Filox pet 24.5.2019 14:59

Naravno da su zmajevi inteligentni, pa u svim mitologijama i igrama su zmajevi jako inteligentni. U Dungeons and Dragonsima su među inteligentnijim stvorenjima (mogu pričat razne jezike i koriste magiju najviših levela, što zahtjeva visoku inteligenciju). A i u GOT se može vidit kako razumiju dosta, pa kad ih Tyrion oslobađa, nisu ga pojeli, kad je Jon išao dodirnuti Drogona, samo jahanje zmajeva i njihovo razumijevanje što i gdje želi letač, oni pogledi koje je Drogon Jonu uputio više puta, razumijevanje riječi kao dracaris, a i više puta se vidilo kako je Drogon zaštitio Dany, dopustio ekipi da se popnu na njega...

 

Ne vidim u kojem trenutku je netko zaključio da zmajevi nisu jako inteligentni. A i Tyrion to rečenicom još i potvrdi, kao što je gore napisano.

Filox pon 27.5.2019 13:22

Kao što sam i rekao, od dosade i neimaštine kvalitetnh serija, počeo sam čitat ASOIAF knjige. Sad sam na oko stote strane prve knjige i moram priznat da sam ugodno iznenađen kako je, do sada bar, serija vjerno slijedila knjige. Dijalozi su identični, baš ide scena po scena kako čitam... Pretpostavljam da će uskoro početi lagana odskakanja...

 

Kako vi utapate svoju tugu i provodite vrijeme sad kad više nema GOT? S Chernobylom možda?   

ris pon 27.5.2019 14:06
Hornet_93 kaže...
Chernobyl je bas tip serije kakav volim gledati, kratko, jasno i sadržajno, bez nepotrebne dramulje i ljubavnih prica i najvažnije bez 9 sezona i spinoffova.

 Ima jako dobru ocjenu. Budem se bacio na to!

Fulcrum pon 27.5.2019 14:15

U knjigama zmajevi imaju i svaki svoju osobnost.

 

In the books Drogon is lone wolf, he is mature and likes to do things on his own. He leaves when Dany tries to imprison him but cames back for her. In the meantime he lives in Dothraki sea where he hunts and creates his own lair. He cares about Dany but he isn't as protective of her as Viserion who is extremely protective and isn't actually all that bloodthirsty, mostly because he is the smallest I guess. He wanted to still sit on Dany shoulder when he got bigger. Rhaegal is something in between, he isn't as big as Drogon or as fierce but he still attacks visitors and kills Quentyn while imprisoned by Daenerys (which probably pissed him quite a bit, dragons aren't meant to live in captivity.) and creates his own lair before Viserion. In the books they aren't Drogon, token dragon 1 and token dragon 2. They actually are Drogon, Rhaegal and Viserion.

 

Također, imaju različite boje plamena.. ilustracija

 

 

hrka11 pon 27.5.2019 14:21
Hornet_93 kaže...
Chernobyl je bas tip serije kakav volim gledati, kratko, jasno i sadržajno, bez nepotrebne dramulje i ljubavnih prica i najvažnije bez 9 sezona i spinoffova.

Pa dobro,serija je po istinitom dogadjaju i to katastrofa koju je osjetila cila europa...nema se tu sta kenjat,dodavat i izmisljat.

Malo sam se i sjeba koliku je stetu to napravilo sto se zna,a koliku je mogla i napravit,bolesno...mislim svi znamo za katastrofu sto se desila,ali ovo te bas uvuce u detalje.

Kako su pokusalji zataskat,pa politika itd...odlicna serija.

Meni osobno je the wire medju top 3 serije sto sam gledao.

 

Filox pon 27.5.2019 14:25
Fulcrum kaže...

U knjigama zmajevi imaju i svaki svoju osobnost.

