AmonZero ned 6.10.2019 13:16

Da ne otvaram novu temu pitat cu vamo.

Imam vec nekoliko godina Beelink MINI MXIII II.

 

Bio mi je doma vec neko vrijeme i nije se koristio, sad ga donio kod sebe u stan i spojim ga i ne zeli se upalit. Nisam prvo znao dal je problem u daljinskom ili samom uredjaju. Probo mijenjat baterije nije pomoglo.

Naso na netu neki guide kako ga resetirat (ima mali utor ko ruter za reset) i napravio reset.

Sada kada ga ukljucim u struju svijetli placa ledica (koja se ukljuci kada je uredjaj u pogonu) i tak stoji i ne daje nikakav signal na TV. Daljinski ne reagira. A ova plava ledica ak me sjecanje dobro sluzi ne treba svijetlit kada je uredjaj spojen sa adapterom i iskljucen, a sada svijetli u tom slucaju.

Imate kakve savjete kako ponovo ozivit ovaj android box ?

sibica ned 6.10.2019 15:49
AmonZero kaže...

Da ne otvaram novu temu pitat cu vamo.

Imam vec nekoliko godina Beelink MINI MXIII II.

 

Bio mi je doma vec neko vrijeme i nije se koristio, sad ga donio kod sebe u stan i spojim ga i ne zeli se upalit. Nisam prvo znao dal je problem u daljinskom ili samom uredjaju. Probo mijenjat baterije nije pomoglo.

Naso na netu neki guide kako ga resetirat (ima mali utor ko ruter za reset) i napravio reset.

Sada kada ga ukljucim u struju svijetli placa ledica (koja se ukljuci kada je uredjaj u pogonu) i tak stoji i ne daje nikakav signal na TV. Daljinski ne reagira. A ova plava ledica ak me sjecanje dobro sluzi ne treba svijetlit kada je uredjaj spojen sa adapterom i iskljucen, a sada svijetli u tom slucaju.

Imate kakve savjete kako ponovo ozivit ovaj android box ?

 Ako se nakon reseta pojavi izbornik,tj.onaj android čovječuljak,onda bi možda pomoglo ubacivanje novog firmwarea preko usb-a ili sd kartice,možda i preko kompa ako postoji odgovarajući program.Uglavnom,to je posao od par minuta jer se ubacivanjem krivog firmwarea može u potpunosti uništiti box.

Uglavnom,za taj box nisam radio ubacivanje firmwarea,ali se upute mogu naći na googleu.

AmonZero ned 6.10.2019 17:24

Fora je sto nemam nikakav response od boxa na TV. Jedini znak zivota je ta plava ledica koja kao sto sam reko nebi ni trebala svijetlit (a svijetli) prije nego upalim box sa daljinskim.

Mislim možda da je i on dao svoje i da ga se ne može spasit. Vidio sam tu opciju updatea softwarea tak da ga se spoji na PC i otvori neki programcic. 

sibica ned 6.10.2019 18:01
AmonZero kaže...

Fora je sto nemam nikakav response od boxa na TV. Jedini znak zivota je ta plava ledica koja kao sto sam reko nebi ni trebala svijetlit (a svijetli) prije nego upalim box sa daljinskim.

Mislim možda da je i on dao svoje i da ga se ne može spasit. Vidio sam tu opciju updatea softwarea tak da ga se spoji na PC i otvori neki programcic. 

 Možda glupo,ali isprobati novi punjač?Da nije punjač riknuo?

bunker ned 6.10.2019 20:40


Pa mozes ti njega flashnuti novim ( ili istim ) firmwerom, iako bih ja na tvom mjestu još prije probao odraditi factory hard reset kroz recovery opciju. Znam da sada nemas sliku na ekranu, ali za pocetak recoverya to ti nije prepreka. Obicno se u recovery ulazi duljim drzanjem reset tipke ( ako nemas vidljivu rupicu onda je obicno prekidac na dnu av konektora ) sto će izazvati restart i ulaz u recovery mod. Ako se tada pojavi slika onda si na konju, a dalje klasika, wipe all i factory reset...

Ako to nisi dosada radio na nekim drugim android devicesima, pogledaj par yt klipića o android recovery modu..jer iz tog moda mozes i nepopravljivu stetu uciniti..

Za flas firmwera se spaja na pc tako da razvoj pratis na zaslonu kompa.

AmonZero pon 7.10.2019 17:17

Probao sam ga resetirat sa svim zivim guideovima )putem one rupice na dnu uredjaja). Od onih 30-30-30 pa do drugih. Nema napretka.

