Dodatna oprema za igre

Volan za PC ali kvalitetan i dobar :D

Rei Ayanami sri 25.3.2020 13:20
exer1234 kaže...

Dakle, htio bih si uzeti neki malo bolji volan za pc, uglavnom su to trke, tako da i nema neke potrebe za puno stupnjeva okretaja, ali nema veze

 

sta kazete na ovo? akcija je

 

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_thrustmaster-t150-rs-inkl-2-pedalset-ps4-ps3-pc-2029180.html

 Iskreno izgleda dosta jeftino i plasticno, ja bi uzeo ovaj ako zelis kvalitetnije. https://www.mediamarkt.de/de/product/_logitech-g29-driving-force-2019137.html  

Imam doma G27 i kvaliteta izrade je odlicna.

exer1234 sri 25.3.2020 13:30

dosta vise para, trenutno ne zelim bas riskirati.. znam da je bolji ali je i dosta skuplji.. nikad nisam ni vozio s volanom pa bih za pocetka nesto jeftinije..

 

btw slucajno naletio na oglas ovaj volan, ima FF, za 25 eura, i tu je u blizini mene 5 km,

 

da li uzeti za pocetak ili ne?

 

vidim da je volan dosta stariji, tj izasli su prije dosta godina, ali za te voznje koje ja volim (utrke), nije ni bitno da ima manualni mjenjac niti kvacilo, niti veliki stupanj okretaja

 

 

 

exer1234 sri 25.3.2020 13:30

dosta vise para, trenutno ne zelim bas riskirati.. znam da je bolji ali je i dosta skuplji.. nikad nisam ni vozio s volanom pa bih za pocetka nesto jeftinije..

 

btw slucajno naletio na oglas ovaj volan, ima FF, za 25 eura, i tu je u blizini mene 5 km,

 

da li uzeti za pocetak ili ne?

 

vidim da je volan dosta stariji, tj izasli su prije dosta godina, ali za te voznje koje ja volim (utrke), nije ni bitno da ima manualni mjenjac niti kvacilo, niti veliki stupanj okretaja

 

 

 

exer1234 sri 25.3.2020 13:30

dosta vise para, trenutno ne zelim bas riskirati.. znam da je bolji ali je i dosta skuplji.. nikad nisam ni vozio s volanom pa bih za pocetka nesto jeftinije..

 

btw slucajno naletio na oglas ovaj volan, ima FF, za 25 eura, i tu je u blizini mene 5 km,

 

da li uzeti za pocetak ili ne?

 

vidim da je volan dosta stariji, tj izasli su prije dosta godina, ali za te voznje koje ja volim (utrke), nije ni bitno da ima manualni mjenjac niti kvacilo, niti veliki stupanj okretaja

 

 

 

exer1234 sri 25.3.2020 13:31

dosta vise para, trenutno ne zelim bas riskirati.. znam da je bolji ali je i dosta skuplji.. nikad nisam ni vozio s volanom pa bih za pocetka nesto jeftinije..

 

btw slucajno naletio na oglas ovaj volan, ima FF, za 25 eura, i tu je u blizini mene 5 km,

 

da li uzeti za pocetak ili ne?

 

vidim da je volan dosta stariji, tj izasli su prije dosta godina, ali za te voznje koje ja volim (utrke), nije ni bitno da ima manualni mjenjac niti kvacilo, niti veliki stupanj okretaja

 

 

 

vrinho sri 25.3.2020 13:36

Preporučam ti uzeti nešto s kuplungom da imaš opciju uzeti i mjenjač ako si zaželiš. Neki G29 kao što kolega gore kaže ali ima i puno jeftinijih dućana od Mediamarkta, npr. na Amazonu su po 190€, kod nas novi za oko 1900-2000 kn ali nađu se i na njuški komplet s mjenjačem za 1500 kn pa ako ti se ne žuri pričekaj malo možda uleti. Ako uopće ne planiraš niti te ne zanima kuplung i mjenja preporučam i Logitech Driving Force GT, imao ga ali falio mi je baš kuplung i mjenjač s vremenom pa sam prešao na G29. Ne rade se više ali imaš rabljene na Njuški od 500 kn nadalje.

steve90 sri 25.3.2020 13:42

Imam ti ja Formula Force Ex kojeg sam kupio prije skoro 10 god preko njuskala za 200 kn. Da uzimam sada, ne bi gledao ništa drugo osim G29. Ako nemam novaca za njega, onda ne bi kupovao ništa dok ne uštedim za njega. Tako da možda da probaš taj sa oglasa, ali njegov force feedback je radio puno bolje sa starijim igrama,nego što radi s ovim novijima i neusporediv je sa G29 (pišem čisto da se ne bi razočarao nakon što probaš ovaj jeftiniji). Inače, G29 je bio za crni petak cca 150€.

nixass sri 25.3.2020 13:58
Rei Ayanami kaže...
exer1234 kaže...

