Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

anndrej čet 13.6.2019 22:27
tajo1960 kaže...

!

 

Twice born - Venuto al mondo - 2012 - IMDB 7,4/10

....

Moj dojam i sud su da se radi o vrlo kvalitetnom filmskom ostvarenju vrijednim svake minute gledanja; dajem vrlo vrlo visoku preporuku za gledanje. 

 

Hvala Tajo na ovoj preporuci, zapravo morao sam gledati sa pauzama i stalno se čudio, zašto je lik dao preporuku za tako težak film, dok nije na kraju ... odličan film!

 

Režiser Sergio Castellitto mi je od prije poznat kao izvrstan glumac i preporučio bi svakako pogledat "The Star Maker (1995)" u originalu "L'uomo delle stelle".

Seki001 pet 14.6.2019 11:16

Odgledao sinoć odličan Indijski film, Hotel Mumbai 2018 https://www.imdb.com/title/tt5461944/

Topla preporuka svima koji ga još nisu pogledali da bace pogled na ovaj film snimljen prema istinitom događaju kad su islamski teroristi izvršili napad na grad Mumbai 2008 godine (željezničku stanicu i par hotela među kojima i na najpoznatiji Hotel "Taj Mahal Palace Mumbai" kad je poginulo preko 170 ljudi u cijelom gradu u sinkro napadima.Film je odlično dočarao tu tragediju a Dev Patel je odličan Indijski glumac nama svima poznat iz filmova: Slumdog Milionaire,Lion,Chappie...jako dobar glumac.

Moja ocijena za ovaj film čistih 8/10

 

 

Mitohondri pet 14.6.2019 11:20

American Buffalo 1996

 

ne znam kako sam propustio ovaj dragulj

 

Odlican film za ljubitelje dobrog scenarija i hrpetine dijaloga

 

U filmu su samo 3 lika i prakticki jedna scena, to jesto jedno jedino mjesto gdje se desava radnja.

 

Vrhunska gluma sva tri glumca, Dustin standardno dobar

 

Knjizevno djelo koje je ekranizirano kao filmska dramska predstava, stvarno sam odusevljen

 

Nije za ljude koji ne vole glumu baziranu iskljucivo na dijalogu i sposobnosti glumca da prenese tekst u dozivljaje i emocije, nema akcije, nema efekata, samo glumci i tekst

 

9/10

 

ako ste uzivali u 12 angry men, ovo ce vam biti isto odlicno

luka998 ned 16.6.2019 17:41

The Devil's Advocate (1997)

Žali Bože vremena. Ne sviđa mi se koncept, niti radnja, a ni gluma mi nije nešto posebno. Film je dosta čudan, ali loše čudan. Samo na trenutke je bio zanimljiv. 

Ocjena: 5/10. 

 

 

Insomnia (2002)

Vidi se da Nolan zna zanat. Samo mislim da ovakav film nije njegov fah. Produkcijski je jako dobar i djeluje kao iz 2018/19-e. Dosta mi je sličan Seven-u, samo što je Seven puno kompleksniji i bolji, ali nije ni ovaj za bacit.

Ocjena: 7.5/10.

 

Filmove sam birao zbog žanra, a ne zbog Al Pacina. Taj lik mi baš ne sjeda. Filmovi su mi samo potvrdili da mi se Al Pacino (praktički) ne može svidjeti. 

Posmatrač ned 16.6.2019 18:33
Seki001 kaže...

Odgledao sinoć odličan Indijski film, Hotel Mumbai 2018 https://www.imdb.com/title/tt5461944/

Topla preporuka svima koji ga još nisu pogledali da bace pogled na ovaj film snimljen prema istinitom događaju kad su islamski teroristi izvršili napad na grad Mumbai 2008 godine (željezničku stanicu i par hotela među kojima i na najpoznatiji Hotel "Taj Mahal Palace Mumbai" kad je poginulo preko 170 ljudi u cijelom gradu u sinkro napadima.Film je odlično dočarao tu tragediju a Dev Patel je odličan Indijski glumac nama svima poznat iz filmova: Slumdog Milionaire,Lion,Chappie...jako dobar glumac.

