Wox sri 22.5.2019 07:31

George R. R. Martin kaže kako će napisati pravi kraj u preostale dvije knjige : Winds of Winter  i  A Dream of Spring .

Prva će biti završena oko 2026. , a druga oko 2040.

Taman toliko vremena mi treba  za pročitat prvih 5 .

 

Tanelorn sri 22.5.2019 08:20
Wox kaže...

 

Prva će biti završena oko 2026. , a druga oko 2040.

 

 

 A ako se, ne daj bože, nešto dogodi našem debeljuškastom spisatelju, uvijek umjesto njega mogu knjige završiti Benioff & Weiss (na 50 stranica) 

igy sri 22.5.2019 08:26
Tanelorn kaže...

 A ako se, ne daj bože, nešto dogodi našem debeljuškastom spisatelju, uvijek umjesto njega mogu knjige završiti Benioff & Weiss (na 50 stranica) 

 Glupo je raditi seriju ili film prema nećem nedovršenom. Ovdje se vide sve mane takvog rada. Uostalom, mogla se drugčije tempirati radnja kroz 8 sezona da je sve bilo kompletirano. Nije problem što je ukupno bilo sezona s brojem serija koliko je bilo, glavni problem je tempo koji je po meni bio ranije prespor, a onda je od 7. sezone počeo ubrzavati da za završnicu fali toliko detalja, ali i nameće puno pitanja. Sam kraj ko kraj je ok, neočekivan kao što se serija bila oduvijek.

bounce---mv sri 22.5.2019 09:14

Kraj ju donekle spašava, ona scena kad Jon i njegovi dečkići idu u nepoznato a u pozadini savršena rendicija uvodne špice sa zborom je za naježiti se. Ali.. Godinama pratimo put Daenerys - i ona postane negativac - i umre prije nego što ja doživim orgazam što je zbilja kratko. Night King - night što? Toliko nabrijavanja za ništa.. http://youtu.be/-jikk0IL2kU

Feya sri 22.5.2019 09:22

Tyrionov vic:

Tyrion walks into a brothel with a honeycomb and a jackass.
Madame: What can we do for you?
Tyrion: I need a woman to lay with, for mine has left me.
Madame: Whatever for? And what's with the honeycomb and the mule?
Tyrion: My woman found a genie in a bottle, and he granted her three wishes. The first was for a house fit for a queen, so he gave her this damn honeycomb. The second wish was that she have the nicest ass in all the land, so he gave her this damn donkey...
Madame: And what about the third wish?
Tyrion: Well... she asked the genie to make my cock hang down past my knee.
Madame: Well that one's not so bad eh?
Tyrion: Not so bad!? I used to be six foot three!

Anđeo bez falinge sri 22.5.2019 09:39
DarthMarkus kaže...

 Vidio sam pokušaj demokracije kad su išprdali debelog Sama. S pravom.

 

 

 taj dio mi je jedan od smješnijih..

..hej, bilo bi najbolje da svatko može glasati ..kaže debeli!

 

ekipa se pogleda i buahahahahahahahahahahaa...... 

morrisoN sri 22.5.2019 09:46
Tanelorn kaže...
Wox kaže...

 

Prva će biti završena oko 2026. , a druga oko 2040.

 

 

 A ako se, ne daj bože, nešto dogodi našem debeljuškastom spisatelju, uvijek umjesto njega mogu knjige završiti Benioff & Weiss (na 50 stranica) 

 Ilustrovano džepno izdanje (umjesto čitanja sa ambalaže deterdženata dok si na veceu)

Cansee sri 22.5.2019 10:07

blagi offtopic, pojavio se ovaj leak : https://www.unilad.co.uk/gaming/fromsoftware-and-george-rr-martin-reportedly-developing-norse-open-world-title/?source=gamingbible

 

navodno da From Software i Martin skupa rade neku open world igru u nordijskoj kulturi/mitologiji i da će se zvati Great Rune.

 

Zvuči odlično, mislio sam prvo da je neka patka, ali je Martin potvrdio na svojem blogu da radi sa japanskom firmom na videoigri, prilično zanimljivo, nadam se da ćemo na E3 saznati nešto konkretnije

Filox sri 22.5.2019 14:53
Feya kaže...