Cini se da mi je zadnja opcija flashnut novi firmware,vec sam naso neke guidove na youtube.

rookica19 uto 8.10.2019 23:04

ima san dosad ovu crosat iptv listu al su in se izgubili neki podaci i sad vec dosta dugo traje to vracanje i ne zelin vise cekat, pa ako ima neku dobru a provjerenu listu neka kaze il posalje poruku, box mi je mi box s a gledan preko siptv

x18x05x uto 8.10.2019 23:48
rookica19 kaže...

ima san dosad ovu crosat iptv listu al su in se izgubili neki podaci i sad vec dosta dugo traje to vracanje i ne zelin vise cekat, pa ako ima neku dobru a provjerenu listu neka kaze il posalje poruku, box mi je mi box s a gledan preko siptv

 Imaš drugu temu za takva pitanja. Ovdje je samo preporuka box-a.

Gushter uto 15.10.2019 08:41

Pozdrav ekipo, zanima me Tanix TX3 mini ja osobno koristim Mi box 3, ali tražim nešto jeftinije za drugi TV pa ako netko može reć više o ovom boxu iz iskustva, te dali radi HBOgo na istom? Unaprijed hvala

Motorino ned 20.10.2019 21:02

Ima li jos netko da koristi mi box 3? Kako vam funkcionira?
Kod mene je u zadnje vrijeme katastrofa, gotovo nista ne funkcionira kako treba..
Os puno puta smrzne kad prebacim vrijeme na youtubeu, kodi se zna crashat dok gledam nesto, tesko se budi iz stand by, a ako nije restartan nekoliko dana cijeli os se vrti u manje od 5 fps-a... Taj standby su popravljali nekoliko puta ali nista, mislim da mi box 3 nece ni dobivat update sto je uzasno glupo jer je mi box s skoro pa ista stvar a dobiva update :/
Ne znam kako se nvidijin shield drzi ovih dana, cak razmisljam da ga uzmem

Gushter ned 20.10.2019 21:12

Ja ga koristi cca godinu dana, i više manje sve radi super. Jedina mana je što ponekad kad ga upalim sve trza i radi usporeno dok ga ne isključim iz struje nakon toga dalje sve normalno ali opet to nije toliko čest slučaj. Ostalo: IPTV, HBOGo, YT, Kodi sve normalno i bez ijednog problema

Motorino ned 20.10.2019 21:24

Zanimljivo..
A nema mi druge nego hard reset od kojeg nije proslo ni godinu dana da sam napravio a opet ne znam sta mu moze smetat kad sve sto imam je kodi sa 3 addona, file manager i chrunchyroll.
Uglavnom hvala na odgovoru.

bikloner pon 21.10.2019 09:45

Zanima me neka usporedba Android box-a i Fire TV Stick-a, u kojem slučaju je jedan bolja opcija, a u kojem slučaju drugi? U svakom slučaju me zanima niži cijenovni rang, do cca 50€.

 

Planiram si uzet nešto, Fire Stick mi je zapeo za oko jer je kompaktan (fora je i što dolazi s Alexom), ali me zanima jel radi Kodi na njemu jednako dobro kao i na prosječnom Android box-u.

 

90% bi ga koristio samo za Kodi, Netflix imam na samom TV-u, igre me ne zanimaju. Trenutno mi ne pada na pamet što drugo bi mi uopće zatrebalo na njemu.

dejo74 pon 21.10.2019 10:18

imam običan fire stick sa 1gb rama 1080p ,uzeo sam ga za 30€ nema alexu nego običan daljinski,a 4k ima daljinski sa alexom i 1.5gb rama,ja gledam samo maxtv to go  preko njega,ok radi nekad trza pa prestane kad gledam nogomet uređaj je ok za te novce ali mislim da ispod 2 gb rama ne treba ništa uzimat ni za 1080p a kamoli za 4k,plus nema android marketa treba malo improvizirati za ubacivanje raznih apk-ova u fire tv,moj drugi izbor je bio xiaomi mibox s on radi super čitam po komentarima i recenzijama ovdje i drugdje

mkexx uto 22.10.2019 13:51
Motorino kaže...
Ima li jos netko da koristi mi box 3? Kako vam funkcionira?
Kod mene je u zadnje vrijeme katastrofa, gotovo nista ne funkcionira kako treba..
Os puno puta smrzne kad prebacim vrijeme na youtubeu, kodi se zna crashat dok gledam nesto, tesko se budi iz stand by, a ako nije restartan nekoliko dana cijeli os se vrti u manje od 5 fps-a... Taj standby su popravljali nekoliko puta ali nista, mislim da mi box 3 nece ni dobivat update sto je uzasno glupo jer je mi box s skoro pa ista stvar a dobiva update :/
Ne znam kako se nvidijin shield drzi ovih dana, cak razmisljam da ga uzmem

 

Ista stvar se i kod mene događa...

