Grafičke kartice

AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

3n3m1 pet 4.10.2019 11:14
191x7 kaže...
3n3m1 kaže...

Ljudi kupio sam si MSI RX470 Gaming X 4G grafičku...koristim najnovije Windows 10 Pro kao i zadnje dostupni driver za grafičku te sam primjeti da mi grafa stalno drži gpu memoriju na 1650 MHz znaći takt uopće ne spušta se u idleu nego samo stoji fixno na spomenutoj frekvenciji. Probao sam factory reset drivera, power balanced je na normal...neznam u čemu je problem?

 Ako imaš više od 1 monitora to je normalno.

 Nemam imam samo jedan i to FullHD monitor,možda je problem u osvježenju jer koristim 72Hz profil umjesto 60Hz...

dejo74 pet 4.10.2019 16:56
3n3m1 kaže...
191x7 kaže...

A jel to spojen možda TV?

 Nije običan Dell U2312HM monitor...ništa probati ću deinstalirati driver.

EDIT uspio sam deinstaliranjem driver vratiti idle funkciju,hvala

 drivera od monitora? ja nikad nisam uspio sa aoc32 i rx580 nitro +jedino ako smanjim sa 75 na 60hz onda je 300 u idleu

razor1988 ned 13.10.2019 14:02

zna li netko zasto mi nakon izlaska iz igre ventilatori na grafi i dalje rade na onom postotku koji je bio u igri?? znaci rade npr. na 90%..

nakon toga moram ici u radeon settings i tamo ih manualno gasiti..

 

hvala!

Damir22 sri 11.12.2019 21:46

Update odlican, no ne radi kako treba....

 

Iako prihvati 1080p rezoluciju u windowsima, bas kao i stari driveri, igre jednostavno ne zele raditi u toj rezoluciji, cak je uopce niti nemam na izboru ponudjenih rezolucija u samim igrama.... znaci 1600x900, 1600x1200 te 2K....1920x1080 jednostavno nema u igrama.....

 

pokusao sve u opcijama cega sam se sjetio....trenutno radim install prethodne verzije drivera....

Jarvan sri 29.1.2020 13:56

Pitanje.

 

Složio sam si HTPC sa starijim komponentama, i opet zezaju AMD driveri (ne pomažu ni stari), točnije zeza i matična, tj. UEFI.

Problem je sljedeći, muka isusova je instalirati drivere, jer čim se pokrene instalacija drivera, sve se smrzne i moram resetirati komp.

 

Krenuo sam prtljati po UEFI, htio uključiti legacy mod na Asrocku, ali bez uspjeha, mada sam došao ako nikaj do korisne informacije.

 

"The VBIOS of your discrete VGA card does not support UEFI GOP" so it can not support "Ultra Fast Boot" and "CSM Disable".

 

Onda pokušaj instalacije drivera iz 2017.g. putem update funkcije Device managera je riješio display driver, ali nisam imao zvuk (HDMI).

Daljnjim petljanjem sam preko safe moda uspio instalirati HDMI driver od prosinca 2019.g.

 

Na netu ima svakakvih savjeta, nijedan koristan i ne vodi k rješenju problema.

Grafa je stara HD 7750, pokušao sam napraviti flash njenog biosa, ali već ima zadnju verziju pa mi to konkretno rješenje ne drži vodu. Windows je 10, proc je i5-2400.

 

Probao sam staviti RX 460, koja je "modernija verzija" i podržava UEFI GOP, ali iste mi je probleme radilo. Pretpostavljam da greška je do matične, ali ne djeluje ko kvar, nego više kao feature bug.

 

Jel se itko susreo s time, i jel riješio problem?.

 

Mislim, htio bi imati nekakvo rješenje, jer u slučaju dizanja novih windowsa ili bilo kakvog zahvata na kompu, ponovo će me čekati ova zavrzlama, a sve mi smrdi na problem između AMD-a i Asrocka.

 

I da, ticket kod supporta je neriješen kao i stotine tuđih.

Damir22 uto 11.2.2020 22:03

Ok, vise ne kuzim koji je P. Enis sa ovim novim driverima...

 

U igrama mi uopce neda 1080p fullscreen. Ali niti u jednoj jedinoj..... Desktop je uredno u toj rezi, ali u igrama je moguca jedino u borderless window, cim prebacim na fullscreen, ne nudi mi tu rezoluciju, vec automatski spusti na 1600x900, ili nudi 2k kao vecu, ali 1080 nema....

