#M1r0 ned 5.1.2020 22:18
Duje00 kaže...

Poštovanje,

Novi sam korisnik evo tv-a pa imam odredene probleme. Znaci ne koristi se stalno nego vikendima.

Tek na prvom paljenju tj svaki vikend kad ga upalim rade mi samo nasi programi i neki iz pojedinih buketa a ovi drugi isto rade samo smrzavaju kao da im signal fali. Nakon sat dva prorade pa uredno sve radi. Ovo mi i nije toliki problem mogu priko toga proci posto je ajmo rec "prvo paljenje"nakon tjedan dana. 

Veci mi je problem sta mi se to zna desavat odjenom u toku dana dok se televizija gleda pa smrzaje pa pojedinih programa zna nebit po citavi dan pa dodu tek uvecer ili nekad dodu kroz sat dva. Vec dva dana zaredom mi se to desava.

 

Prijamnik sam dobio novi Strongov INTD 9000.

 Jeli normalno isto nakon svakog gasenja prijamnika pa ponovno paljenje makar bilo u 10sec da on uvik napravi onaj welcome screenn ucitava nesto pise na njemu download neki i to cekas nekih minutu dvije i onda datum i vrijeme budu resetirani i ujedno sve informacije o kanalima znaci nebude nista osim kanala spremljenih sve mu ostale postavke budu resetirane.

Jeli moguce da je do signala da bas taj frekvenciski pojas zeza di su ti placeni kanali van hrt-a i ostalih? 

Nadam se da vas nisam umorio sa duzim tekstom.

 

 

Duje00 ja sam prije imao takvih problema sa istim prijamnikom i isto znalo se desiti da zvuk kasni ili je ispred videa.

Rjesenje za mene je bilo upgrade firmware-a koji je bio na EVOtv stranici.

 

Potreban je USB stick i pratiti upute preko menija.

Ne kazem da je isto kod tebe...

 

https://www.evotv.hr/podrska/tehnicka-podrska/evotv-prijamnik/modeli-prijamnika-i-nadogradnja

ihush pon 6.1.2020 13:51

bilo koji univerzalni (preporuka philips..) je bolji-kvalitetniji, jedini problem je pronaći kod za podešavanje nepoznatog uređaja (automatika pronađe prvi kompatibilan ali često treba neki broj-kod dalje... koji bolje odgovara opcijama) ugl su cijene 70kn naviše (više nema potrebe) i kvalitetnija podrška nego za neki generički jeftikaner koji se dobije uz uređaj (kao ''original'') npr trajnost-potrošnja baterije i domet.

+ univerzalni tad može zamijeniti nekoliko daljinskih uobičajeno 3-4 do 7..

Kaby pon 6.1.2020 14:44
Igrozni93 kaže...

Hy svima, trebao bi novi daljinski za svoj evoTv uredaj, u posti je 100kn dali se moze to kaj jeftinije? Imam njihov Intek INTD9000 model?!

Teško da ćeš naći neki zamjenski koji ima kodove baš za taj uređaj, a ako i nađeš neće biti puno ispod 100kn, ako i uopće, tako da po meni ne trebaš tražiti dalje od toga..

torrente ned 26.1.2020 08:32

ANTENE

 

ako koga zanima,a to na temi bude često.  osim moćnog malog čudovišta kojeg imam... YagyNX

 

 

 

..trenutno ih je nestalo za kupiti, pa sam na neku vrstu rizika uzeo za drugu lokaciju Iskru sa ugrađenim pojačalom do 24,5db.

Iznenađem sam snagom prijema. očitanja kvaliteta i snage signala su kao kod YagyNX koja ima pojačanje 44db.

 

ISKRA

 

 

P-2845 uz dodatak u nazivu P-2845 DTT/G: Version with built-in amplifier DIGI-LOG 14VU

140kn

 

https://www.iskra.eu/en/UHF-antennas/UHF-TV-Antenna-P-2845/

AF139 ned 26.1.2020 13:49

Ta NX Yagi sa 8 el. nema više od 9 dBi i dodaš još pojačanje pojačala koje ne bi  trebalo biti veće od 20 dB jer kod većeg pojačanja se gubi kvalitet.

