Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

baxx ned 26.1.2020 12:06
Uran 11 kaže...

Mene je isto oduševio, ali u negativnom smislu.

Radnja je ok , gluma glavnih protagonista isto.

Sporedne uloge su odglumljene jadno, kao da nisu iz istog filma, i ta fraza "nabijem te na k...."koju Emilia nezna ni izgovoriti, dajte ljudi, da li to spada u božićni film.

I neznam kakve veze ima Wham i George Michael s filmom, što se mene tiče nikakve.

Ma nisu niti uspjeli upropastiti super pjesmu, naravno mislim na "Last Cristmas".

Od mene 2/10 samo zbog Emilie.

 

Evo i jedna preporuka- Woman in the Dunes (1964)

 

An entomologist on vacation is trapped by local villagers into living with a woman whose life task is shoveling sand for them.

 

- https://www.imdb.com/title/tt0058625/

 

 

 

 Ako se meni svidio film ko si ti da tu išta trkeljaš ubuduće svoje komentare zadrži za sebe.

Film je super za pogledati a što se tiče glavnih i sporednih glumaca sve je u savršenoj normali.

I ako stvarno neznaš kakve veze George Michael i grupa Wham! imaju veze sa filmom očito si peko jaja u kuhinji dok ti se film vrtio na kompu ili tv-u. Evo za neuke ljude da si pogledaju kakve veze imaju sa filmom. Every Song On The Last Christmas Soundtrack

 

E da skoro zaboravio ta tvoja preporuka filma iz 64-te je fenomenalna film koji je ocijenilo 15- tisuća ljudi na IMDB-u stvarno odlična preporuka i da moja prambaba je mlađa od tog filma.

 

I još jednom te molim da ne komentiraš tuđe objave i da svoje komentare zadržiš za sebe, tema se zove Posljednji film koji ste gledali - preporuka ja sam gledao i preporučio da mi je film super.

mar123 ned 26.1.2020 13:22

Iako se ne slazem s njegovim misljenjem u vezi filma, meni je bio okej i prosjecan nikako los, i on je samo rekao svoje misljenje na koje ima pravo. To nije bio sigurno nikakav napad na tebe i tvoj dojam nego je samo replyo i ostavio svoj. Nemojte bit tolko nabrijani zbog obicne stvari kao jedan film. 

Uran 11 ned 26.1.2020 13:24
baxx kaže...
Uran 11 kaže...

 

 

 Ako se meni svidio film ko si ti da tu išta trkeljaš ubuduće svoje komentare zadrži za sebe.

 Oprosti ako sam ti povrijedio osječajćiće.:)

m77 ned 26.1.2020 21:18

Parasite

 

Zaslužuje li ocjene koje ima (8,6 imdb; 99% RT)? Ne.

Je li uopće najbolji Joon Hoov film? Ne. Memories of Murder i Mother su superiorniji.

Je li zabavan? Itekako. Zabavan, originalan, majstorski režiran i odlično odglumljen.

8/10

 

P.S.

Kad sam već spomenuo Memories of Murder, nedavno švrljajući po internetu naletim na zanimljiv INFO u vezi teme koju taj film obrađuje...naravno, čitajte samo ako ste pogledali film.

 

***

Ready or Not

 

Poprilično ishvaljen i od kritike i od publike, pa rekoh, da vidim o čemu je riječ. Mladenka koja je ušla u bogatu obitelj, mora igrati određenu igru kao svojevrsni oblik inicijacije...onako, simpatična premisa, dobrih uvodnih 20-ak minuta nakon kojih sve polako kopni te film postaje generičan i općenito nezanimljiv.

6,5/10

bugovac222 pon 27.1.2020 21:11

2017 je već uglavnom ocijenjen. Način snimanja koji u akciji potsjeća na pucačine iz video igara uz glazbu u pozadini doprinosi napetosti. Njemački rovovi i tada puno kvalitetnije izgrađeni, kao i nakon 100 godina ako se usporede engleske građevine i one klimave viktorijanske kuće s njemačkom gradnjom. Čovjek rizikovao život da bi mu zahvalili s 'odje*i'.

