dv14 ned 8.9.2019 12:26

Jel prati još netko Supernatural? Ne znam isplati li se opet počet gledat. Prvih par sezona mi je bilo dobro, ali kad su se pojavili anđeli i ostala čuda, onda sam odustao.
I ima li nešto još zanimljivo od horror serija? AHS, Ash vs evil dead sam pogledao.

wyks ned 8.9.2019 12:38
dv14 kaže...

Jel prati još netko Supernatural? Ne znam isplati li se opet počet gledat. Prvih par sezona mi je bilo dobro, ali kad su se pojavili anđeli i ostala čuda, onda sam odustao.
I ima li nešto još zanimljivo od horror serija? AHS, Ash vs evil dead sam pogledao.

Ovo je strogo moje osobno misljenje.

 

Serija ima 307 nastavaka - po 45 minuta to ispadne 230 sati. Pa da pogledam jednu epizodu dnevno biti cu gotov u Srpnju 2020.

 

Zadnje sam pogledao Stranger Things, i to je format za kojeg se jedino odlucujem pogledati - do 10 epizoda u sezoni.

Iako je ova sezona Thingsa komotno mogla stati u film od koji 90-120 minuta. Mislim da ima pune dvije epizode forsiranih referenci na 80-e.

fer-de-lance ned 8.9.2019 13:03
dv14 kaže...

Jel prati još netko Supernatural? Ne znam isplati li se opet počet gledat. Prvih par sezona mi je bilo dobro, ali kad su se pojavili anđeli i ostala čuda, onda sam odustao.
I ima li nešto još zanimljivo od horror serija? AHS, Ash vs evil dead sam pogledao.

 Ja sam gledao prvih osam sezona, i jedino kaj ti mogu reći je: nemoj gledat dalje, stani tu di si stao 

 

 

Damir22 ned 8.9.2019 13:29
dv14 kaže...

Jel prati još netko Supernatural? Ne znam isplati li se opet počet gledat. Prvih par sezona mi je bilo dobro, ali kad su se pojavili anđeli i ostala čuda, onda sam odustao.

A cuj....

 

Neke sezone su bolje, neke losije, kao i svaka druga serija - cak i kvaliteta epizoda unutar sezone varira od odlicnih, do glupih.

 

No generalno, svih 15 sezona (sad ce krenuti emitiranje 15-te, kako najavljuju zadnje sezone, ako se ne predomisle), pricaju jednu pricu, i stvaraju jednu cjelinu.

 

Vrijedi pogledati, naravno da nakon tolikog broja epizoda kvalitet ponekad opadne, no, andjeli, ostala cuda (kako navodis) su bitan dio price, odnosno, oni JESU prica, ono s cime serija zapocne - lov na cudovista, se ustvari polako transformira u jedan sasvim drugi pravac,gdje taj lov na razne stvorove pada u drugi plan, cak i u treci, a pocima se pricati jedna daleko sira prica......

 

Nedavno sam odgledao ponovo sve, od prve do zadnje epizode (imao sam puuuuno vremena), naravno uz preskakanje epizoda kojih se ili sjecam, ili su filler epizode, i velika je razlika u "iskustvu" kad gledas sve zaredom, nego kad gledas jednu epizodu tjedno, shvatis i povezes puno vise stvari i detalja kad gledas "bez prestanka".....

 

 

SamoPitam3 ned 8.9.2019 14:28
dv14 kaže...

Jel prati još netko Supernatural? Ne znam isplati li se opet počet gledat. Prvih par sezona mi je bilo dobro, ali kad su se pojavili anđeli i ostala čuda, onda sam odustao.
I ima li nešto još zanimljivo od horror serija? AHS, Ash vs evil dead sam pogledao.

 Davno su se oni pogubili u toj seriji i napravili sapunicu. Sada pogledati samo zadnju sezonu koja krece za mjesec dana da "zaokruzis pricu", ne znam koliko bi ti to bilo pametno, jer su tokom vremena zagrizli i u "alternativni svemir", pa su od tamo dovlacili u "svoj". Bilo je tu svega i svacega, doslovno sataras i tko zna na sto ce liciti ta posljednja sezona.

