Fotoaparati

Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

dreadmoore uto 24.12.2019 22:42
Bozicko007 kaže...

Pozdrav svima, par fotki od mene s 85mm f1.8(127mm@apsc), dosta tesko za uhvatiti neki bolji kadar a da nisu portreti ili close up.

       jos se ucim.

 Dobre su te fotke stjepko sigurno od susjedovog susjeda.

Zagorski Tarzan sri 8.1.2020 20:37
ARazer kaže...
Zagorski Tarzan kaže...

Bok svima! Evo jedne za koju bi htio čiti prijedloge kak ju popraviti? Po meni je prednji desni prozor ispao prekuren, razmišljam da u kuću drugi put stavim samo par sviječa umjesto da palim žarulju. 

Fotkano je sa na 17mm (na cropu), širac (11mm) mi je ostao doma, a trebal sam ga uzet čisto da izbjegnem startrails (vidi se malo kad se zumira). Fotka je iz jedne ekspozicije, nije rađen stacking. 

 EXIF? Prozore malo spusti expoziciju sa brushem u LR ili što već koristiš. I svakako dić sjene da stablo nije crno pošto je blizu tebe

Shutter speed: 30 sec

ISO: 500

Blenda: f/3.2

17mm

 

Hvala na prijedlogu! :)

ARazer čet 9.1.2020 20:51
Zagorski Tarzan kaže...

Shutter speed: 30 sec

ISO: 500

Blenda: f/3.2

17mm

 

Hvala na prijedlogu! :)

 Ne znam koji aparat imas al probaj dic iso 1200-1600 i smanjit ex. za zvijezde. Blendu otvori skroz za nebo

Zagorski Tarzan pet 10.1.2020 08:46

Nikon D7200, a ovo je fotkano sa Sigmom 17-50 f/2.8. Inače takve kadrove fotkam sa Tokinom 11-16 f/2.8 koja je sa full otvorenom blendom oštrija od Sigme, al ju taj put nisam imao kod sebe. U trenutku fotkanja, kad sam gledao na ekranu od fotića, na f/2.8 mi je izgledalo mekano pa sam ju zato malo pritvorio. 

 

Ovo je fotkano sa otprilike postavkama kak si naveo. ISO 2000, f/2.8, 20 sekundi, 11mm. Nikon D7200 + Tokina 11-16 f/2.8.

ARazer sub 11.1.2020 16:30
Zagorski Tarzan kaže...

Nikon D7200, a ovo je fotkano sa Sigmom 17-50 f/2.8. Inače takve kadrove fotkam sa Tokinom 11-16 f/2.8 koja je sa full otvorenom blendom oštrija od Sigme, al ju taj put nisam imao kod sebe. U trenutku fotkanja, kad sam gledao na ekranu od fotića, na f/2.8 mi je izgledalo mekano pa sam ju zato malo pritvorio. 

 

Ovo je fotkano sa otprilike postavkama kak si naveo. ISO 2000, f/2.8, 20 sekundi, 11mm. Nikon D7200 + Tokina 11-16 f/2.8.

 Kuzim te. Puno puta na foticu izgleda a na kompu druga prica. Uglavnom uvijek za noć otvori full blendu i iso drzi između 1000-2000 ovisno o osvjetljenju i igraj se sa expozicijom. puno puta isti kadar lupim 2-3 puta sa drugom ex upravo zbog toga. lako malo ispravis u LR kasnije. Bolje da je over nego under. Jer kad je tamna ni Bog ne pomaže 

ARazer pet 31.1.2020 16:20

uvijek je..ali :D  Radim grešku konstantno kod uređivanja a to je da uređujem odmah umjesto za koji dan, tek kasnije vidim što sam trebao / nisam trebao

 

Prva, slažem se, ono dolje su grane i trebao sam ih maknut da..

 

Druga, Uhvatio sa dronom i bili oblaci iznad, stalno pištao i lupio tek toliko da lupim, doljnji kut nisam ni uhvatio :D

Santana pet 31.1.2020 16:30
ARazer kaže...

uvijek je..ali :D  Radim grešku konstantno kod uređivanja a to je da uređujem odmah umjesto za koji dan, tek kasnije vidim što sam trebao / nisam trebao

 

Prva, slažem se, ono dolje su grane i trebao sam ih maknut da..

 

Druga, Uhvatio sa dronom i bili oblaci iznad, stalno pištao i lupio tek toliko da lupim, doljnji kut nisam ni uhvatio :D

 Dobro da si mi reko
ja si razbijam glavu kak si uspio doc do te perspektive, sad ima smisla :)

 

deya100 uto 17.3.2020 19:59
Santana kaže...
dreadmoore kaže...
deya100 kaže...

Rječina

 A koja ljepota od slike za nepovjerovati da nema ni jedne vrecice za smece ili boce u koritu.

 ma to ti je content aware fill :P :P

 Pa ovo je skroz prema Izvoru Rječine, van naselja tako da nije "content aware" nego stvarno nema smeća. No nizvodno ga nažalost ima, ne puno ali naleti se tu i tamo na kakve najlon vrećice, plastiku, komade lima. U principu je Rječina poprilično čista...

Santana uto 17.3.2020 22:12
deya100 kaže...
Santana kaže...
dreadmoore kaže...
deya100 kaže...

Rječina

 A koja ljepota od slike za nepovjerovati da nema ni jedne vrecice za smece ili boce u koritu.

 ma to ti je content aware fill :P :P

 Pa ovo je skroz prema Izvoru Rječine, van naselja tako da nije "content aware" nego stvarno nema smeća. No nizvodno ga nažalost ima, ne puno ali naleti se tu i tamo na kakve najlon vrećice, plastiku, komade lima. U principu je Rječina poprilično čista...

 Ma salim se samo. Ja pokusavam nesto slicno uhvatit vec jedno vrijeme. Povremeno kroz godinu sam dolazio na to moje mjesto no nisam nit sa jednom slikom bio zadovoljan. Sad cim malo pozeleni idem ponovo :)

ARazer uto 17.3.2020 22:46
CyberDemonVZ kaže...
tajo1960 kaže...

Imaš li tilt-shift objektiv?

 Ja pretpostavljam da je softversko ispravljanje perspektive u pitanju, jer bi se inaće vjerojatno pohvalio i "miniature efektom" 

 Kako je Cyber rekao, guided lines u Lr i ispravim. Ne volim vidjet kad nešto stoji kako ne treba 

dreadmoore uto 17.3.2020 23:09
deya100 kaže...
Santana kaže...
dreadmoore kaže...
deya100 kaže...

Rječina

 A koja ljepota od slike za nepovjerovati da nema ni jedne vrecice za smece ili boce u koritu.

 ma to ti je content aware fill :P :P

 Pa ovo je skroz prema Izvoru Rječine, van naselja tako da nije "content aware" nego stvarno nema smeća. No nizvodno ga nažalost ima, ne puno ali naleti se tu i tamo na kakve najlon vrećice, plastiku, komade lima. U principu je Rječina poprilično čista...

Iskreno i ja bi isto napravio koju sliku ali prosto nemguce, kroz grad mi prolaze 3 rijeke od tih tri nijedna nema uredno korito.Sve puno plasticnih vrecica i boca.