Mine9 (2019) možda čak i napetiji od ovog iznad. I najveći zagovornici uglja i termoelektrana, postat će protivnici uglja i zagovornici alternativnih izvora energije nakon ovog filma.

dadotb uto 28.1.2020 21:18
Uran 11 kaže...

Bolje ikad nego nikad, čemu facepalm?, daj mi odgovori molim te.

 pa msm u 2020. komentarisati tj otkrivati Polanskog, ono.... predji na Hickoka sada...

Uran 11 sri 29.1.2020 05:26
dadotb kaže...
Uran 11 kaže...

Bolje ikad nego nikad, čemu facepalm?, daj mi odgovori molim te.

 pa msm u 2020. komentarisati tj otkrivati Polanskog, ono.... predji na Hickoka sada...

Hvala na odgovoru.

Dobro je msmti, samo ti msmi.

Preći ću sada na Hickoka, samo kad bi znao tko je to?, daj mi to još pojasni malo.:)

 

Preporuka- The Handmaiden 2016

 - https://www.imdb.com/title/tt4016934/

 

A woman is hired as a handmaiden to a Japanese heiress, but secretly she is involved in a plot to defraud her.

 

8,5/10 od mene.

 

bugovac222 sri 29.1.2020 16:18

Operation red sea (2018). Ratni film baziran na događajima iz 2015 kada je Kineska mornarica evakuirala gotovo 600 Kineza iz Jemana za vrijeme građanskog rata. Dobar film tko voli ratne fimove s puno eksplicitnih horor scena. Američki komentari su uglavnom bili da je predugačak, nema priču, likovi nisu izgrađeni, propaganda itd. Možda jeste malo duži pogledao sam u dva dijela, film je ratni i prikazuje svu okrutnost rata. Likovi možda nisu kao u američkim filmovima...nepobjedivi sa nekim svojim pričama koje nemaju veze s temom filma da bi ih se prikazalo kao normalne ljude i heroje, ali to meni nije nedostajalo...dapače! Ta petetika i uvijek isti uzorak mi već idu na živce u američkim filmovima. Ako pogledate film procijenite sami čiji filmovi su više propaganda. Po meni američki filmovi. Od tehnoloških noviteta što mi pada na pamet tu je ručni rendgen, mali dron koji se rasprsne u zraku iznad neprijatelja, SOS sat s koordinatama i kartom, veći mlazni dron koji se ispaljuje s broda i sl. Kritizira se da Kina s ovim filmom želi podvući crtu u ekonomskom osvajanju Afrike. Ok, pa šta. Nikog ne sile da kupuju od njih. Naprijed Kina. Preporuka.

pr0n_addict pet 31.1.2020 23:37
Acex kaže...
Land of Mine

 

Stvarno treba pogledati film tko voli ovakvu tematiku.Ali je totalno druga perspektiva rata i zarobljenika.

Jako emotivan i poučan film.Probudi neku ljudskost i empatiju u tebi.

Također, topla preporuka za ovaj film i od mene - definitivno mi je u top 10 najupečatljivijih filmova koje sam ikad pogledao.

Znate onaj osjećaj kada vas film jednostavno "drži" neko vrijeme nakon gledanja? Rijetko kada mi se to dogodilo u životu.

 

Scena s pijanim britanskim vojnicima koji uriniraju po momcima mi je i dalje jedna od najmučnijih koje sam ikad vidio, a posljednja gdje Carl pušta preživjele da pobjegnu doma u Njemačku je s druge strane jedna od najdirljivijih.

Strašna transformacija njegovog odnosa prema "okupatorima" u odnosnu na početak filma!

Acex sub 1.2.2020 00:06
pr0n_addict kaže...
Acex kaže...
Land of Mine

 

Stvarno treba pogledati film tko voli ovakvu tematiku.Ali je totalno druga perspektiva rata i zarobljenika.

Jako emotivan i poučan film.Probudi neku ljudskost i empatiju u tebi.

Također, topla preporuka za ovaj film i od mene - definitivno mi je u top 10 najupečatljivijih filmova koje sam ikad pogledao.

Znate onaj osjećaj kada vas film jednostavno "drži" neko vrijeme nakon gledanja? Rijetko kada mi se to dogodilo u životu.