Niti ne znam sto me zadrzalo da sve odgledam. Mozda taj lezerni stil, mozda pokoja humoristicna epizoda (a bilo ih je stvarno ludih), a i to sto sam redovito gledao.

Od novijih ne znam sto ima. Ide druga sezona The Terrora (ameri, japanci, malo opsjedanja). Za sada se cini ok. Ili, ako zelis jos siru sapunjaru koja se ne mice sa mjesta u vidu dua walking dead-a .

John_Doe_11 ned 8.9.2019 16:26
mariclius kaže...

Možda ti se ne svidi, ali slične teme

Code of a Killer...https://www.imdb.com/title/tt3847626/ 

Little Boy Blue...https://www.imdb.com/title/tt6816780/?ref_=fn_al_tt_1

Manhunt-Unabomber...https://www.imdb.com/title/tt5618256/?ref_=fn_al_tt_1

The Victim...https://www.imdb.com/title/tt8178650/?ref_=fn_al_tt_1

Cardinal...https://www.imdb.com/title/tt5583512/?ref_=fn_al_tt_1

 

Mini serije osim Cardinala koji ima 2 sezone.

Vi to bez našeg prijevoda gledate?

 

 Definitivno pogledati! Baš maloprije pogledao zadnju epizodu..

Damir22 ned 8.9.2019 18:31
SamoPitam3 kaže...

 Davno su se oni pogubili u toj seriji i napravili sapunicu. 

 Ustvari ne...

 

Kad sve odgledas, i kad bolje razmislis, vidis da je to jedna konzistentna prica, koja od prve do (trenutno) zadnje epizode prica jednu pricu.

 

 

geronimo4661 pon 9.9.2019 08:18

Za one koji su pogledali The Wire previse puta, a rado bi gledali jos krimi serija, nek obavezno bace oko na Homicide: Life on the Street .

Odlicna krimi serija i svakako u samom vrhu zanra, takodjer smjestena u Baltimore i slicnog realisticnog pristupa, bazirana na knjizi Davida Simona (kreatora The Wire). Iako vrhunska, serija je cini mi se nekako zapostavljena i cak i pomalo zaboravljena ali svakako vrijedna gledanja.

DarthMarkus pon 9.9.2019 10:15
SamoPitam3 kaže...
dv14 kaže...

Jel prati još netko Supernatural? Ne znam isplati li se opet počet gledat. Prvih par sezona mi je bilo dobro, ali kad su se pojavili anđeli i ostala čuda, onda sam odustao.
I ima li nešto još zanimljivo od horror serija? AHS, Ash vs evil dead sam pogledao.

 Davno su se oni pogubili u toj seriji i napravili sapunicu. Sada pogledati samo zadnju sezonu koja krece za mjesec dana da "zaokruzis pricu", ne znam koliko bi ti to bilo pametno, jer su tokom vremena zagrizli i u "alternativni svemir", pa su od tamo dovlacili u "svoj". Bilo je tu svega i svacega, doslovno sataras i tko zna na sto ce liciti ta posljednja sezona.

Niti ne znam sto me zadrzalo da sve odgledam. Mozda taj lezerni stil, mozda pokoja humoristicna epizoda (a bilo ih je stvarno ludih), a i to sto sam redovito gledao.

Od novijih ne znam sto ima. Ide druga sezona The Terrora (ameri, japanci, malo opsjedanja). Za sada se cini ok. Ili, ako zelis jos siru sapunjaru koja se ne mice sa mjesta u vidu dua walking dead-a .

 Baš, prestao sam gledat tamo negdje kad je Deen brijo da je "ćuko", cca prije 4-5 sezona, a bio sam baš fan.

 

Postali su kao one 3 čarobnice.

 

 

Ged pon 9.9.2019 13:16
geronimo4661 kaže...

Za one koji su pogledali The Wire previse puta, a rado bi gledali jos krimi serija, nek obavezno bace oko na Homicide: Life on the Street .

Odlicna krimi serija i svakako u samom vrhu zanra, takodjer smjestena u Baltimore i slicnog realisticnog pristupa, bazirana na knjizi Davida Simona (kreatora The Wire). Iako vrhunska, serija je cini mi se nekako zapostavljena i cak i pomalo zaboravljena ali svakako vrijedna gledanja.

