Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jack Sparrow pon 20.1.2020 10:37

Problem Terminatora je što su uzeli istu ideju prvog i pogoršali je. Prvo se spašava Connora, da bi se sad posrali po tome jer ipak je netko drugi haha. Akcijski djelovi koji nemaju smisla jer onog terminatora unište 50 puta u filmu i ništa mu nije, već u napred znaš da neće krepati.

Onda ih baci u vodu, njegova meta ne može razbiti prozor pa umjesto da pusti kako bi se utopila, terminator kao neki pametni robot im probije staklo i spasi ih haha

 

Pa onda guranje Sare i Arnolda nutra potpuno nepotrebno. Ako su već htjeli mogli su refreshati cijeli serijal s novim glumcima, a ne se ovako posrati po svemu. 

 

Akcijske scene su dobre, ali sve ostalo dosta loše

DarthMarkus pon 20.1.2020 10:53
Jack Sparrow kaže...

 

Akcijske scene su dobre, ali sve ostalo dosta loše

 Jesu. Dok protagonisti (ljudi) ne počnu skakat ko u Matrixu.

 

Meni je to kap koja je prelila čašu. Ne mogu progutati ta CGI vratolomije po ekranu da ga jebeš.

 

Kad su opali sa slapa i vodili onu bitku pod vodom, mislio sam da me neko zajebava.

 

Tu sam podvukao. Budem se danas prisilio pogledati do kraja. Čisto da vidim dokle ide taj horror.

Jarvan pon 20.1.2020 10:59
DarthMarkus kaže...
Jack Sparrow kaže...

 

Akcijske scene su dobre, ali sve ostalo dosta loše

 Jesu. Dok protagonisti (ljudi) ne počnu skakat ko u Matrixu.

 

Meni je to kap koja je prelila čašu. Ne mogu progutati ta CGI skakanja po ekranu da ga jebeš.

 Neznam, nisam vidio ljude da skaču ko u Matrixu.

 

Složili su taj dio ok, sve je objašnjeno i jednostavno za shvatiti. Čovjek koji skače ko u Matrixu je augmentiran, u rangu T-800 ali još agilniji.

 

Dio oko smrti Connora je odličan, jer Arni ga je ubio nakon što je skršen skynet, sve dotad viđene budućnosti su obrisane, ali kako to ide s petljanjem po vremenskim crtama ljudi su stvorili nekaj kaj nismo dosad vidjeli, Legiju, Skynet ali puno opakiji.

 

Nova budućnost, novi negativac, novi spasioc.

Stari recept sa novim začinima.

 

Čisto solidna tranzicija stare priče i likova, u neku novu u novom dobu sa nekim novim klincima.

Jack Sparrow pon 20.1.2020 11:07
DarthMarkus kaže...

Priča bi se i dala progutat. Michael Bay akcija ne.

 

Ova mala (novi John), je Steven Seagal.

 Akcije gdje se svi tuku, a ništa nikome nije i znaju da im neće biti. Ovog negativca prebili i rastavili 10 puta u tom filmu. Savki put se vratio, avionom, helikopterom, raketom.

Neš ti strašnog negativca kojeg u svakom sukobu prebiju ko vola haha

DarthMarkus pon 20.1.2020 11:13

Da onaj t 1000 je bio za usrat se. Ovaj kad iskoči znaš da će ga nekako sjebat unaprijed.

 

Lik koji ga glumi nije za negativca. Strašnija mi je Mackenzie nego on. Trebali su obrnit uloge.

Jarvan pon 20.1.2020 11:15
DarthMarkus kaže...

Da onaj t 1000 je bio za usrat se. Ovaj kad iskoči znaš da će ga nekako sjebat unaprijed.

 

Lik koji ga glumi nije za negativca. Strašnija mi je Mackenzie nego on. Trebali su obrnit uloge.

 TO je problem, jer znamo od starta kako završava, i da negativac neće uspijet i da UVIJEK će ga zeznuti.

Ja sam samo čekao što kreativnije načine mlaćenja.

Jack Sparrow pon 20.1.2020 11:35
Jarvan kaže...

 TO je problem, jer znamo od starta kako završava, i da negativac neće uspijet i da UVIJEK će ga zeznuti.

Ja sam samo čekao što kreativnije načine mlaćenja.

 Pa da ali to nije ono što je Terminator napravilo Terminatorom. Samo akcije 2 sata u nizu. Pa više nisu znali što ubaciti u film. Borili su se u avionu, autima, helikopterima, pod vodom. I isto tako ubili glavnog lika na sve moguće načine, tolko je bio strašan haha

Čitatelj pon 20.1.2020 12:43

Meni smeta sto su velike rupe u prici - jer ovo je trebao biti izravni nastavak na T1 i T2.