Dakle, htio bih si uzeti neki malo bolji volan za pc, uglavnom su to trke, tako da i nema neke potrebe za puno stupnjeva okretaja, ali nema veze

 

sta kazete na ovo? akcija je

 

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_thrustmaster-t150-rs-inkl-2-pedalset-ps4-ps3-pc-2029180.html

 Iskreno izgleda dosta jeftino i plasticno, ja bi uzeo ovaj ako zelis kvalitetnije. https://www.mediamarkt.de/de/product/_logitech-g29-driving-force-2019137.html  

Imam doma G27 i kvaliteta izrade je odlicna.

Logitech G29 je daleko od kvalitetnog.

Atraktivan svakako, al skripav, bucan i rondav na sve strane, FFB preko zupcanika, bezosjecajan u centru, moze proci kao entry level..

Za ovolku razliku izmedju G29 i T150 bi definitivno isao na T150.

Za cijenu G29 ili 10% vise (ovisi o akcijama), T300RS ga pojede u svakom mogucem pogledu.

 

Savjet exeru, ako ides na novo onda se isprsi do T300RS, razlika nebo i zemlja u odnosu na G29 (jaci motor, FFB svjetlosnim godinama bolji, evidentno tisi od G29, i jos 10 drugih stvari).

Ako ides na rabljeno (preporuka kod kupnje prvog volana), nadji si rabljeni Logitech Driving Force GT u ok stanju i uzivaj.

 

Ako si u njemackoj i kupujes na Amazonu, gledaj da je "sold by amazon" i iskoristi 30-day free return ako ti se hardver ne svidja.

 

 

PS - vidim da ti se svidio Assetto Corsa :)

vrinho sri 25.3.2020 14:07
nixass kaže...

Logitech G29 je daleko od kvalitetnog.

Atraktivan svakako, al skripav, bucan i rondav na sve strane, FFB preko zupcanika, bezosjecajan u centru, moze proci kao entry level..

Za ovolku razliku izmedju G29 i T150 bi definitivno isao na T150.

Za cijenu G29 ili 10% vise (ovisi o akcijama), T300RS ga pojede u svakom mogucem pogledu.

 

Savjet exeru, ako ides na novo onda se isprsi do T300RS, razlika nebo i zemlja u odnosu na G29 (jaci motor, FFB svjetlosnim godinama bolji, evidentno tisi od G29, i jos 10 drugih stvari).

Ako ides na rabljeno (preporuka kod kupnje prvog volana), nadji si rabljeni Logitech Driving Force GT u ok stanju i uzivaj.

 

Ako si u njemackoj i kupujes na Amazonu, gledaj da je "sold by amazon" i iskoristi 30-day free return ako ti se hardver ne svidja.

 

 

PS - vidim da ti se svidio Assetto Corsa :)

 Da, lijepo je to samo taj volan košta 1000 kn više od G29 a mjenjač sam košta oko 1000 kn. Čak si ga i sam pikiram ali preskup mi je trenutno pa sam zadovoljan i s G29 zasad iako me dosta zna živcirati to mrtvilo u sredini.

Edit: ja gledam GT verziju, ti vjerojatno misliš na onu bez kuplunga.

nixass sri 25.3.2020 14:40
vrinho kaže...
nixass kaže...

Logitech G29 je daleko od kvalitetnog.

Atraktivan svakako, al skripav, bucan i rondav na sve strane, FFB preko zupcanika, bezosjecajan u centru, moze proci kao entry level..

Za ovolku razliku izmedju G29 i T150 bi definitivno isao na T150.

Za cijenu G29 ili 10% vise (ovisi o akcijama), T300RS ga pojede u svakom mogucem pogledu.

 

Savjet exeru, ako ides na novo onda se isprsi do T300RS, razlika nebo i zemlja u odnosu na G29 (jaci motor, FFB svjetlosnim godinama bolji, evidentno tisi od G29, i jos 10 drugih stvari).

Ako ides na rabljeno (preporuka kod kupnje prvog volana), nadji si rabljeni Logitech Driving Force GT u ok stanju i uzivaj.

