Stjepanj pon 19.2.2018 23:37
zvonac kaže...
Stjepanj kaže...

Narucio evo tv bila neka akcija do 31.1 dobio 4 paket gratis, doslo za 5 dana, spojio na svoj 40" panel i sve ubija, slika odlicna, hd jos bolji! Nikakvih problema s signalom spojio na vanjsku antenu(n.zg) upiknuo napajanje, hdmi(i to sam dobio)uglavnom tko ne zeli moguce probleme s internet vezom ovo je preporuka.lp

 Ovo je vjerojatno neka greška:)

Al kolko čitam a i sam sam se uvjerio, SD kanali su lošiji i to većina kanala..

HD kanali su ok, niš posebno, uglavnom EVOTVu baš zamjeram to, lošija kvaliteta slike, a da se ne (lošija slika) vidi to, onda je nabolje imat telku, čim manju cca 32":D

 

Na mojoj 4k telki od 55" naši programi prek obične antene izgledaju odlično, a EVOtvu ipak nije odlično, čak razočaravajuće..

Naravno dok sam imao EVO TV u probnom periodu, signal je bio full, znači tu nema nikakve greške..

 

Dok riješe pitanje kvalitete SD signala, promptno se prebacujem na EVO TV...

Izuzev lošije slike, nemam nekih zamjerki na EVO tv

 a cuj, ja gledam s 3m udaljenosti meni je to super, nisam prezahtjevan sto se tice telke, druga stvar koju nisam rekao da sam prije imao nekakav vivax dvbt tuner, sad mi je slika nesto bolja s ovim uredajem, sad opet ovisi koju telku/panel imas kod nekog drugog bi mozda to izgledalo losije mozda cak i drasticno..necemo generalizirati!lp

zvonac uto 20.2.2018 20:41
Stjepanj kaže...

 a cuj, ja gledam s 3m udaljenosti meni je to super, nisam prezahtjevan sto se tice telke, druga stvar koju nisam rekao da sam prije imao nekakav vivax dvbt tuner, sad mi je slika nesto bolja s ovim uredajem, sad opet ovisi koju telku/panel imas kod nekog drugog bi mozda to izgledalo losije mozda cak i drasticno..necemo generalizirati!lp

 Pa i ja gledam sa 3.5m, imam malo bolju telku (9005) na kojoj SD signal izgleda odlično, al, gle vraga, SD signal na EVO tv izgleda loše, e da, nisam zahtjevan korisnik, ma što god to značilo, jer za usporedbu SD kanala, ne treba bit neki profić zato kaj i laik vidi o čem se radi, a to je da EVO TV ima loš SD signal, pa to već svi znaju, čudi me da ti je to promaklo..

 

Nego, ak si zadovoljan s EVO tvom, sve ostalo je nebitno...

 

Malo mi je žao kaj sam ga vratil, najradije bih ga opet uzel, al samo da poprave kvalitetu signala i naravno ubace više HD kanala, zato kaj EVO tvu to kronično fali..

Najviše mi se sviđa ona kartica, piknem u telku i sve imam prek jednog daljinskog, fenomenalno, šteta kaj drugi davatelji usluga nemaju tu opciju..

MasterOfDisaster sub 28.4.2018 20:03

Evo moram reći da nakon dvije godine korištenja Evo TV-a osjećam se razočarano kao korisnik. Da se razumjemo usluga kao usluga nije loša, samo bi mogli ponuditi malo više HD kanala, ali sam razočaran time da nakon 2 godine otplaćivanja uređaja on nije moj čak štoviše, ja i dalje moram za njega plaćati najam od 20 kn mjesečno nakon dvije godine i dok god koristim Evo TV, a dok je netko baš kupio uređaj i to odmah, on je platio 450 kn i to je to. To znači ja koji sam uzeo uređaj u najam (a mislio sam da nakon 2 godine postaje moj uređaj - da ga samo otplaćujem na rate kao kod internet providera za njihove routere) i u dvije godine platio za najam uređaja 480 kn, ako budem koristio još dvije godine platiti još 480 kn, pa jel je tu netko lud??????????? Šta mi odmah nije rečeno kad sam uzimao uslugu i onda bi ga odmah kupio, ovako od mene prave idiota i plaćam suludo njihov receiver koji uopće ne vrijedi te novce, nego samo novce izvlače. Jako, jako pokvareno. Totalno razočaran.

zviznemte sub 28.4.2018 20:08
MasterOfDisaster kaže...