 

In the books Drogon is lone wolf, he is mature and likes to do things on his own. He leaves when Dany tries to imprison him but cames back for her. In the meantime he lives in Dothraki sea where he hunts and creates his own lair. He cares about Dany but he isn't as protective of her as Viserion who is extremely protective and isn't actually all that bloodthirsty, mostly because he is the smallest I guess. He wanted to still sit on Dany shoulder when he got bigger. Rhaegal is something in between, he isn't as big as Drogon or as fierce but he still attacks visitors and kills Quentyn while imprisoned by Daenerys (which probably pissed him quite a bit, dragons aren't meant to live in captivity.) and creates his own lair before Viserion. In the books they aren't Drogon, token dragon 1 and token dragon 2. They actually are Drogon, Rhaegal and Viserion.

 

Također, imaju različite boje plamena.. ilustracija

 

 

 Uuuu, to nisam znao. Ludnica, sad se baš veselim ovome. 

 

Kako bi moćno izgledao Drogon u seriji da je rigao onu crno/krvavu vatru...

Seki001 sri 29.5.2019 17:06

Chernobyl je par klasa po kvaliteti produkcije i glume bolja serija nego ovaj cirkus od GOT-a.

Ja sam se sa guštom prvi put u životu  registrirao na IMDb da puknem od srca ovom remek djelu 10/10 jer je to 100% zaslužila ova mini-serija.

wyks sri 27.5.2020 15:48

Sjeća li se itko ove serije?

 

Rekao bih da je zadnja sezona uspjela napeaviti nešto sto je malo pop-kulture uspijelo, da bude u potpunosti zaboravljeno u godinu dana.

 

Dexter se takodjer često opisivao kao serijal kojemu su zadnje sezone drastično srozale kvalitetu, no opet i dalje se vecinom preporuca u pozitivnom svjetlu.

Koliko vidim, GoT se uopće ne spominje na internetu, izuzev onog memea sumnjicave Dany

cvaja997 sri 27.5.2020 17:13

Zato što je 7 sezona radnje i izgradnje likova i odnosa medu likovima stjerano u krasni k zajedno sa kompletnom 8. sezonom. Mene je sram uopće pričat o toj seriji. Za mene kao da ne postoji.

LLAMABOY sri 27.5.2020 23:06

IMHO

Nisam pročitao knjige (iako sam dosta lora pročitao na internetu), ali sam se bio strašno navukao na tu seriju. Komentirao sam već svoje dojmove 8. sezone kako su epizode izlazile i jedine solidne epizode su mi bile 1.,2., i 3.

Onda je došao ostatak sezone i sve ono što su, po meni, gradili preostalih 7 sezona su bacili u vodu i posra*li se na to. Teško da ću ponovno upaliti koju epizodu, a kamoli započeti sve ispočekta.

Također, vidio sam da se počinje snimati LOTR serija. Veliki sam fan tog svemira, ali smatram da ta serija neće biti neke srednje kvalitete, već će biti ili bolja od Game of Thronesa (mislim na prvih 7 sezona) ili ce biti teško s*anje poput ostalih, novih remejkova.

 

 

JozoBozo121 čet 28.5.2020 08:19

Moram priznati da ne sumnjam da će i knjige završiti na vrlo sličan način, no mislim da će kraj, koji je u seriji završio idilično, u knjigama biti dosta mračniji. Jednostavno, previše su zbrzali prema tome kraju tako da to što se dogodilo nema puno smisla, no uz malo više opisivanja, događaja i radnje bi to bilo daleko bolje i shvatljivije.

Cansee čet 28.5.2020 09:19
JozoBozo121 kaže...

Moram priznati da ne sumnjam da će i knjige završiti na vrlo sličan način, no mislim da će kraj, koji je u seriji završio idilično, u knjigama biti dosta mračniji. Jednostavno, previše su zbrzali prema tome kraju tako da to što se dogodilo nema puno smisla, no uz malo više opisivanja, događaja i radnje bi to bilo daleko bolje i shvatljivije.

 

Ne može knjiga završiti isto, odnosno može za neke likove, ali knjiga ima puno više zapleta i likova. Zapleta u knjizi je oko 80, dakle oko 80 radnji se treba završiti na neki način. Nekim likovima su se događale različite stvari. Puno je bilo kako ameri kažu "foreshadowinga", puno je bilo događaja koje nisu bili u seriji ali na koje jednostavno nismo obratili previše pozornosti, npr. oni rogonje u Kraljevom grudobranu koje je Tyrion naredio pogubiti na inicijativu Varysa prije nego što je Stannis napao. 