Moja ocijena za ovaj film čistih 8/10

 

 

 Upravo gledam. Solidan film....

m77 ned 16.6.2019 22:12

Charlie Says

Manson i njegove djevojke...film ispričan kroz feminističke naočale gdje se suptilno traži neka vrsta suosjećanja za djevojke, što je meni poprilično morbidno.

Što se glume tiče, taj dio je vrlo dobar, a Matt Smith u ulozi Mansona je odradio vrhunski posao.
Sve u svemu, može se pogledati, ali taj skoro apologetski pristup redateljice znatno umanjuje doživljaj.

luka998 uto 18.6.2019 00:52

Instant Family (2018)

 

Film prikazuje dobre strane usvajanja djece, te mi se sviđa što propagira tako jednu lijepu i važnu stvar. Ipak, u filmu je to sve dotjerano i preuveličano kako to obično biva kod američkih filmova. Humora ima, on nije nešto, ali kao neka drama može proći. Solidan obiteljski filmić za nedjeljno popodne. 

Ocjena: 7.5/10. 

Tcherot čet 20.6.2019 21:39

A Most Violent Year https://www.imdb.com/title/tt2937898/

 

Naslov filma sugerira nesto sto je cisto u pozadini filma.Tijekom price o americkom snu, poslovnom uspjehu, dobrim namjerama koje se urusavaju pragmaticnim odabirima i slicno, samo u pozadini prolaze vijesti raznoraznih zlocina 1981.Dodaje atmosferi i shvacanju opceg stanja duha, 80tih, americkog gospodarstva, pravosudja.Iako prica o preprodavacu goriva na prvu ne djeluje obecavajuce, posjeduje odredjenu napetost skorom kroz cijeli film.Nista vanserijski , no gledljivo stoga svak prema vlastitom nahodjenju

prorok čet 20.6.2019 22:51

How To Talk To Girls At Parties - Film kojeg dobijete kad spojite britanski punk 70ih, Romea i Juliu i vanzemaljce. Na trenutke zabavan, ali ima i nekoliko sporih dijelova. Elle Fanning zna pjevat. 6/10

 

Teen Spirit - Elle Faning kao mlada pop pjevačica koja se prijavljuje na idol show u engleskoj. Tipična underdog/pepeljuga priča. Cute je film (a i Elle koja još uvijek zna pjevat), solidan soundtrack. A najbolji je njen mentor koji je zapravo hrvat (čak ima i scena u kojem priča hrvatski :D ). 7/10

 

 

I Am Mother - sf film u maniri recentnih Ex Machine i Annihilation. Zapravo ima zadovoljavajuć kraj 7/10

luka998 sub 22.6.2019 13:50

Jurassic World (2015)

Produkcijski nije loše, stučeno je dosta para, glumci su atraktivni, ali film je jednostavno plitak… Nema tu neke inteligencije, kemije između likova, nije postignuta atmosfera kao npr. u jedinici i zaključci su poprilično straightforward.

Ocjena: 7/10.

 

Shooter (2007)

Da sam ga pogledao 2007-me, dobio bi ocjenu više jer je akcija zaista dobra. Međutim, ako pogledamo akcijske scene u John Wicku, onda je ovaj film mala beba. Ipak poštujem to što film djeluje dosta dobro s obzirom na godinu snimanja. Ono što me malo nerviralo u filmu, što ima dosta nerealnih situacija koje je jednostavno teško prožvakati. Pravili su napetost nauštrb realnosti. Kad se zanemare neke stvari, može se pogledati, bio mi je zabavan.

Ocjena: 7/10.

morrisoN sub 22.6.2019 16:24

48 hours [1982]

Uvijek volim ponovo pogledati filmove iz osamdesetih. Klasičan film tog doba.

Bajkovita policijska priča o policajcu "na rubu", nategnutog i šupljeg scenarija. Film kakve smo voljeli kao djeca. Amerika kakvu znamo iz filmova. Fenomenalno je gledati ove filmove 30+ godina kasnije.

