Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Hexfire uto 5.11.2019 17:41
MaciStyle kaže...

Ako ima ko u glavi da mi napise listu filmova kojima se radnja odvija na snijegu (nekakvo zimsko razdoblje) od 2000 pa nadalje te da su nekakvi trileri akcije misterije takvo nesto , osim horora ,hvala unaprijed

 Hateful Eight bi mogao ići u tu kategoriju.

 

Death Hunt sa Charles Bronsonom definitivno. Jedan od meni dražiš filmova koje sam gledao ko klinac.

 

Gogy7 uto 5.11.2019 20:20

Pokusao sam pogoedati novu godzilu i odustao na pol filma... Koliko tu ima bedastoća, to nije normalno. Kako ljudi koji snimaju ovakav film ne promisle malo i kazu ne necemo snimiti ovu scenu ili dijalog jer djeluje glupo. Nazalost film je pun takvih scena.

Night-Spider sri 6.11.2019 03:47
MaciStyle kaže...

Ako ima ko u glavi da mi napise listu filmova kojima se radnja odvija na snijegu (nekakvo zimsko razdoblje) od 2000 pa nadalje te da su nekakvi trileri akcije misterije takvo nesto , osim horora ,hvala unaprijed

 

Touching The Void (2003)

 

Eight Below (2006)

 

The Day After Tomorrow (2004)

 

- Into The White (2012)

 

Everest (2015)

 

Arctic (2018)

Mitohondri sri 6.11.2019 08:05
Night-Spider kaže...
MaciStyle kaže...

Ako ima ko u glavi da mi napise listu filmova kojima se radnja odvija na snijegu (nekakvo zimsko razdoblje) od 2000 pa nadalje te da su nekakvi trileri akcije misterije takvo nesto , osim horora ,hvala unaprijed

 

Touching The Void (2003)

 

Eight Below (2006)

 

The Day After Tomorrow (2004)

 

- Into The White (2012)

 

Everest (2015)

 

Arctic (2018)

 i ne zaboravi  The Thing (1982) jedan od najboljih filmova na "snijegu" 

sirka666 sri 6.11.2019 12:06

Yesterday (2019)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ry9honCV3qc

 

Mladić se nakon potresa mozga u alternativnoj vremenskoj liniji gdje ne postoje Beatlesi.

Radnja pomalo ludo zvuči ali film je u suštini klasična lagana (romantična) komedijica, film zapravo nema ništa loše, radnja ide očekivanim tokom, ima soldine glazbe u njemu te nema nekih ogromnih konflikata, gluma je također OK...

 

Definitivno preporučujem za neko zimsko popodne ako nemate ništa bolje za gledati.

 

7/10

dadotb sri 6.11.2019 12:15

Glede pljuvanja po korejskom Parasite...
Parasite nije neka apsolutna "sječa", ali meni najbolji do sada u godini. Jeste da nije kraj godine ali teško da će me nešto iznenaditi.
A i te palme, globusi, meni su više neki okidač za preskočiti nego pogledati. Ali eto, desilo se. Korejski filmovi su specifični, ne leže svakome, znaju biti jako komični na nenametljiv način što meni odgovara kao i same priče koje nisu konvencionalne. I njih kao i španskih ima sve manje dobrih, odličnih, a sve više reciklaže posebno kod španskog filma kojeg uglavnom preskačem, ako vidim da igra cio cast iz Contratiempa na primer.

a film se nije dopao nekome...mozda se nije dopao ljudima jer je ogledalo našeg društva. Sa jedne strane su sirotinja i musavci koji nisu u stanju da se odljepe sa dna, čak ni oni mlađi naraštaji koji su za razliku od roditelja imali i priliku da se iškoluju. Postoji nešto u njima što ih onemogućava da se popenju makar za stepenik više, kao da su predodređeni da budu jadni i bijedni, služinčad i otirači malobrojnih bogataša. Kao da imaju sirotinjski žig koji je slikovito prikazan u neprijatnom mirisu koji bogatuni osjećaju u njihovoj blizini. Da ne spominjem onu situaciju kad niko ne j*be ni 2% njihovu povrijeđenu ćerku, a oko malog buržuja izginuše. S druge strane su bogataši koji su novce stekli možda zalsuženo, možda ne, ali eto ni njihova djeca neće morati nikad da se brinu makar bila retardirana kao sinčić bogataške porodice u ovom filmu, dok će sirotinjski potomci uvek služiti za oštrenje one stvari ma koliko se trudili.Završni udarac je kraj filma kad pomisliš da je sin ostvario svoj san, da se podigao iz mulja, a onda slijedi povratak u realnost odnosno memljivi suteren iz kojeg se nije maknuo. Zapelo mi je za oko ( film sam gledao 2x ) kako se siromasi ne drže zajedno i ne udružuju već se kolju oko mrvica koje im bogati udjeljuju što je prikazano u sukobu siromašne porodice sa starom služavkom i njenim mužem. I ona poniznost i zahvalanost služavkinog muža što živi u podrumu kao pacov i hrani se ostacima...od mene ima ocjenu 8-