Iskra logaritamska antena nema više od 8 dBi i sa pojačanjem pojačala koje nije preveliko imaš dobar signal.

Bolje antene su Yagi sa više elemenata pa ih se može naći i sa 18dBi dobiti za razliku od logaritamskih antena gdje broj elemenata ništa ne znači za dobit (dBi).

Izbjegavaj antene i pojačala koje loši proizvođači "ukrase" sa oznakama DVB-T/T2 HD, 4K itd što nema nikakve veze sa nijednom antenom ni pojačalom.

Još veći je biser kad napišu domet koji vrlo malo ovisi o anteni koliko ovisi  o vidljivosti odašiljača.

torrente ned 26.1.2020 18:24

da. premda ja sa oba dvije nemam vidljivost odašiljača i kada je na uređaju isključeno napajanje pojačala (tj hvataju sirovo svojom konstrukcijom što kažeš 8-10db)..imam nulu ili 10% signal i kvalitetu. Obe pod naponom davaju 100%.

 

btw gledao sad finale rukometa.  susjed je prije galamio GOOOL preko IPTV-a, a ja točno 2 sekunde iza preko Evotv-a.  Ipak sam mislo da je Evo brži.

 

 

AF139 ned 26.1.2020 19:17

Kad  anteni koja ima pojačalo isključiš napajanje ona nije spojena direktno na TV već se signal preko elektronike pojačala totalno uguši pa bi bilo čudno da išta vidiš .

Normalno da nema pojačalo i spojiš antenu  direktno na TV imao bi sliku .

areal uto 28.1.2020 16:32

Na EVOtv-u dolazi do promjene u programskoj ponudi sportskih kanala pa će tako od 11. veljače ove godine korisnici EVOtv usluge moći pratiti četiri dodatna Arenasport kanala, koji će zamijeniti postojeće SportKlub kanale, potvrđeno nam je iz HT-a.

 

Link

Vestibul uto 17.3.2020 21:16

Pozdrav svima prvo.
Rodbina uzela evotv dok je sad na promu 35kn i zvali me da pomognem instalirat i normalno, iznervira me najjednostavnija stvar a to je da namistim kanale kako ocu. Covik oce da mu je cmc na kanalu 5 a cmc je na kanalu 13 i nigdi ja ne vidim opciju da mogu prominit broj kanala. Mogu ih nekako sortirat da bude na petom mistu al mora onda ic do njega sa P+ ili P- ali ako stisne broj 5 otvori tipa HRT3 jer je on na kanalu 5. Suluda stvar, skoro sam slom zivaca dozivija danas dok sam minja sve moguce postavke. Oni oce da najcesce kanale koje gledaju stave od 1 do 9 da lakse otvore ali nemoguca misija po ovome sta gledam. Receiver je neki INDT9000. Ja sam ima evotv prije jedno 5g i tadasnji prijamnik je moga sve to radit a ovo smece nema sanse ili sam ja debil pa ne znam u hrvatskom meniju to namistit. Ako ko zna neka pomaze. Hvala unaprid

jerkan sri 18.3.2020 10:40
Vestibul kaže...
Pozdrav svima prvo.
Rodbina uzela evotv dok je sad na promu 35kn i zvali me da pomognem instalirat i normalno, iznervira me najjednostavnija stvar a to je da namistim kanale kako ocu. Covik oce da mu je cmc na kanalu 5 a cmc je na kanalu 13 i nigdi ja ne vidim opciju da mogu prominit broj kanala. Mogu ih nekako sortirat da bude na petom mistu al mora onda ic do njega sa P+ ili P- ali ako stisne broj 5 otvori tipa HRT3 jer je on na kanalu 5. Suluda stvar, skoro sam slom zivaca dozivija danas dok sam minja sve moguce postavke. Oni oce da najcesce kanale koje gledaju stave od 1 do 9 da lakse otvore ali nemoguca misija po ovome sta gledam. Receiver je neki INDT9000. Ja sam ima evotv prije jedno 5g i tadasnji prijamnik je moga sve to radit a ovo smece nema sanse ili sam ja debil pa ne znam u hrvatskom meniju to namistit. Ako ko zna neka pomaze. Hvala unaprid