Evo moram reći da nakon dvije godine korištenja Evo TV-a osjećam se razočarano kao korisnik. Da se razumjemo usluga kao usluga nije loša, samo bi mogli ponuditi malo više HD kanala, ali sam razočaran time da nakon 2 godine otplaćivanja uređaja on nije moj čak štoviše, ja i dalje moram za njega plaćati najam od 20 kn mjesečno nakon dvije godine i dok god koristim Evo TV, a dok je netko baš kupio uređaj i to odmah, on je platio 450 kn i to je to. To znači ja koji sam uzeo uređaj u najam (a mislio sam da nakon 2 godine postaje moj uređaj - da ga samo otplaćujem na rate kao kod internet providera za njihove routere) i u dvije godine platio za najam uređaja 480 kn, ako budem koristio još dvije godine platiti još 480 kn, pa jel je tu netko lud??????????? Šta mi odmah nije rečeno kad sam uzimao uslugu i onda bi ga odmah kupio, ovako od mene prave idiota i plaćam suludo njihov receiver koji uopće ne vrijedi te novce, nego samo novce izvlače. Jako, jako pokvareno. Totalno razočaran.

To sam i ja baš prošli mjesec pricao snjima. Jer sljedeci mjesec mi je dvije godine korištenja.

Ja bi volio uzeti na Ugovornu obvezu. Ali i tamo placam najam, kažem pa kako šta ga nisam otplatio, ne niste.

Jedino možete plaćati 99kn dvije godine i imati jedan od urežaja za evo tv koji ste vi kupili.

 

Znači po njihovom ja mogu kupiti polovni Evo tv uređaj prek njuškala ili isti strong uređaj u slobodnoj prodaji i oni mi preko njega puste signal

MasterOfDisaster sub 28.4.2018 20:14
zviznemte kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo moram reći da nakon dvije godine korištenja Evo TV-a osjećam se razočarano kao korisnik. Da se razumjemo usluga kao usluga nije loša, samo bi mogli ponuditi malo više HD kanala, ali sam razočaran time da nakon 2 godine otplaćivanja uređaja on nije moj čak štoviše, ja i dalje moram za njega plaćati najam od 20 kn mjesečno nakon dvije godine i dok god koristim Evo TV, a dok je netko baš kupio uređaj i to odmah, on je platio 450 kn i to je to. To znači ja koji sam uzeo uređaj u najam (a mislio sam da nakon 2 godine postaje moj uređaj - da ga samo otplaćujem na rate kao kod internet providera za njihove routere) i u dvije godine platio za najam uređaja 480 kn, ako budem koristio još dvije godine platiti još 480 kn, pa jel je tu netko lud??????????? Šta mi odmah nije rečeno kad sam uzimao uslugu i onda bi ga odmah kupio, ovako od mene prave idiota i plaćam suludo njihov receiver koji uopće ne vrijedi te novce, nego samo novce izvlače. Jako, jako pokvareno. Totalno razočaran.

To sam i ja baš prošli mjesec pricao snjima. Jer sljedeci mjesec mi je dvije godine korištenja.

Ja bi volio uzeti na Ugovornu obvezu. Ali i tamo placam najam, kažem pa kako šta ga nisam otplatio, ne niste.

Jedino možete plaćati 99kn dvije godine i imati jedan od urežaja za evo tv koji ste vi kupili.

 

Znači po njihovom ja mogu kupiti polovni Evo tv uređaj prek njuškala ili isti strong uređaj u slobodnoj prodaji i oni mi preko njega puste signal

Pa no, pa oni nisu normalni tj. totalno su bezobrazni, zašto nisu rekli odmah kada sam uzimao uslugu kada jednom odaberem najam da ga zauvijek plaćam dok koristim uslugu, a ne ono nakon 2 godine ugovorne obaveze oni kažu, e pa da vi i dalje morate plaćati uređaj - ma marš. Fuj, gade mi se.

ihush sub 28.4.2018 23:54

.. pretjerujete, vidite ponudu, cijene, razmislite i kao svjesna osoba donesete odluku. Sve piše, ako je netko pogrešno odabrao kupnja jednokratno ili mjesečno najam, što sad? Krivi su 'oni'? Kupit uređaj možete sad, možete kupiti neki drugi, polovan.. dok se ugovori ne potpisuju ako ih se ne razumije.

