Minneyar sri 11.3.2020 13:07

 A čuj, Hobit je kratka knjiga. Trebalo je razvuć.

 

Kod LOTR-a, obrnuto.

 Vraga je trebalo. Zato je i ispao takvo smece. Sto se tice knjiga, slazem se da mi je Hobit cak i drazi nego triOlogija, bas zato sto je apsolutno cijelo vrijeme zabavan i iz avanture u avanturu. Al realno, mogao se napravit izvrstan jedan 3.5h film koji bi pokrio apsolutno sve iz knjige. Previse bespotrebnih izmisljotina i promjena, nepotrebno nametnute ljubavne price, grozna sminka, daleko previse koristen CGI, na momente uzasan, suspension of disbelief na najjace, na razini Michael Bay u nekim scenama... Pa battle of the 5 armies koji je trebao biti nesto na razini Helm's Deepa ili Pellenor Fieldsa je sveden najvecim dijelom na 1v1 duele... itd., jako puno toga ne stima s Hobit filmovima. Ok su za pogledati, ali ako je LotR 10/10, onda je Hobit maksimalno 6/10 objektivno. Dok je kod knjiga tu negdje, cak Hobit malo bolji imho.

Cansee sri 11.3.2020 13:21
Minneyar kaže...

 A čuj, Hobit je kratka knjiga. Trebalo je razvuć.

 

Kod LOTR-a, obrnuto.

 Vraga je trebalo. Zato je i ispao takvo smece. Sto se tice knjiga, slazem se da mi je Hobit cak i drazi nego triOlogija, bas zato sto je apsolutno cijelo vrijeme zabavan i iz avanture u avanturu. Al realno, mogao se napravit izvrstan jedan 3.5h film koji bi pokrio apsolutno sve iz knjige. Previse bespotrebnih izmisljotina i promjena, nepotrebno nametnute ljubavne price, grozna sminka, daleko previse koristen CGI, na momente uzasan, suspension of disbelief na najjace, na razini Michael Bay u nekim scenama... Pa battle of the 5 armies koji je trebao biti nesto na razini Helm's Deepa ili Pellenor Fieldsa je sveden najvecim dijelom na 1v1 duele... itd., jako puno toga ne stima s Hobit filmovima. Ok su za pogledati, ali ako je LotR 10/10, onda je Hobit maksimalno 6/10 objektivno. Dok je kod knjiga tu negdje, cak Hobit malo bolji imho.

 

sve što si napisao potpisujem 100%

 

eventualno su mogli napraviti dva filma po dva sata i super

DarthMarkus sri 11.3.2020 13:51

 

Minneyar kaže...

 A čuj, Hobit je kratka knjiga. Trebalo je razvuć.

 

Kod LOTR-a, obrnuto.

 Vraga je trebalo. Zato je i ispao takvo smece. Sto se tice knjiga, slazem se da mi je Hobit cak i drazi nego triOlogija, bas zato sto je apsolutno cijelo vrijeme zabavan i iz avanture u avanturu. Al realno, mogao se napravit izvrstan jedan 3.5h film koji bi pokrio apsolutno sve iz knjige. Previse bespotrebnih izmisljotina i promjena, nepotrebno nametnute ljubavne price, grozna sminka, daleko previse koristen CGI, na momente uzasan, suspension of disbelief na najjace, na razini Michael Bay u nekim scenama... Pa battle of the 5 armies koji je trebao biti nesto na razini Helm's Deepa ili Pellenor Fieldsa je sveden najvecim dijelom na 1v1 duele... itd., jako puno toga ne stima s Hobit filmovima. Ok su za pogledati, ali ako je LotR 10/10, onda je Hobit maksimalno 6/10 objektivno. Dok je kod knjiga tu negdje, cak Hobit malo bolji imho.

 Čuj, kad je jedna triOlogija prošla, probali su i s drugom.

bocic sri 11.3.2020 14:05

Vidim da nitko ne spominje Hunters. Počeo gledati, prožvakao već 7 od 10 epizoda. Po meni čvrsta sedmica kao ocjena. Iako je šteta što nisu do kraja iskoristili potencijal priče, vjerujem da će se većini isplatiti gledati. Povremeni tripovi u vidu fantaziranja/snova su, koliko vidim u recenzijama na IMDB neke živcirali, mene nisu smetale. Uglavnom, dajte joj priliku, dobra serija.

fer-de-lance čet 12.3.2020 21:22

Pogledah jučer prvu sezonu The Terrora do kraja.

Znam da imam čudan ukus, ali ovo je definitivno čistih 8,666.../10 od mene, topla preporuka 

 

Inače, znam da ima tema za Android aplikacije,  ali mislim da budem ovdje prije dobio odgovor: gleda li tko filmove i serije prek CinemaHD V2 aplikacije na Androidu?

