Darth Punisher ned 2.3.2008 23:39

Hmm sad nisam siguran dali se Dragon Ball Z uracunava pod anime ili ne :S Ali to mi je definitivno najjaci crtic :)

Mislim  da  je  to  anime  ali  ispravi  me  ako  griješim.  Pogledao  sam  svaku  epizodu  i  definitivno  najjaci  crtic  ikad...

 


May The Force be With You DuDe!
r3d3f1n3 ned 2.3.2008 23:45

Dragon Ball je definitivno anime i to jedan od najpopularnijih al daleko je od neke univerzalne kvalitete... ja sam gledao cijeli DB i nesto malo DBZ. ak ti se DB svidio preporucujem ti Naruto koji je u slicnom stilu (tucnjava, ok prica i nabrijavanje likova)

Darth Punisher ned 2.3.2008 23:52
r3d3f1n3 kaže...

Dragon Ball je definitivno anime i to jedan od najpopularnijih al daleko je od neke univerzalne kvalitete...

  Daj mi molim te objasni to i obrazlozi po cemu se to gleda ili po cemu si ti to zakljucio ili di si to procitao.
  Jer  meni  su  svi  ti  crtici  isti  (jednako  mi  izgledaju  slika  itd...)
  Hvala  za  preporuku  evo  odma  idem  uposliti  svoje  torrente  Smijeh 
  Tebi  su  bolji  digimoni?  Pokemoni,  Yu-Gi-Oh  i  sl. 

May The Force be With You DuDe!
r3d3f1n3 pon 3.3.2008 00:12

moja top lista je:

1. Neon Genesis Evangelion + svi filmovi od Miyazakija (posebno Princess Mononoke i Spirited Away)

2. Rouroni Kenshin - Reminiscence

3. Fullmetal Alchemist (serija, film je promasaj)

4. Cowboy Bebop

5. Elfen Lied

6. Berserk

7. Grave of the Fireflies (jako jako dobar)

8. Monster

9. Samurai Champloo

10. Death Note i Serial Experiments Lain

11. 12 Kokuki

12. Hunter X Hunter

.

.

.

.

.

.

XYZ. DragonBall, Pokemon, Yu-Gi-Oh...

 

 

 

EDIT:

lista se s vremenom malo promjenila, evo link http://myanimelist.net/animelist/r3d3f1n3&order=4&status=7&tag=

Darth Punisher pon 3.3.2008 00:21
r3d3f1n3 kaže...

moja top lista je:

1. Neon Genesis Evangelion + svi filmovi od Miyazakija (posebno Princess Mononoke i Spirited Away)

2. Rouroni Kenshin - Reminiscence

3. Fullmetal Alchemist (serija, film je promasaj)

4. Cowboy Bebop

5. Elfen Lied

6. Berserk

7. Grave of the Fireflies (jako jako dobar)

8. Monster

9. Samurai Champloo

10. Death Note i Serial Experiments Lain

11. 12 Kokuki

12. Hunter X Hunter

.

.

.

.

.

.

XYZ. DragonBall, Pokemon, Yu-Gi-Oh...

 

  Ajde molim te napiši samo ukratko koja je tematika od svakoga tj samo od prvih 5 ako hocše mozeš i od svih da ne skidam baš svih 12 sad :/

May The Force be With You DuDe!
Adisuki pon 3.3.2008 03:00

Ajoj, dosta stvari sam gledao :D

 

DB serijali, Cowboy Bebop, death note, gits, X, fma, NARUTO (ultra fan), BLEACH, hack serijal :P, ma ni sam ne znam....