-malo samokritike, nitko (osim ''ja'' :)) ) nije nepogriješiv.. a kad se to desi, pregrizeš i ideš dalje...

Trustek ned 3.6.2018 12:59

Pozdrav, razmišljam kaj uzet ocu za rođendan, imao je dosad kombo satelitFTA/iptv, no box je krepao i trebam neko bolje riješenje.

Dvoumim se između total tv-a i evotv-a. Za evo TV bih uzeo iskrinu p43 i još jednu njihovu logicu (da može gledat slovence i bosance).

Kakva je slika na HD kanalima i hbo-u na evotvu? Ako je solidna čak više naginjem evotvu

MasterOfDisaster ned 3.6.2018 18:17
Trustek kaže...

Pozdrav, razmišljam kaj uzet ocu za rođendan, imao je dosad kombo satelitFTA/iptv, no box je krepao i trebam neko bolje riješenje.

Dvoumim se između total tv-a i evotv-a. Za evo TV bih uzeo iskrinu p43 i još jednu njihovu logicu (da može gledat slovence i bosance).

Kakva je slika na HD kanalima i hbo-u na evotvu? Ako je solidna čak više naginjem evotvu

Slika na HD kanalima je solidna, ali mislim da je Total TV jeftiniji i debelo više ima HD programa, tako da ne vidim smisao uzimanja Evo TV-a. Inače imam EvoTV, da ne bi bilo.

matt750 pon 10.9.2018 10:12

Trebam malu pomoć oko evotv CI modula. Imam problem sa rezolucijom. Npr. SK1,2,3 mi baca na 576i dok Cinestar HBO budu full HD (1080i). Kontaktirao sam SZK i prvo smo provjerili da trenutni program na SK 1,2,3 oni (SZK) preko strong receivera mogu šaltat od 576,720 i 1080i dok ja to na CI modulu ne mogu. Dakle, program može ići na 1080i ali kod mene ne. Imam Sony KD-XE8577 sa androidom i izludjet ću sa 576i kvalitetom. To mi je maltene na 90% programa evotv-a. Jel netko zna što i kako mogu napraviti. Ovi u SZK jučer mi nisu znali pomoći. Kao da probam i da se igram sa postavkama TV-a. Al mislim da to nema veze jer bi onda i Cinestar i HBO bili na 576i, a vrte se na 1080i.

zviznemte pon 10.9.2018 13:48

Ja mislim ds je to do recivera. Jer SK emituje u 2 formata 576i i 1080i tako da ja mislim da Evo tv pusta taj format.

Npr sad gledam na iskon tv. kad promijenim npr na cineatar tv action rezoluciju u poatavkama iskon sucelja. Mi se promijeni i rezolucija

Tako da mislim da je do CI modula.

Marko :D pon 10.9.2018 15:09
matt750 kaže...

Trebam malu pomoć oko evotv CI modula. Imam problem sa rezolucijom. Npr. SK1,2,3 mi baca na 576i dok Cinestar HBO budu full HD (1080i). Kontaktirao sam SZK i prvo smo provjerili da trenutni program na SK 1,2,3 oni (SZK) preko strong receivera mogu šaltat od 576,720 i 1080i dok ja to na CI modulu ne mogu. Dakle, program može ići na 1080i ali kod mene ne. Imam Sony KD-XE8577 sa androidom i izludjet ću sa 576i kvalitetom. To mi je maltene na 90% programa evotv-a. Jel netko zna što i kako mogu napraviti. Ovi u SZK jučer mi nisu znali pomoći. Kao da probam i da se igram sa postavkama TV-a. Al mislim da to nema veze jer bi onda i Cinestar i HBO bili na 576i, a vrte se na 1080i.

Koliko mi je poznato, SK se ne emitira u HD-u preko EvoTV-a dok CineStar i HBO kanali idu u HD.

 

Postavka o kojoj govoriš mijenja kvalitetu prikaza na televizoru, ne mijenja kanal iz SD u HD. I da je imaš namještenu na 1080i/p, opet bi ti slika na SK-u bila u 576i.

vi25 uto 11.9.2018 13:01

Bok matt750,

 

kako je Marko :D rekao navedene postavke koje spominješ mjenjaju kvalitetu prikaza slike na televizoru, a prijem je u onoj rezoluciju u kojoj nakladnik (HTV ili u ovom slućaju evotv) emitira sliku. I to su one rezolucije koje ti TV prikaže u info dijelu svakog kanala.

