GPS

Garmin DriveSmart 60LMT-D review (recimo)

Friday ned 7.5.2017 20:12

Pozdrav ekipa,

 

Evo samo da napisem svoj osvrt na ovaj uredjaj koji sam, nazalost, kupio...

 

Dakle, zivim u Dublinu i iz nekog razloga ni moj ni zenin mobitel ne funkcioniraju dobro ovdje kad je u pitanju GPS. Google maps, navigon - ista stvar. Da li je GPS signal nesto slabiji iz nekog razloga ili nesto drugo - nebitno. Dosta se vozimo i nakon sto sam po stoti puta pozivcanio jer mobitel nije znao gdje sam - odlucio sam investirati u navigaciju.

Naravno, uzet cu Garmina jer to je kao da kupujes VW - svaki gastarbajter zna da to valja, jel. A mi gastarbajteri smo najpametnija sorta ljudi uopce...

Pogledao sam review-ove i strojcic se cinio dosta dobar. Sa nekim dodatnim stalkom (koji mi ne treba btw) me izaslo 267 eura.

Inicijalni setup je bio dosta jednostavan, mape se nabrzaka prebacile i sve je bilo OK. Osim toga uzeo sam i POI pack za cijelu europu - nekih 8 eura me to izaslo.

 

Preletjet cu dobre stvari:

 

* Velik i pregledan ekran

* Voice recognition (cak i dugacke adrese dobro prepoznaje)

* Lane assist (kad radi)

* Precizno i brzo odredjivanje polozaja

 

 

Lose stvari

* Baterija je lolcina i pol (manje od 2 sata, uredjaj se isprazni cak i kad nije upaljen)

* Lane assist ne radi uvijek (i to zna gadne probleme stvoriti na vecima petljama)

* Pun kufer kucnih brojeva fali u gotovo svakoj ulici (npr u ulici koja ima 120 brojeva on pokaze samo brojeve 6 i 39)

* Vec nekoliko puta nisam nasao ulicu koja mi treba (jednostavno ne postoji)

* Ogranicenja brzine su pogresna povremeno

* Dosta cesto izrada rute traje jako dugo (i vise od minutu u nekim slucajevima za adresu koja je npr 30 klm dalje). Mozda se ne cini strasno ali jednako mu treba i kad promasis skretanje/izlaz sa autoceste pa preracunava do besvijesti (moras parkirati sa strane)

* Pretrazivanje bilo cega sto nije broj/ulica/grad je gotovo neupotrebljivo. Ako ti treba Lidl ili Tesco to ces naci bez problema (iako mi jedan ogroman Tesco bas prije par dana nije ponudio, a kad sam se priblizio toj adresi ipak je skontao da tamo ima neki Tesco), ali ako ti treba nekakav restoran, pub ili tako nesto - jako jako tesko. Npr, trebao sam naci hotel koji se zove "Red Cow Moran Hotel". Odem ja na search, upisem "Red Cow" i kliknem search... Nakon par minuta trazenja bez ikakvog rezultata idem pogledati na google maps koja je adresa. Skontam da se hotel zapravo ne zove "Red Cow" nego "Red Cow Moran Hotel". Upisem cijeli izraz i nadje mi ga za sekundu. Mislim, ono - daj me nemoj jebat.

* Live traffic je apsolutno neupotrebljiv. Ovdje u dublinu su guzve uobicajene i svakodnevne. Google maps dosta dobro predlaze alternativne pravce. Zapao sam u guzvu vec jako puno puta od kad sam ju kupio. JEDAN JEDINI puta me do sada upozorila da cu upasti u guzvu i da je stvarno tako bilo.

 

Ukratko - definitivno najgori uredjaj koji sam si ikad kupio (a to govorim kao ogorceni vlasnik samsunga S3 koji ponekad treba pola minute da prikaze listu poziva). Zaobici u sirokom luku