Bez obzira na sve nedostatke filma, ovaj šarmira (osim Murphijevim fazonima, i Nolteovom stavom "sam protiv svih") estetikom karakterističnom za filmove ulice iz osamdesetih. Prekrasni noćni San Francisko, sve sa svjetlima grada u bokehu, odsjajem neonki na haubama automobila. Još da je bila scena sa kišom, estetika bi bila potpuna.

Još jedna stvar, soudtrack - vrhunski.

 

Dajem pristojnu sedmicu, uz obećanje samom sebi da ču pogledati i nastavak.

 

Svima koji nisu pogledali (zar ima takvih???), preporuka. Film bez potrebe da se napreže mozak, a nakon kojeg ostaneš u dobrom raspoloženju.

geronimo4661 ned 23.6.2019 17:18

 

Revanche (2008)

 

Alex je bivsi zatvorenik koji se zaljubi u Tamaru, ukrajinsku prostitutku, te u zelji da rijesi neke dugove i  zapocnu novi zivot odluci opljackati banku.Stvari naravno ne idu onako kako je on ocekivao.Odlicna  downbeat triler/drama, velika preporuka.

 

 

 

The Purity of Vengeance (2018)

 

Zadnji u nizu "department q" serije filmova o 2 danska detektiva koji rijesavaju starija ubojstva.Standardno kvalitetan skandinavski triler,ovo mi je mozda i najbolji film iz tog serijala.

 

 

 

Body Heat (1981)

 

Redateljski debi poznatog scenarista Lawrencea Kasdana(Star Wars, Indiana Jones).Neonoir u kojem zena bogatog biznismena nagovori odvjetnika da ubije njezinog muza.Znaci klasicni noir zaplet odlicne atmosfere, ljubitelj sam tog zanra i bas je bio gust pogledati nesto snimljeno 1981 a sa tako vjerno prenesenom atmosferom.A i grehota bi bilo ne spomenuto i glavne glumce, Williama Hurta i Kathleen Turner koji nose film.A kao bonus tu su i Mickey Rourke i Ted Danson na pocecima karijere .

DragonWarrior pon 24.6.2019 10:11

The Departed

Drugi put da sam ga pogledao i da sam baš mogao uživati i pratiti radnju od početka do kraja. Scorsese-jev triler u svijetu irske mafije koji je napet od početka, na nekim djelovima radnja postaje i frustrirajuća koliko dobro glume Damon, Di Caprio i Nicholson. 8/10

LLAMABOY pon 24.6.2019 14:35

A bridge too far (1977). Operacija Market Garden iz WW2. Nikad ga prije nisam odgledao cijelog i sad vidim da sam bio glup. Osobno, jedan od najboljih ratnih filmova. Realno prikazali neuspijeh te akcije, vojna oprema autentična (osim njemačkih tenkova, ali ajde), glumci izvrsni.

Green book (2018). Pijanist, crnac, treba šofera/tjelohranitelja za njegovu turneju po jugu SAD-a. Za film cuo tu na forumu i pogledao prvenstveno zbog Vigga Mortensena i mogu reći da nisam požalio. Sve u svemu, jedan od ljepših filmova koje sam pogledao.

John Wick 1,2 i 3. Keanu Reeves iliti Baba Yaga. Iako mi je treći bio najmanje zanimljiv od trilogije, sve u svemu dost dobre pucačine od filmova...baš onako za odmorit dušu.

Avengers: Endgame (2019). Volim taj marvelov svijet i te superjunake (iako ni približno koliko Lotr svijet) i mogu reći da mi se film baš dopao. Humor mi je cak bio dobar, u nekoliko navrata malo navucen, ali nekoliko puta sam se bas nasmijao. Cpt marvel mi jedina isla na zivce.

Tcherot uto 25.6.2019 08:33

The Ice Storm  https://www.imdb.com/title/tt0119349/?ref_=fn_al_tt_1

 

Prica americkog ''srednjeg, viseg sloja''.Krate dokolicu samopromisljanjem i afericama.Prikaz musko-zenskog odnosa kroz nekoliko generacija, sa Leeovim pokusajem ''provokacije'' preslikom tih odnosa na razinu jos uvijek djece.Niz poznatih glumaca, meni osobno uvijek iritantan Kevin Kline dodatno me ''ohladjuje''.Nisam fan ovakvog tipa filma, kojim su obilovale 80te i 90te, bolji W.Allen mi ne lezi, stoga mi ovaj Ang Lee bio prilicno ''naporan''.

