Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Crljo čet 22.8.2019 08:40
McSimon kaže...
Damir22 kaže...

They live pogledam onako povremeno, svakih 2-3 godine, i svaki put se iznova iznenadim koliko film vremenom ne gubi svoju poantu, sad vec osim statusa kultnog moze mu se pripisati i status "dokumentarnog" filma.

 

Naravno, ne mislim doslovce, no, tema koja je obradjena, ako izbacis ocite sf elemente - ostaje puno toga za zamisliti se, i pogledati kako se 1998 i 2019 i ne razlikuju previse, i kako su stvarnost koju zivimo i stvarnost koju vidimo ustvari totalno razlicite.

 Da, ima na YT par videa gdje je dobro obradeno koja je poruka filma. Meni je atmosfera filma koja se stvori kroz prvih 20-ak minuta sve. Totalno te uvuce u film. 

To mi je i najveca zamjerka modernih filmova sto se toliko zure sa radnjom da se jednostavno ne mogu uziviti u pricu.

U zadnjih 10-ak godina dva filma koja su to uspjela: No Country for Old Men i Hateful Eight.
Bilo je jos dobrih filmova (Relatos salvajes npr), ali ta dva su jedina koja imaju stimung.

 

 Ja bih dodao još In Bruges (11 godina star) i BR2049.

spiderhr čet 22.8.2019 09:06

Pogledao sinoć Hobbs and Shaw. Meni ok film, zabavan, nije dosadan, ima humora, vožnji,...

Nije kao Brzi i žestoki ali može proći.

 

I da, odgledajte i špicu da ne odete :) Uvijek odgledam špicu do kraja jer ne znam ima li kaj na kraju ili ne.

Damir22 čet 22.8.2019 19:04
McSimon kaže...

 Da, ima na YT par videa gdje je dobro obradeno koja je poruka filma. Meni je atmosfera filma koja se stvori kroz prvih 20-ak minuta sve. Totalno te uvuce u film. 

 

 Ono meni najfascinantije je kako se film "prilagodjava" i mijenja gledatelju tijekom svih tih godina....

 

Kada sam ga prvi put gledao, tamo '88 negdje, bio je to samo jedan kvazi horror-sf b produkcije, tipicne za 80-te, cak i losije od toga, bez obdarene glavne glumice, boy george tipova s brad'cama i bijesnih auta (opet karakteristicno za taj late 80's period), nema nekih posebnih dijaloga, mjesta radnje..... ali, ok je bio film.

 

Slijedece gledanje, par godina kasnije, je vec film pokazalo u sasvim novom svjetlu i dalo novu perspektivu...i tako sve do ove godine, kad sam ga opet pogledao....

 

Iako je film isti svaki puta, svako novo gledanje tijekom godina je ustvari pricalo novu pricu, i dalje aktualnu, i dalje s jakim porukama, sto direktnim, sto skrivenim.

 

Rijetki filmovi tako nesto uspjevaju...

 

"Outside the limit of our sight, feeding off us, perched on top of us, from birth to death, are our owners! Our owners! They have us. They control us! They are our masters! Wake up! They're all about you! All around you!"

 

i antologijska - "I have come here to chew bubble gum and kick ass, and I'm all out of bubble gum"

 

Jedini film osim ovog, koji mi pada na pamet, a koji isto tako desetljecima prenosi poruku, koja je puno vise od one ocite, je The Warriors....

XXX pet 23.8.2019 08:00
mmmnnn kaže...
XXX kaže...
McSimon kaže...

They Live (1988)

 

 Nadam se da si pogledao i ostatak Carpenterovih filmova.

 

 

preporuči neki od njih?

 Assault on Precinct 13, Halloween, The Fog, Escape from New York, The Thing, Christine, Big Trouble in Little China, They Live, Vampires

 

Inače John Carpenter je kompozitor i sam stvara muziku za svoje filmove, imao je uspješnu svjetsku turneju pod stare dane.

https://www.youtube.com/watch?v=ex0OXtNuWeA

 

 

Inače on je niskobudžetni redatelj, sve filmove je snimio za smješno mali novac i zaradio kroz njih velike novce, kultni redatelj koji je jako utjecao na sedamdesete i osamdesete.

Milka30 pet 23.8.2019 16:21

Annabelle comes home

 

Poprilicno usporen film i pomalo dosadan,onda zadnjih 10 minuta sve se "s brda,s dola" rijesi!

Prica pomalo isprazna,atmosfera niti do koljena Conjuringu,"jump scare" scene vec predvidljive!

 

5/10

 

Aladdin

 

Doslovno kopirani crtic,izvrsne glume i malo lošijih muzickih scena.

Sve u svemu,dobar veseli filmić za pogledati!

 

7/10

SamoPitam3 ned 25.8.2019 00:14
Milka30 kaže...