Nervira me crashanje kod youtuba kada prebacujem vrijeme...

hummer0 pon 28.10.2019 20:23

Razmišljam o kupnji ovoga uređaja:

 

H96 Max X2 S905X2 4GB DDR4 RAM 32GB ROM Android 8.1

 

https://www.banggood.com/H96-Max-X2-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-8_1-5G-WiFi-USB3_0-TV-BOX-p-1371531.html?utm_campaign=8911967_1377009&utm_content=10535&p=7W09038911967201702!&ID=533601&cur_warehouse=CN

 

Jel ga možda neko posjeduje da kaže iz prve ruke nešto o uređaju.

Može se nabaviti samo iz Kine pa ne znam koliki bi bili dodatni troškovi porez carina s obzirom da je cijena 38,30 USD.

Ili kupiti sa:

 

https://www.geekbuying.com/item/H96-MAX-X2-S905X2-Android-8-1-4GB-32GB-TV-Box--411800.html

 

Sa EU Warehouse nešto je skuplje , ali valjda prije i dođe.

Treba mi za gledanje filmova, Netlix i crtići za klince.

Nemam još 4K telku.

I jel 32GB ROM-a dosta jel ima i 64 verzija.

Hvala na odgovorima.

P.S. jel bolje kupiti sa banggood ili geekbuying stranice?

bikloner uto 29.10.2019 09:23

Obe navedene stranice su ok. Ako na Banggood kao shipping opciju odabereš EU Priority Line, garantiraju da neće bit uvoznih troškova, ali vjerojatno i onako neće bit. I da bude, na taj iznos je smijesno.

32 GB nije RAM nego ROM - memorija za pohranu tvojih sadržaja, pa sad, koliko ti treba ovisi o tebi.

4 GB RAM je više nego kod većine boxova.

 

Kakav je sam uređaj, reći će netko ako ga ima.

 

A mene i dalje zanimaju iskustva vas koji imate Fire Stick 4K i kako funkcionira u odnosu na klasični Android box (najviše Kodi)? 

Jehonan sri 30.10.2019 17:24
bumbumzvonko kaže...
Ja imam mi box S i moja preporuka za njega

Ja bih možda uzeo istoga i zanima me kako stoji sa reprodukcijom lokalnih sadržaja, dakle sa NAS-a?!

Osim toga, ja bih uzeo ovaj USB-ethernet dongle i išao bih ethernet vezom, a ne bežično.

Jel to gore navedeno radi bez problema tj. zastajkivanja?!

Hvala!

marsovac zemaljski čet 14.11.2019 16:10

Citao sam malo po ovoj temi i malo gledao youtube recenzije, pa sam stekao dojam da je Xiaomi MI Box S ima najbolji omjer cijene i kvalitete. Ispravite me ako grijesim.

Isto tako ako je to najbolje sto mogu kupiti, u kojem webshopu ste ga kupili te da li je EU ili kineski uvoz (carina itd.)?

 

Hvala unaprijed na odgovorima.

mkexx čet 14.11.2019 17:36

Mene je prošle godine sa čini mi se gearbesta izašao mibox oko 320kn, carine nije bilo jer je išao sa talijanskog skladišta..

Cijena je bila takva jer su bili neki popusti na gearbestu..uglavnom mibox je super, pogotovo za cijenu...

Kupio sam ugreen usb to ethernet dongle, tako da je povezan žično, iako je i bežično skroz ok radilo...

hummer0 čet 14.11.2019 18:21
hummer0 kaže...

Razmišljam o kupnji ovoga uređaja:

 

H96 Max X2 S905X2 4GB DDR4 RAM 32GB ROM Android 8.1

 

https://www.banggood.com/H96-Max-X2-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-8_1-5G-WiFi-USB3_0-TV-BOX-p-1371531.html?utm_campaign=8911967_1377009&utm_content=10535&p=7W09038911967201702!&ID=533601&cur_warehouse=CN

 

Jel ga možda neko posjeduje da kaže iz prve ruke nešto o uređaju.

Može se nabaviti samo iz Kine pa ne znam koliki bi bili dodatni troškovi porez carina s obzirom da je cijena 38,30 USD.

Ili kupiti sa:

 

 

 

Jolckan kaže...

koji bi bia best buy android box za 400-500kn da može vrtiti Kodi bez zastajkivanja?

 Ja sam kupio ovaj gore US$45.81 jučer mi je došao  izgleda sve ok jedino što je Netflix SD verzija.

https://www.banggood.com/H96-Max-X2-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-8_1-5G-WiFi-USB3_0-TV-BOX-p-1371531.html?ID=43103&cur_warehouse=CN

 

Došlo mi je za 7 dana Shipping Method: EU Priority Line

Android 9 je gore.