Dodatna oprema za igre

Volan za PC ali kvalitetan i dobar :D

hahhaajaads sri 25.3.2020 16:52

Da ali T150 dolazi sa opet nekvalitetnim papucicama bez kvacila, tak da u buducnosti nemre uzet mjenjac koji ce mu stvarno falit ak bude igrao assetto corsu... Ali da, G29 je stvarno skripav tak da ja bi njega iskljucivo uzeo novog (ili rabljenog, ali OBAVEZNO sa garancijom). Ja sam promijenio vec 2 komada G29tke (vec sam bio opisivao probleme) i evo trenutni 3 G29 sa amazona kojeg sam uzeo novog za 122€ koji je nedavno opet nedavno poceo skripat da te zabole glava (ne mene, nego ostale ukucane) tak da opet on ide na reklamaciju kad mu bude garancija pred isteku... 

 

Za DFGT nedaj vise od nekih 50-60€, iako je volan super, ne vrijedi vise od 50€ za kolko sam ga ja i jedva prodao na njuskalu...

 

Ove ostale volane koji imaju ispod 900 stupnjeva okret nemoj nit gledat jer to opet nije simulacija i definitivno nije za uzivanciju pogotovo u assetto corsi i sl..

 

Edit: vec sam rekao par puta ovo... no ako uzmes G29 sa 2 god garancije, to je kao da imas dozivotnu garanciju na tom volanu jer svaki G29 volan ima problema sa cviljenjem a to se smatra greskom... Ne tak davno je na forumu bio jedan lik koji je uspio zeznut onaj dio sa kojim se steze G29 za stol, logitech mu je rekao da ce mu poslat novi volan jedino ako da dokaz da je ovog prethodnog unistio, ovaj precviko kabal i prihvaceno je 

nixass sri 25.3.2020 17:22
hahhaajaads kaže...

Za DFGT nedaj vise od nekih 50-60€, iako je volan super, ne vrijedi vise od 50€ za kolko sam ga ja i jedva prodao na njuskalu...

cak mislim da je DFGT samo ljepse zapakirani Driving Force Pro kojega sam imao prije 6-7 godina, sa tu i tamo nekom preinakom ispod haube, koja ima smisla obzirom na vremensku razliku.

vjerojatno najbolji volan (GT) za pocetak volaniranja

hahhaajaads sri 25.3.2020 17:25
nixass kaže...

cak mislim da je DFGT samo ljepse zapakirani Driving Force Pro kojega sam imao prije 6-7 godina, sa tu i tamo nekom preinakom ispod haube, koja ima smisla obzirom na vremensku razliku.

vjerojatno najbolji volan (GT) za pocetak volaniranja

 Slicni su jako da GT i Pro, solidni volani kojih je pregazilo vrijeme, ali nazalost rabljeni su stvarno "izubijani"...

exer1234 sri 25.3.2020 17:45

ovaj za 50 je dosta daleko od mene, ostali traze 70 eura, ispod toga tesko, jos potrosim 10 eura za gorivo do tamo... 

 

za Driving Force GT

 

dao bih najvise 60 eura, iako bi 50 bilo vrh, ima ih po oglasima, ali su likovi malo dalje, radije bih otisao po to

exer1234 sri 25.3.2020 17:47

evo javio mi se lik, da za 60 eura na kraju, prvo rekao 70, ja ignorirao, kaze 60.. uzeti ili ne? ugl star je 3 godine, i jako malo koristen.. 

 

 

Volan bih svakako uzeo, cak sam mislio uzeti bilo sta, i neko smece bez FF, cisto da igram jer mi je dosadno u karanteni.. 

 

a u zadnje vriejme igram neke simulacije na gamepadu, i ne ide mi lose,. ali ipak je volan bolji osjecaj i puno preciznije

 

btw kako idu driveri za njega za win10? ne mogu nigdje naci, pa da skinem odmah prije nego odem po njega....

 

 

hahhaajaads sri 25.3.2020 18:07
exer1234 kaže...

evo javio mi se lik, da za 60 eura na kraju, prvo rekao 70, ja ignorirao, kaze 60.. uzeti ili ne? ugl star je 3 godine, i jako malo koristen.. 

 

 

Volan bih svakako uzeo, cak sam mislio uzeti bilo sta, i neko smece bez FF, cisto da igram jer mi je dosadno u karanteni.. 

 

a u zadnje vriejme igram neke simulacije na gamepadu, i ne ide mi lose,. ali ipak je volan bolji osjecaj i puno preciznije

 

btw kako idu driveri za njega za win10? ne mogu nigdje naci, pa da skinem odmah prije nego odem po njega....