Tyrionov vic:

Tyrion walks into a brothel with a honeycomb and a jackass.
Madame: What can we do for you?
Tyrion: I need a woman to lay with, for mine has left me.
Madame: Whatever for? And what's with the honeycomb and the mule?
Tyrion: My woman found a genie in a bottle, and he granted her three wishes. The first was for a house fit for a queen, so he gave her this damn honeycomb. The second wish was that she have the nicest ass in all the land, so he gave her this damn donkey...
Madame: And what about the third wish?
Tyrion: Well... she asked the genie to make my cock hang down past my knee.
Madame: Well that one's not so bad eh?
Tyrion: Not so bad!? I used to be six foot three!

 Odličan je vic, ali odakle ti?

desh sri 22.5.2019 16:59
Tanelorn kaže...
Wox kaže...

 

Prva će biti završena oko 2026. , a druga oko 2040.

 

 

 A ako se, ne daj bože, nešto dogodi našem debeljuškastom spisatelju, uvijek umjesto njega mogu knjige završiti Benioff & Weiss (na 50 stranica) 

 Debeli je pravno osigurao da nitko nesmije dovršiti serijal. Ako ga on ne završi, to je to, nema zamjenskih pisaca, kao sto je Sanderson završavao Jordanov WoT.

MrBlc sri 22.5.2019 19:16
tommy2103 kaže...

Nije sve tako sivo, scena sa Drogonom je bila predobra, kako je rastopio thron, skužio da nije Jon zapravo ubio Dany nek tron, tj. borba za njega. Vidjela se emocija na njemu kad ju je gurao nosom.

Ne samo to, već je djelovao kao da shvaća da je tako trebalo biti, da je za sve kriv tron, odnosno njena opsesija njime. Šteta jedino što to nije spoznao epizodu ranije...

Cordas sri 22.5.2019 19:22
MrBlc kaže...
tommy2103 kaže...

Nije sve tako sivo, scena sa Drogonom je bila predobra, kako je rastopio thron, skužio da nije Jon zapravo ubio Dany nek tron, tj. borba za njega. Vidjela se emocija na njemu kad ju je gurao nosom.

Ne samo to, već je djelovao kao da shvaća da je tako trebalo biti, da je za sve kriv tron, odnosno njena opsesija njime. Šteta jedino što to nije spoznao epizodu ranije...

Meni osobno jedna od najgorih scena cijele sezone. Znači zmajevi od kad su se prvi put pojavili nisu pokazivali ni najmanje znakove inteligencije, a sad je ovaj skužio da je objekt koji zapravo prvi put uopće vidi uzrok svih problema i uzrok smrti njegove "majke". 
W h a t  t h e   f u c k ?

 

Mogao je onda onaj drugi zmaj dvije epizode prije vidjeti brodove koji su mu ispred nosa i izbjeći napad. Ili je taj malo sporiji od Drogona 

wyks čet 23.5.2019 00:45

Samo dvije napomene:

 

1. Scena sa knjigom "A Song of Ice and fire" je uvredljivo glupa, iako ne znam tko se toga sjetio.

2. Prijasnji Three-eyed raven je preko tisucu godina cekao Brana da se pojavi, Doom of Valyria se dogodila oko 400 godina prije radnje u seriji.

 

Martin cesto spominje Tolkina, zbog cega je i ta scena sa knjigom toliko glupa, no mnogo je kvalitativnih razlika izmedju njihovih djela, iako je kvantitativno Martin u prednosti.

 

Tolkien je stvorio svijet sa bogatom mitologijom i bogatom prosloscu - slicno kao i Martin, no Tolkien je odlucio posvetiti vrijeme radnje trenucima velikih promjena, romatizirajuci prijelaz iz bajkovitih vilenjackih u realisticnija ljudska vremena. Iako je isticao da nije ljubitelj alegorija, ipak je rekao da je The Scouring of the Shire njegov prikaz emocija koje je imao kad je vidio koliko se nakon I. sv rata promjenio njegov seoski krajolik, podjednako u okolisu koliko i u ljudima kojih zbog rata vise nije bilo.

 

Tolkien je jednostavnoscu stvorio bolji tempo radnje, postoji jasan razlog zasto je bas Lord of The Rings prica koja je zasluzila biti ispricana, poglavito zato jer likovi mjenjaju sebe i svijet, jer se moc razvija i razbija kako prolazi vrijeme, jer je odlaskom vilenjaka doslo vrijeme ljudi koji su ispravili stare pogrijeske i postali slobodni stvoriti svoje uspjehe i neuspjehe.