U T1 sprijece ubojstvo Sare, Kyle napumpa Saru sa malim Johnom.

U T2 uniste Cyberdyne, koji je poceo raditi na tehnologiji od ostataka terminatora iz T1.

Dakle unistavanjem Cyberdynea sprijecavaju nastajanja Skyneta.

 

E sad, kako nema Skyneta, jer nema Cyberdyna, tko je slao terminatore u proslost?

I ako je terminatore slao "Legnion" (novi Skynet, indirektno), zasto terminatori koje

salju natrag izgledaju isto kao i terminatori koje je slao Skynet (a nemaju nista zajednicno)?

 

Trebali su magnuti CrnogCrnca kao terminatora koji je rijesio Johna kao klinca, i staviti nekog

drugog - kojeg je poslao Legion, to bi imalo smisla.

 

Al ovu zavrzlamu koju su napravili, ispada da neovisno sta i tko se zaustavi, dali je to Cyberdyne,

Skynet, Legion, Druzba_Pere_Kvrzice, Judgement Day je neizbjezan, i desit ce se prije ili kasnije,

te je ljudska rasa osudjena na propast.

 

Uloge su prilicno "slabe" i nedoradjenje, niti s jednim likom se ne mozes poistovjetiti ili za njega navijati,

terminator je bezlican i nedoradjen.

 

Jedino sto mi se svidja sto je glazba veoma dobra, efekti su ajmo reci OK, i sto se radnja desava u Mexicu,

jer Sara i njena obitelj su rodom iz Mexica, pa ima smisla da ona tamo obituje, kao i da tamo ima svoje ljude,

te naslijednik Johna bude upravo iz Mexica.

bugovac222 pon 20.1.2020 12:59

"Sorry We Missed You"

Tko preferira naglaske iz UK, a da su ipak lagano razumljivi, kao i za one koji misle da na zapadu ima poslova na bacanje i nakon kriza te kako se država brine za sve ispričano kroz jednu radničku obitelj.

DarthMarkus pon 20.1.2020 15:14
Čitatelj kaže...

Meni smeta sto su velike rupe u prici - jer ovo je trebao biti izravni nastavak na T1 i T2.

U T1 sprijece ubojstvo Sare, Kyle napumpa Saru sa malim Johnom.

U T2 uniste Cyberdyne, koji je poceo raditi na tehnologiji od ostataka terminatora iz T1.

Dakle unistavanjem Cyberdynea sprijecavaju nastajanja Skyneta.

 

E sad, kako nema Skyneta, jer nema Cyberdyna, tko je slao terminatore u proslost?

I ako je terminatore slao "Legnion" (novi Skynet, indirektno), zasto terminatori koje

salju natrag izgledaju isto kao i terminatori koje je slao Skynet (a nemaju nista zajednicno)?

 

Trebali su magnuti CrnogCrnca kao terminatora koji je rijesio Johna kao klinca, i staviti nekog

drugog - kojeg je poslao Legion, to bi imalo smisla.

 

Al ovu zavrzlamu koju su napravili, ispada da neovisno sta i tko se zaustavi, dali je to Cyberdyne,

Skynet, Legion, Druzba_Pere_Kvrzice, Judgement Day je neizbjezan, i desit ce se prije ili kasnije,

te je ljudska rasa osudjena na propast.

 

Uloge su prilicno "slabe" i nedoradjenje, niti s jednim likom se ne mozes poistovjetiti ili za njega navijati,

terminator je bezlican i nedoradjen.

 

Jedino sto mi se svidja sto je glazba veoma dobra, efekti su ajmo reci OK, i sto se radnja desava u Mexicu,

jer Sara i njena obitelj su rodom iz Mexica, pa ima smisla da ona tamo obituje, kao i da tamo ima svoje ljude,

te naslijednik Johna bude upravo iz Mexica.

Akhm.

 

Dakle, T-800,101 je poslan u više komada (period od prije nego što su raznijeli Skynet). Jedan je konačno uspio koknuti Johna(crnicrnac koji je zapravo bijelac ). Nakon toga model gubi smisao (misija je gotova), razvija svijest jer je svjetan da je Skynet uništen.

 

Legion je potpuno odvojen period i Sarah Connor ulazi u priču samo zahvaljujući "savjesti" starog modela koji kalkulira anomalije. Potpuno je nebitna za novi timeline. 

 

Ovaj film je mogao biti potpuno snimljen bez njih.

