Fotoaparati

Rekreativni fotić do 1500kn

ExStazy sub 11.1.2014 15:08

Ovako, trebao bih kupit neki digitalni fotoapart, do 1500kn. Koristio bih ga više rekreativno, čisto za dokumentiranje nekih situacija, i tako, zato mi je bitno da nije veliki, tj. dslr. Ne razumijem se baš jako u fotiće, ali kao što sam naveo, rekreativno. Bitno mi je da ima veliki zoom, znaći 15+ obavezno, 16MP minimalno. Zapravo, naletio sam na ovaj u emmezeti: http://www.nikon.com.hr/hr_HR/product/digital-cameras/coolpix/life/coolpix-l820 i čini mi se oke, pa bih trebao mišljenje. Ili ako ima bolji, u istom rangu cijene, molim, navedite.

Trickortreat sub 11.1.2014 15:21

Megapixeli su ti na foticima prestali biti relevantna stvar vec jako davno. Generalno gledajuci za te male senzore, cim manje MPix tim bolje. Zato su se i najkvalitetniji kompakti zaustavili na brojci osd 10MP. Vece brojke ti samo povecavaju sum, smanjuju dinamicki raspon i dubinu boja. Manje je bolje...

Ali evo ti jedan odlican za 1000kn

http://www.edigital.hr/Kompaktni_fotoaparati/Fujifilm_FinePix_F770_digitalni_fotoaparat_zlatni-p46813.html?bid=&partner=10001

Exr ti je super stvar, ako ti ne treba svih 16 mpixa ( a ne treba nikom ko nece radit jumbo plakate) smanji zi rezoluciju na pola i poveca dinamicki raspon i osjetljivost. Sto ti je neizmjerno mnogo vaznije...

Trickortreat sub 11.1.2014 21:08

Jos ta jedna stvar oko objektiva - cim ti ima veci raspon zooma tim ti objektiv uvodi vecu distorziju u krajnju sliku. Zato su i objeltivi sa fiksnom zarisnom duljinom (tj. Bez ikakvog zuma) generalno najkvalitetniji. I tu ti vrijedi pravilo manje je bolje. Fujievog bih puno prije uzeo.

Kad bis imao vise love preporucio bi ti Fuji X20. To mi je odlican kompakt. Ali i kosta...

fifti sri 19.7.2017 10:15

Pozdrav ekipa,mene zanima neki fotić do 1000kn cca... Zelio bi da nije obicni digitalac neg nesto malo bolje ak uopce ima za te novce...nasao sam par na njuskalu da su novi a ok mi izgledaju pa ev trazim strucno misljenje,a slobodno i neki prijedlog za neki drugi fotic u tom rangu (nije u 100kn)

Ev sta sam nasao...CANON EOS 450 D (1200kn) je jedan a drugi je Canon PowerShot SX500 IS (900kn)

Svaka pomoc je dobrodosla :) 

slaven96 čet 20.7.2017 00:34

Kvaliteta fotografije tog aparata je u rangu s kvalitetom fotografije mobitela čija je cijena otprilike jednaka. Ako imaš neki od novijih mobitela, mislim da su njegove fotografije čak i bolje. Tako da po meni je bolje te novce uložiti u mobitel, nego u taj aparat. Tek od 1800kn otprilike se može dobiti neki pristojan aparat... To je moje mišljenje, a vjerujem da će se složiti i drugi jer je već bilo priče o tome u temi za pomoć pri kupnji aparata, što očito nisi čitao.