Nije moj tip otrov, svak prema nahodjenju 

luka998 uto 25.6.2019 11:05
DragonWarrior kaže...

The Departed

Drugi put da sam ga pogledao i da sam baš mogao uživati i pratiti radnju od početka do kraja. Scorsese-jev triler u svijetu irske mafije koji je napet od početka, na nekim djelovima radnja postaje i frustrirajuća koliko dobro glume Damon, Di Caprio i Nicholson. 8/10

 Inače ne komentiram tuđe kriterije, ali film The Departed je za 10, eventualno 9 zato što je remake... Ispod nikako. 

 

Kingdom of Heaven (2005)  redateljska verzija

Sestra mi se pridružila u gledanju filma, sat i pol prije kraja i toliko ju je zaintrigirao da je malo proučavala tematiku filma i kaže da ima povijesno uporište (kakvo-takvo – to može biti solidan razlog zašto pogledati). Mene baš povijest ne zanima, ja sam film gledao da me zabavi i bome je uspio. Vrijeme je križarskih ratova, 12 st. i brani se Jeruzalem od muslimana.  U početku radnja teče dosta sporo, scene su dosta mračne, događa se karakterizacija likova i tu mi se baš Bloom nije svidio, bio je prehladan, bez emocija, nešto kao Kristen Stewart u Twilightu. Poslije se priča zapetljava, događaju se epske borbe i film postaje baš zabavan. Još bih napomenuo da je glazba u filmu dosta dobra i svidjelo mi se što arapskog sultana nisu prikazali kao najcrnju ovcu kako to obično biva, već kao dobrog i časnog vođu. Well done.

Ocjena:7.5/10.

ris sri 26.6.2019 17:47
luka998 kaže...
DragonWarrior kaže...

The Departed

Drugi put da sam ga pogledao i da sam baš mogao uživati i pratiti radnju od početka do kraja. Scorsese-jev triler u svijetu irske mafije koji je napet od početka, na nekim djelovima radnja postaje i frustrirajuća koliko dobro glume Damon, Di Caprio i Nicholson. 8/10

 Inače ne komentiram tuđe kriterije, ali film The Departed je za 10, eventualno 9 zato što je remake... Ispod nikako. 

 

Kingdom of Heaven (2005)  redateljska verzija

Sestra mi se pridružila u gledanju filma, sat i pol prije kraja i toliko ju je zaintrigirao da je malo proučavala tematiku filma i kaže da ima povijesno uporište (kakvo-takvo – to može biti solidan razlog zašto pogledati). Mene baš povijest ne zanima, ja sam film gledao da me zabavi i bome je uspio. Vrijeme je križarskih ratova, 12 st. i brani se Jeruzalem od muslimana.  U početku radnja teče dosta sporo, scene su dosta mračne, događa se karakterizacija likova i tu mi se baš Bloom nije svidio, bio je prehladan, bez emocija, nešto kao Kristen Stewart u Twilightu. Poslije se priča zapetljava, događaju se epske borbe i film postaje baš zabavan. Još bih napomenuo da je glazba u filmu dosta dobra i svidjelo mi se što arapskog sultana nisu prikazali kao najcrnju ovcu kako to obično biva, već kao dobrog i časnog vođu. Well done.

Ocjena:7.5/10.

Super, budem pogledao.

haydara pet 28.6.2019 00:50

Shazam pogledan... radije bi da nije. Ocijena zacudujuce velika na imdbu za ovakav dosadnjikav film koji je razvucen do boli. Svaki dobar film o superherojima treba imati i jednako dobrog negativca a tu film pada u vodu. Mark Strong iako mi je odlican glumac, vec je postao smijesan igrajuci uvijek istu ulogu zlocestog lika. Taj je valjda zaradio bdp neke male drzave igrajuci genericne negativce.

luka998 pet 28.6.2019 21:12
haydara kaže...