 Treba ić 

organizator programa ili postavke
sa livo su opcije
trazice pin, to je četri nule

upute su dole a uglavnom se

odaberete program sa ok
prebacimo na poziciju
i stisnete ok

Vestibul pet 20.3.2020 09:28

Ma prova stari moj sve al nece. Kad tako stavim npr na kanal 5 cmc on ce bit na kanalu 5 al samo ako ides sa tipkom P+ i P- ali ako stisnes tipku 5 otvori HRT3 jer je cmc na kanalu 13 po defaultu. Katastrofa od opreme. Tako jednostvna stvar a za poludit. Pretpostavljam da ne daju drugi receiver nego samo ovi INTD tako da ocito nemam izbora. Hvala svima svejedno

jerkan pet 20.3.2020 10:09
Vestibul kaže...
Ma prova stari moj sve al nece. Kad tako stavim npr na kanal 5 cmc on ce bit na kanalu 5 al samo ako ides sa tipkom P+ i P- ali ako stisnes tipku 5 otvori HRT3 jer je cmc na kanalu 13 po defaultu. Katastrofa od opreme. Tako jednostvna stvar a za poludit. Pretpostavljam da ne daju drugi receiver nego samo ovi INTD tako da ocito nemam izbora. Hvala svima svejedno

 Jesi nazva podršku na telefon? Mora ti radit

mrssmit pet 24.4.2020 01:13
Fallenmaniac kaže...

Pozdrav ljudi, zanima me ima li netko ovu antenu "One for all sv 9494" i isplati li ju se kupiti, posto mi treba dobra kucna antena za evotv.

 

 

Hvala i LP!

 Ako je samo za telku naravno da ne, uzmi bilo koju sobnu antenu s pojacalom za cca stotinjak i sitno kuna.

AF139 pet 24.4.2020 10:56

Kod svih sobnih antena osnova je sama antena a sporedno je ugrađeno pojačalo.

Kod "One for All" antene nisu ni "a" od antene jer nemaju dobit veću od 1-2 dBi za razliku npr. starih antena sa mrežastim reflektorom koje imaju 5-10 dBi.

Prepoznaju se LOŠI proizvodi kad se za njih navode "DVB-T/T2 , HD , 4K , 900 miles , pojačalo preko 40 dB"  jer to nema NIŠTA sa dobrom sobnom antenom.

AF139 pet 24.4.2020 14:40

To bi trebala biti dobra antena u rangu "dual quad" sa ~ 10dBi same antene + pojačalo.

One dvije teleskopske su nebitne (VHF) , već je bitan ovaj dio sa mrežicom i "leptirom" ispred (UHF).

Najčešći kvar se okretanjem preko mjere desi da koaks tanki koji ide od antene na pojačalo bude potrgan

a možda ne radi napajanje pojačala ( obično se to vidi ako nema svjetla na ledici kad je antena uključena).

AF139 pet 24.4.2020 21:35

Pevec... ova antena Axil kaže specifikacija:

  • " Ugrađeno niskošumno i podesivo pojačalo šum: < 5.5 dB" , a po tome je njen vlastiti šum prevelik jer niskošumna pojačala su ispod 1dB.
  • " Dobit : VH: 26 dB , UHF: 36 dB " je netočno jer se dobit (gain) odnosi samo na antene i označava u dBi ili dBd ... očito je trebalo pisati "pojačanje pojačala" (dB) koje je u postolju te antene.
  • @Marko :D - nemoj se čuditi jer sam već nailazio na tvornički fuš u proizvodnji tj. sklapanju takvih antena :(   ...ili nemaju izlazne testove kvalitete i ispravnosti.

