Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

geronimo4661 sri 27.5.2020 09:21
MaciStyle kaže...

Neki napeti triler misterija , tipa Wind River, Prisoners,Invisible guest itd..

 Baci oko na The Vanishing (1988), klasik zanra. Postoji i inferiorniji remake iz 1993 sa Jeffom Bridgesom i Kieferom Sutherlandom, nemoj to slucajno skinuti.

 

makaown kaže...

Dangal - 8,4/10 

Izvrstan Indijski film o sportskom uspjehu 2 ženske hrvačice, skoro 3 sata koja prolete. 

 Posto volim sportske drame, bacio bi oko i na ovo, ali prvo da te pitam, da li ima onih njihovih standardnih plesnih scena? To mi bas ne lezi, pa da ne gledam bezveze film od 3 sata.

geronimo4661 ned 31.5.2020 09:29
tajo1960 kaže..

Tajo1960 kaže - Nema!  

Gledao jučer... nema plesnih scena (osim 2-3 tematski otpjevane pjesme sa tematskim tekstom, ali su dio kadrova filma i odlično su uklopljene u scenu). Film svakako zaslužuje gledanje, bezrezervna preporuka i od mene; hvala kolegi makaown na preporuci 

 Onda ce se gledati ovih dana, pa javim dojmove.

 

 

The Vast of Night (2019)

Dobar mali sf/mystery, onako vuce na produzenu twlight zone epizodu. Tko ocekuje hrpu akcije nek slobodno preskoci ovo, film se uglavnom bazira na dijalozima i atmosferi . A moram istaknuti i jako dobar rad kamere, volim duge kadrove. Dobar redateljski debi, dodajem ga na watchlistu, pratit ce se njegov rad.  Meni se svidjelo, i to dosta, tih sat i pol mi je proletilo, ali mogu razumijeti da nekima ovo bude dosadano i bezveze tako da gledajte na vlastitu odgovornost.

darkborg pon 1.6.2020 15:06

Može preporuka par filmova, onako vedrijih. Gledali smo npr. Secondhand lions i Holes sad nedavno i to nam se svidjelo pa tražim nešto tog tipa, ali ne čistokrvne komedije jer me nervira isforsirani humor u njima.

Mag123 ned 7.6.2020 19:44

Moj jutarnji smeh

 

Ovaj domaci film govori mnogo o generaciji kojoj ne pripadam, ali zato jesu ljudi dragi meni. Sada je neko ispričao priču o jednom životu, gledanu iz te perspektive.

Od samog početka, čudni položaji s kamerama i, možda biste rekli, bliski kausrismakianskom ozračju mogli bi vas malo izbaciti iz ravnoteže, ali nemojte gubiti koncentraciju. Ovo je krvavo dobro napravljen film. Jednom kada se uživite, ti će mladi ljudi postati vrlo stvarni.

Gledao sam to na TV-u sa svojom ženom i, tijekom jutrošnje kave, raspravljamo o mladima, oko nas.

Tko razumije ovaj film, neizbježno će mu se svidjeti.

PS Jedna zvijezda manje je za zvuk. To je moglo i bolje.

 

gumifufna pon 8.6.2020 12:30

Večeras na HRT 3 u 20.05 odličan film genijalnog Wima Wendersa: "Američki prijatelj" iz 1977.

Ocjena na IMDB: 7.4. Preporuka!

 

https://www.imdb.com/title/tt0075675/?ref_=nm_flmg_dr_54

 

Glume: Dennis Hopper, Bruno Ganz, Lisa Kreuzer, ....

Film se ne može pohvaliti mnoštvom nagrada kao "Paris, Texas" i "Nebo nad Berlinom" ali ovaj krimić je vrlo slojevit i vizualno impresivan.

Snimljen je po hvaljenom romanu Patricije Highsmith "Ripleyeva igra".

Radnja počinje da se Tom Ripley (Dennis Hopper) kao ekstravagantni trgovac umjetnina sprijatelji sa samozatajnim uokviračem slika (Bruno Ganz).

 

 

Zimmerman ima neizlječivu bolest , što Ripleya navede da ga iskoristi kao plaćenog ubojicu, te tako on likvidira nedodirljivog gangstera kako bi zbrinuo obitelj.

