Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

luckyluke sri 3.7.2019 22:36

Yesterday (2019)

 

Beeeeezveze. Kao masivni fan Beatlesa došao sam u kino s velikim očekivanjima nahajpan solidnim reviewima, a dobio prosječan i po ničem poseban film za jedno popodne. Ne postoji jedna scena koju bi mogao istaknut, jedan dobar moment... Sve je onako dosadno prosječno. Glumačke izvedbe su neimpresivne, humor je jako plitak iako su se curice u kinu za svaki vrag smijale, al navikao sam na to. Radnja je skroz zbrkana i nije ftečna, kak bi se reklo. Što se tiče muzike, nema nit jedna pamtljiva izvedba koju bi htjeo nakon gledanja ponovo poslušat. Da si isperem loš dojam, pogledat ću si rađe još jednom Across The Universe (2007) koji je u svakom pogledu bolji i ozbiljniji uradak od ovoga. I vama ostalima preporučam taj film, ako ste već u želji pogledat neki film o Beatlesima.

nikonja čet 4.7.2019 10:18
Milka30 kaže...
luka998 kaže...

Misliš siromašne, jer male obično imaju veći bdp  Meni je Shazam bio dost zabavan i par puta me dobro nasmijao. Scena "lightning with my hands" je epic, a i dosta je smiješno kad Shazam otkriva svoje super moći. Jedino mi se baš nije svidjelo što se mali Billy i Shazam karakterno dosta razlikuju i završna borba i nije nešto. Još se slažem da zlikovac nije baš najbolje odabran. Ipak, Shazam ima dosta dobrih strana i definitivno se razlikuje od generičkih super-heroj filmova. Mali sporedni glumac je fantastičan. 

Ocjena: 7.5/10. 

 Mene je oduševila orginalna fora kada zlikovac iz daljine drzi prodiku (da ne spoilam)

 Ta je i meni jedna od bolji scena, film sam po sebi zabavan ali dosta blag, skoro Diznijevski korektan

Jarvan pon 8.7.2019 08:15

Hellboy.

 

Očekivao sam smeće od remakea, dobio sam klasični akcić kakve više ne snimaju.

CGI na momente zna biti malo čudan, ali ništa što bi ubilo film.

Radnja je klasična fantazijska, sa očekivanim krajem i "zapletom". Koliko god mi je drag prvi Hellboy, ovaj mi se više dopao jer se ne skriva od nasilja i krvi, baš onako kako i treba takav tip filma.

8/10.

cesnjovka pon 8.7.2019 08:58

A onako malu ocijenu ima  na iMDB 5.3/10 a ti veliš da je dobar!?

hmm...morat ćemo to provjerit znam da te ocijene tamo nisu uvijek mjerodavne ali malo me tješi ona zelena strelica prema gore koja kao pokazuje neki trend da film ipak nije smeće skroz naskroz.

Pogledat ćemo svakako 

Jarvan pon 8.7.2019 09:26
cesnjovka kaže...

A onako malu ocijenu ima  na iMDB 5.3/10 a ti veliš da je dobar!?

hmm...morat ćemo to provjerit znam da te ocijene tamo nisu uvijek mjerodavne ali malo me tješi ona zelena strelica prema gore koja kao pokazuje neki trend da film ipak nije smeće skroz naskroz.

Pogledat ćemo svakako 

 Jedan od filmova koji su kritičari popljuvali samo zato jer se film u nijednom trenutku ne petlja sa politikom i SJW, te je necenzuriran po pitanju nasilja, i mogu priznati da je to totalno osvježenje.

Isto tako ima hrpa filmova sa odličnim ocjenama koji su totalno groblje, al eto, kritičari ih "vole" jer je u modi javno podržavati SJW politiku.

 

Jarvan pon 8.7.2019 09:48
Milka30 kaže...
Jarvan kaže...

 

cesnjovka kaže...

 

Jarvan kaže...

 Ja sam izdrzao oko 20 min filma i zaista nisam vise mogao!

Meni spada u top 10 najglupljih filmova ikada

 A nisi odgledao ni uvod do kraja ... lol?

Jarvan pon 8.7.2019 14:29
Posmatrač kaže...
Jarvan kaže...

....

