Dodatna oprema za igre

Volan za PC ali kvalitetan i dobar :D

exer1234 čet 26.3.2020 13:44

btw jel normalno da na f1 2018 volan bude punoo tvrdi, recimo na ravnici je bas tvrd (sto mi se svidja ), dok recimo na raceroom je dosta mekan, kao da nemam nekog otpora na ravnici, sad koja postavka utjece na to?

nixass čet 26.3.2020 14:05

moguce, i vrlo vjerojatno, da razlicite klase auta imaju razlicit osjecaj, ako se igra vec poziva na simulaciju..

 

pogledaj si za svaku igru preporucene postavke negdje na netu i kaj koja postavka tocno znaci, i onda si oko toga gradi svoj setup.

FFB, spring, damper, center imaju skoro svi volanu na trzistu, neke je preporuceno i ugasiti (ne znam sad napamet koje i zasto).

exer1234 čet 26.3.2020 14:16

spring, damper kazu da je najbolje ugasiti, zasto? ne znam

 

ugasio sam ugl.. 

 

navikao sam se vec, lakse je igrati, iako nisam jos brz kao na gamepadu (ali tamo sam koristio automatic mjenjac)

 

btw koristite li pomagala? tipa abs i tracking control? ja sam stavio sam kao factory abs i factory TC

hahhaajaads čet 26.3.2020 14:46
exer1234 kaže...

 

 

btw koristite li pomagala? tipa abs i tracking control? ja sam stavio sam kao factory abs i factory TC

 ABS uvijek ON, da uopce mozes kocit zesce kad skreces. TC ako ima ostavi na prvoj crti, poslije kad se ufuras mozes slobodno njega off a tad ce ti se auto "bacat" po cesti pogotovo ak je zadnji pogon...

hahhaajaads čet 26.3.2020 16:52
itomic009 kaže...

Vozim naravno ko pravi bez ikakvih pomagala, odnosno kakav je auto/formula/kamion i inače. 

 Ne vozis valjda trke bez absa ? Pa ja bi zavrsio u zidu sa kojim brzinama ulazim u zavoj, isto tako u zavojima istovremeno kocim i dodajem gas tak da bi meni kocnice zablokirale

exer1234 čet 26.3.2020 17:11
itomic009 kaže...

Vozim naravno ko pravi bez ikakvih pomagala, odnosno kakav je auto/formula/kamion i inače. 

 probao sam bez ABS i nema sanse, eventualno ako imas vrhunske pedale (nazalost na GT nisu), pa da imas bas dobar osjecaj, inace nema sanse..

sto se tice TC, tu bi se dalo naviknuti, ostalo mi ne treba, ni ne koristim, 

 

 

btw evo skinio AC i igrao malo, fina je, ajd preporucite neke staze itd sta da poskidam

itomic009 čet 26.3.2020 17:39

 Zadnje vrijeme realno igram jako malo, ali sad kako smo u karanteni, vraća mi se opet želja kad sam svakako u stanu stalno . F1 2018 igram i to vozim na najtežim postavkama, bez ikakvih uključenih pomagala te isključivo samo kokpit camera (ovako kao što se vidi u drugom djelu clipa). Kad igram ETS, kamion mi ima ABS . Od auta igram Project Cars 2 i tu kako koji auto jer se kod nekih ne može ugasiti ABS i slično. Tu u pravilu vozim na off, ako ima opcija. Ako je auto takav da nema, odnosno da se ne gasi, onda tako vozim. Imam G27 volan, dobre su pedale. Gle, ja to volim i meni što bliže stvarnosti, to bolje.   Evo jedan clip s testiranja, još od prije kad sam više igrao pa da vidiš malo .

 

https://www.youtube.com/watch?v=YLA0dujvcDw

hahhaajaads čet 26.3.2020 21:20
itomic009 kaže...

 Zadnje vrijeme realno igram jako malo, ali sad kako smo u karanteni, vraća mi se opet želja kad sam svakako u stanu stalno . F1 2018 igram i to vozim na najtežim postavkama, bez ikakvih uključenih pomagala te isključivo samo kokpit camera (ovako kao što se vidi u drugom djelu clipa). Kad igram ETS, kamion mi ima ABS . Od auta igram Project Cars 2 i tu kako koji auto jer se kod nekih ne može ugasiti ABS i slično. Tu u pravilu vozim na off, ako ima opcija. Ako je auto takav da nema, odnosno da se ne gasi, onda tako vozim. Imam G27 volan, dobre su pedale. Gle, ja to volim i meni što bliže stvarnosti, to bolje.   Evo jedan clip s testiranja, još od prije kad sam više igrao pa da vidiš malo .

