playjob ned 30.12.2018 11:07

Koliko sam vidio, ovakva tema još ne postoji na ovome forumu, pa 'ajmo ju pokrenut...

Pišite sve što želite ili imate neku informaciju, pitanja, itd...

Prema tvrdnjama nekih od najpoznatijih web stranica, AMD bi Navi generaciju GPU-ova trebao pustit u prodaju u prvoj polovici 2019. godine...

Mene zanima, koje je vaše mišljenje, kolike će se cijene formirati kod nas za primjerice RX 3080?

Baldrick76 pon 31.12.2018 19:21

Imam neki špirijus da će se za 10 godina na ovu seriju procova i kartica gledati kao na početak revolucije. Možda me nos vara, no u svakom slučaju svima sve najbolje i što više jeftinog a kvalitetnog hardvera u 2019! 

dery pon 31.12.2018 20:35
playjob kaže...

Koliko sam vidio, ovakva tema još ne postoji na ovome forumu, pa 'ajmo ju pokrenut...

Pišite sve što želite ili imate neku informaciju, pitanja, itd...

Prema tvrdnjama nekih od najpoznatijih web stranica, AMD bi Navi generaciju GPU-ova trebao pustit u prodaju u prvoj polovici 2019. godine...

Mene zanima, koje je vaše mišljenje, kolike će se cijene formirati kod nas za primjerice RX 3080?

 Ako je njoj konkurencija RTX 2060 onda jednaka cijena

Stjepanj pon 31.12.2018 20:41
NiramX kaže...

Nadam se da će Navi konačno vratiti AMD u igru.

 Tesko, nvidijin DLSS rastura sve u 16...

kako ce se Amd boriti protiv ovoga? koliko znam AMd to nema

 

  • Battlefield V: rtx 2060 RT On + DLSS Off: 65 FPS
  • Battlefield V: rtx 2060 RT On + DLSS On: 88 FPS

stavi ekvivalent AMD Navi gpu, upalis dlss na Nvidiji koji ti daje bolju, ostriju, brzu sliku i Amd instantno ispada iz utrke cak i gpu iz klase vise.

 

pogledajte samo razliku(desno je dlss on):

lp

 

NiramX pon 31.12.2018 20:44
Stjepanj kaže...
NiramX kaže...

Nadam se da će Navi konačno vratiti AMD u igru.

 Tesko, nvidijin DLSS rastura sve u 16...

kako ce se Amd boriti protiv ovoga? koliko znam AMd to nema

 

  • Battlefield V: rtx 2060 RT On + DLSS Off: 65 FPS
  • Battlefield V: rtx 2060 RT On + DLSS On: 88 FPS

stavi ekvivalent AMD Navi gpu, upalis dlss na Nvidiji koji ti daje bolju, ostriju, brzu sliku i Amd instantno ispada iz utrke cak i gpu iz klase vise.lp

 

 

Možda, ali možda i ne. Živi bili pa vidjeli. Na navedene rezultate se neću ni obazirati jer RTX 2060 još nije ni službeno najavljena.

NiramX pon 31.12.2018 20:56
Stjepanj kaže...

Uopce vise nije stvar sto je najavljeno a sto ne, Amd je nayebao protiv ovoga, ovo je Nvidijina tehnologija, valjda vam je jasno da ovo daje bolje perfomanse nego kad je AA ugasen a izgleda 4x ostrijelp

 

Ima veze jer je dana informacija zasada nevažeća u raspravi. Vidjet ćemo što će još biti.

NiramX pon 31.12.2018 21:15
Stjepanj kaže...

sto je nevazece?, pa imas na netu vec hrpu usporedbi, kad upalis dlss imas cca 40% vece perfomanse a bolju slikulp

 

Konkretna usporedba je nevažeća, jer kartica još uvijek nije nigdje dostupna.

dery pon 31.12.2018 21:49
XXX kaže...
Motorino kaže...
Stjepanj kaže...

 oces reci da bi igre bez toga isle zapravo u 15fps-a?lp

 Već idu u 15 na konzolama 

RDR2 na PC ide u 0 

 Radi ko crv u želez.

 

Navi će rasturi ima da zavrti RDR2.