Annabelle comes home

 

Poprilicno usporen film i pomalo dosadan,onda zadnjih 10 minuta sve se "s brda,s dola" rijesi!

Prica pomalo isprazna,atmosfera niti do koljena Conjuringu,"jump scare" scene vec predvidljive!

 

A dobro, taj film je vise kao spin off Conjuringu. Nego jel' taj film uopce i ima "jump scare" ? Sjecam se da sam bas komentirao u drustvu da ih film uopce nema. Kamera je bas nekako usporena, pa tko je slabijih zivaca moze bez problema pogledati.

MEGATAMA ned 25.8.2019 12:49

Pogledao Captain Marvel,dobar film sa nekim fora sitnim detaljima koje nisam znao.

Pogledao Avengers Endgame po drugi put prvi je bilo u kinu a sad doma....odlican film i zadovoljavajuc zavrsetak desetogodisnjeg puta.

XXX ned 25.8.2019 14:14
McSimon kaže...

Ocjena: slobodno preskocite, nakon Kill Billa najlosiji QT-ev film

Sobzirom da je meni Kill Bill bolji od 90% filmova ikada snimljenih, brijem da mi ni ovaj nemere biti loš  Inače (ne mislim na tebe nego općenito) tko nije upoznat sa filmovima, događajima i trendovima koje on obrađuje u svojim filmovima, biti će mu dosadno.

 

Meni nabolja scena iz Kill Billa, mogu je pogledati sto puta 

 

https://www.youtube.com/watch?v=l4L9Yi-lXbo

 

samo u toj sceni, uz dobro uklopljenu muziku uspio je prenjeti najbolje dijelove špaget vesterna, a gdje je sve ostalo. Tko to ne skuži/osjeti jer nije imao priliku sve to pratiti kroz povijest, nema šanse da mu film bude zanimljiv.

 

 

 

XXX ned 25.8.2019 14:58

Ma volim sve njegove ideje i posvete filmskoj industriji, tip je zanesenjak i genijalac. Npt. nitko više i ne spominje njegovu suradnju sa Rodriguezom u Grindhouse (Planet terror i Death proof), dva filma po cijenu jedne ulaznice, gdje su sedamdesetih došao autom u autokino i u jednoj večeri pogledao dva filma B produkcije u cijeni jedne kino ulaznice. Obićno je to bio blesavi hororac i neki film ceste...i onda Tarantino napravi neš tak i naravno pol ekipe to ni ne skuži i gledaju sve sa podignutom obrvom 

 

genijalno

 

https://www.youtube.com/watch?v=Hj3zkazLvbk

big_guy ned 25.8.2019 15:56

Odakle gledate/skidate filmove da su bar u 1080p kvaliteti.Kupio sam novi tv(UHD) pa bi volio isprobati nekakav prikladan sadržaj za njega?Koliko sam vidio filmovi 4k kvalitete su vecinom oko 50 gb?

Dodinho ned 25.8.2019 16:01
big_guy kaže...

Odakle gledate/skidate filmove da su bar u 1080p kvaliteti.Kupio sam novi tv(UHD) pa bi volio isprobati nekakav prikladan sadržaj za njega?Koliko sam vidio filmovi 4k kvalitete su vecinom oko 50 gb?

 Probaj netflix besplatno 30 dana. Ima 4K sadržaja brdo.

Tcherot ned 25.8.2019 17:40

Rampant https://www.imdb.com/title/tt6927152/?ref_=nv_sr_3?ref_=nv_sr_3

 

Korejski feudalni sa zombi zacinom.U prici intrige oko prijestolja koja se cini kao 3 fima u jednom, redaju se tipicne odlike korejskog filma, doza cudno uvrstenog humora, nespretni likovi, borilacka koreografija, patetika +  zombiji.2/3 filma je bilo cist pristojno, pa i svjeze, ali zadnja sroza opci dojam.Nije cak niti problem sama uvjerljivost dogadjaja, svrha uopce nekih dogadjaja, ali sveukopnost nelogicnosti te kreacija glavnog negativca sroza film.Da nema te zadnje trecine , i da je vise odredjen sta zeli biti, film bi bio svjez pogled na ustajali zanr, ovako.. svak prema nahodjenju

Posmatrač ned 25.8.2019 18:42
Tallahassee kaže...
McSimon kaže...
 

Ocjena: slobodno preskocite, nakon Kill Billa najlosiji QT-ev film

 ..... LOL.... preskociti?.... jel bolji film, mislim Tarantinov Hollywood od Endgamea?????

 Tarantino i endgame ne mogu ni u istu pricu a kamoli recenicu.....Tarantino ne moze napraviti toliko los film da bude losiji od endgame-a....

big_guy ned 25.8.2019 20:26
Dodinho kaže...
big_guy kaže...

