Flanker-B pet 11.1.2019 17:25

Ne znam je li pravo mjesto za postaviti ovo pitanje, ali evo ipak.

 

Već nekoliko mjeseci u većina ljudi u mom gradu (Biogradu na Moru) ima problema s prijmom DVB-t signala. Kod mene su problem HRT1, HRT2, RTL i NOVA-TV, dok HRT3 i 4, RTL2, RTL Kockica, DOMA, AdriaticTV, DIADORA, CMC i SPTV rade normalno. Kod drugih u mom susjedstvu ponekad rade jedino Adriatic, Diadora, CMC i RTL kockica. Koji se vrag događa sa signalom DVB-t-a (isto je i nakon ponovnog skeniranja kanala - jednostavno kanale pronađe ali budu negledljivi). Svi prijemnici koje imam se jednako ponašaju. Probao sam i na usb tv-tuner kartici (Terratec Cinergy TStick RC) na računalu.

Margo-I pet 11.1.2019 17:45

Ma bitno je da redovno platiš HTV pretplatu a dali ima signala nije toiko niti bitno...

Kod mene je dosta da pada kiša po anteni već nemogu ništa gledati.....eh kad se sjetim onih starih tv-a jeste slika bila snježna ali si mogel gledati a ne ove kockice ko Tetris ;)

 

MrBlc pet 11.1.2019 17:55

Vjerojatno ti se miješa signal s lokalnog repetitora sa signalom nekog udaljenog. Na bližem imaš samo mux A, pa on radi smetnje, dok ostali rade uredno s udaljenog. Ja sam takav problem riješio s novim antenskim kabelom i boljom antenom, ali to ne mora biti nužno slučaj. Nekad su smetnje prevelike za takvo rješenje, pa ti treba kanalno pojačalo i dvije antene, pa onda jednom hvataš lokalno mux A, a drugom preostala dva muxa s udaljenog odašiljača.

Memphis sub 19.1.2019 00:59
Flanker-B kaže...

Ne znam je li pravo mjesto za postaviti ovo pitanje, ali evo ipak.

 

Već nekoliko mjeseci u većina ljudi u mom gradu (Biogradu na Moru) ima problema s prijmom DVB-t signala. Kod mene su problem HRT1, HRT2, RTL i NOVA-TV, dok HRT3 i 4, RTL2, RTL Kockica, DOMA, AdriaticTV, DIADORA, CMC i SPTV rade normalno. Kod drugih u mom susjedstvu ponekad rade jedino Adriatic, Diadora, CMC i RTL kockica. Koji se vrag događa sa signalom DVB-t-a (isto je i nakon ponovnog skeniranja kanala - jednostavno kanale pronađe ali budu negledljivi). Svi prijemnici koje imam se jednako ponašaju. Probao sam i na usb tv-tuner kartici (Terratec Cinergy TStick RC) na računalu.

 trebaš pratit stanje signala na problematičnim kanalima. Ako treba zaokrenut antenu ili instalacija pojačal za bolji signal.

AF139 pon 4.2.2019 23:39

Prati da li je promjena vezana uz vrijeme jer npr. kod mene se samo dok je jugo vide talijanski kanali a dok je bura ne.

Propagacije pogotovo preko ljeta divljaju ... pa tako ako je slab signal sa odašiljača koji gledaš može zbog toga povremeno nestajati slike.

StefAN pon 11.2.2019 18:20

Prvo treba namjestiti smjer antene prema najslabijem signalu(kod dvbt prijemnika ili televizora koji imaju ručno namještanje signala). ZATIM PRETRAŽITI TAJ KANAL.

U slučaju potrebe stavlja se antensko pojačalo signala.

Ne postoji pojačalo koje bude pojačalo nepostojeći signal

Prvo treba naći antenski signal i po potrebi ga pojačati.

 

Za mjesno prijemno područje su različiti kanali.

 

Večinom su kanali za MUX-eva A i B jači signali nego za muxD

 

SIGNALI mux-D su večinom slabiji

 

U MUX-a su programi   HTV1,HTV2, RTL i Nova

 

 U MUX-u B su Programi  Htv3, Htv4, Rtl2 i Doma

 

U mux-u D su 2 lokalna tv programa + CMC, Kockica, Sportska tv

Na Medvednici u MUX-u D na 42 kanalu su programi:     Jabuka, Mreža, Z1, CMC, Kockica i Sportska tv  (6 programa)

AF139 pon 11.2.2019 21:05

MrBlc je najbolje rekao , ja sam naveo razloge što nekada ide, nekada ne (propagacije) , a još nakon ovoliko postova nema podatka koja je vrsta antene (može i slika) , i jel' okrenuta na sjevero-zapad ili jugo-istok i koliko je koaksijalnog kabla dužina.

Smjer vjerovatno vidi gdje je najbolje prema antenama susjeda ... a kanali (frekvencije) su jednake za sve MUX-eve na tom području.