Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

dadotb pon 17.2.2020 22:22

upravo se vratio iz kina, gledao Ivica i Marica horor bajka, ajme majko mila sta je ovo,, ni pod razno gledati, uzasss blagi, od mene ocjena 1+ maximum, zali boze para za karte

Filox uto 18.2.2020 08:19

Gemini man

 

A ono... Dobar početak, dobra prva polovica filma, onda sve gore i gore postaje. Kraj debilan, ko Beverly Hills serija izgleda na kraju.

 

I kakve su ono efekte koristili kad se bore njih dvojica, jel ono cijela scena CGI? Užaš neki kako sve izgleda, a šteta, počeo je dobro film, ja mislio super.

 

5/10 radi akcije

KIKI3ooo uto 18.2.2020 13:33

Marriage Story (2019) - jednostavno si prisljen gledat sebe i svoju korist. Ili to ili se prilagođavaj drugome cijeli život. Nema ravnopravnost. Između dvoje ljudi uvijek jedan vodi a drugi slijedi. To je međuljudska politika u kojoj su uvijeti zasnivanja odnosa "tako je kako vidiš, ako ti odgovara uzmi a ako ti ne odgovara ostavi." A ako ti ne odgovara baš sve 100% pa računaš da će se dogovorno s vremenom nešto promjenit u tim odnosima, jer smo odrasli, zreli, obrazovani ljudi - jednostavno si neiskusan :)

wyks uto 18.2.2020 17:18
perkoxcar kaže...

The Gentleman

 

Pogledao u kinu ovaj vikend.Meni super film, radnja malo sporija, ali meni to i pase.Gluma u svakom slucaju vrhunska.Da su ga izbacili ranije mozda bi i koji kipic pobrali.

Gledao i ja prije tjedan-dva.

Sasvim zabavan film. Iako ako pogledas jos koji film Guya Ritchiea u kraktom periodu bude previse. Njegov tipican film.

 

Knives Out

 

Imam podjeljeno misljenje. U jednu ruku se cini kao malo duza epizoda Monka ili slicnih proceduralnih krimi serija. U drugu ruku cini se kako je redatelj okupio svu silu poznatih lica, dao im da glume tipicne krimi karaktere (ala Poirot) te ih malo pomakao u neku skoro-pa-parodiju. Rekao bih da je ovo prije bila zabava za sve ukljucene u snimanje, meni se nakon Piorota, Midsommer Murders i Monka cini malo predugo i vec vidjeno.

 

Iako je Craig glupavo sarmantan u toj kvazi Poirot ulozi, a i "geg" (pun intended) Ane de Armas se cini zabavnim, likovi djece su mi totalno nepotrebni i pretjerani. Mali koji glumi Alt-nazi trola je vec bio u Johnosonovm Midnight Special pa mi se cini da ih je ubacio u film tek reda radi i zbog totalno neduhovitog nabacivanja Libtard i alt-nazi nazivima. Ok Boomer. 

 

On the review aggregation website Rotten Tomatoes, the film holds an approval rating of 97% based on 420 reviews, with an average rating of 8.3/10. The website's critics' consensus reads: "Knives Out sharpens old murder-mystery tropes with a keenly assembled suspense outing that makes brilliant use of writer-director Rian Johnson's stellar ensemble."

 

Ja bas ne bih bio ovoliko pozitivan, film je sasvim ok, ali, osim sto su svi glumci super-zvijezde, nisam bas toliko odusevljen. 

Monk je u biti savrsen za usporebu, onaj genijalan slucaj gdje je zena ubila muza tako da je rasklimala ciglene stepenice na golf terenu, ili kad je netko ubio najstarijeg covjeka na svijetu dan prije rodjendana.

KIKI3ooo sri 19.2.2020 18:36
dadotb kaže...

upravo se vratio iz kina, gledao Ivica i Marica horor bajka, ajme majko mila sta je ovo,, ni pod razno gledati, uzasss blagi, od mene ocjena 1+ maximum, zali boze para za karte

 Da bi film ovakvog naziva i ovog žanra bio dobar njega mora režirat, ne anštajn, nego j... albino sa off the charts IQ-em. 99% šanse da će bit trash film.

 

Khm.

Ovaj post je šala, pošalica...

Milka30 sri 19.2.2020 23:08
KIKI3ooo kaže...
dadotb kaže...

upravo se vratio iz kina, gledao Ivica i Marica horor bajka, ajme majko mila sta je ovo,, ni pod razno gledati, uzasss blagi, od mene ocjena 1+ maximum, zali boze para za karte

 Da bi film ovakvog naziva i ovog žanra bio dobar njega mora režirat, ne anštajn, nego j... albino sa off the charts IQ-em. 99% šanse da će bit trash film.