 

Neke rezolucije u kojem se emitira televizijski sadržaj su: 576i, 720p, 1080i, 1080p, te nadolazeći 4k, gdje ''i'' i ''p'' predstavljaju naćin prikaza slike "interlaced or progressive". Pa kako navodiš HBO na evotv-u se emitira u 1080i, a SK1,2,3 u 576i, i kao takve zaprimaš ih na svom TV prijemniku.

 

Kada se radi o reciveru ili ti STB uređaju onda imaš opcije da mjenjaš rezoluciju koju će taj STB preko HDMI-a emitirati prema TV-u (to ti je SZK evotv-a pokušao objasniti). AKo odabereš 1080p onda će STB svaki kanal koji gledaš prebacivati ''upscale-ati'' na 1080p. S tim da moraš uvijek imati na umu da od niske kvalitete ne možeš dobiti viskoku, tj bolji rezultat će biti ako upscle-aš 1080i na 1080p nego 576i na 1080p. Također vrijedi obrnuto, ako gledaš HBO koji se emitira u 1080i, a na STB-u odabereš 576i onda će STB raditi "downscale". Praktički STB to radi svaki puta kada je na TV spojen preko SCART kabela, jer preko SCARTa je analogni signal koji je ekvivalent 576i.

 

Što se tiće TV prijamnika oni sami rade upscale na rezoluciju panela ili mogu imati opciju da se ukljući upscale (tako je barem bilo na starijim LCD TV-ima). Većina TV prijemnka nove generacije to radi automatikom.

 

Ista stvar je ako PC ili Plejku spojiš na TV, onu rezoluciju koju odabireš je rezolucija koju će uređaji preko HDMIa push-at na TV, te da bi dobio najbolju kvalitetu slike preporuka je da bude nativna rezolucija TV prijemnika da TV ne mora raditi  upscale.

 

Ukratko, Ti na svom TV prijemniku vidiš nativnu rezolucija svog TV-a, ali je slika "upscale-ana'' sa one rezolucije koju si zaprimio preko antene i ta ista rezolucija se vidi na infromaciji svakog kanala kada mjenjaš programe.

jozo65 pet 26.10.2018 15:42
FeeDzOR kaže...

Razmišljam o prelasku na Evo TV.

Zanima me ako imam TV s DVB-T (bez DVB-T2), mogu li u njega staviti evotv CA modul ili moram uzimati prijamnik?

Htio bi izbjeći 2 daljinska

 

 Na žalost ne.

maxy0 ned 8.9.2019 13:12

Pozdrav, jel ima koji HD program na evo tv-u? Pitao sam ih na fejsu i kazu da nemaju programa u HD rezoluciji..

Kakva je slika na ovim ne HD programima, jel losija od nasih zemaljskih programa

ihush ned 8.9.2019 14:23

ima, naravno ekipa nema blage veze ni sa čime.. i to je ok, jer su oni 'poštari' i relano nemaju doticaj s tehnologijom.

- fta kanali, kao htv1-4, nova-rtl.. no to zapravo ni nema veze s evotv tj plaćenim kanalima, dok imaju par kanala kao hbo-discovery.. na hdu, ali starom h.264.. tj to je već od prije, nema veze s ovom izmjenom, tj ovo je vijest samo za zemaljske-fta kanale (koje svi operateri reemitiraju i u svojim paketima.. samo zbgo broja tv kanala cca 15tak..), realno emitiraju 40-50 kanala, laudato par puta i tak to (smeće).

+ njihov info je hd.. (ali nisam provjeravao 264-265..).

-da bi primao 265 moraš imati novi (noviji uređaj) prijemnik t2-265.. stariji nema 265 tj ovisi kad je neki uređaj kupljen (svejedno, tv ili tuner..), dok će se stari signal emitirati još cca godinu dana do gašenja.. u međuvremenu oni koji nemaju 265 trebaju pribaviti noviji prijemnik .. možda uz popust i sl. od evotv-a, možda opet neki vučer države i sl.

 

-sika je identična tj to je zemaljski dvb-t/t2.. tj to je ista stvar, samo uz FTA primaš tj dekodiraš i zaključane kanale, ostalo je isto-identično.

maxy0 ned 8.9.2019 14:35
ihush kaže...

ima, naravno ekipa nema blage veze ni sa čime.. i to je ok, jer su oni 'poštari' i relano nemaju doticaj s tehnologijom.

