Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

prorok pet 27.3.2020 19:47
MaciStyle kaže...

Moze preporuka za nekakav dobar krim.triler, misterija , po mogucnosti u nekakvih manjim gradovima, prirodi ili slicno 

 

 Nesto u stilu Calibre , Wind river ,Fargo i slicno 

 

Blue Ruin i Green Room.

dadotb ned 29.3.2020 09:08

https://www.imdb.com/title/tt6390668/

 

brazilski, fantastican, pobjednik BG FESTa ovogodisnji, brutalna drama, sjajna gluma ( iako ruznjikave zene glavni likovi ), ali su ulogu iznijele fantasticno, od mene 8+ ocjena, film za prave filmske sladokusce

Cansee ned 29.3.2020 22:05

Gledao sam sinoc na tvu Gladijatora, peti ili šesti put, znači apsolutno jedan od najboljih filmova svih vremena, a scena kad se bore u areni i kad se na kraju Russel Crowe okrene i kaže "ja sam Maksimus" je scena na koju se naježim svaki put, i samo ta scena ima od mene ocjenu 12/10

Posmatrač ned 29.3.2020 22:11
Cansee kaže...
Gledao sam sinoc na tvu Gladijatora, peti ili šesti put, znači apsolutno jedan od najboljih filmova svih vremena, a scena kad se bore u areni i kad se na kraju Russel Crowe okrene i kaže "ja sam Maksimus" je scena na koju se naježim svaki put, i samo ta scena ima od mene ocjenu 12/10

 Ali ga grehota gledati bez 5.1 zvuka. Huk arene i govor pred bitku na pocetku uvijek izazove jezu kad ga gledam.....

gocc01 pon 30.3.2020 22:17
SvaboSC kaže...

The Secret Life of Walter Mitty 2013 je film o asocijalnom office workeru koji upadne u nevolju na poslu nakon čega slijedi niz događaja koji će ga transformirati u čovjeka. Ben Stiller je dobro odradio ulogu. 

 

Ako nisi, baci oko na Stranger than fiction, Ferrelov najbolji film i jedan od onih filmova koji su prošli ispod radara jer nisu imali sreće pored blockbustera. U biti baš gledam, 2006 je bila plodna godina

 

Ne znam zakaj sam ga samo jednom gledao al vrijeme je da se podsjetim. 

 

Glume i neki oskarovci 

geronimo4661 pon 30.3.2020 22:30
gocc01 kaže...
SvaboSC kaže...

The Secret Life of Walter Mitty 2013 je film o asocijalnom office workeru koji upadne u nevolju na poslu nakon čega slijedi niz događaja koji će ga transformirati u čovjeka. Ben Stiller je dobro odradio ulogu. 

 

Ako nisi, baci oko na Stranger than fiction, Ferrelov najbolji film i jedan od onih filmova koji su prošli ispod radara jer nisu imali sreće pored blockbustera. U biti baš gledam, 2006 je bila plodna godina

 

Ne znam zakaj sam ga samo jednom gledao al vrijeme je da se podsjetim. 

 

Glume i neki oskarovci 

 Stranger Than Fiction je vrhunski film bez mane, ako ima itko da je ovo nekako preskocio, pridruzujem se preporukama. I svakako film za vise gledanja, taj i Groundhog Day gledam bar jednom godisnje.

warhed sri 1.4.2020 07:22

The Hunt - 2020

Jedan od brutalnijih filmova što sam pogleda u zadnje vrime. Priča je već poznata, skupina bogataša zarobi 12 ljudi koji na prvu nemaju nikakve poveznice, i onda kreće lov. Najveći adut ovog film je glavna glumica koja je odlično odigrala ulogu akcijske junakinje. Zanimljivo je to što se radnja, barem prema priči, odvija u Hrvatskoj. Film je već bio odgađan u Americi radi građanskih nemira, i vuklo se dosta kontroverzi oko političje poruke filma. 

Ja film uopće nisam tako doživio, već kao akcijski film bez puno filozofiranja. Tko voli slične filmove neka i ovaj pogleda.

8/10

warhed sri 1.4.2020 07:28

The Gentlemen -2019

Klasični Guy Ritchie. Meni ovo izgleda kao loša kopija Tarantina. Priča je zanimljiva kad se rasplete, ali film ima problema sa scenarijem. Scenski sve izgleda lipo, i glumci su dobro odradili uloge, ali sve je nekako previše folirantski, dosta nepotrebnih kadrova, prođe dosta vremena dok se shvati uloga pojedinih likova. Stariji Ritchievi filmovi su mi puno bolje sjedali, navijao sam za ovaj film i očekivao puno više radi dobre ocjene, ali na kraju sam ostao podjeljenog dojma. 

6/10

 

joozza sri 1.4.2020 20:06
warhed kaže...

The Gentlemen -2019

Klasični Guy Ritchie. Meni ovo izgleda kao loša kopija Tarantina. Priča je zanimljiva kad se rasplete, ali film ima problema sa scenarijem. Scenski sve izgleda lipo, i glumci su dobro odradili uloge, ali sve je nekako previše folirantski, dosta nepotrebnih kadrova, prođe dosta vremena dok se shvati uloga pojedinih likova. Stariji Ritchievi filmovi su mi puno bolje sjedali, navijao sam za ovaj film i očekivao puno više radi dobre ocjene, ali na kraju sam ostao podjeljenog dojma. 

6/10

 

 Meni bolji od Rocknrolle ali lošiji od zdrpi i briši 

mar123 čet 2.4.2020 02:30
tajo1960 kaže...