 

Ima netko ideju u cemu je vic? Rx580 kartica. Sa starim 2019 driverima sve radi najnormalnije u fullscreenu.....

Xpider uto 11.2.2020 22:21
Damir22 kaže...

Ok, vise ne kuzim koji je P. Enis sa ovim novim driverima...

 

U igrama mi uopce neda 1080p fullscreen. Ali niti u jednoj jedinoj..... Desktop je uredno u toj rezi, ali u igrama je moguca jedino u borderless window, cim prebacim na fullscreen, ne nudi mi tu rezoluciju, vec automatski spusti na 1600x900, ili nudi 2k kao vecu, ali 1080 nema....

 

Ima netko ideju u cemu je vic? Rx580 kartica. Sa starim 2019 driverima sve radi najnormalnije u fullscreenu.....

 Probaj iskljucit Virtual Super Resolution, ako vec nisi . . .

Damir22 uto 11.2.2020 22:30

Jesam, probao sam, i s ukljucenim, i iskljucenim.....

 

Jedino sto mi pada na pamet, iako ne vidim kakve bi to veze moglo imati je ukljucen hdmi scaling 5%, jer bez toga mi slika bude previse razvucena, spojeno je na tv.....

 

Ili u win, scale and layout na 150%....

 

hmmmm.....

Obi Wan pet 13.3.2020 11:48
Jakovp kaže...
Novi driveri ili?

doduse moram priznat da sam ac odyssey igrao bez problema sve dok nisam poceo igrat fate of the atlantis dlc... od tada je pocela drama. a opet, s druge strane, ista stvar se dogadala sa ac syndicate. u meduvremenu sam instalirao chipset drivere za maticnu, negdje sam citao da to pomaze ako je procesor od amd-a (sto je u mene slucaj)

jedino sta preostaje je staviti nove windowse, al iskreno, windowsi su stavljeni prije manje od mjesec dana tako da sam uvjeren da je stvar amd-ovih drivera, a ne fizicke naravi, odnosno da graficka kartica ne valja.

Kalmageddon pet 13.3.2020 14:01
Obi Wan kaže...
Jakovp kaže...
Novi driveri ili?

doduse moram priznat da sam ac odyssey igrao bez problema sve dok nisam poceo igrat fate of the atlantis dlc... od tada je pocela drama. a opet, s druge strane, ista stvar se dogadala sa ac syndicate. u meduvremenu sam instalirao chipset drivere za maticnu, negdje sam citao da to pomaze ako je procesor od amd-a (sto je u mene slucaj)

jedino sta preostaje je staviti nove windowse, al iskreno, windowsi su stavljeni prije manje od mjesec dana tako da sam uvjeren da je stvar amd-ovih drivera, a ne fizicke naravi, odnosno da graficka kartica ne valja.

 Jel ti radi hdmi port na grafi?

Obi Wan pet 13.3.2020 15:08
Kalmageddon kaže...
Obi Wan kaže...
Jakovp kaže...
Novi driveri ili?

doduse moram priznat da sam ac odyssey igrao bez problema sve dok nisam poceo igrat fate of the atlantis dlc... od tada je pocela drama. a opet, s druge strane, ista stvar se dogadala sa ac syndicate. u meduvremenu sam instalirao chipset drivere za maticnu, negdje sam citao da to pomaze ako je procesor od amd-a (sto je u mene slucaj)

jedino sta preostaje je staviti nove windowse, al iskreno, windowsi su stavljeni prije manje od mjesec dana tako da sam uvjeren da je stvar amd-ovih drivera, a ne fizicke naravi, odnosno da graficka kartica ne valja.

 Jel ti radi hdmi port na grafi?

koristim hdmi i po mojoj procjeni radi kako spada. e sad, dal ima nekakav tehnicki problem na njemu to mogu saznat jedino da karticu posaljem na servis. cisto napomena da danas jos nisam ulazio u niti jednu igru pa ni ne mogu komentirat da li instalacije chipset drivera radi razliku ili ne

 

playjob pet 13.3.2020 15:57
Obi Wan kaže...
Jakovp kaže...
Novi driveri ili?

doduse moram priznat da sam ac odyssey igrao bez problema sve dok nisam poceo igrat fate of the atlantis dlc... od tada je pocela drama. a opet, s druge strane, ista stvar se dogadala sa ac syndicate. u meduvremenu sam instalirao chipset drivere za maticnu, negdje sam citao da to pomaze ako je procesor od amd-a (sto je u mene slucaj)

jedino sta preostaje je staviti nove windowse, al iskreno, windowsi su stavljeni prije manje od mjesec dana tako da sam uvjeren da je stvar amd-ovih drivera, a ne fizicke naravi, odnosno da graficka kartica ne valja.