 

Khm.

Ovaj post je šala, pošalica...

 Zapravo,ako se dobro sjecam,ovaj stariji je bio cak i ok za pogledati!

Čitatelj čet 20.2.2020 08:21

A gle, prvi je vrh,  drugim su htjeli vise akcije, a sa trecim su se pogubili, tj. prekratak je film da bi bio dobar.

Drugi i treci dio su trebali napraviti u dva dijela, ukupno bar 3h, da se ne preskacu bitni detalji, i bilo bi OK.

 

Sto se tice M4, ocekujem istu stvar kao i sa svim novim Terminatorima (nakon T2), uglavnom akcija i mlaka prica.

Bit ce gledljivo, ako nista drugo.

geronimo4661 čet 20.2.2020 08:32
wyks kaže...

 

Knives Out

 


 

Ja bas ne bih bio ovoliko pozitivan, film je sasvim ok, ali, osim sto su svi glumci super-zvijezde, nisam bas toliko odusevljen. 

Monk je u biti savrsen za usporebu, onaj genijalan slucaj gdje je zena ubila muza tako da je rasklimala ciglene stepenice na golf terenu, ili kad je netko ubio najstarijeg covjeka na svijetu dan prije rodjendana.

 

Ja sam nazalost u kinu pogledao taj Knives Out prije par mjeseci, i takodjer nisam bas bio odusevljen, cisti prosjek. Niti je film bio nesto previse "pametan" posto je rijec o whodunit filmu, a pogotovo mi nije bio smijesan i zabavan. Po meni jedan od precijenjenijih filmova prosle godine. A opet, sad kad se sjetim, publika u kinu je dosta dobro reagirala na film. Nemam pojma, mozda je problem u meni. A Monk  je nemjerljivo bolji i smijesniji.

 

 

Flu (2013)

 

Povlaci mi se ovaj film godinama po hardu, a eto posto sada hara taj virus u Aziji, rekoh da pogledam ovo Korejsko ne(djelo). Zesca pizdarija koju nisam do kraja uspio pogledati, a to mi se jako rijetko dogadja. Inace ne pisem o filmovima koji mi se ne svide, ali na ovu grozotu moram upozoriti, da ne trosite vrijeme i zivce.

 

 

Togo (2019)

 

Poznata i vec vise puta ispricana prica o istinitom dogadjaju, tzv Serum Run, sa fokusom na glavnog psa te zaprege, sibirskim haskijem Togom.

Kombinacija pasa i Disney produkcije me navela na misljenje da ce ovo biti pateticna glupost, ali posto gledam apsolutno sve filmove koji imaju veze sa psima, odgledalo se i ovo. I dobro da jesam, jer ovo je skroz pristojan, rekao bih cak i dobar film tako da slobodno mozete baciti oko, a ako volite pse, onda nemate sta misliti.

 

 

 

Milka30 čet 20.2.2020 10:40
roby27 kaže...

Da ako si malo dijete !! To vidis po traileru da je jeftino smece oba filma. 

Ako ides u kino gledati Ivicu i Maricu,ne mozes ocekivati da ces dobiti Zelenu milju ili Dobar loš zao,nego ides da gledaš "šareni" filmic o makljaži vještica,zombija ili šta vec.

Ovaj zadnji Ivica i Marica nisam gledao(niti cu),isto tako,necu ga suditi po traileru(poput tebe),ali po komentarima provjerenih forumasa,vidim da je teski shit.

Film koji sam linkao,nikako nije za djecu film,nego je sasvim ok filmic za nekoga tko voli filmove poput Seventh son,Blade i tako ti filmovi.

KIKI3ooo čet 20.2.2020 12:55
Filox kaže...
Čitatelj kaže...

S obzirom da je Matrix 4 na vidiku, jedan zanimljiv DeepFake uradak, gdje Neo ipak uzima plavu pilulu.

Veoma dobro uradjeno

 

https://www.youtube.com/watch?v=aau8qa3xgFs

 S obzirom na drugi i treći dio, bilo bolje da je zapravo i uzeo plavu pilulu.

 

Žali bože para za četvrti dio.

 Što su ustvari arhitekt i proročnica? Što je Agent Smith? Tko su ključar, Merovingian, onaj čuvar prijelaza? Zašto je matrica napravljena tako kako je i zašto postoji Neo i cijeli taj ciklus?

Filox čet 20.2.2020 13:03
Čitatelj kaže...

Saznat ces kad popijes crvenu tabletu.