 

uglavnom vise sam fan mangi; dakle vise citam ;)


"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Aral pon 3.3.2008 10:34

Na ogame forumu imamo temu, pod zabava...totalni fanatik, pratim to vec neznam od kad, brdo svega imam doma, svakodnevno skidam s neta i tako. Kaj da vise velim :D


...:::MB Gigabyte M55S, AMD Athlon X2 64 4000+, 2x1GB Kingmax 800Mhz,Gainward GeForce 7900GS 512MB,160GB & 250GB Seagate Baracuda & 750GB WD external,Foltron 500W Blue,Thermaltake Soprano case,MX518 gaming mouse,Audigy2,Samsung SyncMaster 226BW,2X Pioneer DVD/RW:::...
Zabushant pon 3.3.2008 10:51

Last Exile - još uvijek najbolji koji sam gledao.

Za razliku od mnogih anime-a ima početak, kraj i ne treba ga se deset puta pogledati da bi se sve shvatilo (kao, recimo, Evangelion)

r3d3f1n3 pon 3.3.2008 17:52
Darth Punisher kaže...
r3d3f1n3 kaže...

moja top lista je:

1. Neon Genesis Evangelion + svi filmovi od Miyazakija (posebno Princess Mononoke i Spirited Away)

2. Rouroni Kenshin - Reminiscence

3. Fullmetal Alchemist (serija, film je promasaj)

4. Cowboy Bebop

5. Elfen Lied

6. Berserk

7. Grave of the Fireflies (jako jako dobar)

8. Monster

9. Samurai Champloo

10. Death Note i Serial Experiments Lain

11. 12 Kokuki

12. Hunter X Hunter

.

.

.

.

.

.

XYZ. DragonBall, Pokemon, Yu-Gi-Oh...

 

  Ajde molim te napiši samo ukratko koja je tematika od svakoga tj samo od prvih 5 ako hocše mozeš i od svih da ne skidam baš svih 12 sad :/

 Pa neces pogrijesit niti sa jednim ak ih nabavis sve. Ako te zanima akcija imas Naruto(u stilu DBZ al ima puno bolje efekte), Bleach(odlicna prica i puno akcije al jos se emitira tako da ces morat i dalje nabavljat nove epizode no isplati se), Samurai Champloo(ovo je prica od tvorca Bebopa o 2 samuraja bez gospodara - ronin- koji pomazu jednoj djevojci u potrazi za samurajem koji mirise na suncokrete-jaaako jaaako dobra prica), Berserk(dark gothic medieval fatasy s puno krvi i ozbiljnom pricom o zivotu ratnika i njegovom sluzenju jednoj bandi, preporucujem ti manga verziju koja je potpuna dok anime obradjuje tek manji dio mange). Ako volis filozofsko psiholoske teme i jako slozene price imas Evangelion(postapokalipticni svijet bliske buducnosti i borbe velikim mechama, Frojdova psihoanaliza + jako puno egzistencijalizma i filozofije = NGE), Serial Experiments Lain(jako slozeno i zbrkano da boli glava), RahXephon(slican Evangelionu na povrsini ali obradjuje sasvim druge teme kao sto su ljubav, identitet i vrijeme) i pomalo Death Note koji je vise parapsiholoska drama s elementima fantasy-ija i odlicna detektivska prica. Ak volis fantasy onda svakako nabavi 12 Kokuki(jako dobra prica o drugom svijetu i tezini koju nosi odgovornost i duznost vladara), Last Exile(jako dobra prica o krvavom ratu dvije zemlje s odlicnim likovima i zapletom), Fullmetal Alchemist(FMA ti je nesto kao definicija animea i OBAVEZAN JE ZA POGLEDAT, nakon majcine smrti dva brata Edward i Alphonse pokusaju je vratiti u zivot uz pomoc alkemije sto zavrsi vrlo gadno jer mladji brat izgubi tijelo a stariji ruku, nakon toga krecu na put u potrazi za Kamenom Mudraca kako bi vratili stari izgled... topla preporuka svima koji nisu upoznati s anime "crticima") ili Hunter X Hunter(djecak u potrazi za ocem prolazi kroz tezak ispit kako bi postao Hunter ili po naski lovac, u pocetku pomalo razvuceno ali kako prica napreduje postaje jaaako zanimljiv). Ako volis ozbiljne, stvarne i teske teme slozene strukture iliti drame svakako pogledaj Monster(nakon jednog dogadjaja neurokirurgu imenom Tenma pocinje se rusiti cijela naoko idealna zivotna konstrukcija i zapocinje nocna mora... anime je  radnjom smjesten u Njemacku) ili Grave of the Fireflies(brat i mala sestra u vrijeme 2. svj. rata umiru od gladi... jako tuzna i potresna antiratna drama emocijama mnogo snaznija od Schindlerove liste). Na kraju preporucujem ti Cowboy Bebop koji je mix raznih zanrova al ima puno akcije i legendarne likove, Elfen Lied(ludo, krvavo i nezaboravno) i Trigun(love&peace).
G1L3 pon 3.3.2008 21:08

