Bug

Gramatičke i ostale pogreške

miki1981 uto 4.6.2019 19:32

Što je to s gramatičkim i ostalim pogreškama...bude par brojeva sa nijednom ili skoro nijednom pogreškom i onda se zareda par brojeva u kojima ih ima sve više i više.

Ovaj posljednji broj, 319, opet ima hrpicu pogrešaka, a u tekstu o 3D printanju Stearmana fali i jedan cijeli dio teksta na prijelazu str 114 i 115 jednostavno nestao.

 

Imam uglavnom samo lijepe riječi za teme, za kvalitetu tekstova, izninme pohvale za svaki hard test, jer su uvijek vrlo opširni i temeljiti, sa odlično odmjerenom širinom teorije. Ali te gramatičke pogreške se izgleda nikako ne mogu iskorijeniti. Svakako dajem prednost sadržaju pred pogreškama, i bolje da ima pogrešaka pa da je sadržaj takav kakav je nego da iskorijenite pogreške a da je sadržaj loš...ali...ne bi li moglo oboje? 

 

I pod oboje ne mislim da dobijemo i pogreške i loš sadržaj... 

 

EDIT:možemo li dobiti dio teksta koji je upao između te dvije navedene stranice?

Drago sri 3.7.2019 21:44
miki1981 kaže...

Što je to s gramatičkim i ostalim pogreškama...bude par brojeva sa nijednom ili skoro nijednom pogreškom i onda se zareda par brojeva u kojima ih ima sve više i više.

Ovaj posljednji broj, 319, opet ima hrpicu pogrešaka, a u tekstu o 3D printanju Stearmana fali i jedan cijeli dio teksta na prijelazu str 114 i 115 jednostavno nestao.

 

...

 

EDIT:možemo li dobiti dio teksta koji je upao između te dvije navedene stranice?

 

 

Istina, moja isprika - nedostaju dvije i po rečenice: 

 

"Odabir gore opisanoga Stearmana kao prvoga modela za ispis na 3D pisaču dijelom je bio inspiriran razinom detalja replike, iako je i ovo tzv. “stand off scale”– znači replika koja izgleda to vjernije originalu što smo dalje od nje. Što je iz bližega promatramo, to je nedostatak detalja uočljiviji.

Drugi razlog bio je taj što su dvokrilci u pravilu “pitomiji” u zraku i imaju manje specifično opterećenje na krilu, što je kod 3D ispisanih modela bitno – plastika je, naime, teška. Za razliku od tradicionalne modelarske gradnje iz balze ili kompozita, gdje se konstrukcijski dobije velika čvrstoća modela uz malu masu, PLA plastika (koju preporučuju za ispis svojih modela) poprilično je teška iako se koristi tzv. “thin wall printing”, odnosno jednoslojna ljuštura krila i trupa debljine 0,4 do 0,6 mm s unutarnjim nosivim konstrukcijskim elementima."