To nije moj stav nego surova realnost.

 Znam da ti znaš, ali za one koje ne znaju, ću napisati.

 

AMD je kroz godine napredovao s driverima, dodavao mogućnosti i sl. Nvidija driveri dan danas izgledaju isto kao i 2004 kad sam se počeo baviti kompovima i dobio nvidiu 6600gt. To se odmah vidi u samom sučelju.

 

AMD driveri imaju:

 

-ljepše i preglednije sučelje

-mogućnost overclokciranja, OC profila za svaku igru i podešavanja ventilatora u driverima

-ne treba imati online account za koristiti snimanje (nvidijin shadowplay zahtijeva registraciju)

-imaju puno bolji i jako koristan overlay, koji je ultrajednostavan za koristiti i daje hrpu fleksibilnosti i opcija

-imaju mogućnost framelimita

 

Uglavnom ako imate Nvidiju se više manje osuđeni instalirati afterburner, dok AMD ima sve te opcije u driverima.

 

O performansama samih drivera ne treba puno pričati, oboje su ok, iako u zadnje vrijeme čujem za više problema s Nvidia driverima.

A vidis meni je AMD "novo" sucelje koma, i sa AMD karticama jos uvijek koristim Afterburner. Meni je jako ugodno iznenadjenje sta se nvidija jos uvijek drzi klasicnog sucelja koje je kudikamo preglednije i logicnije, bar meni..

Da ne kazem da se font katastrofalno renderira u ovom AMD driver sucelju, oci mi suze...