hmm..kao prvo ..dbz je najpolarniji u hrvatskoj :D..pa ti se zato cini da je i u japanu..jeste anime super meni..al pogledaj malo liste naj animea..cesto se desi da se i ne nadje na istoj ;)...sto se tice ostalih..trenutno pratim dosta animea...bleach, naruto, gundam 00, dragonaut, rental magica...izdvojio bi Death note..kao jedan od boljih, ako ne i najboljih animea koje sam gledao...lepo nije dugacak ( jedno 37 epizoda )..preporucam ga svima... zanr je triler ;)...jos bi nabrojao..samurai champloo, samurai depper kyo, wolfs rain, cujem da je fate stay night super, al nikako da ga pogledam..ugl ima dosta njih...

kao naj likove bi izdvojio ..zarakia:D..lik je luuuud ..ko gleda bleach, zna o cem pricam...onda ichigo,  itachi, kira, L , naruto, kakashi...itd ..ima ih ...

 

edit : e da..ako volite samuraje..pogledajte od rurouni kenshin OVE's ..eo jedan amv od navedenog ...

http://youtube.com/watch?v=ZwskijLat2c

TripperNX uto 4.3.2008 09:49

1. Neon Genesis Evangelion... fenomenalna (iako i prilično komplicirana) priča... ne znam da li se išta može usporediti s ovom serijom, jednostavno fascinantno

2. Jubei Ninpocho (iliti Ninja Scroll)

3. Ghost In the Shell... filmovi, serija, i stripovi

4. Final Fantasy: The Spirits Within (ako bi se moglo klasificirati kao anime, nisam siguran)

5. Princess Mononoke

6. itd... lista bi jednostavno bila predugačka da nastavim...

 

Nikako, ali nikako ne podnosim gluparije u stilu Digimona, Pokemona, i ostalih šrot-mona... Jednostavno glupo... Ali o ukusima se ne raspravlja, zar ne?

r3d3f1n3 uto 4.3.2008 11:02
Zabushant kaže...

Death Note je odličan anime, ali bio bi i puno bolji da su stali nakon 31. epizode. Nekako mi se zadnje epizode čine usput dodane.

 
Meni je L bio naj lik tako da sam poslije 25.  epizode zamalo poslo sve kvragu jer sam ocekivao zavrsetak  u stilu velikog obracuna Yagamija i L-a. Prava steta iako je 38. epizoda bila odlicna, bila bi nekako bolja cjelina  da je zadnja 26. epizoda.
Ezav uto 4.3.2008 11:38

1.Hellsing

2.Slayers (sve 3 sezone)

3.Serial Experiments Lain

4.Darker Then Black

5. Cowboy Bebop

6. Fullmetal Alchemist (naravno serija)

7.Code Geass

8. Samurai Deeper Kyo

9. FLCL

10.Saiyuki (sve tri sezone)

 

Mada ima jos puno animea koji su mi dobri .. jednostavno ima previse zanrova da bi se tocno odredila lista ..

Npr. trenutacno mislim da je ovo naj po mom ukusu .. ali za tjedan dana cem biti drugog rasplozenja pa ce lista zgledati drugacije...