 

Scena s pijanim britanskim vojnicima koji uriniraju po momcima mi je i dalje jedna od najmučnijih koje sam ikad vidio, a posljednja gdje Carl pušta preživjele da pobjegnu doma u Njemačku je s druge strane jedna od najdirljivijih.

Strašna transformacija njegovog odnosa prema "okupatorima" u odnosnu na početak filma!

Najvise sam se bojao posljednje scene kad ih je pustio iz kamiona da pobjegnu u njemacku  da ne bi netko od njih stao na minu.

 

bugovac222 sub 1.2.2020 12:53

The Irishman (2019) iako malo smiješno s računalno pomlađenim De Nirom, izvrstan film sa starom ekipom izvrsnih glumaca.

Gemini Man (2019) ovdje je istim metodama pomlađen Will Smith (izgleda da je to neki trend), ali ne iz kronoloških razloga nego je dupliciran pa želi ubiti stariju verziju sebe. Tko voli tipičnu Hollywood priču i akciju uz superjunaka može pogledati, inače ne. Ni blizu ovom filmu iznad.

geronimo4661 sub 1.2.2020 16:26

Uncut Gems (2019)

 

Filmcina. Ne znam na koju foru ovaj film nije dobio ni jednu nominaciju za oskara, pogotovo Sandler koji je rasturio. Ima na Netflixu btw, gledati sto prije.

 

edit:film mi se i dalje vrzma po glavi, zbrajam dojmove. Ako ga brojimo pod 2019 sto tehnicki i je, ovo mi je mozda i film godine, sigurno top 3.

Posmatrač sub 1.2.2020 23:17
geronimo4661 kaže...

Uncut Gems (2019)

 

Filmcina. Ne znam na koju foru ovaj film nije dobio ni jednu nominaciju za oskara, pogotovo Sandler koji je rasturio. Ima na Netflixu btw, gledati sto prije.

 

edit:film mi se i dalje vrzma po glavi, zbrajam dojmove. Ako ga brojimo pod 2019 sto tehnicki i je, ovo mi je mozda i film godine, sigurno top 3.

 Ja pogledao danas i onako. meh.....

geronimo4661 sub 1.2.2020 23:42
Posmatrač kaže...
geronimo4661 kaže...

Uncut Gems (2019)

 

Filmcina. Ne znam na koju foru ovaj film nije dobio ni jednu nominaciju za oskara, pogotovo Sandler koji je rasturio. Ima na Netflixu btw, gledati sto prije.

 

edit:film mi se i dalje vrzma po glavi, zbrajam dojmove. Ako ga brojimo pod 2019 sto tehnicki i je, ovo mi je mozda i film godine, sigurno top 3.

 Ja pogledao danas i onako. meh.....

 

A jebiga, dogadja se i to

 

Meni je film bas legao. Tempo, kaos, napetost, hrpa dijaloga, bas me uvuklo u taj kaoticni i disfunkcionalni svijet  glavnoj junaka.

Mackey ned 2.2.2020 01:28
Acex kaže...

https://www.youtube.com/watch?v=4Kao3t0NBMU

 

Land of Mine

 

Stvarno treba pogledati film tko voli ovakvu tematiku.Ali je totalno druga perspektiva rata i zarobljenika.

Jako emotivan i poučan film.Probudi neku ljudskost i empatiju u tebi.

Nakon dugo vremena otišao sam u kino, kako bih pogledao 1917. Djelovalo mi je da je toga vrijedan. Na početku filma, pažnju mi je okupirao način snimanja. Međutim, do sredine filma sam se pogubio u vlastitim mislima, jer mi više ništa nije okupiralo pažnju. Meni je falilo radnje, a i glumci mi nisu sjeli. Sve u svemu, ovo je jedan od onih filmova koje sam ostavio iza sebe i prije nego što je završio.

Nasuprot njemu, gore navedeni Land of Mine sam i sam svojedobno preporučio i ako je 1917 proglašen filmčinom, ne znam koja bi riječ bila prikladna za njega. Po meni, puno kompletniji film, koji tjera i na promišljanje, a osim toga, ostaje u sjećanju.

