Gogy7 uto 29.1.2019 16:56

Mene film nije oduševio. Super je počeo ali su totalno zbrljali zadnji fight, sve nabacano, zbrkano i bez smisla. Ispada da se friza borio s Brolijem cak sat i pol vremena!!!! Film je napravljen da privuče novu generaciju publike. Zato su nam i tako fino pokazali sve transformacije.
Glavna mana DBa je nedosljednost. Glupo mi je kad vidim da se tu svadate dali moze koristiti UI ili ne, da su htjeli mogli su ga staviti. Jer rade kako ih paše i to mi bas smeta. Odavno se zna da je odnos prema snazi u DB loš. Htjeli su pokazati Brolija kao nepobjedivog i u to su po meni jako lose izveli. Razumijem da zele razvijati pricu ubacivanjem uvijek nekog jačeg ali neka to ima neki razvoj a ne odjednom. Uz to dosta tu ima djetinjarija.... frizina zelja, stvarno? Dragon ballu treba jedna dobra priča i negativac koji ce se razvijati kroz jedan ili cak 2 arca. Ovako je sve nabacano i radeno po volji autora, bez ikakvog smisla i razvoja. Pocetak obećavajući, kraj bezveze, izasao bih iz kina da sam gledao u kinu.

ibme74 uto 29.1.2019 17:22

A et meni je opet odlican. Vidjeli smo kako je sve pocelo sa sayianima i Friezom, dobili smo backstory od puno likova kao King Vegeta i Bardock, dobro je osmisljeno i objasnjeno zasto Brolyev otac mrzi kralja vegetu i ta prica i mrznja ima vise smisla nego ona glupost gdje se Broly bez mozga samo derao Kakarot jer je ovaj plakao kraj njega.

Nije se borio sat i pol nego sat, fail transformacije pa su sacekali 30 minuta pa failali opet i sacekali jos 30 min i treca je bila uspijesna, 60 minuta je 1h a ne 1 i pol.

To jeste puno vremena ali ovo je anime i ne treba trazit logicnost u svemu, napravili su to i u smijesnom smislu da friza dibija po p**** sat vremena radi svega sto im je pripremio taj dan.

Ako ti to smeta onda ti vjerojatno smeta i u DBZ gdje se 5 minuta do eksplozije Namkea odvilo u nekoliko sati taslacenja, ili kad je bulma u android sagi pravila "20h" daljinac da deaktivira a17 i a18 pa ispada da su se piccolo i a17 mlatili 20 sati itd, ima mali milijun takvih primjera kroz cijeli db, to je anime i nema tu u svemu logike.

Broly je LSSJ, njegov power level kao beba je bio veci nego Gokuov i Piccolov skupa kada su se borili sa Raditzom na zemlji. Ne opravdavam ja to da je on od neiskusnog borca dosao do toga da malte ne parira ssjb gogeti ali opet razumijem da je on klasa za sebe u usporedbi sa Gokuom i Vegetom.

Normalno da nece staviti da Goku moze svojevoljno korisiti UI, to ce se dogoditi na kraju DB-a. Razmisli malo, MUI Gokua gura po snazi iznad GoD, moglo bi se cak reci na razinu andjela, ako bi on imao kontrolu nad takvom moci jednostavno ne postoji protivnik koji ga moze taknuti (i to doslovno), Golden Frieza, Hit, Merged Zamasu bi svi bili male bebe za njega, čak bi i Beerusa mogao poraziti.

Meni se svidja taj razvoj iz razloga što su do sada su svi Sayiani imali istu evoluciju i ugl je to bilo da Goku dobije neku novu transformaciju pa Vegeta pokusava to dostici. Sada imas 3 sayiana koji imaju razliciti put evolucije.

Goku je ocito naumio ovladati UI i ide tim nekim "Deity" putem, Vegeta je sam rekao da od toga odustaje jer nije za njega UI i ide drugim putem kroz cistu snagu i trening (SSJB evolution je bi o primjer toga) dok je Brolyeva moc opet kroz "primat" sayianove snage i ta legendarna SSJ transformaciju koju jos mora nauciti kontrolirati (o tome je Goku u zadnjoj sceni vjr i govorio kada je rekao da ima koje sta za nauciti ga).