Takodjer topla preporuka. U ono doba je to bilo nesto sasvim drugacije, jos mi je u sjecanju epizoda gdje pricaju s ubijenim u podzemnoj. :D

Kultna serija, super likovi, od Muncha do Baylissa.

Jarvan pon 9.9.2019 13:42

Žena i ja smo trenutno na osmoj sezoni Stargate SG-1 (u pola sezone), i krenuli sa trećom sezonom Stargate Atlantis.

 

Kad to završimo idemo na Stargate Universe ... a onda nemam pojma kud dalje sa životom.

Cansee pon 9.9.2019 13:49
Jarvan kaže...

Žena i ja smo trenutno na osmoj sezoni Stargate SG-1 (u pola sezone), i krenuli sa trećom sezonom Stargate Atlantis.

 

Kad to završimo idemo na Stargate Universe ... a onda nemam pojma kud dalje sa životom.

 

jel se isplati? inače sam fan SF-a ali nikad nisam gledao te stargateove

 

a i moja žena to neće baš voliti

Jarvan pon 9.9.2019 14:18
Cansee kaže...
Jarvan kaže...

Žena i ja smo trenutno na osmoj sezoni Stargate SG-1 (u pola sezone), i krenuli sa trećom sezonom Stargate Atlantis.

 

Kad to završimo idemo na Stargate Universe ... a onda nemam pojma kud dalje sa životom.

 

jel se isplati? inače sam fan SF-a ali nikad nisam gledao te stargateove

 

a i moja žena to neće baš voliti

 Žena je isto bila protiv serije, al nakon par epizoda se zaljubila u likove, i masovnu količinu sarkazma glavnog lika koja nikad ne dosadi.

 

Ko SF je dobra nakon prve sezone, dok malo poslože "pravila scenarija" da nema rupa u radnji. SG-1 je sporiji u početku pošto nemaju pojma o ničemu, tek je pokrenut program putovanja van planeta, nemaju brodova, tehnologija ni ničega ... goli i bosi protiv superiornog neprijatelja, pa glume partizane po šumama. I da spomenem "zabavan" CGI krajem devedesetih kad je krenula serija.

 

Atlantis je radnjom smješten nakon osme sezone SG-1, pa tu je hrpa akcije i svega Sci-fi.

 

Apsolutna preporuka, ali ako misliš krenuti, prvo pogledaj film Stargate, jer on prethodi prvoj epizodi serije SG-1. Meni osobno dva koplja ispred Star Treka (koji Stargate stalno referencira, glavni lik uvijek pokušava nazvat stvari po ST-u, kad ljudi naprave prvi brod, želi mu dat ime Enterprise i pita jel ima lasere (sprda se)) ... genijalni su.

 

Nijedna serija koju sam gledao nema takvu sinergiju i povezanost likova ko Stargate.

Cansee pon 9.9.2019 14:22
Jarvan kaže...
Cansee kaže...
Jarvan kaže...

Žena i ja smo trenutno na osmoj sezoni Stargate SG-1 (u pola sezone), i krenuli sa trećom sezonom Stargate Atlantis.

 

Kad to završimo idemo na Stargate Universe ... a onda nemam pojma kud dalje sa životom.

 

jel se isplati? inače sam fan SF-a ali nikad nisam gledao te stargateove

 

a i moja žena to neće baš voliti

 Žena je isto bila protiv serije, al nakon par epizoda se zaljubila u likove, i masovnu količinu sarkazma glavnog lika koja nikad ne dosadi.

 

Ko SF je dobra nakon prve sezone, dok malo poslože "pravila scenarija" da nema rupa u radnji. SG-1 je sporiji u početku pošto nemaju pojma o ničemu, tek je pokrenut program putovanja van planeta, nemaju brodova, tehnologija ni ničega ... goli i bosi protiv superiornog neprijatelja, pa glume partizane po šumama. I da spomenem "zabavan" CGI krajem devedesetih kad je krenula serija.

 

Atlantis je radnjom smješten nakon osme sezone SG-1, pa tu je hrpa akcije i svega Sci-fi.