XXX pon 31.12.2018 21:49
Motorino kaže...
XXX kaže...

RDR2 na PC ide u 0 

 15 manje :(

A to 15 puta više nego na PC-u  i ljudi se svađaju koja je od ekskluziva GOTY igra za ovu godinu...konkurencija je velika  za to vrijeme na PC-u se svađaju kaj su im novo podvalili u BFV 

XXX pon 31.12.2018 22:16
Motorino kaže...

Tako su ovi sa ps3 sprdali kad je gta 5 izašao...kad je izašao na pc ispala je nova igra skoro 

Strpljen-spašen!

 Onda budi strpljen  s druge strane ja baš završio TLOU i krenuo God of war, nakon toga ide uncharted 4, pa blodborne, RDR 2, horizon zero down, spiderman...nebu stigo ni izgrati sve a već bu TLOU 2 , Days gone itd.

Motorino pon 31.12.2018 22:29
XXX kaže...

 Onda budi strpljen  s druge strane ja baš završio TLOU i krenuo God of war, nakon toga ide uncharted 4, pa blodborne, RDR 2, horizon zero down, spiderman...nebu stigo ni izgrati sve a već bu TLOU 2 , Days gone itd.

 Days gone u svakom smislu 

A recimo volim igrat MMO igre, kako ću to na ps4? Ima terra i warframe koji su i tako bolji na PC, a opet ne igram ni jedno ni drugo..

Nije sve u ekskluzivama...

 

XXX pon 31.12.2018 22:39
Motorino kaže...
XXX kaže...

 Onda budi strpljen  s druge strane ja baš završio TLOU i krenuo God of war, nakon toga ide uncharted 4, pa blodborne, RDR 2, horizon zero down, spiderman...nebu stigo ni izgrati sve a već bu TLOU 2 , Days gone itd.

 Days gone u svakom smislu 

A recimo volim igrat MMO igre, kako ću to na ps4? Ima terra i warframe koji su i tako bolji na PC, a opet ne igram ni jedno ni drugo..

Nije sve u ekskluzivama...

 

 Zato imaš oboje i imaš solucije ako voliš igre šireg spektra. Nije sve u ekskluzivama ali meni je žao propustiti...jednom se živi.

 

Igrao  wot sedam godina ali čovjek se zasiti svega. Ismijavanje konzola, pogotovo kad su tako jeftine a guraju igre koje developeri rade sa guštom po pet godina uz ogromne budžete meni je dosadilo...želim nove IPjeve, nova iskustva, nove franšize...nemerš se samo hraniti sa zeljem 

Motorino pon 31.12.2018 22:52
XXX kaže...

 

 Zato imaš oboje i imaš solucije ako voliš igre šireg spektra. Nije sve u ekskluzivama ali meni je žao propustiti...jednom se živi.

 

Igrao  wot sedam godina ali čovjek se zasiti svega. Ismijavanje konzola, pogotovo kad su tako jeftine a guraju igre koje developeri rade sa guštom po pet godina uz ogromne budžete meni je dosadilo...želim nove IPjeve, nova iskustva, nove franšize...nemerš se samo hraniti sa zeljem 

 Ma znam imam i ja ps4...šta ćeš puko sam i otišo na njuškalo uzet slimicu i drugi dan iskreširao nekih 900kn za ekskluzive 

Fale mi još samo spiderman i god of war ali gledam nekako trampit black ops 4 za jedno od to dvoje...

Mislio sam da mi 30 fpsa neće niti malo smetati ali malo sam ostao kad sam krenuo igrat ...ništa strašno, da se igrat

Ugl samo ekskluzive se deru, nisam požalio kupnju..

picajzla0707 ned 6.1.2019 09:42
Patrick_cro kaže...

To je opet odlicna cijena za 8/16 cpu za 2k kn, pogledaj samo koliko sada od intela dodje tako nesto.  i cijene su od 179 do 229$ za ryzen 3 seriju po najavi

 više nego odlične, jer koji će ti k... 8/16 procesor za gejmanje i svakodnevni rad poput gledanja filmova ili drkanja po netu

dakle za to gledaš onaj 6/12 koji je dosta jeftiniji