Sto se Frieze tice moras shvatiti da on vise nije glavi negativac nego je postao vise kao neka vrsta antihero lika i nekoga tko se zeli natjecati sa Gokuom i Vegetom, iako je i dalje zli supak ovaj putn on vrlo vjerojatno ostaje medju zivima za stalno (ni prvi ni zadnji lik u db i opcenito animeu da netko od totalnog negativca dolazi do nekog ne bas tako jako loseg lika ili antiheroa).

Imaj na umu da je ovo film i da su oni u manje od 2 sata strpali povijest sayiana, kako su broly i stari dosli do frieze i zemlje, cijeli fight, transformacije i zavrsetak.

Ako se anime nastavi (a vjerujem da je samo pitanje vremena kada ce) vjerojatno ce ici na istu foru kao sa Bog i RoF te cemo dobiti razradjeniju radnju ovog filma.

Takoder o tom negativcu sto pricas - vec postoji, manga se nastavila nakon top i broly arca i zasad se glavi negativac cini dosta sadistican i totlano zao...

BTW stavi post u spoiler kao ja gore jer jos puno ljudi nije pogledao film

Zver uto 29.1.2019 21:14
Gogy7 kaže...
Mene film nije oduševio. Super je počeo ali su totalno zbrljali zadnji fight, sve nabacano, zbrkano i bez smisla. Ispada da se friza borio s Brolijem cak sat i pol vremena!!!! Film je napravljen da privuče novu generaciju publike. Zato su nam i tako fino pokazali sve transformacije.
Glavna mana DBa je nedosljednost. Dragon ballu treba jedna dobra priča i negativac koji ce se razvijati kroz jedan ili cak 2 arca. Ovako je sve nabacano i radeno po volji autora, bez ikakvog smisla i razvoja. Pocetak obećavajući, kraj bezveze, izasao bih iz kina da sam gledao u kinu.

 

Evo ja sam doma na velikom ekranu sa klinjom u dnevnom pogledal.

Mogu reč da je meni okej.. Niti jedan DB film nije meni nešto posebno osim Battle of the Goodsa.

 

Ono kaj mi se najviše dopada je ova nova ŽUTA boja od običnog Super Saiyana.

 

A kaj se tiče same radnje, da napravljen je za noviju generaciju(oliti fast forward generaciju)

The_K sri 30.1.2019 19:59

https://www.youtube.com/watch?v=70YLTyUmu60

 

Mene je razočarao character design u filmu, dosta je wonky izgledalo kroz cijeli film, najbolje su mi izgledali dijelovi koje je takahashi crtao. Očekivao sam da ce ovaj film bit najljepši mogući DB al ipak sam se prevario, DBZ je tu i dalje kralj. Da ne govorim da je zadnji fight bio je prebrz, toliko nacrtanih scena u 10 sekundi da nemoš ni vidjet sta se događa, bezveze su uložili trud kad tek punu scenu možeš doživjet u 0.5 speedu.

ibme74 čet 31.1.2019 17:04
The_K kaže...

https://www.youtube.com/watch?v=70YLTyUmu60

 

Mene je razočarao character design u filmu, dosta je wonky izgledalo kroz cijeli film, najbolje su mi izgledali dijelovi koje je takahashi crtao. Očekivao sam da ce ovaj film bit najljepši mogući DB al ipak sam se prevario, DBZ je tu i dalje kralj. Da ne govorim da je zadnji fight bio je prebrz, toliko nacrtanih scena u 10 sekundi da nemoš ni vidjet sta se događa, bezveze su uložili trud kad tek punu scenu možeš doživjet u 0.5 speedu.

 

Takav je art, meni samo nije jasno što ovaj lik i dalje radi u studiu?