 

Što se tiče preporuke, nakon nezadovoljstva koje je ostavio 1917, odgledao sam Unsere Mütter, unsere Väter. Iako je riječ o mini seriji (4h i 30min), pravo je čudo da se ne nalazi među češćim preporukama u ovoj temi. Definitivno to zaslužuje.

Kroz tri epizode i oči petero Nijemaca, pratimo razdoblje od početka do kraja 2.svj. rata.

Rijetko se prikazuje njemačka strana priče, a ovdje imamo prilike vidjeti kako su i na koji način cijelim sukobom bili pogođeni Nijemci.

Razvoj likova i prikaz utjecaja rata na njih je posebno dojmljiv.

bugovac222 ned 2.2.2020 02:54

Kod mene dojam za Uncut Gems kao kod Posmtrača meh meh... Silio sam se pogledati zbog dobrih ocijena, ali dijalozi su kao da pokušavam nešto čuti u gužvi na kolodvoru gdje svi pričaju nonstop u isto vrijeme. Osim toga taj glavni glumac meni osobno i inače nekako iritantan i nesimpatičan s onim čvaljama i zubima na juriš. Vjerojatno je film dobar jer je dobio dobre ocjene, ali meni osobno šum gdje svi govore u isto vrijeme i izgubim volju za gledanjem već na početku a onda se silim odgledati da bi odgledao...a i radnja mi je nekako na silu zakomplicirana... razočarenje...

Acex ned 2.2.2020 12:44
Mackey kaže...
Acex kaže...

https://www.youtube.com/watch?v=4Kao3t0NBMU

 

Land of Mine

 

Stvarno treba pogledati film tko voli ovakvu tematiku.Ali je totalno druga perspektiva rata i zarobljenika.

Jako emotivan i poučan film.Probudi neku ljudskost i empatiju u tebi.

Nakon dugo vremena otišao sam u kino, kako bih pogledao 1917. Djelovalo mi je da je toga vrijedan. Na početku filma, pažnju mi je okupirao način snimanja. Međutim, do sredine filma sam se pogubio u vlastitim mislima, jer mi više ništa nije okupiralo pažnju. Meni je falilo radnje, a i glumci mi nisu sjeli. Sve u svemu, ovo je jedan od onih filmova koje sam ostavio iza sebe i prije nego što je završio.

Nasuprot njemu, gore navedeni Land of Mine sam i sam svojedobno preporučio i ako je 1917 proglašen filmčinom, ne znam koja bi riječ bila prikladna za njega. Po meni, puno kompletniji film, koji tjera i na promišljanje, a osim toga, ostaje u sjećanju.

 

Što se tiče preporuke, nakon nezadovoljstva koje je ostavio 1917, odgledao sam Unsere Mütter, unsere Väter. Iako je riječ o mini seriji (4h i 30min), pravo je čudo da se ne nalazi među češćim preporukama u ovoj temi. Definitivno to zaslužuje.

Kroz tri epizode i oči petero Nijemaca, pratimo razdoblje od početka do kraja 2.svj. rata.

Rijetko se prikazuje njemačka strana priče, a ovdje imamo prilike vidjeti kako su i na koji način cijelim sukobom bili pogođeni Nijemci.

Razvoj likova i prikaz utjecaja rata na njih je posebno dojmljiv.

 Gledao sam i 1917 ali mi jednostavno priča nije legla i nije bilo previše bitnih događanja.Pogledat cu tu mini seriju po traileru mi se cini zanimljivo.

Posmatrač ned 2.2.2020 18:39
bugovac222 kaže...
Kod mene dojam za Uncut Gems kao kod Posmtrača meh meh... Silio sam se pogledati zbog dobrih ocijena, ali dijalozi su kao da pokušavam nešto čuti u gužvi na kolodvoru gdje svi pričaju nonstop u isto vrijeme. Osim toga taj glavni glumac meni osobno i inače nekako iritantan i nesimpatičan s onim čvaljama i zubima na juriš. Vjerojatno je film dobar jer je dobio dobre ocjene, ali meni osobno šum gdje svi govore u isto vrijeme i izgubim volju za gledanjem već na početku a onda se silim odgledati da bi odgledao...a i radnja mi je nekako na silu zakomplicirana... razočarenje...