 

Apsolutna preporuka, ali ako misliš krenuti, prvo pogledaj film Stargate, jer on prethodi prvoj epizodi serije SG-1. Meni osobno dva koplja ispred Star Treka (koji Stargate stalno referencira, glavni lik uvijek pokušava nazvat stvari po ST-u, kad ljudi naprave prvi brod, želi mu dat ime Enterprise i pita jel ima lasere (sprda se)) ... genijalni su.

 

Nijedna serija koju sam gledao nema takvu sinergiju i povezanost likova ko Stargate.

 

hvala na iscrpnom i kvalitetnom odgovoru. čuo sam bio za seriju, zanimala me iako je nisam počeo gledati, ali mislim da bi se sada baš mogao baciti na to

Hexfire pon 9.9.2019 17:06
Ged kaže...
geronimo4661 kaže...

Za one koji su pogledali The Wire previse puta, a rado bi gledali jos krimi serija, nek obavezno bace oko na Homicide: Life on the Street .

Odlicna krimi serija i svakako u samom vrhu zanra, takodjer smjestena u Baltimore i slicnog realisticnog pristupa, bazirana na knjizi Davida Simona (kreatora The Wire). Iako vrhunska, serija je cini mi se nekako zapostavljena i cak i pomalo zaboravljena ali svakako vrijedna gledanja.

Takodjer topla perporuka. U ono doba je to bilo nesto sasvim drugacije, jos mi je u sjecanju epizoda gdje pricaju s ubijenim u podzemnoj. :D

Kultna serija, super likovi, od Muncha do Baylissa.

 Da, odličan serijal. Hrpa tih likova je kasnije prešla u neke razvikanije crime serije. Ne sjećam se baš ni da je puno prikazivana na našoj televiziji, možda griješim. Ostala mi u sjećanju odlična "interogation" epizoda koja se praktički cijelo vrijeme odvija u sobi za ispitivanje.

 

I moram priznati da mi je zbog ove serije bio nemali šok vidjeti Andre Braughera u Brooklyn 99 

geronimo4661 pon 9.9.2019 18:53
Hexfire kaže...
Ged kaže...
geronimo4661 kaže...

Za one koji su pogledali The Wire previse puta, a rado bi gledali jos krimi serija, nek obavezno bace oko na Homicide: Life on the Street .

Odlicna krimi serija i svakako u samom vrhu zanra, takodjer smjestena u Baltimore i slicnog realisticnog pristupa, bazirana na knjizi Davida Simona (kreatora The Wire). Iako vrhunska, serija je cini mi se nekako zapostavljena i cak i pomalo zaboravljena ali svakako vrijedna gledanja.

Takodjer topla perporuka. U ono doba je to bilo nesto sasvim drugacije, jos mi je u sjecanju epizoda gdje pricaju s ubijenim u podzemnoj. :D

Kultna serija, super likovi, od Muncha do Baylissa.

 Da, odličan serijal. Hrpa tih likova je kasnije prešla u neke razvikanije crime serije. Ne sjećam se baš ni da je puno prikazivana na našoj televiziji, možda griješim. Ostala mi u sjećanju odlična "interogation" epizoda koja se praktički cijelo vrijeme odvija u sobi za ispitivanje.

 

I moram priznati da mi je zbog ove serije bio nemali šok vidjeti Andre Braughera u Brooklyn 99 

 

Vjerojatno najbolja epizoda serije, u kojoj Pembleton i Bayliss imaju 12 sati da izvuku priznanje. Remek djelo.

Meni je u sjećanju i epizoda u kojoj gostuje Robin Williams a koju je inače napisao David Simon. 

 

Ja sam seriju gledao samo jednom na našem programu i to nekad krajem 90-tih. Možda je bila još koji put ali ja nisam primijetio. 

Pezer uto 10.9.2019 10:32
geronimo4661 kaže...

Za one koji su pogledali The Wire previse puta, a rado bi gledali jos krimi serija, nek obavezno bace oko na Homicide: Life on the Street .