 

Martinova prica koju prica se ne razlikuje od one koju likovi pricaju kao proslost ili kao mitologiju. Trageryani su osudjeni na ludost cime pad Daenerys jednako odjekuje svijetom kao i pad Aerysa, cak su i akteri isti, Starkovi cine prevagu.

 

No ono sto cini najvecu razliku je to sto je Tolkien imao respekta ostaviti svijet koji je stvorio likovima koje je stvorio, i to cini promjenu i to pricu cini svjezom. Martin je blagoslovom ove price ucinio ekvivalent tome da Gandalf vlada Medjuzemljem cime se umanjuje sva ljudskost price. Cemu junanstvo pored Deusa ex machine? Cemu patnja pored predefinirane sudbine?

 

Nije li apsurdno da milenijski iscekivatelj, vidioc svega, vlada vijecem kojem nedostaje Master of Whisperers?

 

Tolkien je stvorio svijet u kojem se citatelju i gledatelju bilo sve lakse povezati i poistovijetiti sa likovima kako radnja odmice, jer se radnja sve vise odmice od svemogucih mitoloskih bica i zavrsava sa gorkom pobjedom najslabijih kojima je nepovratno promjenjen svijet. Martin je postavljajuci benevolentno sveznajuce bice na tron, ljudske sudbine udaljio od sposobnosti da ih promjene.

Milka30 čet 23.5.2019 06:23
Dr. Vicko kaže...
walentkane kaže.. 

Ipak, najemotivniji, najtragičniji i najbolji lik na kraju je John Snow. Svaka čast kako su ga napravili, unatoč greškama koje je imala 8. sezona.

Meni je opet Jon najgluplji lik u cijeloj sezoni.

Mislim,tip je glup ko kuhac!Mogao je lipo sutiti,postati kralj,derati tetku(koja je inace,avion od zene),i lagodno zivjeti sretan do kraja zivota!Ali glupan ima kao nekakav ponos,odanost....cemu?.....Totalno pogresne ideale....ma glup ko kuhac tip!

MrBlc čet 23.5.2019 06:26

Što se zmaja tiče, mislim da se ne radi o inteligenciji, već o simbiotskoj vezi s Targaryenima. Ako ti je glupo što je svoj bijes iskalio na tronu, mora ti biti glupo i što je uopće došao kad je ona umrla, ali već smo vidjeli da mogu osjetiti Targaryene (Jon) i namjere (Tyrion).

Što se tiče wyksovog posta, sve stoji, ali je usmjereno protiv krive osobe. Martin je već unatrag nekoliko sezona kritizirao odstupanja od knjige.

Ezio čet 23.5.2019 08:33
Milka30 kaže...
Dr. Vicko kaže...
walentkane kaže.. 

Ipak, najemotivniji, najtragičniji i najbolji lik na kraju je John Snow. Svaka čast kako su ga napravili, unatoč greškama koje je imala 8. sezona.

Meni je opet Jon najgluplji lik u cijeloj sezoni.

Mislim,tip je glup ko kuhac!Mogao je lipo sutiti,postati kralj,derati tetku(koja je inace,avion od zene),i lagodno zivjeti sretan do kraja zivota!Ali glupan ima kao nekakav ponos,odanost....cemu?.....Totalno pogresne ideale....ma glup ko kuhac tip!

 ovako nekako razmišljaju hdzovci i njihovi glasači

morrisoN čet 23.5.2019 10:55
Ezio kaže...

 ovako nekako razmišljaju hdzovci i njihovi glasači

 

Jura iz druge galaksije kaže...

 ma ja, glasači sdp-a, hns-a, joca amsterdam koalicije, itd.... su kao bolji

 Ok, rezultat je 3:3

 

Sviram kraj da prestanemo spamati temu!