 

Naravno da može biti jednak kraj u smislu da će npr Jon otići na daleki Sjever, ali previše je različita knjiga i serija kako bi krajevi bili potpuno isti

Filox čet 28.5.2020 10:24

Uf koja teška tema... Ja sam seriju gledao od početka prve sezone svaku godinu prije nego bi nova sezona izašla, tako da sam pogledao seriju bar 8 puta, a mislim i više. Knjige nisam čitao dok nije završila serija, onda sam bio u teškoj depresiji i izgubio sam volju za gledanjem ičega na TVu. Iz te depresije sam se izvukao tako da sam počeo čitat knjige i onda sam to prožvakao u rekordnom roku. Nakon toga sam pročitao World of Ice an Fire, povijest tog svijeta. Uz čitanje knjiga sam gledao i seriju do četvrte sezone, pa sam tako pratio sve promjene između knjige i serije.

 

Serija je apsolutno savršenstvo prva sezona, sljedi knjigu otprilike 90-95%. Svaka sljedeća sezona malo po malo odstupa od knjiga, ali sve je u redu do četvrte sezone. Peta i šesta malo više odstupaju već, a sedma polako nema neke veze s ničim. Osmu ne želim komentirat, još me želudac boli kad se sjetim te debilane. I one boce vode i stabucks kava i ostala sranja. Užas.

 

Trenutno čitam Fire and Blood knjigu i non stop gledam ASOIAF Theories, gdje je svasta jako dobro objašnjeno. Uskoro bi trebala i nova knjiga izaći, a GRRM je najavio da će u toj knjizi sve bit objašnjeno.

 

Serija je imala potencijal da bude zauvijek upisana kao najbolja serija ikad proizvedena, ali je dobro zeznula stvar brzanjem radnje i željom da se što prije završi, pa da D&D mogu ići radit na Star Wars filmovima. Gorili u paklu radi toga.

 

Drugu ekranizaciju serije nećemo dobit, bar ne uskoro. Remake zadnje sezone nećemo nikad dobit. Svi vi koji ste razočarani krajem i načinom kako je odrađen kraj, počnite čitat knjige. Ne mogu vam dobvoljno naglasit koliko su knjige bolje, koliko je više radnje, koliko je kompliciraniji zaplet. Cijela povijest, cijeli "lore" je strašno dobro razrađen i to je jedini pravi nastavak/završetak serije koji možete dobit.

Cansee čet 28.5.2020 10:29
Filox kaže...

 

 

Serija je imala potencijal da bude zauvijek upisana kao najbolja serija ikad proizvedena, ali je dobro zeznula stvar brzanjem radnje i željom da se što prije završi, pa da D&D mogu ići radit na Star Wars filmovima. Gorili u paklu radi toga.

 

 

 

A na kraju se to raspalo u rekordnom roku. Zbrzali da se prebace u SW i koji mjesec poslije objavili da prekidaju sve radnje na SW. Katastrofa. Iako je lako moguće da su odbili jer im je rečeno da će im Kathleen Kennedy biti nad glavom i donositi sve bitne odluke, tu ih ne bi nikako krivio, nego aplaudiram ako su ih zato odjebali, ali svejedno je sve ispalo baš bijedno

sexytoiletpaper čet 28.5.2020 11:39

Podsjetili ste me da moram knjige nabaviti :)

7. sezona je po meni vec dala do znanja kakvo ce smece kraj biti. Teleportacija, putovanja brza nego u SW IX (isto tako sranje), plot armor deblji od Žaka...

1. epizoda osme sezone je realno losa. Hrpa problema sa dijalogom, pricom, likovima kojima se IQ prepolovio...