geronimo4661 sri 6.11.2019 12:38
m77 kaže...


Blue Ruin

Gledao sam ga prije par godina, tad mi nije bio nešto posebno, sad sam ga odlučio ponovno pogledati jer svi sastojci koje volim u filmu su tu, mali grad, turobna atmosfera i obični čovjek koji uzima pravdu u svoje ruke...naravno, u novom gledanju mi je odličan...zašto mi je prije par godina bio meh, neznam, ali važno je da je nepravda ispravljena.
8/10


Angst

Portret serijskog ubojice koji istog dana nakon odsluženja zatvorske kazne traži žrtvu kojom će ''utažiti žeđ''.
Sve je prikazano jako sirovo, kamera je odlična i na taj se način izbjeglo ono što je često slučaj u filmovima ove tematike, gdje se svjesno ili nesvjesno romantizira antagonista.
8/10

 

Cisto da se osvrnem na ova dva kvalitetna filma, mozda netko odluci baciti oko.

 

Blue Ruin mi je jedan od najboljih revenge filmova u zadnje vrijeme, bas totalno drugacije od vecine filmova tog podzanra. Saulnierov zadnji film, Hold The Dark me  razocarao, nesto jednostavno fali.

 

 

Angst je bas klasik, koji je nazalost priznat tek naknadno. Film je prosao tako lose kad je tek izasao da je redatelja odveo u bankrot i nakon toga nikad nije snimio ni jedan dugometrazni film. Bas tezak i mucan film, kamera je nevjerojatna, skoro pa glavni glumac. Kom se ovo svidi preporucio bi i takodjer jako dobar Henry: Portrait of a Serial Killer (1986). Ta dva filma su bas lektira za svakog tko voli malo drugacije filmove o psihopatima.

 

 

 

Junebug (2005)

 

U zadnje vrijeme mi se bas ne da skidati filmove sa torenta nego gledam sta ima na Netflixu, pa sinoc naletio na ovo. Humorna drama o disfunkcionalnoj obitelji, komorne atmosfere, kao da je adaptirana kazalisna predstava. Skroz solidno je ovo, pogotovo Amy Adams, tu je pokupila prvu nominaciju za Oskara, a da ga je i osvojila  ne bi bilo nezasluzeno. Tko voli dramedije, da se pogledati.

 

 

@dadotb

Pa i nisam bas primjetio da se puno pljuvalo po Parasite

Night-Spider sri 6.11.2019 16:50
Mitohondri kaže...
Night-Spider kaže...
MaciStyle kaže...

Ako ima ko u glavi da mi napise listu filmova kojima se radnja odvija na snijegu (nekakvo zimsko razdoblje) od 2000 pa nadalje te da su nekakvi trileri akcije misterije takvo nesto , osim horora ,hvala unaprijed

 

Touching The Void (2003)

 

Eight Below (2006)

 

The Day After Tomorrow (2004)

 

- Into The White (2012)

 

Everest (2015)

 

Arctic (2018)

 i ne zaboravi  The Thing (1982) jedan od najboljih filmova na "snijegu" 

 

Naravno da znam za taj kultni klasik, ali kad je čovjek rekao da neće horor.

Mackey sri 6.11.2019 18:10

Billy Elliot

 

Ako sam dobro zapazio, ovdje ima ljubitelja britanskog filma pa evo jedne preporuke za njih, a gledanju se slobodno mogu pridružiti i drugi.