 A što ti se točno događalo s AC Syndicate-om? Pitam jer ju ja igram ovih dana i zbilja nemam apsolutno niti jedan problem u gejming području sa Sapphire RX 5700 XT.

To je što se tiče gejminga. Dok, s druge strane, imam jedan jedini problem, a to je kad ostavim komp na miru 10 minuta  onda on prijeđe u hibernacijski mod i kad ga ,,probudim" bude mi crn ekran, a lampica od monitora blinka, tad moram odspojit DP adapter i ponovno spojit u grafičku.

Obi Wan pet 13.3.2020 17:48

sa ac syndicate se dogada nekoliko stvari: black screen, green screen, ili jednostavno desktop crash, zavisi kako kad. nisam ni ja imao problema sa igrom dok nisam presao na nove drivere (20.2.2) (edit: jesam, zbog toga sam i presao na nove drivere). cak stovise, kad sam ponovno reinstalirao nove drivere u safe mode opet nije bilo problema, tek sljedeci dan. probao sam i sa win key+ctrl+shift+b za resetirat drivere kako ne bih resetirao cijeli pc ali to je vodilo restartiranju cijelog kompjutera. a sad, ako cijele windowse moram reinstalirat zbog novih drivera... nemam rijeci. iskreno, ni ne da mi se, a imam i posla gdje ne mogu priustit za izgubit pola dana dok sve zivo instaliram nanovo. a sto se tice verzije windowsa, ona je 1909.

edit 2: napravio sam clean install windowsa i 20.2.2. drivera, ali 1st world problem, ne da mi se ništa igrat kad sam odigrao sve sto sam imao... FML

Ćoby pet 3.4.2020 15:08

Pozz ekipa. Stavio pitanje u temu za softver (budem tamo izbrisao) pa ću zakeljit ovdje. Uglavnom, radi se o tome da R9 380 ne prihvaća nikakve drivere.

 

Pozz. Već par dana se zajebavam sa svojom grafuljom. Radi se o MSI R9 380 4G Gaming grafičkoj. Sve je bilo super do pred nekih 2 tjedna kad se bratu pojavio crni ekran, freeze od 5 minuta i onda BSOD s "thread stuck in device driver" porukom i restart loopovima.

 

Od tada napravio sljedeće (s time da PC nije radio ako je grafa bila spojena na napajanje, pa sam išao preko integrirane): rušenje Win 8.1, upgrade na Win 10, instalacija najnovijih drivera - ili error 173 da nije nađena amd-ova konfiguracija ili restart prije kraja instaliranja s gore navedenim BSOD.  

DDU, pa novi driver - isti vrag. Amd Cleanup Utility u Safe Modu ofc - ne prikaže error 173 ali ne završi instalaciju - rezultira u BSOD.

Prije 2 dana sam također rastavio komp, očistio ga,nanio novu pastu na CPU i GPU, promjenio RAM slot. Nije htjelo uopće prikazati sliku s HDMI spojen na GPU (sve sam morao s integriranom). Čim sam spojio grafu na napajanje i resetirao - BSOD.

Skoro sam već odustao od svega misleći da je grafa rikavela. Išao opet raskopati, napravio CMOS reset, spojio na grafu - i sve normalno radi. Odradio opet DDU, pokrenuo zadnji driver, skoro instalirano i bam - restart i BSOD.

E sad, u safe mod ulazi normalno na desktop. Drugačije ne nego zapne u loopu. Stavio sam i power consumption na High performance. Updejto zadnji chipset, BIOS također. Ništa nije pomoglo.

 

Svaki savjet je dobrodošao :)

 

Znači trenutno stanje: Obrišem drivere s DDU u safe modu, isključen win updejt. Radi normalno na hdmi portu, ulazi u desktop bez safe moda. Pokušam instalirati driver, normalno instalira datoteke ali prilikom instalacije krene s flickerima i resetira se uz pojavu BSOD-a i thread stuck in device driver thread. Ventovi se vrte i sve normalno radi, pasta je nova. Skinuo stariji driver danas, ali opet isti klinac. Flicker ekrana i restart uz BSOD. 

 

Help.