 Mmmmm, da, bilo bolje onda da je popio plavu. Za napravit odličan film, ne mora baš sve bit objašnjeno. Prvi dio je vrhunski, ništa nismo imali od odgovora, jer nije bilo ni pitanja, pa nije bilo bitno. Glupo i bespotrebno razvlačenje, guranje gomile novih zbunjujućih i nelogičnih detalja... Sad još i četvrti. Da nam nacrtaju sve što nismo shvatili, mi jadni glupani... Zato treba gledat stare dobre filmove. Ne Fury Road, nego prvog Mad Maxa, meni i najboljeg. Last V8 Interceptor!

 

Pogledao nekidan Ghostbusters (1984)

 

Vrhunski film, s vrhunskim glumcima. Bez feminizma i politički korektnih gluposti, dobra stara komedija.

Filox čet 20.2.2020 13:16
Čitatelj kaže...

De ti pogledaj Easy Rider za opustanje.

 

Ako ti se svidi, pogledaj i The Warriors.

 Eto nisam ih gledao, nemam ih na dvd/bluray i pogotovo nemam soundtrackove na ploči i cdu...

 

 

 

Samo da ne ide netko radit Warriorse sa 100% ženskom postavom, onda ću podivljat...

 

P.S.

 

Danas bi mogao pogledat Blues Brothers ili da to ostavim za vikend kad mi HiFi sustav bude doma... Bolje za vikend, ipak je to mjuzikl.

 

Fun fact o Blues Brothersima... 1979. godine u papa Ivan Pavao II je posjetio Chicago u kojem se baš tada snimao film Blues Brothers, pa je tako papa posjetio set i blagoslovio film, te je Crkva nakon toga preporučila film svim katolicima.

 

"We're on a mission from God!"

Filox pet 21.2.2020 14:55
Gogy7 kaže...
Kakav je Sonic Super Jež? Volio bih ga otici pogledati s prijateljem ali mi se cini jako djecji a i sinkroniziran je.

 I ja bi ga baš volio pogledat, najviše zato jer je ovo prvi put da čujem kako je jedan studio poslušao fanove igrice. Ne znam jeste li vidjeli kako je Sonic trebao izgledat do prije par mjeseci, ali kad se digla panika na internetu, kad su svi poludili, studio je odlučio da se redizajnira Sonica po uputama vjernih fanova. Sad to sve ima smisla. Po onome što se priča, film je skroz dobar. Šteta samo sinkronizacije.

Tallahassee pet 21.2.2020 17:40
Filox kaže...
 Zato treba gledat stare dobre filmove. Ne Fury Road, nego prvog Mad Maxa, meni i najboljeg. Last V8 Interceptor!

 

 ... zanimljivo, ja s lakocom gledam Fury Road ko i Blues Brotherse, Lethal Weapon, Dvanestoricu zigosanih i bilo kojeg dobrog starog Maxa... meni su svi navedeni jednake kvalitete, imaju potpis... Ghostbusters je meni ipak malo precjenjen film, za razliku od navedenih, kojih ima jos gro, najmanje sam ga reprizirao... recimo jos jedan dobar stari koji nije spominjan duugoo - Jahaci na duge staze by Walter Hill... i kad smo kod v8, onda Bullitt...

http://www.youtube.com/watch?v=4Y18SAwz1vI

http://www.youtube.com/watch?v=FJZ-BHBKyos

Milka30 pet 21.2.2020 22:31
Gogy7 kaže...
Kakav je Sonic Super Jež? Volio bih ga otici pogledati s prijateljem ali mi se cini jako djecji a i sinkroniziran je.

 

Filox kaže...

 Šteta samo sinkronizacije.

Kod mene u Sl.Brodu pustaju isti dan i sinkroniziranu i titlovanu veziju.

luka998 sub 22.2.2020 22:54

1917 (2019)

 

I sam naziv "filma" je kreativan kao i radnja. Čisto fleksanje tehničkim postignućima, ostalo je popratna pojava. Prije gledanja filma nisam pogledao trailer, recenzije, ništa te sam očekivao Hacksaw Ridge, a dobio sam Dunkirka. Meni se ne sviđa i ovaj put me koštao faktor iznenađenja jer prije gledanja nisam gotovo ništa znao o filmu.

Gogy7 ned 23.2.2020 08:04

Ip Man 4

Zadnji dio jednog od meni najdražih filmskih serijala. Radnja teče polako, nema previše dijaloga i dramatiziranja. To je ono što mi se sviđa kod ovog serijala, ta mirnoća i staloženost glavnog lika koja je prenesena na film. Cak su i akcijske scene fino odmjerene, više djeluju stilski i koreografski lijepo nego agresivno. Zadnji dio nije na razini predhodnih ali je zadržao svoju čar.
Meni jako drag i lijep serijal.