Fotoaparati

Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

deya100 pon 23.3.2020 11:17

Ja se isto zabavljam Macrom zadnjih par dana. Kad nam je već kretanje i druženje ograničeno zadao sam si da ću raditi serije od po 10 macro fotki za objavu na FB i Instagram. Mogu reći da mi takva zabava oduzme dosta vremena i nije mi dosadno nimalo...

 

Evo samo dio toga za sad...

DangerouS pon 6.4.2020 20:14

Shvatio sam da mi je Macro ipak najdraži pa sam danas si piknuo SIGMA 105mm F2.8 EX DG OS HSM Macro. 

 

Slikano sa D3200 i navedenim objektivom. Macro je baš zeznut za slikat, puno faktora pogotovo kod brzih i sitnih insekata. 

 

Ima malo lutanja fokusa pa me nemojte razapeti, prvi mi je dan sa objektivom :D 

 

EDIT: Iz nekog razloga mi samo ovih 6 uploada, ostalih 5 ne prolazi. 

ARazer uto 21.4.2020 11:48
tajo1960 kaže...
ARazer kaže...

Malo..

Nisu li na 1., pa i na 2. sunčeve zrake malo pre neprirodne? Na 1. samo čekam da E.T. negdje prođe kadrom... 

 Niti najmanje. Prva na f/13, druga f/22 pošto je fotkano direkt u sunce i minimum minimuma obrađene i saturation u - jer je inače pre jaka boja.. 3ce, majke ti u 307 stranica ovdje ja tvoje fotke jos ne vidjeh, al za svakog imaš nešto reć

ARazer uto 21.4.2020 12:26
Santana kaže...

Nista cudno to nije. Na prvoj je niska magla. Ja sam samo jednom uspio naic na takve uvjete jer to nije bas cesto u mom kraju, a druga je skroz normalna.

Ti kužiš jer fotkaš.. prva je rano ujutro da, sunce tek probilo, druga sunset, eto nema sunrays  

ARazer uto 21.4.2020 12:32
tajo1960 kaže...
ARazer kaže...
tajo1960 kaže...
ARazer kaže...

Malo..

Nisu li na 1., pa i na 2. sunčeve zrake malo pre neprirodne? Na 1. samo čekam da E.T. negdje prođe kadrom... 

 Niti najmanje. Prva na f/13, druga f/22 pošto je fotkano direkt u sunce i minimum minimuma obrađene i saturation u - jer je inače pre jaka boja.. 3ce, majke ti u 307 stranica ovdje ja tvoje fotke jos ne vidjeh, al za svakog imaš nešto reć

Ima nešto fotki koje sam napravio, ima, samo nisi dovoljno dobro gledao (ako si svih 307 strana grupe prošao).

 

A komentari... pa ne zove li se grupa "KOMENTARI... vaših fotografija"? Što očekuješ, da samo dajemo TU ili TD? Pa to nije komentar.

 

 

Trebao bi biti sretan da ti netko riječima prokomentira sliku/rad koju objaviš, jer, to je puno konstruktivnije (makar ti se na prvu i ne sviđalo, pa si jalan, kao sada), od "samo TD-a ili TU-a. Razumiješ? Riječ dvije nekoga o tvojoj slici ti ipak kaže da je tvoj rad privukao nečiju pažnju, pa ćeš iz toga (ako si imalo mudar) ipak nešto pametno izvuči kao zaključak, a ne biti ljut što ja imam nešto reći.

 

Razmisli malo... davanje komentara nije ograničeno samo na one koji su i objavili fotku... mislim da to pravo ima svatko na forumu. Dakle, da i nisam objavio ni jednu... opet imam pravo komentara. Razmisli i po 2. puta  

 

Lp  

 Komentar tipa, cuj to ti ne valja, nije dobro obrađeno, kadrirano.. rado prihvatim jer jedino tako mogu bit bolji u tome što mi je jedino hobij i razonoda. A te komentare u toj namjeri prihvatim jedino od ljudi koji provedu vremena sa fotićem po vani i koji imaju iskustva. Tvoj komentar kako su sunčeve zrake neprirodne nije uopće vrijedno komentirat jer očito ne znaš kako se dobiju

Santana uto 21.4.2020 12:34
ARazer kaže...
Santana kaže...

Nista cudno to nije. Na prvoj je niska magla. Ja sam samo jednom uspio naic na takve uvjete jer to nije bas cesto u mom kraju, a druga je skroz normalna.

Ti kužiš jer fotkaš.. prva je rano ujutro da, sunce tek probilo, druga sunset, eto nema sunrays  

 Da, al meni je drago da komentira i bilo bi dobro da ima vise toga. Kad tad ce se netko zezunt no nema veze.

 

Evo jedna naopacke