 A nisi odgledao ni uvod do kraja ... lol?

 Uvod u Hellboy duzi od 20 minuta? Neka hvala....

 Nije.

 

Ali za bilo koji film reći da valja/ne valja nakon 10-20 minuta je apsurd, to se može čuti samo od trola koji voli podhebavat, hejtera neke franšize ili čudne biljke.

Za svaki film koji sam pogledao do kraja mogu reći jel valja ili ne, a ovako može se reći (ne valja prvih par minuta koliko sam vidio).

dar01 pon 8.7.2019 17:33
luka998 kaže...

Alita: Battle Angel (2019)

 

Meni se ne sviđa. Vizualno dosta dobar, ali je pun klišeja i predvidljivosti. Nije bilo nečeg u filmu što bi mi držalo pažnju. Čak i scene borbi nisu nešto, a tu je baš bilo prostora pošto su koristili CGI. Jedno veliko mehhh. 

Ocjena: 6/10.

 joj baš mi je bio super. sinoć sam ga pogledao i guštao. moja ocjena 9/10

Posmatrač pon 8.7.2019 19:31
Jarvan kaže...
Posmatrač kaže...
Jarvan kaže...

....

 A nisi odgledao ni uvod do kraja ... lol?

 Uvod u Hellboy duzi od 20 minuta? Neka hvala....

 Nije.

 

Ali za bilo koji film reći da valja/ne valja nakon 10-20 minuta je apsurd, to se može čuti samo od trola koji voli podhebavat, hejtera neke franšize ili čudne biljke.

Za svaki film koji sam pogledao do kraja mogu reći jel valja ili ne, a ovako može se reći (ne valja prvih par minuta koliko sam vidio).

 Apsolutno nemam namjeru gledati film ako mi je poslije 20 minuta dosadan..... Nekad ne izdrim ni toliko.... A ako je za film kao sto je hellboy potrebno 20 minuta uvoda vec me ne zanima..... Ti ako imas volje i vremena potrositi 2 sata da vidis da film ne valja svaka cast. Ja svoje vrijeme cijenim i nemam namjeru ga tako trositi . I malo tolerancije da neko ima drugacije misljenje od tvog nije na odmet.... Tebi je super odlicno. NEkome nije pa sta.....

Milka30 sri 10.7.2019 19:37

Spider-man: Far from home

 

Iako je vec dobrih desetak dana u kinima,cudi me da cu biti prvi koji ce nesto reci o ovom novom Marvelovom uradku.

  Prvih sat vremena je bilo poprilicno dosadno i pitao sam se koji me vrag naterao da gledam ovo nelogicno,dosadno,isprazno sranje.Onda se desi extra neocekivani obrat i film kao da krene iz kasa u galop!

Sve se ljepo poklopi,te se objasni i najmanja nejasnoca vezana uz dosadni pocetak!

Jedina dvije mane u filmu su dosadni uvod i iritantna faca Jakea Gyllenhaala kao Mysterio,sve ostalo je odlicno!

 

 

baxx čet 11.7.2019 00:54

Upravo pogledao.

 

Alita: Battle Angel

 

Stvarno odličan film neznam zašto ima tako malu ocijenu na IMB-u ali pomeni čista 9-ka. Jedino što mi je malo zasmetalo što je glavni lik napravljen u CGI-u bilo bi ljepše da su stavili neku trendy mladu glumicu, ali valjda tako mora biti. Sve u svemu totalna preporuka pogledajte film nećete požaliti. Ocijena 9/10 samo zbog toga što je glavna glumica napravljena u CGI-u inače bi bila čista 10-a.

Milka30 čet 11.7.2019 05:30

U biti,stavili su trendy mladu glumicu(na mobu sam,pa ne znam linkati),ali ti je to ova mala sto sada glumi u Dora explorer filmu😏.Maloj su u Aliti u potpunosti prenjeli emocije lica glumice

 

.....sada to tek vidim,nije to ta glumica,iako su jako slicne

luka998 pet 12.7.2019 14:27

The Professor (2018)

 

Nema tu neke logike. Depp je na početku ravnodušan prema ženi, poslije nije, neke odluke su čudne, ni sam Depp ne zna da l' bi piškio il' kakio, u filmu se ne može vidjeti nešto pametno, sam naslov nema baš neke veze s filmom - Depp je u filmu ponajmanje profesor… Tak' da, nisam oduševljen, iako ima neke svoje lude momente u pozitivnom smislu.

