Fotoaparati

Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Mary Sue sub 3.8.2019 05:40

Divne su obje serije fotografija, Ivane. Da ne govorim o tome kako se na drugoj fotki iz jučerašnje serije nazire još nešto - ako me oči ne varaju - divno. Pritom ne mislim na oblačno nebo, nego na nešto ispod njegova plavetnila.

IvanBrekalo sub 3.8.2019 12:01
fila2208 kaže...

Fotke su super, koliko košta fotić i oprema da se slože takve fotke?

 

 Auti su fotkani s d5300+Sigma 17-50mm f2.8, to dvoje uzmes polovno za cca 4000kn, ta kombinacija daje iznimnu ostrinu skoro pa maksimum za aps-c svijet, ostrije od toga je moguce samo s Sigmom 18-35 f1.8 i nekim prime objektivima, no kako imam i nju mogu reci da je razlika minimalna, samo sto ovaj objektiv slovi kao ekstremni best-buy u svojoj klasi em je 3x laksi i ima duzi tj korisniji focal range, a i za close up dušu dao kao sto se vidi iz zadnje serije!

Nesto obrade/vremena u Lightroom-u da se odredene stvari vise naglase, ipak nije sve u preskupoj opremi ne?!

fila2208 sub 3.8.2019 14:56
IvanBrekalo kaže...
fila2208 kaže...

Fotke su super, koliko košta fotić i oprema da se slože takve fotke?

 

 Auti su fotkani s d5300+Sigma 17-50mm f2.8, to dvoje uzmes polovno za cca 4000kn, ta kombinacija daje iznimnu ostrinu skoro pa maksimum za aps-c svijet, ostrije od toga je moguce samo s Sigmom 18-35 f1.8 i nekim prime objektivima, no kako imam i nju mogu reci da je razlika minimalna, samo sto ovaj objektiv slovi kao ekstremni best-buy u svojoj klasi em je 3x laksi i ima duzi tj korisniji focal range, a i za close up dušu dao kao sto se vidi iz zadnje serije!

Nesto obrade/vremena u Lightroom-u da se odredene stvari vise naglase, ipak nije sve u preskupoj opremi ne?!

 Jasno da nije, dobar telefon, talentirano i dobro oko te znanje lightrooma mogu izvuć do mjere da netko pita čekaj koji je to dslr.

ALi ipak iz tvojih slika se vidi i obrada, i oko, ali i kvaliteta aparata. U svakom slučaju skup sport za mene, ali jednog dana puknem neki entry pa počnem ozbiljnije.

DangerouS uto 6.8.2019 22:36
IvanBrekalo kaže...

Par od milijon mojih fotki ako koga zanima:

          

       

 Ovo je odlično. 

 

Imaš neku preporuku za budget macro objektiv? Imam 70-300 sigma DG 4-5.6 ali me ne zadovoljavaju rezultati. 

 

Također, landscape? Imaš neki wide angle objektiv ili? 

IvanBrekalo uto 6.8.2019 23:09
DangerouS kaže...

 Ovo je odlično. 

 

Imaš neku preporuku za budget macro objektiv? Imam 70-300 sigma DG 4-5.6 ali me ne zadovoljavaju rezultati. 

 

Također, landscape? Imaš neki wide angle objektiv ili? 

 S cim tocno nisi zadovoljan, ostrinom, uvecanjem?

Za landscape neznam koliko siroko zelis no imas mega popularni Sigmin 17-50 f2.8 koji daje iznimnu ostrinu (taj i sam koristim, sire od toga osobno za sad nemam potrebe niti na apsc-u), koji fotic tj tijelo imas sada?

evo jos par fotki da nismo bas offtopic:

        .

ATJLučko ned 1.9.2019 14:29

Jedno OT pitanje, da ne spamam temu previše 

 

Uvukao sam se u svijet fotografije još kasnih 80-ih prošlog štoljeća, a u skoro vrijeme, do mjesec dana uzimam novu "opremu i kolekciju photo gadgeta"  !!!! 