 

Ako si u njemackoj i kupujes na Amazonu, gledaj da je "sold by amazon" i iskoristi 30-day free return ako ti se hardver ne svidja.

 

 

PS - vidim da ti se svidio Assetto Corsa :)

 Da, lijepo je to samo taj volan košta 1000 kn više od G29 a mjenjač sam košta oko 1000 kn. Čak si ga i sam pikiram ali preskup mi je trenutno pa sam zadovoljan i s G29 zasad iako me dosta zna živcirati to mrtvilo u sredini.

Edit: ja gledam GT verziju, ti vjerojatno misliš na onu bez kuplunga.

razlika je manje od 100 eura, a T300RS GT (sa 3 pedale, nesto su i kvalitetnije od obicnih T300RS pedala) sam proslo ljeto ugrabio za 235 eura na akciji.

mjenjac je skoro pa nebitna stvar u svemu jer su poluge prakicki standard u svim trkacim autima.. a i kad nije, ljepse je vozit na pulogice (preferencija).

ne bih tu cijenu mjenjaca uzimao kao nesto presudno..

najprije sam imao G29 (190 eura je bio) i buka me neugodno iznenadila, vratio, uzeo T300RS GT i onda se opet iznenadio kolko volan moze biti bolji i tisi u isto vrijeme.

 

T300RS - 255 eura

https://geizhals.de/thrustmaster-t300-rs-pc-ps3-ps4-4160604-a1152864.html

 

T300RS GT - 299 eura

https://geizhals.de/thrustmaster-t300-rs-gt-edition-pc-ps3-ps4-4160681-a1543428.html

 

G29 - 197 eura

https://geizhals.de/logitech-g29-driving-force-ps3-ps4-941-000112-a1279230.html

 

 

Sad si razmisljam uzeti ili Sparco R383 ili Open Wheel za T300 bazu, jos se ne mogu odlucit.

 

 

No, bez obzira na to, za prvi volan svakako preporucam uzeti nesto rabljeno cisto da se stekne dojam, DFGT bi bio sweet spot

vrinho sri 25.3.2020 14:52
nixass kaže...

razlika je manje od 100 eura, a T300RS GT (sa 3 pedale, nesto su i kvalitetnije od obicnih T300RS pedala) sam proslo ljeto ugrabio za 235 eura na akciji.

mjenjac je skoro pa nebitna stvar u svemu jer su poluge prakicki standard u svim trkacim autima.. a i kad nije, ljepse je vozit na pulogice (preferencija).

ne bih tu cijenu mjenjaca uzimao kao nesto presudno..

najprije sam imao G29 (190 eura je bio) i buka me neugodno iznenadila, vratio, uzeo T300RS GT i onda se opet iznenadio kolko volan moze biti bolji i tisi u isto vrijeme.

 

T300RS - 255 eura

https://geizhals.de/thrustmaster-t300-rs-pc-ps3-ps4-4160604-a1152864.html

 

T300RS GT - 299 eura

https://geizhals.de/thrustmaster-t300-rs-gt-edition-pc-ps3-ps4-4160681-a1543428.html

 

G29 - 197 eura

https://geizhals.de/logitech-g29-driving-force-ps3-ps4-941-000112-a1279230.html

 

 

Sad si razmisljam uzeti ili Sparco R383 ili Open Wheel za T300 bazu, jos se ne mogu odlucit.

 

 

No, bez obzira na to, za prvi volan svakako preporucam uzeti nesto rabljeno cisto da se stekne dojam, DFGT bi bio sweet spot

 Uvijek sam išao na bolje pa mi je jako bitan mjenjač postao. Nema mi bolje nego kad upalim Assetto Corsu i raspalim staru Carreru ili Supru po Nordschleifeu i LA Canyons a polugice iza volana su mi meh, 90% ih koristim za žmigavce u ETS2 . Isto tako si ne mogu više vožnju zamisliti bez head trackera, navika je zajebana stvar. Bez to dvoje radije odmah sve prodam. Ali T300RS GT s TH8A sam si rekao da moram nabaviti jednom.

nixass sri 25.3.2020 15:30

ja ne znam dal bi mi iduci upgrade bio Fanatec CSL ili Playseat sa postojecom opremom..

za Playseat treba poprilicno mjesta jer stalno stoji na istom mjestu, a Fanatec CSL... iako dosta bolji, mislim da nije drasticno bolji (osim pedala).

a cijena upgrade-a je tu negdje