Filmovi, TV serije, glazba...

Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

goodye pon 29.4.2019 22:25

Evo da se i ja prikljucim vlaikcu zvanom Endgame.

Pogledao sam ga prije tjedan dana i sada kada su se emocije slegle da kazem nesto.

 

Kao prvo stvarno sam fan strip junaka i filmova u zadnje vrijeme, pogotovo ovih 22 sto vezu taj jedan svijet. Volim ja i ozbiljne filmove, 12 angry man je netko spomenuo, jedan od filmova koji ima 10 kod mene, ali u ovima stvarno uziva ono dijete u meni.

 Film je po mom misljenju ispunio sva ocekivanja, barem moja, ali cini mi se i recenzenata koje pratim. Film je totalno drugaciji od dosadasnjih filmova, gdje superjunake prikazuje kao ljude, tako ranjive. Mislim da su uradili super stvar sa balansiranjem pojedinih stvari (SPOILER ALERT!!!!) tu mislim prvenstveno na Captain Marvel i Thora, koji bi trebali biti puno jaci a rijesili su jednostavno time da su nju izostavili vecinu filma a njega "usporili"

Jedan prijatelj mi je rekao kako mu je zadnjih 20 minuta filma previse i ne svida mu se nacin na koji zavrsava film, previse emocija. Po meni su tu pravo uboli, jer ipak je to ekipa koja snima filmove zadnjih 10 godina i koja je 22 filma povezala u jednu veliku pricu, sto nije mala stvar i mislim da je bas tih 20 minuta zasluzeno za pravi oprostaj od serije.

ocjena, nemam ocjene, meni su vecinom svi odlicni, iako mi nekako Civil War i Ragnorok odskacu od ostatka. Ali svakako preporuka za pogledati.

Jedva cekam vidjeti u kojem smjeru ce sada poci...

geronimo4661 uto 30.4.2019 19:42

 

11:14 (2003)

 

Vise medjusobno isprepletenih prica koje kulminiraju u 11:14 pm, kao sto i samo ime filma kaze. Iako je rijec o indie filmu i nepoznatom redatelju( koji ni prije a ni kasnije nije snimio nista vrijedno spomena), skupila se poznata glumacka ekipa.Meni je ovo bilo bas dobro i pravo osvjezenje, cca 85 minuta ugodnog filmskog iskustva.

 

 

Red Dog (2011)

 

Australski film baziran na istinitoj prici o poznatom psu lutalici znanom jednostavno kao "Red Dog". Solidna humorna drama, ljubiteljima filmova o psima bi se trebalo svidjeti.

crow uto 30.4.2019 22:03
geronimo4661 kaže...

Red Dog (2011)

 

Australski film baziran na istinitoj prici o poznatom psu lutalici znanom jednostavno kao "Red Dog". Solidna humorna drama, ljubiteljima filmova o psima bi se trebalo svidjeti.

 A i zbog Rachael Taylor

joozza sri 1.5.2019 16:31
Posmatrač kaže...
hrka11 kaže...
Gogy7 kaže...
Te filmske cajke im donose brdo love.
Zasto mjenjati takvu formulu. Cak i losa filmska cajka zaradi vise love nego neki triler koji ti godinama ostane u sjećanju.

Netko voli vise pogledat "cajku" nego triler,jbga.

Ja osobno gledam sve i ne pada mi na pamet rec da je triler sranje,bolja drame ili da je komedija sracka.

Sve ovisi o trenutnu,kad dodjem s posla ili uvecer nema sanse da cu dramu neku navit jos mi to treba da me sapire film 2 sata,moram razmisljat taman posla.

A nekad cu 3 drame pogledat.

 

Kad ste ves spomenili i trilere ovo mi je jedan od top trilera sto sam pogledao u zadnje vrime Contratiempo.

 

 

 E taj ;) Kad napisam Spanski film pokusah se sjetiti tog filma ;) Vrhunski.... Ima jos dva koja sam gledao skoro al ne mogu se sjetiti naziva....

A ovaj je drugi. El cuerpo

 

 

Svedski po Millennium Series by Stieg Larsson

 

-The Girl with the Dragon Tattoo

-The Girl Who Played with Fire

-The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

 

Odlicni filmovi.....

 La cara oculta možda? 

Posmatrač sri 1.5.2019 21:22

Ne biram ja tako filmove. VOlim dobre filmove. Zato sam recimo avengerse isao u kino gledati jer volim talve filmove i ostao sam ravnodusan je rmi nije nesto i onda klinci krecu u napad ;)

Pogledacu hvala za preporuku....