The Unforgiven čet 23.5.2019 15:43
Milka30 kaže...
Ezio kaže...

 ovako nekako razmišljaju hdzovci i njihovi glasači

Inace sam Živozidaš,ali ok

 

Realno gledajuci,Jon je ispao picka,sto god vi mislili drugacije!

 znači jedina gora opcija od HDZ-a 

Milka30 čet 23.5.2019 19:40
The Unforgiven kaže...

 znači jedina gora opcija od HDZ-a 

Jon Snow mozda je picka,ali nikada ne bi sudio nekome tko se jos nije dokazao...inace jako ruzna ljudska osobina-suditi nekome kojega nisi jos upoznao

ris pet 24.5.2019 10:37
The Unforgiven kaže...
Milka30 kaže...
Ezio kaže...

 ovako nekako razmišljaju hdzovci i njihovi glasači

Inace sam Živozidaš,ali ok

 

Realno gledajuci,Jon je ispao picka,sto god vi mislili drugacije!

 znači jedina gora opcija od HDZ-a 

walentkane pet 24.5.2019 12:35
mar123 kaže...

ja mislim da vecina uopce nije razocarana samim krajem nego "putem" do tog kraja. ljudi su razocarani jer nije kvalitetno ispricano, a ne zato sto je usrani bran na tronu iako vjerojatno nitko nije htio njega. mislim ja sam od prve epizode htio deny na tronu i nebi uopce reko da je kraj los da ona ne zavrsi na tronu nego neko drugi ako je to super kvalitetno ispricano.

 

ovo sto kazete za deny da nije slomila kotac jer je trazila tron zbog nasljedstva... realno ona je tron mogla trazit po bilokojoj osnovi, mozda pocevsi od tog da je spasila cijelo covjecanstvo od sigurne smrti, zasto to svi zaboravljaju, zasto svi jebeno zaboravljaju da bi svi bili mrtvi da nije bilo nje. ne arye, ne jona, ne sjevernjaka i njihovih saveznika, samo deny i njena ekipa. deny nije vladarica koja bi vladala demokracijom, ali vladala bi posteno, nebi ugnjetavala narod zbog svoje koristi i pohlepe i naravno onaj koji izda to bi dobio smrtnu kaznu. totalna suprotnost od cersei i prijasnjih vladara protiv kojih je jedino i imala nesto protiv.

i na kraju ju jon ubije zato sto su tyrion i ekipa zakljucili da ce ona ubit njega, na osnovu cega? pa jon nikad nebi bio njoj prijetnja za tron, cak i da se pozove na to da ima pravo na tron kako ce joj zaprijetit? s kime? mislim deny je najjaca sila na svijetu jos od targeryana sa zmajevima prije 300 godina. jedan njen zmaj vrijedi vise od sve postojece vojske u westerosu a taj zmaj nadzivi deny i njene unuke s obzirom kolko dugo zivi. 

neznam ni sam zasto se i zivciram vise, kraj je tu, promjenit ga necemo niti nemozemo. u svakom slucaju svima cu uvijek rec da je serija remek djelo s uzasnom zadnjom sezonom.

 

Jon je taj koji koji je prepoznao prijetnju zombija, pozvao Deny i uvjerio ju da mu pomogne protiv njih.

Također iako je Drogon sa njom, ako pažljivo gledaš scenu prije nek Jon dođe kod Deny (zmaj je prekriven sa snijegom - Jon Snow skriveni Targaryen) on ga pušta unutra a i nakon što Jon ubije Deny zmaj ga ostavljana na životu. Tako da mislim da bi Drogon prije stao na njegovu stranu.

Jon ju je ubio zato jer je vidio da će postati gora od Cersei, zaključio je to iz razgovora kad mu ona kaže : Ja znam što je dobro i takav ću svijet napraviti, na što ju on pita a što sa svim ostalim ljudima koji znaju što je dobbro? Deny kaže: Oni ne biraju što je dobro, mi biramo. Na to je odlična reakcija glumca koji glumi Jona i vidi se da se prelomilo i njemu i da mu je došlo u glavu kakva je ona zapravo postala.

 

 

Meni osobno jedna od najgorih scena cijele sezone. Znači zmajevi od kad su se prvi put pojavili nisu pokazivali ni najmanje znakove inteligencije, a sad je ovaj skužio da je objekt koji zapravo prvi put uopće vidi uzrok svih problema i uzrok smrti njegove "majke". 
W h a t  t h e   f u c k ?

 

Zmajevi su opisani kao vrlo inteligenta bića:

 

"Dragons are intelligent, more intelligent than men according to some Maesters. They have affection for their friends and fury for their enemies - Tyrion Lannister

 

Zbog ovog mislim da bi se Drogon priklonio Jonu a ujedno je i odgovor zašto je spalio prijestolje.