Un long dimanche de fiançailles - A very long engagement - 2004 - IMDB 7,6/10

https://www.imdb.com/title/tt0344510/

Drama, romance, mystery. Francuski film, tipični Jean-Pierre Jeunet, redatelj. Film pun odlične fotografije posebnog "štiha", zvuka, emocija (francuzi su i inače "ljubavni narod"), radnje u vrijeme WW I, rovovi francuza i njemaca, ljubavi prije rata, novačenje, odvlačenje ljudi u smrti, želje za preživljavanjem, žene koje čekaju, ne čekaju, hoće li preživjeti, vratiti se... Meni odlično filmsko djelo, užitak za oko i uho, a i dušu; malo preko 2 sata trajanja sjajne zabave. Od mene puna preporuka, pogotovo ljubiteljima francuske kinematografije.

 

Bombshell - One su bombe - 2019 - IMDB 6,8/10

https://www.imdb.com/title/tt6394270/

Biography, drama. Amerika, tipična, Film bez kojeg se glatko mopže u životu. Film o skandalu koji je potresao Fox News mrežu vijesti u USA otrkrivši seksualno uznemiravanje (kako to danas stručnjaci i novinari vole reći i nazvati) u navedenoj kući, a u doba predsjedničke utrke sadašnjeg im predsjednika. Glavešina morao u mirovinu. Kraj filma. Od mene preporuka izostaje. Neka svatko odluči prema osobnom nahođenju i želji za "vrućom" temom (koja to baš i nije).

 bombshell, najavljivan ko neki hit film sa poznatim glumicama koje glume zrtve, na kraju totalno razocarenje. tema je slabo ovdje i obradena, a kad je dosao kraj filma nisam se osjecao kao u slicnim filmovima gdje odma odem na google dublje istrazit temu. ja ovo ne preporucujem nikome. 

Posmatrač čet 2.4.2020 13:41
tajo1960 kaže...
....

 To sam mu i ja "predložio" već najmanje 2-3x u prijašnjici... jednom se naljutio, jednom je napisao da hoće (i zbilja stavio idući puta), ali, očito ima kratkotrajno pamćenje, pa opet ide ovim stilom, da i na plaćenim tarifama moramo otvarati na mobu link da vidimo koji je film u pitanju. Jbg, netko nekad, a netko nikad ne shvati... 

 Jbg da to barem ne pise u prvoj poruci ovog foruma pa hajd....

Meni se to neda klikati.....

joozza čet 2.4.2020 17:08
ekonomist kaže...
Može preporuka neke dobre triler-misterije ako nije problem :-)

The Invisible Guest - pogledao sinoc, preporuka, 8/10 od mene

Pozdrav

 Nastavi sa Španjolacima.... la cara oculta, cuerpo, julijine oči, sirotište itd

dadotb čet 2.4.2020 23:00
ekonomist kaže...
Može preporuka neke dobre triler-misterije ako nije problem :-)

The Invisible Guest - pogledao sinoc, preporuka, 8/10 od mene

Pozdrav

 The descent

Wack sub 4.4.2020 10:41

Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn boze kakav trash od filma ali ne pozitivan i zabavan trash nego cisto smece obicno 3/10 izbjegavati da vam je ne znam koliko dosadno,radije rewatchati neki dobar film nego ovo.

geronimo4661 sub 4.4.2020 11:10
warhed kaže...

The Hunt - 2020


 Gledao i ja prosli tjedan, ugodno iznenadjenje.  Mislio sam da ce biti nesto kao proslogodisnji Ready Or Not, ono opet klasna spika ali The Hunt mi je bio bolji i zabavniji, fino se film sprda sa obje "strane".

 

Vivarium (2019)

Zanimljiva ideja i prilicno pesimistan pogled na moderni zivot, Eisnebgerg i Poots opet zajedno nakon The Art of Self-Defense. Mislim da bi film bolje funkcionirao kao srednjemetrazni ili epizoda serije tipa Black Mirror, jer gubi tempu kako film odmice. Unatoc  tome, ok film za pogledati, ali nije bas za svakoga. Tako da, gledajte na vlastitu odgovornost

 

Suntan (2016)

Povuceni sredovjecni doktor odlazi raditi na neki zabaceni Grcki otok, te tijekom ljetne sezone postane  opsjednut dosta mladjom zenom. Solidan drama o krizi srednjih godina  iako mislim da je mogao biti jos dosta bolji uz neke promjene.

 

Sense and Sensibility (1995)

Jos jedan iz niza "za mir u kuci" romanticnih drama i ujedno meni najbolja ekranizacija nekog djela Jane Austen, a njih ne fali, tako da je konkurencija zestoka. Ali i ne cudi, kad je Ang Lee na raspolganju imao odlicnu glumacku postavu. Idealan film za pogledat sa zenom/curom.

 

I.D. (1995)

Engleska, 80-te, zlatno doba engleske navijacke scene. 4 policajca dobiju zadatak infilitrirati se u zloglasnu navijacku skupinu, ali naravno stvari i ne idu bas kako su planirali. Ovo sam davno gledao prvi put, nekad krajem 90-tih i sad  nakon ponovnog gledanja  moram priznati se  dobro drzi, i dalje jedan od najboljih filmova  o nogometnim navijacima.

 

J'accuse (2019)

Novi film Polanskog, o poznatom slucaju Dreyfuss, kad je francuski casnik lazno optuzen i osudjen za spijunazu. Nije ovo razina nekih njegovih boljih filmova iz proslog desetljeca kao odlicni Ghost Writer ili recimo  Carnage, ali svejedno je rijec o solidnom filmu.