- fta kanali, kao htv1-4, nova-rtl.. no to zapravo ni nema veze s evotv tj plaćenim kanalima, dok imaju par kanala kao hbo-discovery.. na hdu, ali starom h.264.. tj to je već od prije, nema veze s ovom izmjenom, tj ovo je vijest samo za zemaljske-fta kanale (koje svi operateri reemitiraju i u svojim paketima.. samo zbgo broja tv kanala cca 15tak..), realno emitiraju 40-50 kanala, laudato par puta i tak to (smeće).

+ njihov info je hd.. (ali nisam provjeravao 264-265..).

-da bi primao 265 moraš imati novi (noviji uređaj) prijemnik t2-265.. stariji nema 265 tj ovisi kad je neki uređaj kupljen (svejedno, tv ili tuner..), dok će se stari signal emitirati još cca godinu dana do gašenja.. u međuvremenu oni koji nemaju 265 trebaju pribaviti noviji prijemnik .. možda uz popust i sl. od evotv-a, možda opet neki vučer države i sl.

 

-sika je identična tj to je zemaljski dvb-t/t2.. tj to je ista stvar, samo uz FTA primaš tj dekodiraš i zaključane kanale, ostalo je isto-identično.

 Pa vidim da pricaju tu na forumu o HD a oni na fejsu kazu da nemaju, pa sam.bio zbunjen malo... Uglavnom, zanima me jel sportklub, eurosport i censtar programi su u HD rezoluciji? Jer to je jedino zbog cega bi i uzeo evo tv. Uzeo bih onaj modul da izbjegnem.prijamnik jos jedan i jos jedan daljinski, a tv mi je kupljen god ipo dana 55" tako da bi trebao imat dvbt2

roby27 ned 8.9.2019 14:42
maxy0 kaže...

Pozdrav, jel ima koji HD program na evo tv-u? Pitao sam ih na fejsu i kazu da nemaju programa u HD rezoluciji..

Kakva je slika na ovim ne HD programima, jel losija od nasih zemaljskih programa

 Imaju HBO i Cinestar Premiere HD 1 i 2 te neke dokumentarne programe u HD, tako pise na sluzbenoj stranici

ihush ned 8.9.2019 15:19

-ono što tražiš trenutno nemaju .. u hd, ali oni samo reemitiraju, sve ide preko OiV-a i svi operateri zapravo samo presnose dalje 'isti' signal/kvalitetu.. tj kad se to u izvoru promjeni, tad će i ostali imati HD .. za sad HBO i par kanala + ovi domaći FTA koji s evotv/ostalim kabelskim-iptv operaterima ni nemaju neke veze tj neki nude više kanala, neki manje.. neki nude izbor +hd.. i time pumpaju broj kanala itd.

-kvaliteta? .. isto/slično tj ovisi o izvoru, dok sama slika na tv teško da možeš nešto primjetiti tj možeš samo čuti (tiše) mpeg-aac razliku čisto zbog akustike-dinamike kompresiranog signala (CD je 'glasniji' od mp3 itd).

-pošto se izvorni signal prenosi preko satelita za regiju.. većina kanala je SD kvalitete.. npr 576i .. a kad će koji doći na hd1080/720.. možda nikad.

-odnosno, operater može skalirati-upskalati ako želi, no to slično radi i sam tv tj elektronika u uređaju.. dok je operateru to dodatni trošak često bez rezultata osim ako te pali čitanje infoa u opisu kanala.. dok je kvaliteta pri tome ista/slična.. ili teško primjetna razlika. Možda kad sve postane kavalitetnije, od izvornog signala.. a to neće biti baš sutra, možda za prar godina, možda već iduće, tj svi FTA će 2020 na HD po najavi mada neamju veze s kabelskom, za očekivati da će tad i operateri podići kvalitetu kao zbog konkurencije i sl...

 

-da trebao bi podržavati, ali ipak provjeri, osim dvb-t2 mora podržavati h.265 (stariji imaju 264.., već par+ godina svi bi morali biti 265) + važnije ako želiš CI modul-karticu, mora biti +1.3 .. verzija. (povezano, isto vrijeme kao i h.265 ali u specifikacijama uređaja često nije navedeno i tad ne znaš radi li dok ne ubodeš karticu.. i vidiš plaćene kanale ili samo fta).