Odlicna krimi serija i svakako u samom vrhu zanra, takodjer smjestena u Baltimore i slicnog realisticnog pristupa, bazirana na knjizi Davida Simona (kreatora The Wire). Iako vrhunska, serija je cini mi se nekako zapostavljena i cak i pomalo zaboravljena ali svakako vrijedna gledanja.

 Upravo ono sto trazim. A dodatni mi je plus sto je starija serija, draze su mi stare policijske teme, nego ovo moderno sa milijun racunala za hvatanje negativaca hahah.

Moze li u PM link gdje da nabavim sve epizode? Hvala

Tanelorn uto 10.9.2019 12:22

The Boys - IMDB

 

Radnja se događa u fikcijskom svijetu cca 2010. godine u kojem žive i korumpirani superheroji vođeni koprporativnim interesima. The Boys su grupa ljudi koja im želi stati na kraj.

 

Serija je zaista osvježenje u moru serija, zabavna od početka do kraja. Preporuka za pogledati :)

shimano pon 16.9.2019 18:54
Tanelorn kaže...

The Boys - IMDB

 

Radnja se događa u fikcijskom svijetu cca 2010. godine u kojem žive i korumpirani superheroji vođeni koprporativnim interesima. The Boys su grupa ljudi koja im želi stati na kraj.

 

Serija je zaista osvježenje u moru serija, zabavna od početka do kraja. Preporuka za pogledati :)

 malo sam na drugim mjestima popratio komentare i vidim da je i dosta neshvaćena, ili barem površno gledana. a šteta je da ta njena dubina i o čemu zapravo priča kao kronika i kritika društva, ostane neprimječena. i da, uživao sam u pokušajima da isčitam prave likove i događaje iz tih fiktivnih, ali morat ću pogledati ponovno, jer siguran sam da mi je štošta i promaknulo.

 

 

 

 

DarthMarkus ned 22.9.2019 11:05

Jučer izbinđao Catch 22 i mogu reć da sam ugodno iznenađen.

 

Iz najava, očekivao sam neku blentavu komediju, kad ono solidna crnohumorna ww2 drama koja se pretvori u ....neću spoilat.


Sve preporuke.

wyks ned 22.9.2019 11:38
shimano kaže...
malo sam na drugim mjestima popratio komentare i vidim da je i dosta neshvaćena, ili barem površno gledana. a šteta je da ta njena dubina i o čemu zapravo priča kao kronika i kritika društva, ostane neprimječena. i da, uživao sam u pokušajima da isčitam prave likove i događaje iz tih fiktivnih, ali morat ću pogledati ponovno, jer siguran sam da mi je štošta i promaknulo.

I nije tesko shvatiti na sto ciljaju sa ovakvim karakterizacijama superheroja.

No u 90-ima su se vec sprdali u djecijim crticima - (Justice Friends na Cartoon Network) na temu izlizanosti superherojstva, a sad nakon 300 filmova i serija, malu su i zakasnili sa ovim pristupom.

 

Homelander je super - ali mommy issues je meh.

Deep - weinstein pristup je jos ajde, ali "special" odnosi sa morskim stvorenjima je izlizana sala jos od prvog broja Aquamana.

Starlight - negdje sam procitao da su htjeli izbjeci storyline naivnosti - ali onda su samo prepisali ono sto je weinstein radio glumicama

A-Train - previse asocira na americki nogomet i "patnje" koje ti preprofesionalni igraci prolaze.

Queen Maeve - mi je cak i ok

Black Noir -

 

Kraj mi je isto meh sapunica.

 

Ali ok, da je serija izasla prije 5 godina bila bi mi daleko bolja, ovako je solidna, Frenchie je odlican.

 

shimano pon 23.9.2019 01:36

jasno da se u nekim dijelovima pretjeruje zbog mržnje prema trumpu (i još nekim likovima od kojih si i spomenio jednog), pa su mu možda zato stavili mommy issue. no koga točno ona kao mamica predstavlja nije mi do kraja jasno (spomenimo da oprah w. u africi po internatskim školama, cherry picka i stvara elitu žena koje će biti visoko obrazovane i na pozicijama moći, a sve redom će nju obožavati kao majku logično jer im je to omogučila. no odvojila ih je od obitelji i zatvorila pod strogu kontrolu. pa sad možemo misliti da li za korist ili za puko dobro), makar je jasno ono da se djeca koriste kao privjesak i da ta elita uopće ni ne bude roditelj već ih odgajaju internati i dadilje, pa ima smisla taj issue.