Čisti preporod u odnosu na Kodi i Exodus, uz jedan mali problem - integrirani player u aplikaciji ne podržava naše znakove u titlovima, a ako stavim da otvara u MX-u on ne može uopće otvoriti stream, a VLC savršeno radi, ali ne može automatski parsirati titlove koje mu cinemaHD da, pa moram ručno skinuti iz VLC-a, a to je živa muka.

Jel se netko susreo s tim problemom, i ako je jeste li uspjeli kak složit da player primi te titlove iz CinemaHD?

 

KIKI3ooo pet 13.3.2020 09:51

Outsider sam ipak prekinio gledanje. Klasičan King sa intrigantnim mistery zapletom i klišej raspretom tipa baba roga. Ali nije u tome problem, to se očekivalo. Očekivala se i atmosfera u seriji od sat vremena po epizodi - dobilo se i to. Ono što nisu napravili kako treba - nisu dobro ispričali priču. Odmah nakon sam upalio epizodu dosjea x koja mi je tako lijepo ispričala pričicu prije spavanja... Tema epizode totalno glupa, potpuno predvidiva, nezanimljiva - ali, ta ekipa tako dobro zna ispričat priču, da je gledanje i najvećeg smeća, teška uživancija. To je ista ekipa koja je kasnije radila Breaking Bad i BCS... ja sam veliki fan njihovog rada.

Usput, Dana Skullly ako nije jedna od najljepša glumica...

SamoPitam3 sub 14.3.2020 00:37
MaciStyle kaže...

Gledao ko The Outsider? Dali se serija jos snima te kakvi su dojmovi za ovu prvu sezonu?

Volio bih pogledati nesto slicno FARGO-u.

 Nisam pogledao, ali je u planu da pogledam. Koliko sam shvatio prva sezona zavrsava gdje i knjiga zavrsava.

Suska se o drugoj sezoni. Na nacin da ce mozda imati veze sa tek nadolazecom "If it bleeds", a mozda i ne bude imala nikakve veze sa njom, a mozda i ne bude slijedece sezone.

 

love2ml86 sub 14.3.2020 14:23
ivaninho kaže...
Outsider je najveće smeće na kraju, nemoj gubiti vrijeme na to, biti ćeš mi zahvalan.

Meni je top, upravo radi kraja, drukčije od 99% serija i filmova (ne ishod već način ishoda).

fromcelltohell čet 19.3.2020 15:26
tommmyyy kaže...
evang kaže...

Itko gledao ZeroZeroZero ?

Trailer solidno djeluje

Odlična i dosta brutalna, mix Narcosa i Gomorre, par extra likova (Manuel, don Minu), preporuka svakako.

 

Evo, upravo dovršio E03. Meni je serija baš dobra i nastavljam gledati i dalje.

dadotb pet 20.3.2020 09:24
tommmyyy kaže...
evang kaže...

Itko gledao ZeroZeroZero ?

Trailer solidno djeluje

Odlična i dosta brutalna, mix Narcosa i Gomorre, par extra likova (Manuel, don Minu), preporuka svakako.

 serija je toppp, sem iritantne cure vlasnice brodogradilista koja je kombinacija James Spadera i Kristofer Walkena, kao da su je oni napravili, odvratna likusa, ne znam kako je nadjose samo

fer-de-lance pet 20.3.2020 09:35
dabar_solta_V2 kaže...

ekipa, ima li kakva preporuka za neku humoristicnu da nije bas americka šablona? fala

Ako si za malo složeniji humor, onda definitvno Curb Your Enthusiasm (topla preporuka,  vidim da se dosta kolega slaže).

To je nekaj najdalje od te "američke šablone".

A za malo lakše, a isto ok i netipično možeš Arrested development (premda ne znam kak dalje stoje, prvih par sezona je bilo vrh).

A još lakše od toga, ali s over the top humorom (premda ne pretjeranim) je It's always sunny in Philadelphia.

Uglavnom, sve kaj preporučuju i ostali kolege.

 

 

kbenzema pet 20.3.2020 15:11
tommmyyy kaže...
dadotb kaže...

EXIT norveska, razara kvalitetom, od mene 9 cista

Ajme koji vrh od serije, pogledao jučer, predobra - od mene čista 10ka.

 

Di skinut? Može link u pp

Havo pet 20.3.2020 15:24
fer-de-lance kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

ekipa, ima li kakva preporuka za neku humoristicnu da nije bas americka šablona? fala

Ako si za malo složeniji humor, onda definitvno Curb Your Enthusiasm (topla preporuka,  vidim da se dosta kolega slaže).

To je nekaj najdalje od te "američke šablone".

A za malo lakše, a isto ok i netipično možeš Arrested development (premda ne znam kak dalje stoje, prvih par sezona je bilo vrh).

A još lakše od toga, ali s over the top humorom (premda ne pretjeranim) je It's always sunny in Philadelphia.

Uglavnom, sve kaj preporučuju i ostali kolege.

 

 

 

Preporuka i za britanski Fleabag