 

Moje pitanje je; postoji li tema o foto aparatima kao i ova o fotografijama ?! 

Unaprijed zahvalan na svakoj sugestiji kolege! 

IvanBrekalo uto 3.9.2019 00:08
fila2208 kaže...

stjepane ubijaš, slike su vrh vrh vrh.

 pa di to sve hvataš, super su kadrovi...ove lisice, pa ovo 40 itd, predobro.

 svugdje, jbga kazu ljudi da imam oko, uz vlastiti posao i 3 djece fotkam koliko stignem,  fotic je uz mene na sicu, nekad malo prije posla nekad poslje, nekad s djecom u izletu kad odem van zg-a/hrv, nekad sam ovisno kak me lupi potreba, situacija i sl uglavnom uzivam u tome koliko god mogu, yebes posao i sve ak covjek izgubi ono sto je.lp

Widowmaker uto 3.9.2019 16:14
IvanBrekalo kaže...
Imas neki tripod?

 Od svih ovih fotografija koje sam postavio u posljednjih nekoliko dana jedino su ove posljednje dvije odrađene sa tripoda. Insekte je gotovo nemoguće fotografisati sa tripoda pogotovo ove leteće jer te sigurno neće čekati da se naštimaš.

Ovaj pauk je bio dovoljno miran da sam prvo okinuo nekoliko fotografija iz ruke pa sam onda otišao do kuće po tripod, namontirao focus slider, vratio se i fino se postavio u poziciju i na miru okinuo nekoliko serija sa mikropodešavanjima.

fila2208 uto 3.9.2019 21:06

Par s telefona. Sve je editirano u snapseedu, pa nije detaljno kao na kompu u lightu, nije mi se dalo posbeno prebacivat.
Ima tu svašta, a i vidi se da smartphone ne može ni u sličnu rečenicu s pravim fotografom, niti to pokušavam, samo eto...igram se fotografije pomalo :)

 

sve skinuta kvaliteta da se lakše upa na forum i to.
slobdono opletite :)

 

ARazer uto 3.9.2019 21:50

Nije toliko bitna obrada koliko ŠTO si uhvatio, tako da svatko tko uopće slika išta i bude dobar kadar ima respect od mene. Naravno da ima boljih i lošijih slika al bože moj, na greškama se uci  

Niti svaka kritika nije kritika, izvuci najbolje iz nje 

fila2208 uto 3.9.2019 21:58
ARazer kaže...

Nije toliko bitna obrada koliko ŠTO si uhvatio, tako da svatko tko uopće slika išta i bude dobar kadar ima respect od mene. Naravno da ima boljih i lošijih slika al bože moj, na greškama se uci  

Niti svaka kritika nije kritika, izvuci najbolje iz nje 

 Hvala frende.

A gle, vidim nešto i to puknem, nema tu previše fantazije znaš i sam. Po meni isto tako, možeš imat najskuplju opremu, ali ako nemaš oko za detalj, za ono što želiš pokazati ljudima, tj. što ti želiš da fotka bude, džaba sve.

Ovime ne insinuiram da sam nešto nadaren, ali par fotkica sam baš ponosan, ono kad znam koliki su wow efekt ostavili na neke ljude, i meni dosta :)

u svakom slučaju hvala za feedback :)

 

ARazer uto 3.9.2019 22:05

Naravno.. potpisujem te. Danas idem iz Ri doma i taman golden hour, vozim ko majmun da se popnem na G. Jelenje i uhvatim barem malo, puse ko ludo al nema veze, ja sam svoje uhvatio. Taj gušt ne moze nitko platit  

Nedavno sjedim na jezeru u 2 ujutro i fotkam zvijezde, naleti frajer na bajsu i pita me što radim, objasnim mu i dobijem kako nisam normalan. A on je normalan sa bajsom u 2 ujutro vozit se 

 

 

PS. Ne mogu si pomoć sa zalascima :D