AmonZero pon 23.10.2017 17:30

Da ne otvaram novu temu.

 

Planiram se uzet dashcam za auto i samim time se i osigurat ako slučajno neki mamlaz mene pokuša okrivit za nesreću ili pobjegne s mjesta "zločina". Prelazim sad u zadnje vrijeme dosta km pa je šansa da se tako nešto dogodi veća.

Za oko su mi zapela 2 modela:

A118C (30$)

A119 (96$)

 

A119 je novija verzija sa boljom slikom (dan i noć) i zvučnim notifikacijama odnosu na svog prethodnika A118C koji je nešto slabiji, ali zato skoro 3 puta jeftiniji.

 

Možete li vi pomoći pri odabiru neke best buy buđet kamere za auto ili preporučit neke svoje modele ?

chutac uto 24.10.2017 17:49

Ja sam uzeo Anker Roav Dashcam C1 i super sam zadovoljan.
Imam ju, ja mislim, od sedmog mjeseca. Stoji u autu na vrhu šajbe(nema onu tamnu traku), nema problema sa vrućinom(cijelo ljeto, iako je rijetko bio parkiran na suncu, puno je vožen po suncu) iako se tijelo zna zagrijati, ali ništa strašno. Po noći dobra, po danu dobra, registracije se vide. Meni je problem refleksija dashboarda, ali nije tako strašno. Video je FullHD i naravno da nije detaljan kao što bi bio 4K, na većim udaljenostima se registracije ne daju pročitati.

Otkad sam ju stavio na šajbu, nemam ništa s njom. Svako toliko formatiram karticu ili ju uzmem da prebacim videe(ako ima nešto)(ima i WiFi aplikacija, dosta dobra) i to je to.

Ima dva nosača(dva auta) i dosta dug kabel.

 

E da, ima mikrofon i ako misliš da bi nečija registracija potrebala, a bojiš se da se neće vidjeti, izgovoriš ju. 

vrinho čet 7.12.2017 13:50

Ja sam dosta dugo proučavao što uzeti do max 50€ i na kraju uzeo ovu. Jako je mala i to mi se najviše dopalo a kvaliteta slike je i više nego dobra. Baš mi došla prije koji dan i nisam ju još postavio jer je došla s onim cupom što se lijepi za staklo a to neću nego čekam da stigne koji se stisne a i memorijska od 64 gb je isto u dolasku. Ako se odlučiš kojim slučajem onda pazi da ne uzmeš kinesku verziju, gledaj na International Edition jer je višejezična.

e.peace čet 14.12.2017 18:53

Samo da javim ishod situacije..

Dakle,ponudili su dvije opcije:

1) Da refundiraju 20USD na moj Wallet i da mi dodaju neke bodove ili

2) Da refundiraju 20USD na moj paypal.

 

Obe opcije su uz to da ja zadržim dash cam.Inače sam ga platio 39USD.

Napisao sam im da sam zadovoljan sa opcijom br.1

chutac pon 1.1.2018 12:51

Imam problem. Hocu jos jednu istu ksmeru za drugi auto, ali amazon uk ju vise ne zeli slati u Hrvatsku. Mogu preko amazon global, ali onda je cijena dostave 50% cijene kamere. Ima netko kakav prijedlog ili onds drugu kameru?

jozef pet 28.9.2018 15:11
Ajar kaže...
crazy_luđak kaže...

Kakva je legalnost toga kod nas za eventualno rješavanje razmirica pred osiguranjem/pravosuđem? Jesu li snimke predložive kao dokaz?

 zapravo ga prema zakonu o zaštiti privatnosti podataka ne smiješ imati u autu. a onda zaboravi takvu vrst dokaza. i murija ti ga može zaplijeniti i još te kazniti, ak ti ga nađu u tutaču. 

Drugi link govori upravo supravno.
U nekim zemljama snimanjem stvarno kršiš zakon o privatnosti, ali to mi je totalno suludo. Ako privatnost kršiš snimanjem, onda ju kršiš i gledanjem. Gdje je granica? Javna površina je javna površina, ako postoji oznaka zabrane snimanja onda je to druga stvar. 

kiki_b sri 17.10.2018 09:50
dmanz kaže...

Koju kameru kupiti do nekih 300kn? Može i više ako je dobra ponuda.

 

Gledao sam ovo:

 

Xiaomi 70mai

U tom rangu  cijene uz tu Xiaomi 70mai imas jos Blueskysea B1W i A118C, koje su provjereno dobre.
Izvoliš recenziju za tu Xiaomi, cisto pristojna kamera

Xiaomi 70mai - review

Ovdje jos imas hrpu preporuka za dashcamere

Dashcamere

Samo pripazi kad ces narucivati da bude provjeren prodavac da ti ne uvale fake neki. Isto tako, lupit ce ti vjerojatno i PDV, plus carinski trošak (50-70kn) ako ne nades da salju iz Europe.

Sve ovisi, što tocno trazis i ocekujes od kamere.
Ja već par godina koristim G1WH i uredno još uvijek radi.

dmanz sri 17.10.2018 10:13
kiki_b kaže...
dmanz kaže...