Dalthor čet 2.5.2019 07:57
Posmatrač kaže...

Genije si ;) Taj ;)

 

Extra film....

 i Julia's Eyes je meni odličan (isti scenarist kao Contratiempo i el cuerpo), iako već skoro spada u horore umjesto u trilere

 

EDIT: Također preporučujem Tell no one - odličan francuski triler o čovjeku kojem je prije 8 godina ubijena žena, i sad odjednom počinje dobivati mailove i poruke s informacijama koje bi samo njegova žena mogla znati. Uglavnom misteriozan i dosta napet triler koji do samog kraja ne otkriva što se u stvari dešava.

Posmatrač čet 2.5.2019 10:06
Dalthor kaže...
Posmatrač kaže...

Genije si ;) Taj ;)

 

Extra film....

 i Julia's Eyes je meni odličan (isti scenarist kao Contratiempo i el cuerpo), iako već skoro spada u horore umjesto u trilere

 

EDIT: Također preporučujem Tell no one - odličan francuski triler o čovjeku kojem je prije 8 godina ubijena žena, i sad odjednom počinje dobivati mailove i poruke s informacijama koje bi samo njegova žena mogla znati. Uglavnom misteriozan i dosta napet triler koji do samog kraja ne otkriva što se u stvari dešava.

 Horor cu preskociti jer je to jedini zanr koji ne gledam... Drugi ide na listu....Hvala....

prorok čet 2.5.2019 16:27
hanteed kaže...

kakav vam je boyhood(2014) i ratatouile(2007)? imam ih skinute pa kontam da pogledam včrs

 Ratatouile standardni kvalitetni Pixar. Sjest i uživat.

 

 

 

btw netko je na prošloj stranici preporučio 11:14, pa se i ja pridružujem toj preporuci. Prošli tjedan ponovno pogledao (prvi put pogledano prije nekih 10 godina vjerojatno). Stvarno me iznenadila glumačka ekipa za takav indie film, svi osim možd jednog su mi poznati bili.

joozza pet 3.5.2019 20:56
Posmatrač kaže...

E vidis mene licno nije odusevio... Toliko hypa i ocekivao sam nesto puno vise. Ovako....

 Spike Lee kolega treba to progutat.... uvijek je kod njega rasizam prisutan....Do the right thing pogledaj taj je meni naj njegov film

Posmatrač pet 3.5.2019 23:02

A cuj kad snimas film po istinitom dogadjaju ogranices si u scenariju.... Niej los film ali kad sam citao najave nekako sam ocekivao undercover rad na terenu a ne ovako.... ;) 

joozza sub 4.5.2019 08:48
Posmatrač kaže...
Dalthor kaže...
Posmatrač kaže...

Genije si ;) Taj ;)

 

Extra film....

 i Julia's Eyes je meni odličan (isti scenarist kao Contratiempo i el cuerpo), iako već skoro spada u horore umjesto u trilere

 

EDIT: Također preporučujem Tell no one - odličan francuski triler o čovjeku kojem je prije 8 godina ubijena žena, i sad odjednom počinje dobivati mailove i poruke s informacijama koje bi samo njegova žena mogla znati. Uglavnom misteriozan i dosta napet triler koji do samog kraja ne otkriva što se u stvari dešava.

 Horor cu preskociti jer je to jedini zanr koji ne gledam... Drugi ide na listu....Hvala....

 Ma nije ti to horor više triler pogledaj

ris sub 4.5.2019 16:30
Posmatrač kaže...

E vidis mene licno nije odusevio... Toliko hypa i ocekivao sam nesto puno vise. Ovako....

Nisam baš bio  uključen u  pred-marketing fazu tog filma,  film nije baš sad izrežisiran  na vrhunuskoj razini slažem se, ali šalje  dobru psihološku pouku.

 

Pogledah Mule sa Clintom također.

 

Dobar filmić,  chill i preporuka za pogledati. Zanimljiv je na svoj način, a Clint je dosta dobro oglumio starog dedeka u devedesetim.

 

 

Posmatrač sub 4.5.2019 17:16

Ma nisam ja bas pratio marketing ali kad procitam opis filma da je crnac bio undercover u KKK ocekujes malo vise akcije od onog ;) Da ne prepricavam film bas sad, znas na sta mislim...