Kolacic ned 3.2.2019 13:38

Nisam citao nista jer od postanka teme ljudi spoilaju bez razmisljanja,ako moze neki link gdje da pogledam film a da nije kvaliteta cam ili tako nesto. Ili da ga pogledam u kinu na njemackom ili engleskom. Volio bih sub da imaju u kinu ali cini se nema.

ibme74 ned 3.2.2019 15:16
Kolacic kaže...

Nisam citao nista jer od postanka teme ljudi spoilaju bez razmisljanja,ako moze neki link gdje da pogledam film a da nije kvaliteta cam ili tako nesto. Ili da ga pogledam u kinu na njemackom ili engleskom. Volio bih sub da imaju u kinu ali cini se nema.

Doslovno post iznad tvog

Kolacic uto 5.2.2019 02:28
Gogy7 kaže...
Mene film nije oduševio. Super je počeo ali su totalno zbrljali zadnji fight, sve nabacano, zbrkano i bez smisla. Ispada da se friza borio s Brolijem cak sat i pol vremena!!!! Film je napravljen da privuče novu generaciju publike. Zato su nam i tako fino pokazali sve transformacije.
Glavna mana DBa je nedosljednost. Glupo mi je kad vidim da se tu svadate dali moze koristiti UI ili ne, da su htjeli mogli su ga staviti. Jer rade kako ih paše i to mi bas smeta. Odavno se zna da je odnos prema snazi u DB loš. Htjeli su pokazati Brolija kao nepobjedivog i u to su po meni jako lose izveli. Razumijem da zele razvijati pricu ubacivanjem uvijek nekog jačeg ali neka to ima neki razvoj a ne odjednom. Uz to dosta tu ima djetinjarija.... frizina zelja, stvarno? Dragon ballu treba jedna dobra priča i negativac koji ce se razvijati kroz jedan ili cak 2 arca. Ovako je sve nabacano i radeno po volji autora, bez ikakvog smisla i razvoja. Pocetak obećavajući, kraj bezveze, izasao bih iz kina da sam gledao u kinu.

 Napisao sam sa prve stranice,vidim da nisam stavio na PM. 

Znao sam da ce netko spoilat nesto zato nisam isao dalje citati. Vidim da nema linka iznad mog posta? :o 

Gledao sam na KissAnime gdje i uvijek gledam anime,losiji kvalitet filma ali jbg. 

Ovaj citat je kao da sam ga ja isao pisati,zadnja recenica od rijeci do rijeci. Super hype na pocetku. Nemam vise komentara. 

GoogleHydrant uto 5.2.2019 14:10
zviznemte kaže...
Kolacic kaže...

Nisam citao nista jer od postanka teme ljudi spoilaju bez razmisljanja,ako moze neki link gdje da pogledam film a da nije kvaliteta cam ili tako nesto. Ili da ga pogledam u kinu na njemackom ili engleskom. Volio bih sub da imaju u kinu ali cini se nema.

 Napisao sam ti sajt di mozes pogledati sa subom.

Evo ti i link direktno od filma

 

 

 Ajde matere ti vise, registrirao domenu prije 2 mjeseca, kopiras sve zivo, miljon reklama i sada kao "nasao" sam ovaj sajt -.-

zviznemte uto 5.2.2019 21:30

Sta ti pricas, kao prvo taj sajt prije nešto od dva mjeseca jma novu domenu da. Stara je bila .xyz. A ako ti smetaju reklame nauci koristiti adblock.

Kolacic poslao sam ti pm

ibme74 pet 22.3.2019 13:58
acmilan2 kaže...

Jel ima kakvih informacija kada ce opet poceti Super saga animirano?

 

https://www.youtube.com/watch?v=Qyb24KlszU4

 

i navodno će odmah skočiti na ovaj novi arc sa Morom tj neće biti remake Broly filma (mada bi aj volio da to odrade u nekih 20 epizoda da se još malo sva ta priča o povijesti sayiana razradi jer je film bio dosta zvrzan, ali anravno pod uvjetom da ne bude crapy animacija i art kao sa BoG i RoF sagom).