I onda krene 2. epizoda i unatoc tome sto je fan service, vrati se u ritam i dijalog prije 7. sezone. Mene je toliko odusevila da sam se za 3. epizodu spremio u krevet u 10 navecer, probudio u 5 ujutro i odgledao, i nikad necu prezaliti sto sam to napravio jer je 3. epizoda smeceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kao nikad. Dalje mislim da ne moramo ni pricati :)

Drago mi je da su si D&D potpuno unistili karijeru sa zadnjom sezonom, pokazuje kako visak ega i manjak kvalitetnih ideja napokon pocinje dovoditi do posljedica u zabavnoj industriji.

Benioff je nakon GoT-a napravio Gemini Man koji je masovno popljuvan dok Weiss nije nista novo radio. Podsjetiti cu da je obojci ponudena iduca trilogija Star Warsa i ogroman ugovor sa Netflixom (za koji su za sada radili kao direktori na standup showu, sto mi nije bas jasno).

Sve u svemu, lijepo je kada nakon svih onih totalno debilnih clanaka o tome kako su ljudi koji pljuju GoT smece, rasisti, sovinisti i ne znam sto jos ne na kraju ispadne da su pravi debili bili oni koji su pisali clanke. :)

Filox čet 28.5.2020 11:50
sexytoiletpaper kaže...

Podsjetili ste me da moram knjige nabaviti :)

7. sezona je po meni vec dala do znanja kakvo ce smece kraj biti. Teleportacija, putovanja brza nego u SW IX (isto tako sranje), plot armor deblji od Žaka...

1. epizoda osme sezone je realno losa. Hrpa problema sa dijalogom, pricom, likovima kojima se IQ prepolovio...

I onda krene 2. epizoda i unatoc tome sto je fan service, vrati se u ritam i dijalog prije 7. sezone. Mene je toliko odusevila da sam se za 3. epizodu spremio u krevet u 10 navecer, probudio u 5 ujutro i odgledao, i nikad necu prezaliti sto sam to napravio jer je 3. epizoda smeceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kao nikad. Dalje mislim da ne moramo ni pricati :)

Drago mi je da su si D&D potpuno unistili karijeru sa zadnjom sezonom, pokazuje kako visak ega i manjak kvalitetnih ideja napokon pocinje dovoditi do posljedica u zabavnoj industriji.

Benioff je nakon GoT-a napravio Gemini Man koji je masovno popljuvan dok Weiss nije nista novo radio. Podsjetiti cu da je obojci ponudena iduca trilogija Star Warsa i ogroman ugovor sa Netflixom (za koji su za sada radili kao direktori na standup showu, sto mi nije bas jasno).

Sve u svemu, lijepo je kada nakon svih onih totalno debilnih clanaka o tome kako su ljudi koji pljuju GoT smece, rasisti, sovinisti i ne znam sto jos ne na kraju ispadne da su pravi debili bili oni koji su pisali clanke. :)

 

 

Najgore je što su baš svojim egom uništili seriju. OK, istina je da nismo imali knjige po kojima će radit zadnje sezone i to je veliki problem bio, a tu je GRRM kriv 100%. Međutim, ono što su D&D skrivili je što nisu ništa više slušali Martina nakon neke sezone, tamo negdje od pete, šeste, kad su ostali polako bez materijala iz knjiga. Prvo, GRRM im je govorio da im treba serija bit od 10 sezona, da neće uspjet ugurat sve kako treba u 8. Onda su oni to izignorirali, pa im je GRRM tumačio da obavezno tih 8 sezona trebaju bit pune sezone, po 10 epizoda. Ni tu ga nisu poslušali, jer je baš bilo bitno da bude točno 73 epizode, a ne 80, ili koliko već je bilo.

 

Točno to je ono što je uništilo cijeli ritam, ta brzanja, ta nemogućnost objašnjavanja zbog brzog tempa. Uvjeren sam da je kraj serije mogao ostat isti, ali uz nekoliko epizoda više, da je sve to moglo ispast puno smislenije.

 

I sad meni nije jasno, kako možeš 10 godina radit na nečemu, pa ti onda to dopizdi zadnje 2 i želiš to samo završit, da možeš radit nešto drugo? Nakon toliko toga napravljenog vrhunski, kako sebi dopustiš takav amaterizam i glupost?