 

Film prati Billya, jedanaestogodišnjeg dječaka, koji se stjecajem okolnosti susretne s baletom prilikom jednog od svojih boksačkih treninga. Naime, djevojčice koje treniraju balet morale su održati trening u istom prostoru kao i dječaci. Billy je taj put više pratio što rade djevojčice, nego što je obraćao pažnju na svoj trening. Nešto ga je zaintrigiralo i vrlo brzo se u potpunosti posvetio treniranju baleta.

S obzirom da se radnja odvija u malom mjestu, stalno je prisutan problem što će o svemu reći otac i brat te ostali sugrađani. Film osim njegovog interesa za balet prati i teške živote uvjete u kojima se nalazi, disfunkcionalnu porodicu te vrlo male mogućnosti da postane bilo što drugo osim rudara (radnja se odvija u rudarskom gradiću).

 

Meni je bio više nego solidan pa, ukoliko vas interesira dobra engleska drama, nemorate se puno premišljati hoćete li odgledati ovaj film.

Mackey pet 8.11.2019 15:23

Omar

 

Odakle krenuti? Neka to ovaj put bude od kraja filma. Valjda neće biti preveliki spoiler, ako kažem kako nisam zadovoljan krajem, jer je ostao dužan neke informacije. Da je to bolje napravljeno, svrstao bih ga na listu najboljih filmova koje sam odgledao. Ovako je ipak završio jednu malu stepenicu ispod te kategorije.

 

Rijetko naletim na film koji me ovako prikuje uz ekran. Već sam napisao u jednom od svojih postova, kako mi je u filmu najbitnija dobra priča i da mi dobra priča skrene pažnju s toga kako je tko odglumio. Ovo je bio jedan od onih filmova koji je imao oboje. I dobru priču i dobre glavne glumce, koji nisu dozvolili da mi fokus ostane samo na priči. Adam Bakri ima glavnu mušku ulogu (Omar), a Leem Lubany glavnu žensku (Nadia). Gotovo sigurno za njih niste čuli, jer im je uloga u ovom filmu bila najzapaženija i nakon nje se nisu pretjerano pojavljivali na velikom platnu. Nevjerojatno je i to da im je to prvo pojavljivanje na filmu.

 

Možda nećete steći isti dojam koji sam ja stekao, ukoliko odlučite odgledati ovaj film pa vam sve ovo neće biti tako nevjerojatno kao meni, ali njihov prikaz dvoje zaljubljenih spada mi među najuvjerljivije. Skriveni pogledi, lice koje titra pri pogledu na voljenu osobu i želi se nasmiješiti, a ne smije, jer netko možda gleda, tijelo koje zatreperi kada napokon dobiju trenutak vremena nasamo... Ako ste imali takvih iskustava u vlastitom životu, vidjeti ćete koliko su njih dvoje to vjerno prikazali.

Omarov neuništiv smisao za humor, još je jedna od čari ovoga filma.

 

Radnja je smještena uz zid koji dijeli Palestinu i Izrael. Omar živi s jedne strane zida, a Nadia s druge. Kako bi se vidjeli, Omar se svaki put mora popeti preko zida, riskirajući pritom i ozbiljne ozljede i zatvorsku kaznu.

Nadiin brat jedan je od vođa pokreta otpora kojem je cilj neovisnost Palestine, a u borbi mu se pridružuju Omar i njegov prijatelj Amjad. Zadatak im je izvršiti prepad na jednu od kontrolnih točaka. Izraelski vojnik biva ubijen i počinje lov na odgovorne za napad, a realizacija planova za zajednički život Omara i Nadie se uvelike zakomplicira.

 

Haremzg sub 9.11.2019 19:29
Genoxxx kaže...

The art of racing in the rain (2019) uh, iskreno nisam ocekivao ovakvu dramu, mislio sam da ce bit jednostavan film kojem ce glavni fokus biti utrke (pobjede/porazi) ono nista posebno jer se ne sjecam kad sam zadnji put gledao kvalitetan film sa tom tematikom. Iskreno nisam ni čitao opis filma nego sam vidio racing i odlucio skinut i na kraju ostao ugodno iznenadjen.