Ocjena: 6/10. 

 

I Am Mother (2019)

 

Iznenađujuće dobar. Kod glume mi praktički ništa nije smetalo. Malo mi djeluje pretenciozno i nije mi dobar kao Ex Machina, ali ima fin tempo i nije dosadan.

Ocjena 7.5/10.

 

 

morrisoN sub 20.7.2019 16:32

Sa suprugom i kćerkicom išao gledati The Lion King 2019.

Fascinantna animacija.

Svi smo uživali. Tome doprinosi i činjenica da smo vezani za taj film, jer smo ga u originalnoj varijanti gledali bezbroj puta. Simba je omiljeni crtani lik cijele porodice. To vjerovatno utiče na to da je moj stav subjektivan, a ne objektivan. No, bez obzira na sve, preporučio bih svima koji imaju djecu (čak i tinejdžere) da ih odvedu da pogledaju.

 

I, da, gledali smo sinc verziju na hrvatskom u 3d

mar123 ned 21.7.2019 00:08

Nema teoretske sanse da bih lion kinga isao gledat sinkroniziranog, upravo poanta je da su voice actori odlicni i treba pogledat orginal. 

No kuzim ljude koji idu gledat s djecom pa je onda lakse sinkronizrano pogledat. 

luckyluke ned 21.7.2019 00:37

Ima li ga smisla uopće gledat ako sam pogledao original ? Pitam radi tog jer vidim dosta mlake reviewe, a stvarno mi se ne da ić u kino na još jedan prosječan film (nakon Yesterday i Professor and The Madman). 

SamoPitam3 ned 21.7.2019 00:54
morrisoN kaže...

Sa suprugom i kćerkicom išao gledati The Lion King 2019.

Fascinantna animacija.

Svi smo uživali. Tome doprinosi i činjenica da smo vezani za taj film, jer smo ga u originalnoj varijanti gledali bezbroj puta. Simba je omiljeni crtani lik cijele porodice. To vjerovatno utiče na to da je moj stav subjektivan, a ne objektivan. No, bez obzira na sve, preporučio bih svima koji imaju djecu (čak i tinejdžere) da ih odvedu da pogledaju.

 

I, da, gledali smo sinc verziju na hrvatskom u 3d

 Hahaha. Jesam mator i djecu su mi gledala engleske crtice bez titlova/sinhronizacije, tako da su u filmovima imala potpuni dozivljaj i brzo savladala engleski jezik. Samo me jedno zanima. Jel' Tarik opet nekome dao glas ?!?!

IvanBrekalo ned 21.7.2019 01:49
mar123 kaže...

Nema teoretske sanse da bih lion kinga isao gledat sinkroniziranog, upravo poanta je da su voice actori odlicni i treba pogledat orginal. 

No kuzim ljude koji idu gledat s djecom pa je onda lakse sinkronizrano pogledat. 

 Glupa ti je poanta, hoces reci da je naša sinkronzacija losa? si pogledao sinkroniziran ili pricas napamet?, koje bi dijete od 3-7g trebalo gledati "original" film bez sinkronizacija? Einstain Da su gledali bez sinkronizacije blejaji bi ko telad u sarena vrata

mar123 ned 21.7.2019 08:00

Jesi procito opce moj post do kraja ili? Ako nisi slobodno si daj truda, nije dugacak. 

Uostalom nebitno uopce kakva je sinkronizacija kad nema nikakve sanse da bude bolja od orginala. A ovo da djeca od 3-7 godina bi blejala, pa dijete od 3 godine bleji u film svakako, na kojem god jeziku bio. A ja sam sa 7 godina znao engleski, bas zato jer nisam gledo sinkronizacije, a vjerujem da djeca danas jos prije nauce engleski s obzirom kolko mogucnosti imaju od svih mobitela, tableta, televizija i raznih programa, interneta itd. Ja sam u tim godinama imo dvd player i gledo crtice na dvd-ima(u orginalu, ne sinkronizirane)

popo ned 21.7.2019 08:05
Jarvan kaže...
cesnjovka kaže...

