Grafičke kartice

AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

picajzla0707 uto 7.5.2019 13:39
boxer kaže... 

 ajd nabaci link testa, malo mi ovako s jednom slikicom izgleda kao branje trešnjica

evo dolje usporedba s istog izvora druge igre, kod tog re2 je rx380 vrlo blizu gtx970 (jbga kad nema 280x i gtx760, pa gledam usporedbe drugih usporedivih grafa s oba testa), dok je primjerice u novom metrou skoro dvostruko slabija - dakle, tu bi i 280x bila bliže 760 nego je u re2

 

a niti finewine nije više što je bio nekad, sad je to daaaaleko manje - link

 

ili još noviji test - link, čak i u usporedbi s gtx 980ti, serijom koju je nevidija navodno gimpala, fajnvajna nema više, dapače, malko se ukiselio kroz dvije godine 

 

As in all of our previous evaluations, the GTX 980 Ti is generally faster than the Fury X.  Nothing has really changed over the past 2 years, although the Fury X has lost even more ground to the GTX 980 Ti

boxer uto 7.5.2019 14:41
picajzla0707 kaže...
boxer kaže... 

 ajd nabaci link testa, malo mi ovako s jednom slikicom izgleda kao branje trešnjica

1) evo dolje usporedba s istog izvora druge igre, kod tog re2 je rx380 vrlo blizu gtx970 (jbga kad nema 280x i gtx760, pa gledam usporedbe drugih usporedivih grafa s oba testa), 2) dok je primjerice u novom metrou skoro dvostruko slabija - dakle, tu bi i 280x bila bliže 760 nego je u re2

 

3) a niti finewine nije više što je bio nekad, sad je to daaaaleko manje - link

 

ili još noviji test - link, čak i u usporedbi s gtx 980ti, serijom koju je nevidija navodno gimpala, fajnvajna nema više, dapače, malko se ukiselio kroz dvije godine 

 

As in all of our previous evaluations, the GTX 980 Ti is generally faster than the Fury X.  Nothing has really changed over the past 2 years, although the Fury X has lost even more ground to the GTX 980 Ti

 Evo izvor: https://www.techspot.com/review/1784-resident-evil-2-benchmarks/

 

1) Kao što možeš viditi ubacili su  (pra)stare kartice samo u DX11 1080p Balanced Quality i tu su odmjerili snage. Radili su i 1440p i 4K sa novijim karticama pa i tu pogledaj drugačije omjere  jer nisu ubacivali sve kao na Balanced. 

Pogrešno interpretiraš podatke kada kažeš vrlo blizu, Average razlika je 11 fps između 380X i  GTX970 u testu kojeg sam linkao. 

 

2)  Exodus je deklarirani nvidia meant to be played naslov, nadalje da bi vidili tu razliku (finewine) o kojoj pričam trebali bi uspoređivati iste kartice što nije slučaj, nego ti aproksimativno govoriš o jačini.   Također je u Exodusu razlika 13 fps između 380X(29) i  GTX970(42), a ne dvostruko slabija kao što kažeš.

 

3) Na tim linkovima si mi pokazao da je 980Ti jača od FuryX, ali da je FuryX kroz drivere dobila i napredak, pa je počela u novijim naslovima i biti bolja u nekim situacijama. Ovim primjerima odvlačiš priču na druge kartice, no poenta je bila sa 280X (koju sam imao) i GTX 760 i kakva je razlika sada u njima nakon toliko godina. 

picajzla0707 uto 7.5.2019 15:04
boxer kaže...

 Evo izvor: https://www.techspot.com/review/1784-resident-evil-2-benchmarks/

 

1) Kao što možeš viditi ubacili su  (pra)stare kartice samo u DX11 1080p Balanced Quality i tu su odmjerili snage. Radili su i 1440p i 4K sa novijim karticama pa i tu pogledaj drugačije omjere  jer nisu ubacivali sve kao na Balanced. 

Pogrešno interpretiraš podatke kada kažeš vrlo blizu, Average razlika je 11 fps između 380X i  GTX970 u testu kojeg sam linkao. 

 ma našao sam kasnije, ispod novijeg benča sa metro exodusom koji sam linkao za usporedbu

 

kako ja pogrešno interpretiram podatke?