Poruka je tu to sve stoji ali ja film gledam u cjelini uvijek.... Dzaba vrhunska gluma ako je scenario dosadan ili dzaba ti more efekata koji su tu reda radi i ne prate ili docaravaju pricu....

Meni su recimo 007 filmovi uvijek bili sto ti kazes chili... Mozak na pasu. Dobro odradjen akcioni film sa efektima uklopljenim u pricu. Do Craiga opusteni filmici za pogledati i zaboraviti a sa njim ozbiljni akcioni filmovi osim zadnjeg...Funkcionisu kao cjelina...

Ali niti jedan nije umjetnicko djelo niti nesto nezaboravno...

Milka30 sub 4.5.2019 19:12

Shazam!

 

Tko bi rekao da ce DC napraviti dobar film o superjunaku?

Inace me je DC puno puta razocarao u svoje uradke,ovaj puta je napravio odlican posao!

Shazam je zabavan film o superjunaku,ima ok pricu,podosta humora i iznenađujuce,podosta mracnih scena(pod mracno mislim na zlobno).

Pri kraju film gubi na svojoj kvaliteti,no ipak ne umanjuje cjelokupni dojam o filmu.

Definitivno najbolje DC ovo izdanje!

 

8/10

joozza ned 5.5.2019 12:17
ris kaže...
Posmatrač kaže...

E vidis mene licno nije odusevio... Toliko hypa i ocekivao sam nesto puno vise. Ovako....

Nisam baš bio  uključen u  pred-marketing fazu tog filma,  film nije baš sad izrežisiran  na vrhunuskoj razini slažem se, ali šalje  dobru psihološku pouku.

 

Pogledah Mule sa Clintom također.

 

Dobar filmić,  chill i preporuka za pogledati. Zanimljiv je na svoj način, a Clint je dosta dobro oglumio starog dedeka u devedesetim.

 

 

 Nema šta glumit kad ima 88god

sstrmi ned 5.5.2019 14:06

Upgrade - prošao mi film ispod "radara",nego eto bezveze skinio torrent kod slovenaca.

Uglavnom film me iznenadio,veoma dobar film.Nisam očekivao baš takav rasplet događaja,tako da je pozitivan "šok". Svakako se isplati pogledati 8/10

ParaNO1d sri 8.5.2019 14:58

https://www.imdb.com/title/tt3553976/?ref_=tt_urv

 

Captain Fantastic 10/10

 

Film mi je već prije zapao pod ruku ali ga nikad nisam prije pogledao do jučer. 

Preporuka svima, neću ništa spoilati niti prepričavati ali film je divna priča o brižnom ocu i njegovim naporima kako da svoju djecu izvede na pravi put. Viggo Mortensen je definitivno podcjenjen glumac, trebao bi dobiti puno više pažnje. Film ima i nerealnih dijelova ali je priča divna i svakako ju neke "sitnice" neće narušiti. 

Svaka preporuka.

bruno03 pon 13.5.2019 09:53

Manbiki kazoku / Obiteljske veze / Shoplifters (2018)

Japanska drama o jednoj prevarantskoj i kradljivoj obitelji.

Zanimljiva priča, ali rekao bih 45 min previše.

6/10

sstrmi sub 18.5.2019 00:17

John Wick 3 - Nije mi sjeo kao prva,u ovom je lik jednostavno terminator postao.Akcija je ok,pogotovo prvih pol sata,pa zatim postane zamorno a pred kraja onaj zadnji fight i dosadnjikav. 7/10

A da ne pričam o predzadnjoj sceni gdje je postao SUPERMAN - Pad sa zgrade od 30-40m,udari u krov pa u željezni balkon pa na pod i preživi

Milka30 uto 21.5.2019 21:21

Pokemon detective Pikachu

 

Iako sam "fan" Pokemona...(u to vrijeme mi je sin bio malen,pa sam bio primoran pogledati skoro sve epizode),nikada ne bih isao u kino pogledati ovaj film.No,ulaznice sam dobio u nagradnoj igri,pa eto,da se ne baci.

 

Rekoh da nikada ne bih pogledao u kinu...i uzasno bih pogresio!Zaista dugo nisam tako uživao u filmu kao u ovome.

CGI besprijekoran,gluma iznenađujuce odlicna,prica...hah,tipicno Pokemonska,podosta odlicnoga humora,uglavnom zaista odlican film!

 

8.5 / 10