Naravno plan se izjalovi i tu počinju pravi problemi za obojicu.

  

 

m77 sub 13.6.2020 19:13

Mid90s

Priča o klincu koji provodi vrijeme s lokalnim skejterima...Jonah Hill je redatelj, a vidi se da je za ovo, kao što je i sam priznao, povukao inspiraciju iz filma ''Kids''.

Zanimljiv film.

8/10

 

***

Blow the Man Down

Mini Fargo, to je najbolji opis...više od toga ne treba.

Što se soundtracka tiče, on je odrađen na meni jako simpatičan način

soundtrack

Uživancija od filma.

8,5/10

geronimo4661 ned 14.6.2020 13:12
tajo1960 kaže...

OK, razumijem da je to tvoja osobna ocjena, ali, ako povučeš paralelu sa IMDB ocjenjivanjem na kojem trenutno postoji samo 4 (četiri) filma sa ocjenom 9 ili 9,x - onda su ocjene 8/10 i 8,5/10 jako jako dobre i očekuje se da film bude kvalitete i učinka po gledatelja, u stilu - "oborio me s nogu, gledam ga 3. pua u 2 dana" i slično... ali, nekako se ne mogu baš oteti dojmu da su baš nisu tako dobri filmovi. Ocjene na IMDB su prilično realne... još kad vidiš pad popularnosti... 

 Zaboravljas da su te ocjene na IMDb prosjek, znaci njemu je 8., tebi je recimo 7, i onda dodjemo do te ocjene. Jebiga svatko ocjenuje film onako kako se njemu svidi, ne mozes ocjenjivat film prema tome kako ga je dozivjela vecina. Mislim mozes, ali je neozbiljno i nema smisla. Meni dobar primjer od neki dan je onaj Heroic Losers, koji mi je bas bio razocaranje, iako vidim da je dobro primljen od publike i kritke. jebiga ja mu ne mogu dati dobru ocjenu samo zato sto je dobro primljen, ako je meni bio dosadan i nezanimljiv.

 

edit: cisto da dodam, meni je mid90s dobar, recimo 7.5. Fino mi je legao, dobro pogodjena atmosfera  90tih. Ovaj drugi nisam jos gledao, ali ide na watchlistu.

m77 ned 14.6.2020 21:25

Pa evo npr. Blow the Man Down je na Rotten Tomatoesu udario 98%, Mid90s je na 81%.
To je tip filmova kakve gledam, mali trileri, drame, ako mi pogodi žicu, ide visoka ocjena...postoji hrpetina filmova koji su odlično ocjenjeni od strane gotovo svih, meni su bezveze.
Into the Wild mi je najbolji film svih vremena, dok sam recimo nedavno gledao Raging Bull i neznam, niš' posebno.

Milka30 pon 22.6.2020 13:59

Force of nature

 

Eeee moj Mel Glupsone sta si ti pristao da glumis,vjerovatno je u pitanju nekakva oklada ili rodbinska duznost prema nekom klincu koji je iz zajebancije snimio mobitelom akcijski film,te ga na crackiranom Sony Vegasu sastavio uz podlogu free soundtrackova.

 

Dakle,loš film,katastrofalna glazbena podloga,kamera ocaj,gluma još jadnija-zaobici u sirokom luku!

 

3/10

njofra13 pon 22.6.2020 19:44
Milka30 kaže...

Force of nature

 

Eeee moj Mel Glupsone sta si ti pristao da glumis,vjerovatno je u pitanju nekakva oklada ili rodbinska duznost prema nekom klincu koji je iz zajebancije snimio mobitelom akcijski film,te ga na crackiranom Sony Vegasu sastavio uz podlogu free soundtrackova.

 

Dakle,loš film,katastrofalna glazbena podloga,kamera ocaj,gluma još jadnija-zaobici u sirokom luku!

 

3/10

 Nažalost prekasno sam vidio ovaj komentar da izbjegnem film .... Slažem se sa svime gore napisanim s time da je moja ocjena 2/10 ...

luka998 sri 24.6.2020 01:13

Parasite (2019)

 

  • - tko voli socijalne teme, nek odmah pohita
  • - tko ne voli nek pogleda zbog izvedbe
  • - samo završni dojam neće biti nešto specijalan, kao i kod mene jer nisam ljubitelj
  • - neki kažu da je čudan i brutalan - nije. Korejci su to, sjetite se Oldboya
  • - situacije u filmu su dosta realne, za svaki potez mogu naći opravdanje, ništa ne pada iz vedra neba

Preporuka za pogledati.