11fps koje navodiš ne znači ništa izvučeno iz konteksta kako si izvukao, jer nije isto 11 fps na average 30 gdje je to 33% ili na 100+fps gdje je to minimalna razlika

 

dakle - u postotcima, na tvojem testu je 380x za 12,7 posto slabija od gtx970, dok je u drugom testu 380x naspram gtx970 više nego duplo slabija na medium postavkama 1080p (što odgovara tvojoj izbiranoj slikici na 1080p balanced), dakle za 104% je slabija (slikica ti je dolje)

 

to sam ti htio reći - izabrao si igru gdje je jedna 380x nadomak gtx970, dok je u drugoj igri više nego dvostruko slabija... i to nazivaš primjerom 

pa jebiga, zato sam i rekao da je to cherry picking, tim više jer si s istog izvora birao stariji test u odnosu na noviji

 

EDIT:

sad vidim da si nadopunio poruku - opet pogrešno interpretiraš, "13fps slabija u odnosu na 970" ne govori apasolutno ništa izvan konteksta, odnosno odnosa prema prosječnom fps

uostalom, ako biraš na jednom testu 1080p balanced, onda i na drugom uzmi istu situaciju - slika dolje, gdje 380x jest više nego duplo slabija od gtx970 (45 vs 92)

 

fury x nije počela biti bolja, nego baš obrnuto, pa čitaj što se piše jebiga, još sam ti pozelenio rečenicu koju citiram - evo je opet:

As in all of our previous evaluations, the GTX 980 Ti is generally faster than the Fury X.  Nothing has really changed over the past 2 years, although the Fury X has lost even more ground to the GTX 980 Ti 

dakle, gdje je tu fajnvajn nestao - pričaš o nečemu čega već odavno nema

nema smisla živjeti na staroj slavi, u 2019. pričati o nečemu čega nema već godinama

boxer uto 7.5.2019 15:55

Ništa nisam cherry pickao, nego doslovno prenio post odavde - Resident Evil 2: R9 280X once again topples the 780 Ti  

Tu nema linka na originalni bench nego samo slika, a kada si zatražio onda sam i potražio test da ti linkam, do tada niti sam vidio RE2 niti Exodus test, tako da pričice o cherry pickingu ne spominji. 

I ono što je bitno za napomenuti jeste da je apsolutno bilo nemoguće da je 280X ikada bila jača od 780Ti ali eto u testu je bila jača i oko toga je bila cijela priča. 

Od svega toga bitnije je još, a oko toga sam se i bazirao jer sam imao tu karticu:

RESIDENT EVIL - DX11 1080p

GTX760 -  37/21/25fps    VS   R9 280X - 73/62/53

 

Objasni kako je moguće da je 280X odjednom duplo jača kartica u istom testu, a bile su identinčne ili nešto slabija od 760. 

 

No ti si se uhvatio razlike između 380X i 970 (pogrešno interpretirao da su blizu, a razlika 11 fpsa što nije blizu)  i onda ih prenio u test Exodusa i nastavio polemizirati o finewine što predstavlja čistu zamjenu teza, odnosno odvlačenja teme na nešto drugo. Nadalje nisam niti pogledao test na medium, nego na ultra pa sam se na to referirao. Gtx 970 uspoređuj sa 390, a 380x sa Gtx960, 280X sa 760... Kartice nistu isti rangovi. 

 

Usput Exodus je čisti nvidia naslov...

 

Exodus

https://www.techspot.com/review/1795-metro-exodus-benchmarks/

 

1080p ultra quality

https://static.techspot.com/articles-info/1795/bench/1080p.png

 

1080p medium quality 

https://static.techspot.com/articles-info/1795/bench/1080p.png

 

World War Z

https://i.redd.it/p1rdeui66vs21.png

 

Titanfall

https://i.redd.it/fen8zy369oe21.png

 

XXX uto 7.5.2019 16:33

Žalosno je gledati GTX 760 i GTX 770 ( moje bivše :D) kako su vremenom propale zbog namjerne nebrige kroz drivere. Došle su do ranaga neupotrebljivosti za razliku od R9 280X sa kojom se se tada mjereile rame uz rame.