 

 

 To je neka realna cijena, i jos je super sto je star samo 3 godine tak da slobodno idi na njega  

 

Driveri su ovdje, ali prvo samo skini installer, pa kad kupis volan onda ces tokom instalacije morat ustekat USB u komp da ga prepozna...

nixass sri 25.3.2020 18:12
exer1234 kaže...

evo javio mi se lik, da za 60 eura na kraju, prvo rekao 70, ja ignorirao, kaze 60.. uzeti ili ne? ugl star je 3 godine, i jako malo koristen.. 

 

 

Volan bih svakako uzeo, cak sam mislio uzeti bilo sta, i neko smece bez FF, cisto da igram jer mi je dosadno u karanteni.. 

 

a u zadnje vriejme igram neke simulacije na gamepadu, i ne ide mi lose,. ali ipak je volan bolji osjecaj i puno preciznije

 

btw kako idu driveri za njega za win10? ne mogu nigdje naci, pa da skinem odmah prije nego odem po njega....

 

 

isprobaj dal radi ako mozes, i to je u biti to.. nema nekog fool-proof nacina za kupnju rabljeng nazalost.

driveri bi trebali raditi bez neke komplikacije.

sa logitechom ces dobit i njihov control panel za volan di mozes mijenjat FFB i ostale parametre

rooswelt1991 sri 25.3.2020 20:21

T150 je bolji volan za vožnju brzih utrka. Dok igre tipa truck simulator i slično, gdje kut okreta volana igra veliku ulogu, onda g29 je bolji.
Papučice su isto jako bitne i one osnovne s dvije pedale koji dolazi s T150 su jako loše, dok rs model ima jako kvalitetne tri papučice. G29 ima relativno dobre papučice, plus mogu se lako moddati da budu još bolje.
Autoru teme preporučujem da proba nabaviti g29 jer je bolji all around proizvod, I puno ga je lakše prodati kasnije ako mu se ne sviđa. T150 nije loša investicija ako si malo više zagrizao za racing. Kupit kasnije bolje thrustmaster pedale, možda h volan, a kasnije i možda bolji volan, jer thrustmaster dijelove možeš kombinirati.

Edit: ja sam imao T150 koji se pokvario, i u dučanu ih više nije bilo pa su mi ponudili g29. Sad imam već 2 godine g29. Malo je bučniji, ali meni ne smeta jer uvijek imam slušalice, a živim sam tako da ne smeta drugim 😅

exer1234 sri 25.3.2020 20:24

hm kako ga full pricvrtstit za stol? vrtim ono gore ali ne ide do kraja i dalje je labav

 

ok stol je pretanak :D stavio sam jos nest izmedju, ugl sve ok

 

 

kako namjestiti ove postavke? jbg prvi put sam na volanu i nemam pojma nist, da li staviti 900 stupnjeva ili manje? da li je bitno zavisi sta igram? recimo ako igram ETS2 naravno da cu staviti 900, ali recimo ako igram f1, da li mogu ostaviti 900 ili da smanjim?

hahhaajaads sri 25.3.2020 21:15
exer1234 kaže...

evo odigrao malo RaceRoom, bome je tesko, moras pun k motat volan  pogotovo u vecim zavojima. i bome je dosta tezak za okretanje, nisam ocekivao to, kao da nema servo :D

 Sve se da nariktat. Zato je najbolje otic na yt, utipkat ime volana i igre i tam ce bit vjerovatno par videa sa postavkama koji su drugi igraci nasli dobrima. Iako nisam igrao F1, vjerujem da je najbolje stavit manje stupnjeva (ne znam, mozda 180 ?) no u ets2/assetto corsa i ostalim igrama je 900 perfektno. Jel si skinuo assetto corsu ? To je prava igra gdje ces se nauzivat vozeci sve vrste auta koje postoje, staze koje pozelis i sl...

exer1234 sri 25.3.2020 21:31
hahhaajaads kaže...
exer1234 kaže...

evo odigrao malo RaceRoom, bome je tesko, moras pun k motat volan  pogotovo u vecim zavojima. i bome je dosta tezak za okretanje, nisam ocekivao to, kao da nema servo :D

 Sve se da nariktat. Zato je najbolje otic na yt, utipkat ime volana i igre i tam ce bit vjerovatno par videa sa postavkama koji su drugi igraci nasli dobrima. Iako nisam igrao F1, vjerujem da je najbolje stavit manje stupnjeva (ne znam, mozda 180 ?) no u ets2/assetto corsa i ostalim igrama je 900 perfektno. Jel si skinuo assetto corsu ? To je prava igra gdje ces se nauzivat vozeci sve vrste auta koje postoje, staze koje pozelis i sl...

 kupio sam je,. nisam jos skinio, planiram sad preko noci..