Shazam pogledan... radije bi da nije. Ocijena zacudujuce velika na imdbu za ovakav dosadnjikav film koji je razvucen do boli. Svaki dobar film o superherojima treba imati i jednako dobrog negativca a tu film pada u vodu. Mark Strong iako mi je odlican glumac, vec je postao smijesan igrajuci uvijek istu ulogu zlocestog lika. Taj je valjda zaradio bdp neke male drzave igrajuci genericne negativce.

Misliš siromašne, jer male obično imaju veći bdp  Meni je Shazam bio dost zabavan i par puta me dobro nasmijao. Scena "lightning with my hands" je epic, a i dosta je smiješno kad Shazam otkriva svoje super moći. Jedino mi se baš nije svidjelo što se mali Billy i Shazam karakterno dosta razlikuju i završna borba i nije nešto. Još se slažem da zlikovac nije baš najbolje odabran. Ipak, Shazam ima dosta dobrih strana i definitivno se razlikuje od generičkih super-heroj filmova. Mali sporedni glumac je fantastičan. 

Ocjena: 7.5/10. 

Milka30 sub 29.6.2019 12:34
luka998 kaže...

Misliš siromašne, jer male obično imaju veći bdp  Meni je Shazam bio dost zabavan i par puta me dobro nasmijao. Scena "lightning with my hands" je epic, a i dosta je smiješno kad Shazam otkriva svoje super moći. Jedino mi se baš nije svidjelo što se mali Billy i Shazam karakterno dosta razlikuju i završna borba i nije nešto. Još se slažem da zlikovac nije baš najbolje odabran. Ipak, Shazam ima dosta dobrih strana i definitivno se razlikuje od generičkih super-heroj filmova. Mali sporedni glumac je fantastičan. 

Ocjena: 7.5/10. 

 Mene je oduševila orginalna fora kada zlikovac iz daljine drzi prodiku (da ne spoilam)

Tcherot ned 30.6.2019 10:40

Half Nelson https://www.imdb.com/title/tt0468489/?ref_=fn_al_tt_1

 

Profesor, bijelac iz srednjeg sloja predaje u drzavnoj skoli ''manjinama'' povijest.Ustajalu svakodnevnicu krati drogama i autodestrukcijom.Nije sasvam objasnjeno sto ga je skrenulo tim putem, kroz film ima natruha njegovog svjetonazora i obiteljske povijesti, narocito majcinog utjecaja.Stvara se pomalo cudno prijateljstvo sa jednom od ucenica, ponekad na rubu neprikladnog.To je manje vise to, zaplet, pseudo aktivist, profesor koji je malo vise nego rekreativan konzument pokusava proci dan za dan.Ryan Gosling sa svojim glumackim izricajem nikad ne iritira, prica je takva kakva je, valjda amerikancima ''bliza'', nista specijalno.Svak prema nahodjenju

 

 

hanteed ned 30.6.2019 11:31
Tcherot kaže...

Half Nelson https://www.imdb.com/title/tt0468489/?ref_=fn_al_tt_1

 

Profesor, bijelac iz srednjeg sloja predaje u drzavnoj skoli ''manjinama'' povijest.Ustajalu svakodnevnicu krati drogama i autodestrukcijom.Nije sasvam objasnjeno sto ga je skrenulo tim putem, kroz film ima natruha njegovog svjetonazora i obiteljske povijesti, narocito majcinog utjecaja.Stvara se pomalo cudno prijateljstvo sa jednom od ucenica, ponekad na rubu neprikladnog.To je manje vise to, zaplet, pseudo aktivist, profesor koji je malo vise nego rekreativan konzument pokusava proci dan za dan.Ryan Gosling sa svojim glumackim izricajem nikad ne iritira, prica je takva kakva je, valjda amerikancima ''bliza'', nista specijalno.Svak prema nahodjenju

 ajd pogledat cu veceras

Milka30 sri 3.7.2019 16:05

Brightburn

 

Onako na prvu,covjek bi pomislio...film o zlocestome supermanu,sta se tu ima pogledati zanimljivo,a da nije trash.

No,film iznenađuje kvalitetom snimanja,glume i mozda cak i scenarija.

Sve u svemu rekao bih,jedan kvalitetan film sa podosta horror scena!

 

7/10