 

ali Homelander nije samo trump, već kao i drugi likovi imaju u sebi više njih miksanih koliko sam shvatio. poput folovera scientologije i općenito genetski manipulirane djece, pa se tu možda insajderski o tome sumnja kako sam i sam sumnjao već godinama. jer znamo da se eugenika samo modernizirala, ali cilj je isti i nikad nije nestao kao ideja u samom vrhu. a današnja tehnologija nam puno toga omogučuje, ali mi obični smrtnici kako nas vide, ni nemamo uvid u sve i tek nakon dosta godina saznamo za nekakve mogućnosti koje su godinama bile eliti dostupne.

 

A-Train nije samo američki nogomet, već atletika i sl., dakle priča o dopingu uopće i još koječemu. primjerice, vezana je i njegova cura propali selebriti nekakvih šovova itd.. i kako kad postane liability za ugled samo nestane i predozira se "slučajno".

pa sam i u Deepu vidio propale glumce koji snimaju reklame itd.. Starlight također govori o bolesnim ambicijama roditelja koji prodaju svoju djecu hoolywoodu i šalju ih na razne izbore itd..

 

također, kako se religija koristi za krijumčarenje i još štošta poput perverzija ali i općenito pranje mozgova na tim skupovima i "suptilna" propaganda koja je, kako i mama od Starlight kaže: "oduvijek je tako bilo", na njenu opasku da se ne sjeća tih anti gay stavova itd (dakle ima tu i klasične hoolywood propagande za zaštitu gaystva).. što bi bilo sad previše za pisati, a i želim ponovo gledati da otkrijem još ponešto i malo zaokružim sliku nadam se. 

Black Noir mi malo bježi, ali jasno da ima black ops vojnik nekakve veze koji radi iz sjene za vlast. ovako na prvu bez da razumijem dublje ako ima.

 

no sve u svemu neke stvari mi se čine i insajderske koje ne izlaze baš u javnost, a ovdje se hinta na njih. plus toga što mi ne vidimo realno stanje društva u americi već samo fragmente, tako da mislim nisu samo ove javne stavili unutra. jer znamo da crkve u ovom slobodnom padu neće predati tron tek tako, pa je zanimljivo (ali i zastrašujuće), kako će se obraniti od daljneg propadanja. zanimljivo je da su im crnci kao veliki vjernici iz političkih razloga u borbi za svoja prava, postali važni, pa ćemo vidjeti kako će to ispasti. a baš su vjernik crnac, engleski ateist, nekakav moderni agnostik i libertine francuz u svojim raspravama bili jako zanimljivi. i ona scena s upitnikom u hughievim očima kad mu butcher (to ime je također zanimljivo ako znamo koju skupinu ljudi predstavlja) kaže tddd o bogu, je za razmišljanje moment a bilo ih je još..

 

ali kažem, još jednom ću gledati i onda kad druga sezona dođe komentirati taj kraj koji možda nije takav kakav se čini na prvu. jer vidio sam razne komentare gdje ljudi čak samo s klasičnim junacima uspoređuju, što je totalno plitko. a kako je sad prošlo već dosta dana od gledanja, ne mogu se ovako iz glave ni sjetiti svih detalja da govorim o njima. no biti će još prilike da se raspravlja nakon druge sezone.

 

btw, ni isto tako kompleksnog preachera još nisam potpuno shvatio, i tko god kaže i dokaže da jest skidam kapu. mislim, ima nekakvih manje više očitih poput toga da su grešnici u potrazi za bogom. "kurva" kako ju čudoređe vidi, ovisnik koji pije krv rodbini i prijateljima kao i svaki i da sad ne iznosim dalje očito. ali toliko toga tu ima da je ludilo i opet previše za pisati, a evo još samo jedna epizoda 4 sezone, možda i zadnja? nisam upučen da li će još biti. ali seth rogen se veže na obje serije pa...