Jarvan čet 25.6.2020 08:43
luka998 kaže...

Parasite (2019)

 

  • - tko voli socijalne teme, nek odmah pohita
  • - tko ne voli nek pogleda zbog izvedbe
  • - samo završni dojam neće biti nešto specijalan, kao i kod mene jer nisam ljubitelj
  • - neki kažu da je čudan i brutalan - nije. Korejci su to, sjetite se Oldboya
  • - situacije u filmu su dosta realne, za svaki potez mogu naći opravdanje, ništa ne pada iz vedra neba

Preporuka za pogledati.

 Slažem se 99% sa rečenim, osim što sam treći dan išao ga pogledat po drugi put.

Kad ga gledaš drugi put, totalno drugi doživljaj, shvaćanje likova i radnji i samog filma i ludog završetka.

Film je snimljen da ga nemožeš pogledati isprve i shvatiti. Minimalno 2 gledanja u kratkom razmaku (max 1 tjedan, da sve bude friško).

gumifufna pet 26.6.2020 11:57

Večeras na HRT-U 1 u 23.25 : Vrijeme ubijanja. U gradu na Mississippi rasna podvojenost kulminira uz teror Ku klux klana, marševe aktivista, medijskog ludila, i brutalnih nemira. Dvoje mladih pravnika odlučuju spasiti oca kojeg su osudili na smrt. U krimiću Joel Schumachera iz 1996 glume Matthew mcconaughey, Sandra Bullock, Samuel Jackson, Kevin Spacey ... Preporuka

Posmatrač pet 26.6.2020 12:02
gumifufna kaže...
Večeras na HRT-U 1 u 23.25 : Vrijeme ubijanja. U gradu na Mississippi rasna podvojenost kulminira uz teror Ku klux klana, marševe aktivista, medijskog ludila, i brutalnih nemira. Dvoje mladih pravnika odlučuju spasiti oca kojeg su osudili na smrt. U krimiću Joel Schumachera iz 1996 glume Matthew mcconaughey, Sandra Bullock, Samuel Jackson, Kevin Spacey ... Preporuka

 Uh... Vrhunski film... Koga ne dirne scena zavrsne rijeci na sudjenju taj je od kamena....

 

 

luka998 pet 26.6.2020 17:09

Ford v Ferrari (2019)

 

„Postoji točka kod 7000 okretaja kada stroj postane bestežinski…“ Ahh, jako lijep film. Bale čudo. I prije mi je bio drag, ali sad još više. Kakva pojava. Matt Damon jednostavno svakog čini boljim. Bilo je puno trenutaka kada sam se tijekom filma baš osjećao sretno. Zamjerke ne bih pisao, nije potrebno.

M0by pet 26.6.2020 17:43

Soylent Green (1973)

 

Radnja filma smještena u 2022. gdje je svijet prenapučen ljudima i zagađen. Stvorila se hrana koja zamjenjuje klasičnu hranu, čiji je proizvođač Soylent Industries, a njezin član uprave bude ubijen. Detektiv Thorn je zadužen za istragu sa svojim partnerom Solom.

 

Jako zanimljiv film, pogotovo u ovo vrijeme koronavirusa. I kako velike kompanije lako kontroliraju vlade i obične građane.

mar123 pet 26.6.2020 22:54
luka998 kaže...

Ford v Ferrari (2019)

 

„Postoji točka kod 7000 okretaja kada stroj postane bestežinski…“ Ahh, jako lijep film. Bale čudo. I prije mi je bio drag, ali sad još više. Kakva pojava. Matt Damon jednostavno svakog čini boljim. Bilo je puno trenutaka kada sam se tijekom filma baš osjećao sretno. Zamjerke ne bih pisao, nije potrebno.

 meni je bale vec dosta dugo u top 5 glumaca danasnjice, jednostavno briljira. a sporedne uloge u filmovima, imam dojam, odraduje mozda cak i bolje od glavnih(koje su isto maestralne). njegova izvedba u fighteru mi je jedna od najboljih izvedbi uopce.