A onako malu ocijenu ima  na iMDB 5.3/10 a ti veliš da je dobar!?

hmm...morat ćemo to provjerit znam da te ocijene tamo nisu uvijek mjerodavne ali malo me tješi ona zelena strelica prema gore koja kao pokazuje neki trend da film ipak nije smeće skroz naskroz.

Pogledat ćemo svakako 

 Jedan od filmova koji su kritičari popljuvali samo zato jer se film u nijednom trenutku ne petlja sa politikom i SJW, te je necenzuriran po pitanju nasilja, i mogu priznati da je to totalno osvježenje.

Isto tako ima hrpa filmova sa odličnim ocjenama koji su totalno groblje, al eto, kritičari ih "vole" jer je u modi javno podržavati SJW politiku.

 

 

Ocjenu na IMDB-u daju kritičari ?

morrisoN ned 21.7.2019 09:15

Mislim da je rasprava otišla u off.
Ja sam u skladu s temom napisao koji sam film zadnji pogledao i ostavio komentar.
Sve nakon toga je spamanje teme.
Prije nego zamolim admina da zaustavi daljnje zagađenje teme i obriše gornje postova, uključujući i ovaj, želio bih reći da sam gledao hrvatsku verziju zbog djeteta od 5 godina koje je i original gledalo hrvatsku verziju i koje zna sve pjesme iz filma napamet. Ne bih joj htio uskratiti uživanje da sve to vidi i čuje ponovo, u rearanžiranom izdanju. Još jedan razlog za sinc. verziju je to što je engleska bila u 2d, a hrvatska u 3d.
Sinkronizacija je pristojna, naročito muzički dio, koji je odličan. Malo je neobično što glasovi nisu od istih glumaca koji su bili u originalnoj sinkronizaciji.
Za svoj ćeif ću naknadno gledati originalnu verziju.
P.s. Izvinjavam se genijalcima koji su govorili engleski sa 7 godina. Mi obični smrtnici i naša djeca smo ponosni što živimo na istom planetu s njima.

geronimo4661 ned 21.7.2019 10:27

Gledalo se jako puno filmova u zadnje vrijeme, evo par koji su mi se svidjeli

 

 

Observe and Report (2009)

 

Politicki nekorektna crna komedija o poremecenom bipolarnom zastitaru u trgovackom centru koji pokusava uloviti egzbecionista.
Seth Rogen odlican u ulozi nasilnog i antipaticnog zastitara.Film je pokupio dosta hejta od raznoraznih feministickih grupa i onih koji su osjetljivi na malo grublji humor(po nekima i neukusan), ali meni se ovo dosta svidjelo, ugodno iznenadjenje, volim beskompromisne komedije koje izbjegavaju kliseje.
S obzirom da je komedija iznimno nezahvalan zanr za preporuku, gledajte na vlastitu odgovornost.

 

 

Happiness (1998)

 

Dramedija u kojem pratimo nekoliko medjusobno povezanih nesretnih i nezadovoljnih ljudi u potrazi za srecom.Izvrstan i uvrnut film, neke kontroverzne teme su obracene na bas unikatan nacin, preporuka ako ste ko i ja nekako propustili ovo.

 

 

American Splendor (2003)

 

Biografski film o Harveyu Pekaru, depresivcu i mizantropu koji nezadovoljan svojim zivotom i dosadnim birokratskim poslom odluci pisati tekst za svoj strip o samom sebi i ljudima koji ga okruzuju.Moram priznati da nisam neki veliki ljubitelj stripova , pa ni cijelog tog svijeta, ali ovo je obradjeno na stvarno jedinstven nacin, spada u red najboljih i najoriginalnijih biografskih filmova koje sam ikad gledao, Paul Giamatti prebio u glavnoj ulozi.

 

 

Paper Moon (1973)

 

Na pogrebu svoje "prijateljice" sitni prevarant upoznaje kcerku preminule zene i obecava je odvesti kod njezine tete.Dirljiv i nostalgican film Petera Bogdanovica, poznat medju ostalim i po namladjoj dobitnici Oscara,Tatum O'Neal.Ako ima jos nekoga tko je propustio ovaj klasik, obavezno pogledati.