 

 

 

 

Main Komp :
Athlon64 X2 4200+@2200MHz//MSI K8N Neo4 Platinum//ST 2x1024 DDR 400 CL2 // Seagate 80 Gb ST380815AS//Seagate 320Gb ST3320620AS//Gigabyte 8800GTS 512Mb//Chieftec CA-01B-B-SL//Chieftec 550W//LG F900P//Plextor DVD-RW PX-810SA// LiteOn DVD DH-16D2S
Laptop :
Acer 5520G - AMD Turion TL-56\\Nvidia 8400M GS\\2Gb ddr2\\WD 160Gb sata
Zabushant uto 4.3.2008 12:09

r3d3f1n3 kaže...
 
Meni je L bio naj lik tako da sam poslije 25.  epizode zamalo poslo sve kvragu jer sam ocekivao zavrsetak  u stilu velikog obracuna Yagamija i L-a. Prava steta iako je 38. epizoda bila odlicna, bila bi nekako bolja cjelina  da je zadnja 26. epizoda.
 Na to sam i mislio, krivo sam zapamtio u kojoj točno epizodi je taj prijelaz.

sheep uto 4.3.2008 12:58

uh što volim te anime

 

 

Pratio sam Naruto do 20-e epizode shippundena, tada mi je postalo presporo pa sam se prebacio na naruto mangu.

 

death note mi je definitivno najdrazi anime, a ni code geass nije los.

sheep sri 5.3.2008 09:13
Paolo2612 kaže...

Hellsing - po meni najbolji

od ostalih Dragon Ball sve(DB, DBZ, DbGT)

Prijatelju moram ti zamjerit dvije stvari:

 

1) Hellsing je jedan od onih anima bez logike i dobre priče, tako da ne moze bit najbolji.

2) DBGT je vjerovatno jedan od najvecih sjebova anima ikada.

Dado_ZG78 sri 5.3.2008 10:10

Ne znam.. meni su najbolji manga filmići od anime serijala ipak.

Kako ono..  tentacle serija, pa ninja i sl. Belji se


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
jastreb sri 5.3.2008 11:35
Zabushant kaže...

Death Note je odličan anime, ali bio bi i puno bolji da su stali nakon 31. epizode. Nekako mi se zadnje epizode čine usput dodane.

 Ja sam tu negdje stao s gledanjem, i nikako se ne mogu natjerati da seriju odgledam do kraja, totalno su zeznuli stvar.
darkswordwarrior sri 5.3.2008 11:42

NIsam siguran.uglavnom znam da sam ih puuno nagledao...

 

1)Naruto(gledao sve do mange 392(koja je tek sad izašla))

2)Dragon ball(svi)

3)Beyblade(da je barem malo više sezona)

4)Svi kickersi i takvi animei o nogometu

5)yugioh

6)one piece

7)detective conan(da barem ima malo jaču glavnu tematiku)

8)inuyasha

...da je netko ovu temu napisaqo prije otprilike godinu i pol,bi napisao barem top 20...


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
Paolo2612 sri 5.3.2008 21:50
sheep kaže...
Paolo2612 kaže...

Hellsing - po meni najbolji

od ostalih Dragon Ball sve(DB, DBZ, DbGT)

Prijatelju moram ti zamjerit dvije stvari:

 

1) Hellsing je jedan od onih anima bez logike i dobre priče, tako da ne moze bit najbolji.

2) DBGT je vjerovatno jedan od najvecih sjebova anima ikada.

 Ja priznajem da nisam znanac i da za pola animea nisam ovdje ni čuoSramim se, ali ću se trudit pogledat na dobru preporuku i ono: o ukusima se ne raspravlja.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
QuadMachine sri 5.3.2008 23:51

o kume, regao sam se samo da odgovorim na ovaj thread :P

 

daklem, GITS FTW :) DB i DBZ pwna ofkors. Initial D, Wangan Midnight, Samurai Champloo, Basilisk...

 

mislim da me se moze nazvat anime/japan frikom :)

 

indžoj :)

 

komentari??

bok!


aj indžoj najs bir end najs bičz