Odakle gledate/skidate filmove da su bar u 1080p kvaliteti.Kupio sam novi tv(UHD) pa bi volio isprobati nekakav prikladan sadržaj za njega?Koliko sam vidio filmovi 4k kvalitete su vecinom oko 50 gb?

 Probaj netflix besplatno 30 dana. Ima 4K sadržaja brdo.

 A kakva je situacija sa prijevodima?

Kakav je hbo go u odnosu na netflix?

Wack ned 25.8.2019 20:37
McSimon kaže...

Pogledao napokon Once Upon a Time In Hollywood.

Kao i svaki Tarantinov film, i ovaj zivi i umire sa scenarijem. Ovaj put dijalozi nisu dovoljno dobri da izvuku nedostatak radnje.

DiCapriov lik me nije uvukao u radnju, i to nije do Lea, nego do nezanimljivo napisanog lika. Brad je zato dobio jedinu zanimljivu ulogu, i razvalio. Da se cijeli film vrtio oko njega, bio bi neusporedivo bolji.

 

Uglavnom, QT je ovo zamislio kao posvetu kraju 60-ih koje je Americi bilo obiljezeno sa poprilicno kulturno znacajnih dogadaja. I malo je pretjerao sa pustom simbolikom. Umjesto da doda ugodaju filma, ucinak je suprotan.

Osobno poznam stvarne dogadaje na kojima se temelji dio radnje, i unatoc tome sto sam maksimalno izbjegavao ikakve vijesti i recenzije filma, nacuo sam taman toliko da mi kraj nije bio iznenadenje.

Kao i svaki njegov film, i ovaj je prilicno razvucen. Kao sto sam napisao na pocetku, nema dovoljno dobrih dijaloga i likova da to izvuku. Leo ima antipaticnu ulogu, tako da me za Ricka nije bilo briga. Margot nije dobila nesto vremena, vjerojatno jer se pretpostavlja da gledatelj zna tko je Sharon Tate. Bradov Cliff je jedini simpatican lik. Opusteno se vozika LA-om, brine za psa, i tek se usputno napomene da ima proslost zbog koje se nije pametno za*ebavati s njim.

 

Na kraju filma me je uhvatila zelja da ponovno odigram Mafiju 3 (koja je uzasno podcijenjena igra). Jasno i zasto, puno bolje je prikazala stimung tog vremena, dok je u isto vrijeme 100 puta zabavnija.

 

Ocjena: slobodno preskocite, nakon Kill Billa najlosiji QT-ev film

 
Sve se slazem za Hollywood kritike odlicno napisano bas danas dosao iz kina i meni licno nije film los ali ako bi ga rangirao od Tarantivonih filmova ne bi bio zadnji al sigurno medju zadnjima,ali Mafia 3 je prosjek mrtvi od igre,a Kill Bill je jedan od njegovih najboljih filmova.

Dodinho pon 26.8.2019 07:10
big_guy kaže...
Dodinho kaže...
big_guy kaže...

Odakle gledate/skidate filmove da su bar u 1080p kvaliteti.Kupio sam novi tv(UHD) pa bi volio isprobati nekakav prikladan sadržaj za njega?Koliko sam vidio filmovi 4k kvalitete su vecinom oko 50 gb?

 Probaj netflix besplatno 30 dana. Ima 4K sadržaja brdo.

 A kakva je situacija sa prijevodima?

Kakav je hbo go u odnosu na netflix?

HBO GO ima sve što nudi prevedeno na Hrv, a Netflix ima jako mizernu bazu što se toga tiče.

 

https://www.netflix.com/browse/subtitles/hr

 

Isprike na offtopicu.

mariclius uto 27.8.2019 21:24
big_guy kaže...

Odakle gledate/skidate filmove da su bar u 1080p kvaliteti.Kupio sam novi tv(UHD) pa bi volio isprobati nekakav prikladan sadržaj za njega?Koliko sam vidio filmovi 4k kvalitete su vecinom oko 50 gb?

 Ja na RARBG stranici skidam filmove u 4k, u njihovu tražilicu ukucam film i onda nađem 4k hdr film od oko 15 do nekih 20 gb. Odlična kvaliteta.
Za serije i filmove koji nisu u 4k skidam na 1337X i tu tražim da je 265x format i bude jako dobra slika. 

Tallahassee čet 29.8.2019 20:26

.... fakat nisam znao da se lovi Joker spika i da Joaquin Phoenix hoce bit najbolji od svih, a u to ne sumnjam uopce da ce uspjet... jer onaj narkoman pod volan kapom je bio uzas isfuran.... a i DeNiro se prislepo ko kakav priljepak, ono, nek bude..... Taranatinov zadnji film je sve aktualniji i aktualniji..... kako su se radili filmovi a ne ovo smece.....

https://www.youtube.com/watch?v=xRjvmVaFHkk