Fotoaparati

Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Zagorski Tarzan pet 11.10.2019 20:12
b00 kaže...
Zagorski Tarzan kaže...

Bok svima! Novi sam na ovom forumu i vidim da tu keljite puno super fotki pa rekoh ajd da i ja ubacim nešto za komentirat, kritizirat... :)

ovi krajolici predobro izgledaju, to sve slikano u zagorju ili di?

 Hvala! Da, sve u Zagorju. 

IvanBrekalo pet 8.11.2019 20:19
Zagorski Tarzan kaže...

Super fotke! S čim radiš ove macro fotke? Počelo me je to privlačit po malo. :)

 Niti jedan objektiv nije "makro" ako se ne varam, sve je napravljeno na apsc-u D5300, uglavnom tu su objektivi od sigme 17-50f2.8, 18-35 f1.8, 85mm f1.4, 135mm f1.4, nikon 70-200 f4&f2.8, 18-140 f5.6, nikon 70-300f5,6,(ovisno o objektivu neki imaju vece povecanje neki manje na pamet neznam tocne brojke)

Uglavnom apsc tijelo ti omogucuje ogromne cropove s iznimno detaljnim fotkama pa dobis "fake macro" :)

Ako te bas neka tocno zanima mogu ti poslati originale!

zz

 

Zagorski Tarzan pet 8.11.2019 20:33

Fala! Poigrat ću se malo kad uhvatim vremena ovih dana. Isprobavao sam nešto malo sa Nikkorom 35mm f1,8 sa namontiranim macro cijevima, ok je rezultat. 

Nedavno sam sa Aliexpressa nabavio macro rail za fino fokusiranje pa ću probat radit focus stacking u Photoshopu. Imam i reverse prsten za 35-icu, samo me 

smeta kaj nema ručnu blendu pa je zatvorena do kraja kad ga naopačke namontiram na fotić. Ok, da se to zaglavit, nije problem. Dobio sam nedugo full manualnu Canonovu 50-ku f1,8 pa sam i za njega naručio reverse prsten, čekam da dođe. Na tome čudu iz 1981. se blenda može ručno štelat. I da, crop fotić imam, Nikon D7200. 

IvanBrekalo pet 8.11.2019 21:34
Zagorski Tarzan kaže...

Fala! Poigrat ću se malo kad uhvatim vremena ovih dana. Isprobavao sam nešto malo sa Nikkorom 35mm f1,8 sa namontiranim macro cijevima, ok je rezultat. 

Nedavno sam sa Aliexpressa nabavio macro rail za fino fokusiranje pa ću probat radit focus stacking u Photoshopu. Imam i reverse prsten za 35-icu, samo me 

smeta kaj nema ručnu blendu pa je zatvorena do kraja kad ga naopačke namontiram na fotić. Ok, da se to zaglavit, nije problem. Dobio sam nedugo full manualnu Canonovu 50-ku f1,8 pa sam i za njega naručio reverse prsten, čekam da dođe. Na tome čudu iz 1981. se blenda može ručno štelat. I da, crop fotić imam, Nikon D7200. 

 joj ja sam ti to probao meni je to yebena katastrofa, prekomplicirano!

Zagorski Tarzan pet 8.11.2019 23:23
Rodić kaže...

Kao sto je kolega gore napisao, Canon nudi par dobrih Macro objektiva, 100mm Macro objektiv im je pre jeb**. Mene je macro poceo privlaciti ali sam nedavno uzeo 2.8 70-200 i sad sam puno laksi

 Na Nikonu sam pa mi Canonova stakla ne znače ništa. Ali ni nebi još kupovao objektiv za macro, nisam tolko baš zagriznut. Probat ću se za početak malo poigrat sa macro cijevima, okretanjem objektiva... Poznavajući sebe, to mi je neka prolazna faza. Ak kupim macro staklo, napravit ću 10 fotki, pospremit ga u torbu i izvadit ga opet za godinu dana. Za to ne dam 5 000+ kuna, radije za te novce kupim rasvjetu, to mi više treba. 🙂

Santana pet 8.11.2019 23:27
Zagorski Tarzan kaže...
Rodić kaže...

Kao sto je kolega gore napisao, Canon nudi par dobrih Macro objektiva, 100mm Macro objektiv im je pre jeb**. Mene je macro poceo privlaciti ali sam nedavno uzeo 2.8 70-200 i sad sam puno laksi

 Na Nikonu sam pa mi Canonova stakla ne znače ništa. Ali ni nebi još kupovao objektiv za macro, nisam tolko baš zagriznut. Probat ću se za početak malo poigrat sa macro cijevima, okretanjem objektiva... Poznavajući sebe, to mi je neka prolazna faza. Ak kupim macro staklo, napravit ću 10 fotki, pospremit ga u torbu i izvadit ga opet za godinu dana. Za to ne dam 5 000+ kuna, radije za te novce kupim rasvjetu, to mi više treba. 🙂

 Kupis tamron 90mm za 1500kn rabljeni (slobodno mozes stariju verziju jer su opticki jednaki kao i novi samo je kuciste drugo) i imas vrhunski macro i portretni objektiv.
Nije macro objektiv samo za macro

IvanBrekalo sub 9.11.2019 02:52
CyberDemonVZ kaže...
IvanBrekalo kaže...
Zagorski Tarzan kaže...

Super fotke! S čim radiš ove macro fotke? Počelo me je to privlačit po malo. :)

 Niti jedan objektiv nije "makro" ako se ne varam,...

 Ima ih. Nekoliko za Canon:

https://www.amazon.com/Canon-100mm-Macro-Digital-Cameras/dp/B002NEGTSI/

https://www.amazon.com/Tamron-AF-90mm-2-8-SP/dp/B00021EEA4/

https://www.amazon.com/Sigma-150mm-Macro-Canon-Digital/dp/B004M18N1G/

 mislio sam na svoje gore nabrojane, u suprotnom bi ispao debilhvala Cyber

Zagorski Tarzan pon 2.12.2019 15:13

Bok svima! Evo jedne za koju bi htio čiti prijedloge kak ju popraviti? Po meni je prednji desni prozor ispao prekuren, razmišljam da u kuću drugi put stavim samo par sviječa umjesto da palim žarulju. 

Fotkano je sa na 17mm (na cropu), širac (11mm) mi je ostao doma, a trebal sam ga uzet čisto da izbjegnem startrails (vidi se malo kad se zumira). Fotka je iz jedne ekspozicije, nije rađen stacking. 

ARazer sri 4.12.2019 21:16
Zagorski Tarzan kaže...

Bok svima! Evo jedne za koju bi htio čiti prijedloge kak ju popraviti? Po meni je prednji desni prozor ispao prekuren, razmišljam da u kuću drugi put stavim samo par sviječa umjesto da palim žarulju. 

Fotkano je sa na 17mm (na cropu), širac (11mm) mi je ostao doma, a trebal sam ga uzet čisto da izbjegnem startrails (vidi se malo kad se zumira). Fotka je iz jedne ekspozicije, nije rađen stacking. 

 EXIF? Prozore malo spusti expoziciju sa brushem u LR ili što već koristiš. I svakako dić sjene da stablo nije crno pošto je blizu tebe