 

https://www.youtube.com/watch?v=YLA0dujvcDw

 Pa cekaj, hoces reci da auti u realnosti automatski imaju iskljucen ABS i TC ? Mozda ovi stari da, ali noviji sigurno ne... Iako nit na starijim autima u ACu nema po defaultu TCa

exer1234 pet 27.3.2020 17:35
VladimirLem kaže...
exer1234 kaže...

Dakle, htio bih si uzeti neki malo bolji volan za pc, uglavnom su to trke, tako da i nema neke potrebe za puno stupnjeva okretaja, ali nema veze

 

sta kazete na ovo? akcija je

 

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_thrustmaster-t150-rs-inkl-2-pedalset-ps4-ps3-pc-2029180.html

 Kako si ono napisao u drugoj temi, nije sad vrijeme za trošit novce 

 pa i nije, da, ali zivim u njemackoj, trenutno nemam problema s poslom itd tako da si mogu priustiti ovo dok sam u "izolaciji"..

 

 

btw koji DLC za AC se najvise igra? sta da kupim?

 

 

btw nasao sam nacin kako namjestiti wheel steering degree bez da se vise zajebavam s tim

nixass pet 27.3.2020 18:18

simracingsystem bas funkcionira na nacin da rangira ljude i tjera ih da budu fer i korektni.

ja trenutno nemam graficku u komp pa ne mogu upogoniti AC, igram GT Sport na PS4 sad.

 

simracingsystem - registriras se, skines klijent i on te poveze sa drugim vozacima. svaka 2h (ako se ne varam) ide jedna utrka sa predefiniranom stazom i autima, vozis kvalifikacije i nakon toga utrka.

 

(ja sam minhen)

exer1234 pet 27.3.2020 18:23
nixass kaže...

simracingsystem bas funkcionira na nacin da rangira ljude i tjera ih da budu fer i korektni.

ja trenutno nemam graficku u komp pa ne mogu upogoniti AC, igram GT Sport na PS4 sad.

 

simracingsystem - registriras se, skines klijent i on te poveze sa drugim vozacima. svaka 2h (ako se ne varam) ide jedna utrka sa predefiniranom stazom i autima, vozis kvalifikacije i nakon toga utrka.

 

(ja sam minhen)

 vidim da sam regan prije 3 dana (ne sjecam se zaista :D ) ali nisu mi jos odobrili account, tako da ne mogu skinuti clijent :( 

 

 

ali sam se navukao na volan i ovo, na pocetku je bilo teskooo, ali sad je vec dosta bolje, iako bih volio igrati neku ligu itd, cisto da bude konstanta, ovako stalno mijenjam automobiel i tesko se naviknuti

maminho #74 uto 14.4.2020 10:37
itomic009 kaže...

 Zadnje vrijeme realno igram jako malo, ali sad kako smo u karanteni, vraća mi se opet želja kad sam svakako u stanu stalno . F1 2018 igram i to vozim na najtežim postavkama, bez ikakvih uključenih pomagala te isključivo samo kokpit camera (ovako kao što se vidi u drugom djelu clipa). Kad igram ETS, kamion mi ima ABS . Od auta igram Project Cars 2 i tu kako koji auto jer se kod nekih ne može ugasiti ABS i slično. Tu u pravilu vozim na off, ako ima opcija. Ako je auto takav da nema, odnosno da se ne gasi, onda tako vozim. Imam G27 volan, dobre su pedale. Gle, ja to volim i meni što bliže stvarnosti, to bolje.   Evo jedan clip s testiranja, još od prije kad sam više igrao pa da vidiš malo .

 

https://www.youtube.com/watch?v=YLA0dujvcDw

 ja sam isto neki dan počeo igrat fq 2018 na volanu koji je sigurno star nekih 15 godina, ovakav volan https://www.njuskalo.hr/gaming-oprema/volan-upravljac-pc-atomic-boxster-steering-wheel-pro-oglas-23353794

isto obavezno mora biti cockpit kamera, nema mi smisla igrat s volanom ako nije ta kamera


nego kak si podesio postavke volana?

hahhaajaads sub 18.4.2020 17:38
toxic kaže...

Cek a koji je trenutno best buy volan g29 ili ima nesto bolje a da nije previse skuplje ?

 

 

 Ako si ciljas da imas kvacilo i da poslije kupis mjenjac onda G29, a ak ne mislis imat mjenjac poslije onda vjerovatno Thrustmaster TMX ili T150 s tim da sa njima se dobiju plasticne pedale.