 Desna ruka u gipsu pa mi je patnja puno kucati ali upravo ovo bih i sam napisao... Isforsirano....

toxic pon 3.2.2020 15:41

Shame 2011  5.5/10 - nemam pojma, nisam skužio poantu filma. Ovo je moja subjektivna ocjena mozda ce Vam film biti za 8 ili 9 od 10...

 

Ford v. Ferrari  8/10 - film je imao sve da objasni sto se dogodilo na veoma dobar nacin, glumci su bili i vise nego dobri, iako nisam siguran da je naglasak Balea bio dobar... ali otom potom

 

Revolt 2017 - uzas.. jedino sto mi nije bilo lose je dizajn tih robota. Prica vec isfurana milju puta a ova je imala i hrpu rupa... glumci non stop nasmijani.... mah... 3.5/10

 

The Haindmaiden 2016  - pocetak mi je bio WTF, na kraju je to ispao OK  6.5 / 10.. ne mogu dati vise...

 

I Am Mother 2019 - ovaj film je upao onako ajde pogledati cu pa sto bude... ugodno sam se iznenadio iako mi je kraj bio izvjestan sredinom filma 6/10

CVET2 pon 3.2.2020 15:49

Parasite (2019)

 

Stekao sam dojam da je film podijeljen na tri dijela i svaki dio spada u svoj žanr. Prvi dio na originalni naćin prikazuje život jedne siromašne obitelji u Južnoj Koreji i njihovog uspješnog infiltriranja u jednu bogatu obitelj. Naćin na koji poćinju dobivati poslove unutar kuće bogate obitelji je jako inteligentan, originalan i smiješan pa sam stekao dojam kao da gledam Oceanovih 11, ili neku od lukavština koje je znao napraviti Walter White u Breaking Badu. Naćin na koji su ušli u tu kuću mogao bi usporediti i sa Rasputinom koji je na sličan naćin upao na Ruski carski dvor u prošlom stoljeću. Dakle, prvi dio filma je komedija. Drugi dio filma se događa u noći kada bogata obitelj nije bila kod kuće, a siromašna obitelj je to iskoristila kako bi uživala u luksuzu kuće. Ovaj dio filma je prepun neizvijesnosti i neočekivanih obrata te je puno ozbiljniji od prvog dijela. Taj dio je filma je thriler. Treći dio filma odvija se dan poslije, na zabavi u dvorištu kuće. Ne bih htio previše otkrivati što se događa na toj zabavi jer tu dolazi do vrhunca radnje, ali moram reći da me je tu film najviše razočarao i zbog toga je moja ocjena 7/10.

Za one koji su gledali film, evo nekih nelogičnosti zbog kojih sam pomalo razočaran filmom:

1.) Dječak je po noći pročitao morsov kod sa lampe, ali poslije nije apsolutno ništa s time napravio.

2.) Kad je bogataš na zabavi trebao uzeti ključeve od auta koji su bili ispod mrtvog napadaća uhvatio se za nos kao da ne može podnijeti njegov smrad. Ali kako je u tom trenutku uopće mogao razmišljati o tome kad je sina morao odvesti u bolnicu. S druge pak strane, šofer mu iz siromašne obitelji nije tako jako smrdio u autu da bi mu išta prigovorio po tom pitanju direktno pred njim.

3.) Dvoje ljudi je proživjelo sigurnu smrt od jakih udaraca u glavu.

4.) Otac siromašne obitelji se ostao zauvijek skrivati u podrumu kao da mu je to jedini način kako se može skrivati od policije.

5.) Zašto policija nije pronašla tajni bunker?

6.) Ako u bunkeru nije bilo signala, kako je bivša čistaćica mogla prijetiti slanjem video bogatoj obitelji?

...

 

 

m77 pon 3.2.2020 20:02

Ovo potenciranje priča o bijeloj supremaciji na svakoj dodjeli bilo čega, postaje degutantno...eto, po Phoenixu su valjda njegovi konkurenti tu samo zato što su bijeli.😑