 

bome je zajebano, tesko, puno mi lakse bilo s kontrolerom :D tj moram puno motati, to me najvise i jebe..

 

evo stavio sam na 65% i lakse je igrati, na 100 mi previse otima volan

nixass sri 25.3.2020 22:13

Za motanje treba samo praksa, a vidjeti ćeš tek koliko je zabavno kad ti pobjegne guzica pa moraš kontrirati volanom, takve poteze ne možeš napraviti kontrolerom.. ;)

Ja sam godinama vozio na gljive na kontroleru i na LFS sam čak imao solidna vremena.. trebalo je neko vrijeme za dostići to volanom i naviknuti se, al ide, ide i bolje sada

SimeKZ sri 25.3.2020 22:36
nixass kaže...

Za motanje treba samo praksa, a vidjeti ćeš tek koliko je zabavno kad ti pobjegne guzica pa moraš kontrirati volanom, takve poteze ne možeš napraviti kontrolerom.. ;)

Ja sam godinama vozio na gljive na kontroleru i na LFS sam čak imao solidna vremena.. trebalo je neko vrijeme za dostići to volanom i naviknuti se, al ide, ide i bolje sada

 Ja sam na kontroleru. U GTu mi je za sada najbolje vrijeme na AUTOPOLISU gdje sam napravil top 360 u svijetu i 6ti u hrvatskoj. Za igranje na joysticku je sasvim pristojno. Isto tak, kad vozim FIA ili Manufactures utrke. Uvijek kasnim za top 10 vremenim dobrih 1-2s. Uvjeren sam da bi kupovinom nekog boljeg volana skinuo i to bez problema. Trebalo bi opet G29 ulovit na nekom bjesnom popustu. Kod nas ga dignu na 2500kn pa ga spuste na 1800kn. To je komicno.

exer1234 sri 25.3.2020 23:57

vidim da FFB moze ici i preko 100% u postavkama volana, da li je pametno staviti preko? btw igrao sam f1 2018 sad i mogu reci da mi ide puno bolje nego RaceRoom

 

 

ne kontam ove 3 stvari u postavkama, pa ako mi netko moze objasniti, bile su na 100% ali viidm da vecina ljudi ima na 0, pa cisto da znam o cemu se radi:

 

Spring   Effect strenght

Damper Effect strenght

 

Centering spring strenght

itomic009 sri 25.3.2020 23:59
exer1234 kaže...

 

kako namjestiti ove postavke? jbg prvi put sam na volanu i nemam pojma nist, da li staviti 900 stupnjeva ili manje? da li je bitno zavisi sta igram? recimo ako igram ETS2 naravno da cu staviti 900, ali recimo ako igram f1, da li mogu ostaviti 900 ili da smanjim?

  Za kamione i takve igre ga stavi na full ili 900 stupnjeva i to je super. Ja za F1 vozi ma 362 (jer ne mogu točno 360) jer ti za F1 treba direktan, izravan volan. Ne sa dva ili tri okretaja kao za kamion ili neke aute. Za igre s autima si malo testiraj pa vidi što ti paše.

exer1234 čet 26.3.2020 00:01
itomic009 kaže...
exer1234 kaže...

 

kako namjestiti ove postavke? jbg prvi put sam na volanu i nemam pojma nist, da li staviti 900 stupnjeva ili manje? da li je bitno zavisi sta igram? recimo ako igram ETS2 naravno da cu staviti 900, ali recimo ako igram f1, da li mogu ostaviti 900 ili da smanjim?

  Za kamione i takve igre ga stavi na full ili 900 stupnjeva i to je super. Ja za F1 vozi ma 362 (jer ne mogu točno 360) jer ti za F1 treba direktan, izravan volan. Ne sa dva ili tri okretaja kao za kamion ili neke aute. Za igre s autima si malo testiraj pa vidi što ti paše.

 moze se staviti na 360, ali ne mozes u original driverima, nego ides na controlers i tamo stavis 360 (imao sam isti problem ali sam ovako rijesio, da se tocno u broj namjestit)

 

da, stavio sam 360 na f1 i vrh je, dok kazu za ostale trke da je dobro staviti kao 540 jer je to i realno stanje, dok je 900 za obicne automobile itd