 

Šteta kaj u grafu nema GTX 770 sa 4 gb rama, moguće da su ovako propale 2 gb vezije...kaj očekivati za GTX 1060 3gb....Baš me zanima usporedba sa RX 570 za koju godinu.

Jakovp uto 7.5.2019 21:10
XXX kaže...

Žalosno je gledati GTX 760 i GTX 770 ( moje bivše :D) kako su vremenom propale zbog namjerne nebrige kroz drivere. Došle su do ranaga neupotrebljivosti za razliku od R9 280X sa kojom se se tada mjereile rame uz rame.

 

Šteta kaj u grafu nema GTX 770 sa 4 gb rama, moguće da su ovako propale 2 gb vezije...kaj očekivati za GTX 1060 3gb....Baš me zanima usporedba sa RX 570 za koju godinu.

 Nisu driveri jedini razlog, AMD kartice imaju puno više compute snage u istoj klasi grafičke, te kako vrijeme ide igre to sve više i više iskorištavaju. Tako da bi u nekim igrama rx570 mogla biti i preko 30% brža.

danexxx sub 25.5.2019 14:43

Novi sam vlasnik rx 580,odmah me neugodno iznenadio rad ventilatora,uspio sam to podesit preko afterburnera..do sad sam doživio par puta no signal ekran,sve svijetli,fanovi vrte na najjače i moram ručno odradit shut down.Prvi put se to dogodilo kad sam pokušao undervoltat karticu.Poslije toga odustao od te ideje i dobijem takav crash u igri.Čitam malo po netu i brdo je svakakvih problema s driverima,windowsima il čim več.

Za početak bi volio eliminirat hardverske probleme,grafiku i napajanje.Napajanje je sisa 520w bronze,testirano s voltmetrom prije ugradnje.Jučer sam odradio 1h furmarka i 1 sat occta (cpu) bez problema.Sada mi se srušilo 2 puta na occt(power supply) ???? primjetio sam neki ck......ck......ck zvuk 

Damir22 sub 25.5.2019 16:41

Neznam, i ja imam sapphire, ali nitro oc, jos je dodatno.oc-ana, nikad jos nisam vidio temp preko 70C uz 30% fan speeda..... Neki prosjek u igrama je 55-60C, uz fan speed na 19%

Si gledao mozda koliko struje vuce? Bios joj je ok, s pravim frekvencijama?

danexxx sub 25.5.2019 19:43

Kuciste je p300,ventilatori su stock 12cm i rade na 7v,2 upuh i 1 ispuh.Vjerovatno ne pomaze ni sto je napajanje u podrumu pa brine samo o sebi a ni sto imam zvucnu karticu pol cm ispod graficke.Al da kao sto sam gledao to su ok temperature.

Damir22 sub 25.5.2019 19:56

Nemam ja neko posebno kuciste, zalman s3, s 6x120mm ventovima (3 naprijed za upuhivanje, 1 nazad i 2 gore za ispuh).....

Mozda mi se to ucinilo malo previse, ali ne vjerujem ni da 75C moze raditi neke probleme

dejo74 sub 25.5.2019 22:01
Damir22 kaže...
Nemam ja neko posebno kuciste, zalman s3, s 6x120mm ventovima (3 naprijed za upuhivanje, 1 nazad i 2 gore za ispuh).....

Mozda mi se to ucinilo malo previse, ali ne vjerujem ni da 75C moze raditi neke probleme

 hvala za ideju ja imam s2 to su ista kučišta samo je maska druga ;) ima samo 2 prednji 120 i zadnji 120,originalan onaj na istoj visini kao i mali tower lc-95

Damir22 sub 25.5.2019 22:14

Da, to su u principu ista kucista, osim sto s2 ima bolji airflow (cini mi se), zbog otvorene prednje maske s grillovima, s3 ima zatvorenu plastiku, no nesto sam moddao malo kuciste, tako da je sad ok....