 

Marko :D pet 24.4.2020 21:53

Ne čudim se, bila jedina na polici. Plastka je išla preko one male žice koji spaja leptir, znači doslovno je sjekla žicu. Ali to nije bio jedini problem; cijela antena je bila vrlo labava i onaj metalni dio na kojem stoji leptir, se jako savijao. Odmah sam je spakirao i vratio.

 

Ali kažem, od Quadro SA-201 bolju antenu nisam pronašao. 

Marko :D sub 25.4.2020 09:53

Jedino što me počelo zezati je prekidač na obje antene nakon nekoliko godina. To me ne dira previše jer su kod mene antene uključene 24/7, ja ih u principu ne gasim. Kad će mi baš ići na živce, kupim drugi prekidač i samo ga zalemim, ništa jednostavnije. 😉

Duje00 pet 1.5.2020 18:30
torrente kaže...
Duje00 kaže...

Poštovanje,

 

 

 Duje, vjerojatno imaš problem koji sam ja jedva riješio.

ja sam u Dubrovniku i ciljam Srđ kao ti Biokovo. ALI...malo sam bočno i dok ciljam Srđ , naciljao sam i jug..morsku pučinu i dobijem qrčinu kad je bonaca i fini sunčani dan. Pošto je moćna antena sa integriranim pojačalom, nesretnica bi posrkala i pojačala 15-ak talijana.

Polomili bi mi frekvenciju 482Mhz, na kojima su Doku i Film. Ostale frekvencije 5. Čim malo zapuše južina, okrene sjeverac..bilo što osim idiličnog mirnog dana...sve savršeno.

Pomakao sam antenu skoro za 180 kontra Srđa. Od tada sve 5.  Čak i na supportu evotv-a u jednom od točkica evanđelja navode... Vi blitvari što antenama pogađate jug...aj bogati, malo se igrajte antenom.

Ti imaš više izbora...osim Biokova naciljaj Brač ili zapadno onu čuku poviše Splita..zaboravio joj ime.

 Da evo odgvorim sa velikim zakašnjenjem.

Imao sam slican problem. Uglavnom imam isto tako dobru antenu ali bez pojacala i neznam sta mi se tocno desavalo ali sam hvatao i Talijane i Bosnu. Za standardne programe nije bilo problema ali ove ostale je bilo u ovisnosti o vremenskim uvjetima kako bi ciji signal bio bolji pa bi imao smetnje i kvaliteta signala bi padala. Rijesio sam tako da sam kupio kao neki spliter 40kn na koji spojim antenu, imam tri izlaza TV+sat+radio, u tom spliteru ima neka "elektronika" koja gusi par dB  radi bez napajanja i daje mi samo digitalni izlaz za tv.

A uz to sve imao sam problem sa prijamnikom neznam sta ali uglavnom dosao covjek iz podrske stavio novi prijamnik i od tada nista. 

Gadam uredno na biokovo i imam nekih 80posto jacinu signala u 99posto kvalitetu signala po prijamniku.

josip199 sub 6.6.2020 12:24

Pozz...kupio sam novi tv (LG 49UM71) i prilikom trazenja kanala nasao mi je nekih 29 EVO TV kanala....i trazi mi CI modul....e sad koliko sam shvatio taj modul se usteka u PCMCIA card slot i dekodira kanale kad se pretplatis.(nadam se da sam dobro shvatio)

Ono sto me zanima je drugi tv (LG 55UJ634V-ZD) nije uopce nasao kanale a takodjer ima PCMCIA card slot...bi li mogao koristiti tu karticu za oba tva, podrzava li ovaj drugi tv taj signal ili nije pronasao kanale samo zbog antene.