 

bugovac222 pon 20.1.2020 21:36

Team America: World Police

Teroristi planiraju napad i čuje se dijalog na lokalnom jeziku: derka allah,mohammed jihad, baka-laka-daka, derkaderkastan...

Filozofija: there are three kinds of people in this world: dicks, pussies, and assholes. Team America su dickheadsi, a ljevičari su pussies. Pussies can't fuck assholes.

Politički nekorektan, ali dobar film uz puno dobre akcije. Iako star, još aktualan. Preporuka za one koji vole Ameriku, one koji ju mrze i one koji su ravnodušni.

njuznjuz uto 21.1.2020 11:30

The Lighthouse (2019)

 

19.stoljeće, 2 lika dolaze na svetionik... Uf sto reci. Atmosfera genijalna, bas pogođeno sa crno bijelim filmom, likovi super. Zvuk one sirene je nesto najbolje. Na žalost ukupni dojam mi je tako tako. Film definitivno ima kvalitete, ali ipak razočaranje što se tiče priče i kraja filma. Dobro me držao cijelo vrijeme iako sam pretpostavio mlaki kraj nazalot :(

ks95hr uto 21.1.2020 11:42

Crash (2004)

 

Smeće od filma.

 

Film s najviše preokreta ikad. Do kojih dođe nizom najpretjeranijih, najnevjerojatnijih događaja ikad. U kojem najveći pozitivac u najbesmislenijem raspletu završi kao najveći negativac. A najveća ljudska smeća ispadnu pozitivci. Kako da ne. Uvreda za svakog tko ne mijenja raspoloženje ko čarape. Uvreda za inteligenciju. Jedno je biti loš/glup film koji se ne trudi ispasti pametan. Ali ovo... 1/10

VladimirLem sri 22.1.2020 09:10

Ad Astra

Film koji me malo podsjetio na Arrival. Nije mi tako dobar ali sam isto zadovoljan. Prizeman film s malo previše filozofiranja, radnja je pomalo mistična i tjerala me da pogledam film do kraja, a sam kraj je baš onako prizeman, hladan i realan, bez nekakvog spektakla. To je možda mnogima najveća mana jer su vjerojatno očekivali twist s vanzemaljcima ili čime već. 7/10 od mene al definitivno nije za svakog!

bugovac222 čet 23.1.2020 09:10

The room (2019) - nije remek djelo ali itekako gledljiv i napeto čekaš što će se dogoditi imajući u vidu slične ideje...uz kokice.

Little women (2019) - za razliku od ovog gore nije baš moj žanr pa sam se prvih sat tjerao da gledam zbog dobrih ocjena s drugih sat je već išlo samo od sebe. Drugima će se i više svidjeti. Simpatična priča i simpatične glumice. Preporuka.

Uran 11 pet 24.1.2020 17:30

Film je iz 1994, to sam i napisao u originalnom postu, ali mi  forum nije htio postati radi nedozvoljenog koda.

Nisam znao da postoje kasniji remake-i, tko bi pametan išao radit ramake od Polanskovog remek djela.

Ok, nakon malo istraživanja vidim da filmovi iz 2003 i 2016 nemaju veze s ovim iz 1994.

 

Evo još jednog odličnog filma ( glume Gerard Depardieu i Roman Polanski) kojeg sam nekako uspio preskočiti, koji je ( tko bi rekao) isto iz 1994.te godine.

- https://www.imdb.com/title/tt0110917/

baxx ned 26.1.2020 01:52

Evo večeras pogledao Last Christmas sa zakašnjenjem i mogu reći film  me je oduševio pogotovo ako ste obožavatelji  George Michael-a i grupe Wham!.

Emilia Clarke fenomenalna  stvarno ta ženska je odlična gdje god da se pojavi. Topla preporuka svima sa curama i ženama aa čak i samcima pogledajte nećete požaliti.

Uran 11 ned 26.1.2020 09:01

Mene je isto oduševio, ali u negativnom smislu.

Radnja je ok , gluma glavnih protagonista isto.

Sporedne uloge su odglumljene jadno, kao da nisu iz istog filma, i ta fraza "nabijem te na k...."koju Emilia nezna ni izgovoriti, dajte ljudi, da li to spada u božićni film.

I neznam kakve veze ima Wham i George Michael s filmom, što se mene tiče nikakve.

Ma nisu niti uspjeli upropastiti super pjesmu, naravno mislim na "Last Cristmas".

Od mene 2/10 samo zbog Emilie.

 

Evo i jedna preporuka- Woman in the Dunes (1964)

 

An entomologist on vacation is trapped by local villagers into living with a woman whose life task is shoveling sand for them.

 

- https://www.imdb.com/title/tt0058625/