Film je bilo srcedrapajuci za gledanje...Pogotovo nakon nedavno gubitka psa a jos pritom retrivera:(

 

Sve preporuke za film, pogotovo ako volite zivotinje iako bi savjetao bilo kome ovaj film. Od mene ocjena 9/10

Haremzg sub 9.11.2019 19:32
mmmnnn kaže...
tajo1960 kaže...
Gregorsamsa kaže...

https://www.imdb.com/title/tt6628394/ Ne manjka akcije, preokreta u radnji... Pomalo Tarantinovski štih

Hajde napišite i ima filma, a ne samo IMDB link, da ne moramo pokretati IMDB da vidimo o čemu se radi... pa je li toliko teško?

 evo ja ću kad već nije kolega! :D

Bad Times at the El Royale (2018)

Odličan, preporuka i od mene

 Neznam dali samo potrefio los dan za gledanje ovog filma, ali sam zaspao nakon polovice gledanja. Velikim djelom jer mi je radnja bila preglupa - nesto u stilu Kill Bill-a.

mmmnnn sub 9.11.2019 20:47

Vjerojatno nisi bio raspoložen i koncentriran.

Kad budeš budniji i raspoloženiji opet pogledaj, tek u drugoj polovici postane zaninljiv.

 

I meni se masu puta dogodilo da pođem gledat neki film pospan i nekoncentriran pa zaspem i mislim da je to do filma.

Poslje opet pogledam i vidim da nije bilo do filma nego do mog raspoloženja

Milka30 ned 10.11.2019 17:24

Dans la brume

 

Curica živi u staklenome zvonu i roditelji se brinu o njoj.Jednoga dana usljed zemljotresa pojavi se magla od koje svi umiru...

Do sredine filma zaista je zanimljivo i pomalo napeto,no glavna mana cijeloga filma sto se nakon sredine,film razvodni,postane jednolican,ne vodi nikuda!

Sami kraj predvidiv(cak mislim da sam gledao film na istu temu?),glup,nejasan do kraja i u biti to je to.

Puno sam ocekivao od filma,jako malo dobio.

 

5/10

Milka30 sri 13.11.2019 22:22

Joker

 

Zaista mracnjak od filma,odlicne glume,odlicnoga zapleta,još boljega kraja,Joker kakvoga definitivno nisam ocekivao.

Mozda je malo usporen pocetak,mozda bi film bio savrsen da su vise okarakterizirali onu trojicu bogatsa,umjesto da su "trošili" vrijeme na poneke,po meni nepotrebne scene.

No ok,definitivno jedan od filmova godine!

 

8.5 / 10

Batista sri 20.11.2019 12:05
Tallahassee kaže...

... nadam se da cu ustra ulovit vremena i otic pogledat Ford v Ferrari... recenzije odlicne, film vec kite jednim od najboljih automolistickim filmovima a Damona ulogom zivota...

 Fakat, pogledao sam ga i svaka preporuka. To je vrsta filma koju je gust gledat u kinu.

 Dug film, al nisam osjetio dosadu ni u jednom trenutku...

 Odlicna ekranizacija povijesnih dogadaja, ne mogu rec kolko je istinito/neistinito, no nema tipicne americke propagande i patriotizma. 

 

 Mogu rec da mi je ovo najbolji film vezan uz automobilizam.

 Bale i Damon - odlican duo!

 

 9/10

Wack sri 20.11.2019 18:19

Joker nisam razocaran ni odusevljen, solidnih 7/10.

Iskreno ocekivao sam i ludji i bolesniji origin story i razloge zbog kojih je Joker postao to sta jeste. 

 

Realno milioni ljudi su zlostavljani, pretuceni i imali mentalnih problema, tako da sam ocekivao jos nesto vise od toga psihickoga lomljenja negovoga kroz film. 

 

Odlicna gluma Phenixa solidan film. 

Motorino čet 21.11.2019 16:34

Sinoć sam također pogledao ford v ferrari i mogu reći da me je oduševio, ni u jednom trenutku nije bio dosadan.

Netko je gore spomenuo da nema američke propagande i meni je u jednom trenutku tijekom gledanja filma prošlo kroz glavu da ima (jer kao žele prikazati ford kao pozitivca a ferrari kao negativca) no na kraju sve ima smisla, ništa nije pretjerano a Enzo je i inače bio ovako malo opasan. 

Također mi se je sviđala reakcija Enza kad su ispali iz utrke, baš sam se bojao da će napraviti neku nerealnu histeriju.

Ljubitelj sam motorsportova ali to ne znači da mi se film sviđa samo zbog toga jer se utrkuju, naprotiv, da je loš bilo bi mi još gore.

 

Definitivno preporučam