 

Ali najvecu razliku su napravila ova 2 na ispuhu gore..... i to ne neki kvalitet ventovi, ms-ovi jeftikaneri.....

ibme74 pet 27.9.2019 00:03

Imam jedan problem sa driverima, uzeo sam nedavno Asus Arez Strix Vega56, instalirao sam najnovije drivere ali nigdje nemam ReLive niti mi ga nudi za install, probao sam i sa starijom verzijom drivera i nista, citam na netu da nakon instalacije drivera treba biti ponudjeno da se instalira i ReLive ali ja taj korak nemam, također ReLive uopće ne postoji u AMD Radeon Settings...
Drivere skidam direktno sa AMD stranice, cistim sa DDU prije nego instaliram nove.. neko imao sličan problem? Nekakav fix? Tnx.

ibme74 pet 27.9.2019 17:24

Uspio sam riješiti pa da napišem kako u slučaju da neko drugi ima istih problema:

1. Skinut zadnji driver sa AMD stranice

2. pokrenuti PC u Safe Mode i sa DDU pobrisati stare drivere

3. isključiti interent (dali ćete ugasiti modem, iskopčati ethernet kabel ili nešto treće, bitno je da računalo nema prostup internetu) i resetirati PC te bootati u normal mode

4. instalirati driver

 

nakon toga se ReLive pojavio u Raden Settings, očito je Windows sam bez ikakvih obavjesti skidao (iako je isključen auto download u opcijama) neke basic drivere koji su se kosili sa ovim AMD-ovim i rezultiralo je time da ReLive nije dostupan (kako i zašto ne znam).

 

Uglavnom sada radi 

Jakovp pet 27.9.2019 20:30
ibme74 kaže...

Uspio sam riješiti pa da napišem kako u slučaju da neko drugi ima istih problema:

1. Skinut zadnji driver sa AMD stranice

2. pokrenuti PC u Safe Mode i sa DDU pobrisati stare drivere

3. isključiti interent (dali ćete ugasiti modem, iskopčati ethernet kabel ili nešto treće, bitno je da računalo nema prostup internetu) i resetirati PC te bootati u normal mode

4. instalirati driver

 

nakon toga se ReLive pojavio u Raden Settings, očito je Windows sam bez ikakvih obavjesti skidao (iako je isključen auto download u opcijama) neke basic drivere koji su se kosili sa ovim AMD-ovim i rezultiralo je time da ReLive nije dostupan (kako i zašto ne znam).

 

Uglavnom sada radi 

 Pazi ovog što ti je do TD To moraš biti jebeno očajan i jadan.

 

Inače, jedan savjet svima, u group policy uvijek označim opciju da windows update ne skida drivere, baš zato da mi se ne bi događali ovakvi problemi. Nije dovoljno uvijek ova opcija u advanced system settings.

 

Tu je slika:

 

ibme74 pet 27.9.2019 20:57
Jakovp kaže...

 Pazi ovog što ti je do TD To moraš biti jebeno očajan i jadan.

 

Inače, jedan savjet svima, u group policy uvijek označim opciju da windows update ne skida drivere, baš zato da mi se ne bi događali ovakvi problemi. Nije dovoljno uvijek ova opcija u advanced system settings.

 

Tu je slika:

 

 

Ma ne obraćam pažnju na forumske trollove 

ma ugašeno mi je to sve, ne volim auto update radi više stvari baš zato mi nije jasno zašto je i daje Windows gurao svoje ažuriranje drivera 

3n3m1 pet 4.10.2019 11:06

Ljudi kupio sam si MSI RX470 Gaming X 4G grafičku...koristim najnovije Windows 10 Pro kao i zadnje dostupni driver za grafičku te sam primjeti da mi grafa stalno drži gpu memoriju na 1650 MHz znaći takt uopće ne spušta se u idleu nego samo stoji fixno na spomenutoj frekvenciji. Probao sam factory reset drivera, power balanced je na normal...neznam u čemu je problem?

191x7 pet 4.10.2019 11:07
3n3m1 kaže...

Ljudi kupio sam si MSI RX470 Gaming X 4G grafičku...koristim najnovije Windows 10 Pro kao i zadnje dostupni driver za grafičku te sam primjeti da mi grafa stalno drži gpu memoriju na 1650 MHz znaći takt uopće ne spušta se u idleu nego samo stoji fixno na spomenutoj frekvenciji. Probao sam factory reset drivera, power balanced je na normal...neznam u čemu je problem?

 Ako imaš više od 1 monitora to je normalno.