Koju kameru kupiti do nekih 300kn? Može i više ako je dobra ponuda.

 

Gledao sam ovo:

 

Xiaomi 70mai

U tom rangu  cijene uz tu Xiaomi 70mai imas jos Blueskysea B1W i A118C, koje su provjereno dobre.
Izvoliš recenziju za tu Xiaomi, cisto pristojna kamera

Xiaomi 70mai - review

Ovdje jos imas hrpu preporuka za dashcamere

Dashcamere

Samo pripazi kad ces narucivati da bude provjeren prodavac da ti ne uvale fake neki. Isto tako, lupit ce ti vjerojatno i PDV, plus carinski trošak (50-70kn) ako ne nades da salju iz Europe.

Sve ovisi, što tocno trazis i ocekujes od kamere.
Ja već par godina koristim G1WH i uredno još uvijek radi.

 Zahvaljujem. Čini se da je B1W malo bolja kamera, al razlika u cijeni mi je 13 USD ~ 80kn. Isplati li se to, cijena bi bila onda oko 300kn za B1W, 220kn za 70mai?

kiki_b sri 17.10.2018 10:56
dmanz kaže...

 Zahvaljujem. Čini se da je B1W malo bolja kamera, al razlika u cijeni mi je 13 USD ~ 80kn. Isplati li se to, cijena bi bila onda oko 300kn za B1W, 220kn za 70mai?

Da, B1W je malo bolja. Imaju isti Sony senzor, ali eto B1W ipak daje bolju sliku. Isto tako B1W koristi capacitor a Xiaomi lithium battery, gdje navodno na duže staze capacitor se pokazao bolji kod visokih temepratura, ali opet ima slucajeva gdje i lithium battery pokazao u redu, tako da nema pravila. Ako ti novac nije upitan idi na B1W, ako zelis ustedjeti idi na Xiaomija, tako bih ja pristupio.

mbaksa sri 17.10.2018 12:05
Ajar kaže...
zapravo ga prema zakonu o zaštiti privatnosti podataka ne smiješ imati u autu. a onda zaboravi takvu vrst dokaza. i murija ti ga može zaplijeniti i još te kazniti, ak ti ga nađu u tutaču. 

Malo kasno se javljam na ovo. Kako je kolega primijetio, drugi link govori upravo suprotno od ovog što si napisao - ne samo da te neće kazniti, nego snimka ulazi u zapisnik, bit će "izuzeta" i čak postoji mogućnost da se iskoristi kao dokaz.

 

A ovaj prvi link, u kojem se spominje zaštita privatnosti podataka - u kaznenom zakonu se doista spominje neovlašteno snimanje, no slikovno snimanje javnih površina daschamom iz automobila ne spada u neovlašteno snimanje. Zakon o zaštiti osobnih podataka bi trebalo pročešljati, no pretpostavio bih da se ni on ne odnosi na to, jer ako si ti nešto snimio na javnoj površini, a to nisi nigdje objavio, gdje si ti tu povrijedio ičije osobne podatke? Zašto nisu citirali članke zakona? Znamo zašto - jer zakone nisu ni pročitali. 

Avensac sub 3.11.2018 19:03
dmanz kaže...

Ma nema ovih kamera nigdje u europi... izgleda da mi ne gine PDV. Morat ću još razmisliti onda, dosta skupo bi mi to bilo.

 Kako ne, pogledaj na Amazonu (.de i .uk), ja baš sad gledam:

 

Xiaomi 70mai - 47 evra / 36 gbp
Blueskysea B1W - 58 evra / 50 gbp
AUKEY Dashcam - 70 evra / 60 gbp

 

+ naravno poštarina..

 

Vjerojatno će past 70mai zbog cijene, čeka se black friday...

 

Jel ima netko neku od ovih kamera?

dmanz ned 4.11.2018 11:22
Avensac kaže...
dmanz kaže...

Ma nema ovih kamera nigdje u europi... izgleda da mi ne gine PDV. Morat ću još razmisliti onda, dosta skupo bi mi to bilo.

 Kako ne, pogledaj na Amazonu (.de i .uk), ja baš sad gledam:

 

Xiaomi 70mai - 47 evra / 36 gbp
Blueskysea B1W - 58 evra / 50 gbp
AUKEY Dashcam - 70 evra / 60 gbp

 

+ naravno poštarina..

 

Vjerojatno će past 70mai zbog cijene, čeka se black friday...

 

Jel ima netko neku od ovih kamera?

 ma znam za amazon al skuplje je od npr gearbesta, bilo je nekidan tamo za 34 usd + 9 usd shipping ali iz poljskog skladišta, pa pretpostavljam da nema onda nekih dodatnih troškova oko pdv, al taman je bila rasprodana unutar par sati

kiki_b ned 4.11.2018 16:19
dmanz kaže...

 ma znam za amazon al skuplje je od npr gearbesta, bilo je nekidan tamo za 34 usd + 9 usd shipping ali iz poljskog skladišta, pa pretpostavljam da nema onda nekih dodatnih troškova oko pdv, al taman je bila rasprodana unutar par sati

 Evo, imaš na njuskalu ovu Xiaomi 70mai.